Najljepši forumski kućni ljubimac

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

Najljepši forumski kućni ljubimac?

Lucky
14
18%
Fazlija
16
21%
Domino
11
14%
Aja
12
16%
Pepi
6
8%
Eros
6
8%
Abby
12
16%
 
Total votes: 77

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Maja » 15 Nov 2016, 19:20

Ima ih dosta i za razliku od forumasa svi su ljubimci lijepi tako da cemo imati tezak izbor.

Na temu Kucni ljubimci stavite tri fotke svog kandidata.

1. Lice/glava u krupnom planu
2. Citavo tijelo
3. Fotku po zelji

Fotke cu ja poslije prebaciti ovdje jer ce tema biti zakljucana dok svi koji zelite ucestvovati ne posaljete sto se trazi.
Nakon toga tema se otkljucava i krecemo s glasanjem. Izborne sutnje nece biti i sve je dozvoljeno, cak i objava novih fotki.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Divlja_u_srcu » 15 Nov 2016, 20:02

Zovem se Lucky i imam 7 godina. :)
Volim djecu i oni vole mene, posto sam jako umiljat. Nikad nikog nisam ujeo pa čak ni kad mi prikipi, kažu da imam dobru narav.
Volim šetati a najviše volim spavati u maminom krilu. I volim se vozati u autu, gdje GOD oni idu idem i ja sa njima. Mama radi dnevnu smjenu a tata noćnu, tako da nikad nisam sam.
Jedem dva puta na dan svoju hranu, a nekad mi dadnu i mesa od koke ili makarona, na sve drugo sam alergičan. Imam svoj bombon koji mi daju kad se sjete sto je jako često a najviše volim kad mama jede Lane keks pa malo otkine i da meni, tad sam u raju.
Osjetim ko me voli i njemu priđem a ko ne voli ja se držim dalje.
Imam 3,5 kila iako bi trebala biti 3,2 Maks ali sta cu kad volim da jedem. :hihi
Operisao sam lijevu nogu, imam umjetno koljeno i super funkcionise.
Toliko od mene,,jos za kraj Molim vas da glasate za mene, da nisam đabe Lucky ;)
IMG_8889.JPG
IMG_8876.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Maja » 15 Nov 2016, 22:05

Merhaba svima.
Ja se zovem Fazlija a ime sam dobio po Fazliji pjevaču jer sam crn ko ciganin.
Rođen sam 1.4.2016., majka Fikreta, otac nepoznat.
Živim s dobrim ljudima koji me fino hrane i to sve. Malo su dosadni sa slikanjem ali to im je jedina greška pa im opraštam.
Volim hrenovke i čisto meso, maženje, spavanje i izležavanje na suncu, penjanje po drveću, šetnje s Majom, vrapce, žabe, zmije i sve što se miče a što je manje od mene. Panično se bojim auta, usisivača i komšijinog pjevca.
Jako sam umiljat i dam svakome da mi priđe.
U svojih 7 i po mjeseci imao sam samo dva gafa - upao sam u septičku i uvaljao se u ljepilo za miše.
Pa, ipak, svojim ukućanima pružam veliku radost (a kako i neću kad sam ko lutka - slike u prilogu).
Nadam se da ćete glasati za mene jer ću inače reći Maji da vas banuje.

PS u mladosti sam doživio traumu koja me i danas prati. Naime, Maja mi je, misleći da je krpelj, pincetom snažno povukla bradavicu na što sam prebrojao sve zvijezde na nebu - tri puta.
63.jpg
2016-11-08 10.23.56.jpg
58.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by navika » 16 Nov 2016, 05:52

Biografija prvo :)


Mjauuuu :)

Pravo ime mi je Domino, to jos znam samo po posjetnicama za vakcine koje na nasu adresu salje veterinar. Usput receno, ne volim ih.
Zvali su me svakako, a najvise Niki. U zadnje vrijeme me jos zovu i chunky monkay.
Kupili su me za $20 u Maju, 2015 god. Tada mi je bilo tek 6 sedmica. Toalet sam znao koristiti, ali jos nisam dobro znao hodati, zasukivo sam se i skakuto. Odmah su mi stavili ogrlicu sa zvoncicima da me tako mogu locirat u kuci. Tek nakon 3 sedmice u novom domu naucio sam koristiti stepenice.
Ovo je sad moja porodica. Po slikama cete vidjeti da to nije moja bioloska porodica, ali je jedina za koju znam.
Daddy je bio na putu kad su me donijeli i trazio da me vrate prije no sto se on vrati.
No na moju srecu i u nasoj kuci zadnju rijec ima mama. Braco i seka su blistali od srece zbog mog prisustva. A sad me i daddy obozava. Slobodno vrijeme cesto provodimo zajedno ispred tv, on gledajuci, ja drijemajuci u njegovom krilu.
Ko mali, mnogo sam spavao, a kad nisam, radio sam nestasluke po kuci. Unistio sam sve zavjese, izgrebo jednu sofu i upropastio sve biljke. Nisam nikad bio kaznjen.
Danima sam se razmisljo da li da zakoracim u travu a onda je trava postala fun. Tek nakon nekoliko mjeseci usudio sam ostati sam vani. Tad sam skontao da se mogu provuci ispod ograde i da se u kucu moze uci i kroz druga vrata.
Nisam hunter, ja sam lover. Manje i slabije zivotinje nisu ugrozene mojim prisustvom.
Nekoliko puta sam, ispred bijesa druge macke, morao uteci na drvo. Daddy me uvijk skidao, jer sam ne znam saci. Nisam uvijk bjezao, nekad sam se borio pa sam tada obicno dolazio kuci krvav. Mama bi me onda tusirala a ja bi vristao da cuju i komsije. Imo sam raznih nezgoda. Ne mogu zaboraviti ni onu kad me je seka nosala i rep mi pao na usijanu platu od sporeta.
Imo sam jednu ozbiljnu povredu iznad uha, i morao sam nosit tube i ostati u kuci 20 dana. To je bilo za moje dobro, ali ja to nisam znao pa sam satima sjedio pored vrata moleci da ih neko otvori.
Ne volim kisu. Nasa kuca ima troja vrata koja vode van, i kad kisa pada, ja idem od jednih do drugih i zahtijevam da mi se otvore kako bih se mogao uvjeriti da kisa pada i s te strane kuce.
Do zdjelice s hranom nikad ne idem sam, neko mora sa mnom ici. U zadnje vrijeme me sve cesce moraju i nositi.
Mama se boji da idem na cestu, da me ne do Bog ne snadje zla sudbina ko Sokratovu vjevericu, ali njeni strahovi su uglavnom neopravdani. Jos od kada su me vozili veterinaru ja bjezim od svakog autu.

Mama mi je pricala o takmicenju. Kaze da ce vjerovatno pobijediti jedna lijepa Slovenka s imenom Aja, ali da cu ja i dalje biti njen number one.

mjau :naklon

Image

Image

Image

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by uvijek_kontra » 17 Nov 2016, 01:54

Necete vjerovati ali ja sam jedna od onih psica sto ih ljudi imaju za prodaju, a nemaju dozvolu za to. Ne maze nas, ne hrane i ne brinu sta ce bit sa nama sve dok oni dobro kasiraju. Od svog pasjeg djetinstva sjecam se samo ograde, guzve i kostiju koje nam je bacao covjek, ciji smo bili.

Kad sam imala 4 mjeseca putem neta me je pronasao neki momak i kupio me, tako su rekli, za svoju curu. Kupio, kao da sam cokolada, kao da ne znaju da se psi ne kupuju kao poklon. No, saznali su jer je ta ista cura, poslije 7 dana odlucila, da ne zeli vise da me ima. To me jako rastuzilo jer iako moj dom nije bio idealan, bio je bolji od dvorista gdje sam bila. Cula sam kako pricaju da ce me prodati nekom. Kao poklon. Za curu, opet. I tad sam izgubila svaku nadu za lijep i sretan pasji zivot, a vec sam se bila pomalo navikla.

Onda sam upoznala jednu djevojku. Bila je nekako tuzna kad sam je prvi put vidjela ali tad jos nisam znala zasto. Ali i ja sam bila tuzna pa mjesto da je utjesim kako mi psi to najbolje znamo, gledala sam je sa svojim veeelikim krupnim okicama punim suza i ocekivala to od nje iako se nisam pomakla ni milimetar sa svog mjesta. Ta ista djevojka sjela je na pod i pricala nesto sa mnom. Ne znam tacno sta jer sam stalno razmisljala sta ce se desiti sa mnom i zasto me moji ljudi ne vole vise.

Image

Da objasnim, mi smo dosli kod te djevojke u posjetu, da me vidi jer cu za par dana otici nekom drugom. Cula sam jos kako neki covjek sa brkovima koji zivi tu pita svoju zenu, da li ova posjeta znaci da ja ostajem ovdje, a ona mu samo odgovorila 'ma ne, samo da je vidimo, vidi kako je slatka'.

Sve ostalo je history.

Mislim da je jasno, da sam u tom momentu nasla svoj 'za uvijek' dom. A ona djevojka o kojoj sam pricala, nije se pomakla od mene. Tri dana drzala me u krilu, pricala mi, spavala pored mene i pokrivala me iako to nije bilo potrebno, ali nisam se bunila. Kako me postavila da spavam, tako sam se i probudila. Svakim svojim gestom pokusavala je da mi pokaze, da je svijet lijep, da sam ja posebna i da ONA ne ide nigdje.

Tako se svog pasjeg djetinstva sad i ne sjecam vise mnogo jer se moja Aida pobrinula da pamtim od tad samo lijepe momente. A najljepsi je taj sto je ona postala moj covjek. Eno je, i sad brise suze dok ja ovo pricam. Da ne pricam koliko je troskova sa mnom imala i kako nije otisla na odmor, samo da ja ozdravim. Da ne duzim, uskoro sam dobila cimru. I to macju. To je bio vjerovatno drugi najsretniji dan u mom zivotu, iako je maci trebalo malo duze da shvati to o "najsretnijem" danu. :hihi

Image

Sto se mog zivota sad tice.. imam svoju hranu i imam 'hranu' koju mi ona da dok jede, iako je poslije svi ruze. Imam i igracke koje jako cuvam jer su, naravno, samo moje pa mora ponekad Aida da uleti kad Miso ili Maca hoce da mi ukradu nesto. Aida stalno prica da nece ukrast, da se hoce samo igrat ali nista ja njima ne vjerujem. To mi je valjda ostalo od djetinstva pa se jako bojim za svoje igracke i za svoju hranu.

I da ne zaboravim, vole me svi. Moji ljudi koji su postali moja obitelj, susjeda Franja koji mi kradom daje kekse da Aida ne vidi jer sam alergicna na mnogo toga i moj deda. Kazem moj deda jer mi svaki put kad sa Aidom dodjem kod njega kaze "pa i ti si nasa, jelda Aja" pa valjda to znaci da mu mogu reci deda.

A sad dosta o meni, Miso opet igra fudbal nekim ukrasom kojeg je, naravno, UKRAO sa police i jako me nervira pa cu da napravim malo reda, a posto znam sta slijedi, odma cu da se pozdravim sa vama jer ce Aida galamiti pa cu na brzake da pobjegnem u MOJU (njenu) sobu na MOJ krevet i praviti se da spavam sve dok se ona ne ususka pa cu onda da je sapom barcem dok ne podigne jorgan da se smjestim.

Image

I znam da je moja prica najduza, ali je moja i takve price ne bi trebale da se pisu na kratko jer ja nisam samo jedna. Ima nas mnogo i ima nas svuda i dok se budu pricale takve price i za ostale postoji nada.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Maja » 17 Nov 2016, 23:24

Femea wrote:
Zovem se Pepi imam 7 godina.U novu porodicu sam stigao sa 2 mjeseca.Bio sam jako miran.Nisam lajao niti cvilio uopšte, pa su pomislili da sam nijem :sok
Čak su i veterinara pitali da li postoji ta mogućnost :lud
Vremenom su shvatili da sam po prirodi miran i moglo bi se reći lijen :hihi
Jedino sam glasan kada spavam,hrčem strahovito ali navikli su se ;)

Image

Image

Image

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by mehaning » 18 Nov 2016, 19:12

Mačak Eros:

Image

Došao je kod nas več kao odrasao mačor, star godinu i pol, zajedno sa voljenom ženom. Imali su leglo troje mačiča, kod bivše vlastnice. Prijašnja vlastnica imala je namjeru prodavati mačiče, ali joj se najvjerovatnije računica nije poklopila i odlučila ih prodati…
Žena Luna mu se je počela loše osječati i vodili smo je kod veterinara, gdje su otkrili, da je maca bila skotna ali najvjerovatnije radi stresa kot selidbe, mačiči su uginuli u njoj…
Operirali smo je uškopili oboje i sretno su kod nas življeli prve tri godine…
Zanimljivo, poslje operacije je Eros uvijek čekao da se Luna najede, prije nego što je prišao zdjelici da bi sam jeo…


Nakon tri godine prometna nesreča i Eros po prvi put postaje udovac… :tuga


Pošto je bio naučen živjeti u paru i postao jako žalostan, nabavili smo mu novu malu macu…
Nasmijali smo se više puta, kako ju je učio loviti, hodati po stepenicama i ostale praktične stvari, kao da je njegov mladunac…


Kasnije se je naravno rodila ljubav... :srce

Image

Maca je narasla, počela šetati oko kuče i nakon tri godine…nestala… :tuga

Tako je Eros postao po drugi put sam…
Sa svojih sedam godina dosta je oprezan i ne ide ni prema cesti, ni daleko od kuče, spava u svim mogučim i nemogučim pozama i naravno, voli se maziti, loviti miševe…
Zanimljivo, ne boji se pasa… :cudi

Image

Nove ženke ne namjeravamo nabavljati, radi blizine ceste, a babe ko babe, svi znamo da ih ubija radoznalost… :roll

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by toxic » 19 Nov 2016, 14:12

Samo da prijavim da je Abby opet bila kod veterinara, sa stopalima je sve ok, a i krila se regenerisu.
Sprzena su samo s donje strane, vise se i ne primeti, i leti... malo krace nego sto je inace, ali moze.
Najbitnije od svega opet je druzeljubiva :hop

Sad joj je 5 meseci i pocela je uzivati i uz muziku, uz odredjene ritmove ima i neke plesne pokrete :hihi
To cu ipak morati video da snimim, za sad evo tri fotke:)

Uskoro planiram da joj nadjem druga ili drugaricu, mozda oboje, da ima drustvo dok nisam tu.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Maja » 25 Nov 2016, 22:51

Otvorena anketa, imate 4 opcije.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Mutevelija » 25 Nov 2016, 22:55

Sad mogu glasat 4 put, a do sad sam sam sebe uskratio za glasove.
Znači izaberem npr crno,žuto zeleno i plavo, a prije samo plavo i kliknem pošalji.

Čuo sam da ptice uginu ako nemaju partnera partnericu toxy.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Julia-Klara » 25 Nov 2016, 23:02

Obavljena gradjanska duznost
Samo da vam kazem da je bilo tesko odabrati
Sretno svima :ok
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Sheval » 25 Nov 2016, 23:05

Aja i Fazlinjo bez premca.Ipak...necu jos glasati dok ne upoznam ove druge...meni manje poznate njuske i kljunove :hihi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Mutevelija » 25 Nov 2016, 23:06

Glasano što se vidi iz priloženog.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Mala_Mu » 26 Nov 2016, 00:14

Lucky :rozi

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Danci » 26 Nov 2016, 09:50

Mala_Mu wrote:Lucky :rozi
[emoji7]
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by KOMESAR » 26 Nov 2016, 10:06

DSC07721.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Julia-Klara » 26 Nov 2016, 12:23

KOMESAR nije pratio na casu :mogul
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Rum » 26 Nov 2016, 12:31

Bogme Laka vodi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3616 times
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by srculence7 » 26 Nov 2016, 14:45

Glasala sam,za dva bez razmišljanja, a za još dva glasa bilo je teško odlučiti, svi su slatki :srce
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Najljepši forumski kućni ljubimac

Post by Zagorka » 26 Nov 2016, 15:27

Vi sto niste pisali lijepe price, jeste vi vidjeli kako su se ovi drugi potrudili :zeleni


Ljepota za citati.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests