Biogorivo

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: GOOGLE ŠIRI BIZNIS: Otkrivena konačna alternativa nafti!

Post by Bla » 02 Apr 2014, 11:55

Malo off odoh al' šta ima veze

Imao sam nesreću da radim s novinarima par godina, a nakon što upoznaš ko piše, onda ...
Ne govorim ja ovo da omalovažavam tu struku ili sl. nego realnost je takva da naše novine nisu u stanju da plaćaju stručna lica (ili im nije u interesu) da pišu o stručnim stvarima. Tržište je malo, a novina puno. I onda ti se svodi na to da neke stručne stvari pišu bukvalno neka djeca koja nemaju veze s oblašću. Vrlo su rijetki slučajevi da imaš kao potpisnike neke koji su ispekli zanat iz dotične oblasti i koje možeš uzeti koliko toliko zdravo za gotovo.
Ja sam si toliko nepovjerenje stvorio prema medijima da svaku stvar koja me eventualno zainteresuje provjeravam, a po defaultu ne vjerujem skoro ni jednom. Pogotovo kad su političke teme, ili laže, ili ne zna ali petlja i lupeta, ili piše po diktatu, ili piše "s namjerom", pa onda ono malo čemera što ostane eventualno i iskopaš nešto vjerodostojno.
A ono kad kažu "iz povjerljivih izvora" :valja hoće mi nešto biti. Otprilike svaki političar (ili "biznismen") ima svog novinara kojem je ovaj kao dojavljivač a zauzvrat ovaj (novinar) njemu učini uslugu da mu nešto po potrebi protiv nekoga i nečega a sve u cilju nekog i nečijeg interesa.
A stručne teme, tu stvarno nema kadra. Uostalom, dnevna štampa ne služi za obrazovanje, pa samim tim tamo se nema šta pametno pročitati. Ako eventualno zvuči pametno, onda je u najvećem broju slučajeva nevješto prevedeno ili prepisano a da lice koje to radi blage veze nema o čemu piše.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: GOOGLE ŠIRI BIZNIS: Otkrivena konačna alternativa nafti!

Post by Dzagoda » 02 Apr 2014, 13:51

Bla wrote:
Jagoda wrote:
laganini wrote:hrvatska već ima 17 posto alternativne energije i dobro kreće u tom pravcu mislim da će brzo doć do tridesetak posto..sunce..vjetar..
Hrvatska je uvijek bila ispred svih ostalih republiKica bivse Juge sto se toga tice. I pametno:)
Baratate dezinformacijama. Nisu bitni alternativni, nego obnovljivi vidovi proizvodnje energije koji neće uticati na klimu. S obzirom da hidroenergija spada u obnovljive izvore, BiH vjerovatno prednjači u regionu (naravno, ne zahvaljujući ovim rasipnicima, nego zahvaljujući naslijeđu iz bivše nam države).
Slazem se da su puno bitniji obnovljivi vidovi energenta, ali Bosna prije rata nije nikad prednjacila ispred hrvatske u alternativnim izvorima energije, to rekoh:) To se ne zove dezinformacija, nego korektna informacija hahahahahaha I nije iz "novina":)

Da, Bosna ima potencijal, debelim slovima, ali nema niti kadar, niti novce, od silne kradje, da tako nesto dovede do plodova.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: GOOGLE ŠIRI BIZNIS: Otkrivena konačna alternativa nafti!

Post by Krokodil Behko » 02 Apr 2014, 16:01

Jagoda wrote:
Bla wrote:
Jagoda wrote:
laganini wrote:hrvatska već ima 17 posto alternativne energije i dobro kreće u tom pravcu mislim da će brzo doć do tridesetak posto..sunce..vjetar..
Hrvatska je uvijek bila ispred svih ostalih republiKica bivse Juge sto se toga tice. I pametno:)
Baratate dezinformacijama. Nisu bitni alternativni, nego obnovljivi vidovi proizvodnje energije koji neće uticati na klimu. S obzirom da hidroenergija spada u obnovljive izvore, BiH vjerovatno prednjači u regionu (naravno, ne zahvaljujući ovim rasipnicima, nego zahvaljujući naslijeđu iz bivše nam države).
Slazem se da su puno bitniji obnovljivi vidovi energenta, ali Bosna prije rata nije nikad prednjacila ispred hrvatske u alternativnim izvorima energije, to rekoh:) To se ne zove dezinformacija, nego korektna informacija hahahahahaha I nije iz "novina":)

Da, Bosna ima potencijal, debelim slovima, ali nema niti kadar, niti novce, od silne kradje, da tako nesto dovede do plodova.
Dakle, Bla je definirao pojam obnovljivih izvora energije.
A šta sad ti podrazumijevaš pod alternativnim izvorima energije? :D
Nemojte da mi stvarate zbrku u glavi.
online

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: GOOGLE ŠIRI BIZNIS: Otkrivena konačna alternativa nafti!

Post by Spanac_113 » 02 Apr 2014, 16:04

Krokodil Behko wrote: A šta sad ti podrazumijevaš pod alternativnim izvorima energije? :D
Nemojte da mi stvarate zbrku u glavi.
pa shale gas npr, biogoriva(!), sve u biti sto koristi finitne resurse :cudi
vjetar, voda, sunce, nuklearna(!) padaju pod obnovljive.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Biogorivo

Post by Hurija » 17 Nov 2021, 09:04

Ne valja nama u BiH ni jedan obnovljivi izvor energije . Konkretno elektro privredama je u interesu da drže primat .
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests