Zagadjenje zraka i voda u gradovima BiH

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by insomnia » 06 Aug 2021, 12:14

Pa meni lik na autoputu u Fr ispred mene izbaci limenku kole iz auta. Ona odskoci, ponese je vjetar i preskoci me.
Poravnam se sa njim kad neki đed dvjesta mu godina.
Zamisli da mi se tako na 130 zabije u sajbu il me prepadne pa trznem volan. Prevrtanje i gotovo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Beni » 06 Aug 2021, 12:15

insomnia wrote: 06 Aug 2021, 12:14 Pa meni lik na autoputu u Fr ispred mene izbaci limenku kole iz auta. Ona odskoci, ponese je vjetar i preskoci me.
Poravnam se sa njim kad neki đed dvjesta mu godina.
Zamisli da mi se tako na 130 zabije u sajbu il me prepadne pa trznem volan. Prevrtanje i gotovo
Kamencic kad hekne od sajbu trzne coeka a zamisli tek limenka
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15132
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2026 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Laser » 06 Aug 2021, 12:17

Yebem ga smotana kad ne zna gađat. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Masamune » 06 Aug 2021, 12:17

MunDzi wrote: 06 Aug 2021, 12:13
MarlboroGold wrote: 06 Aug 2021, 12:09
Ja sam jednom zatekao buraniju na Volvu... neko odozgo prosuo. Odmah morao voziti na pranje. Od tad više nikad nisam parkirao direkt ispred zgrade.
Sto? Ne volis buraniju na VOLVU.

Pa naruci nesto drugo. Mozda punjene paprike?
Da je bar smiješno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Mutevelija » 06 Aug 2021, 12:18

Temu prebaciti u Dijaspora.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2595 times
Status: Online

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Naseef Mushroom » 06 Aug 2021, 12:18

Taare wrote: 06 Aug 2021, 11:58
Naseef Mushroom wrote: 06 Aug 2021, 11:39
Nauči razliku između korištenja informacije sa kamere za sud i nekog laika što objavljuje informacije na YouTubeu
Nemaš pojma o životu, a vazda najglasniji da nešto izlaprdaš.
Im frei zugänglichen, öffentlichen Raum darf man filmen, also auf Straßen, Plätzen oder im Freien. Du darfst ohne Erlaubnis alles filmen, was jeder Mensch sehen würde
Dakle, po važećem njemačkom zakonu, dozvoljeno je da na javnim površinama snimaš šta god hoćeš.

Kao što rekoh, džaba trošiš dragocjeni zrak.
https://www.rechtambild.de/2014/09/foto ... t-erlaubt/
Znači dozvoljeno je snimanje tablica jer one ne izdaju identitet međutim snimati osobe čije su tablice uz informacije odakle su uz to i stavljanje mete na čelo moglo bi biti dovoljno za tužbu.

Nemoj me viśe citirati jer će me banovati jer će misliti da koristim 2 accounta i sebi pripremam komentare pošto je teško povjerovati da kada god me citiraš pokažeš toliko neznanje pa ja na kraju uvijek ispadam pametniji nego što jesam :oo
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Masamune » 06 Aug 2021, 12:21

Taare wrote: 06 Aug 2021, 12:12
MarlboroGold wrote: 06 Aug 2021, 11:57
Ako će ti biti lakše onda hajd ovako - da hoće kažnjavati i slično kao u uređenijim zemljama Evrope.
Ma i u njemačkoj stasaju neke nove generacije koje zaboli hargija.
Policija okreće glavu.
Jedne prilike ću uslikati kako izgledaju njemačke ulice nakon vikenda u kojem partijaju.
Jedina razlika u odnosu na bosnu jeste ta što nijemci imaju solidnu komunalnu službu.
I da, najgori su stranci, a od njih uče i mladi nijemci.
Jest ali zato ipak postoji sistem. Pa de nemoj kako treba razvrstati otpad par puta pa ćeš vidjeti šta znače mjere kažnjavanja koje se provode.
Živio sam ja u Pforzheimu (blizu Karlsruhe) krajem prošle dekade... prva kazna koju sam dobio je bila za smeće jer ga nisam pravilno razvrstao.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2595 times
Status: Online

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Naseef Mushroom » 06 Aug 2021, 12:40

MarlboroGold wrote: 06 Aug 2021, 12:21
Taare wrote: 06 Aug 2021, 12:12

Ma i u njemačkoj stasaju neke nove generacije koje zaboli hargija.
Policija okreće glavu.
Jedne prilike ću uslikati kako izgledaju njemačke ulice nakon vikenda u kojem partijaju.
Jedina razlika u odnosu na bosnu jeste ta što nijemci imaju solidnu komunalnu službu.
I da, najgori su stranci, a od njih uče i mladi nijemci.
Jest ali zato ipak postoji sistem. Pa de nemoj kako treba razvrstati otpad par puta pa ćeš vidjeti šta znače mjere kažnjavanja koje se provode.
Živio sam ja u Pforzheimu (blizu Karlsruhe) krajem prošle dekade... prva kazna koju sam dobio je bila za smeće jer ga nisam pravilno razvrstao.
U Njemačkoj skoro na svakom koraku takvih kontejnera papir/staklo/plastika za razvrstavanje ali nažalost nema nijednog gdje nije neko koji se ne pridržava toga ubacio sve u jedan kontejner.

Sada na svakom kontejneru piše da se građani mole da se pridržavaju toga da razvrstavaju i ne bacaju sve u jedan ali to nije ono što je interesantno.
Ono šta je interesantno je gdje god dođeš u Njemačkoj, od tržnih centara do parkova svaka molba, informacija, uputstvo ili objašnjenje je na njemačkom, engleskom i nekada još na francuskom i talijanskom ali jedino kod tih kontejnera je molba da se ne baca smeče i na turskom :grana
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Taare » 06 Aug 2021, 12:47

Naseef Mushroom wrote: 06 Aug 2021, 12:18
Taare wrote: 06 Aug 2021, 11:58

Nemaš pojma o životu, a vazda najglasniji da nešto izlaprdaš.



Dakle, po važećem njemačkom zakonu, dozvoljeno je da na javnim površinama snimaš šta god hoćeš.

Kao što rekoh, džaba trošiš dragocjeni zrak.
https://www.rechtambild.de/2014/09/foto ... t-erlaubt/
Znači dozvoljeno je snimanje tablica jer one ne izdaju identitet međutim snimati osobe čije su tablice uz informacije odakle su uz to i stavljanje mete na čelo moglo bi biti dovoljno za tužbu.

Nemoj me viśe citirati jer će me banovati jer će misliti da koristim 2 accounta i sebi pripremam komentare pošto je teško povjerovati da kada god me citiraš pokažeš toliko neznanje pa ja na kraju uvijek ispadam pametniji nego što jesam :oo
Ne, nego si ograničen ko balkon. Nemaš pojma o životu, a praviš se da nešto znaš.
Maloprije si govorio da je zabranjeno snimati tablice.

Naseef Mushroom wrote: 06 Aug 2021, 10:55 Gospodin bi prvi u državama gdje ima reda platio kaznu zbog vožnje sa napuknutom šoferšajbom i objavljivanjem informacija poout registarskih tablica
Ispostavilo se da lažeš. objavljivanje slika/snimaka na kojima se vide registarske tablice nije krivično djelo.
To sam dokazao.
Dakle, slagao si.
Dalje...
Citat sa linka kojeg si zalijepio.
Um eine Verletzung des Persönlichkeitsrechts gemäß der §§ 823 Abs. 1, 1004 BGB anzunehmen, reicht es in der Regel nicht aus, wenn auf dem Bild lediglich das Auto mit erkennbarem Kennzeichen zu sehen ist
Objavljivanje slike na kojoj se vide tablice nije dovoljno za optužbu.
Pojašnjenje suda:
Der Einzelne hat nämlich keine uneigeschränkte Herrschaft über “seine” Daten (so der BGH, vgl. BGH NJW 1991, 1532; NJW 2004 762).
"Osoba/pojedinac nema neograničeno pravo na vlastite podatke..."
Das Landgericht Kassel (Beschluss v. 10.05.2007 – Az.: 1 T 75/07) verneinte beispielsweise eine Verletzung des Persönlichkeitsrechts eines Rechtsanwaltes, dessen Auto fotografiert wurde und anschließend mit einem Kommentar über das Vergessen seiner Akten ins Internet gestellt wurde. Als Argument gegen eine Verletzung des Persönlichkeitsrechts des Rechtsanwaltes sah das Gericht demnach die Tatsache, dass der Antragsteller selber persönliche Daten wie die Adresse seines Kanzleisitzes und seinen Lebenslauf im Internet veröffentlicht hat.
Odbačena i tužba advokata iako je uz objavljenu sliku tablica objavljena i biografija, pa čak i adresa na kojoj se nalazi advokat.

Suma sumarum, koristeći ovu stranicu, po ko zna koji put si dokazao da nemaš pojma ni o čemu.
Tvoje verbalno poprdivanje možda ima prolaz na nekom sijelu na kojem se okupe takvi kao ti tj sda pristalice.
Ovdje, bome, neće da može :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Taare » 06 Aug 2021, 12:51

MarlboroGold wrote: 06 Aug 2021, 12:21
Taare wrote: 06 Aug 2021, 12:12

Ma i u njemačkoj stasaju neke nove generacije koje zaboli hargija.
Policija okreće glavu.
Jedne prilike ću uslikati kako izgledaju njemačke ulice nakon vikenda u kojem partijaju.
Jedina razlika u odnosu na bosnu jeste ta što nijemci imaju solidnu komunalnu službu.
I da, najgori su stranci, a od njih uče i mladi nijemci.
Jest ali zato ipak postoji sistem. Pa de nemoj kako treba razvrstati otpad par puta pa ćeš vidjeti šta znače mjere kažnjavanja koje se provode.
Živio sam ja u Pforzheimu (blizu Karlsruhe) krajem prošle dekade... prva kazna koju sam dobio je bila za smeće jer ga nisam pravilno razvrstao.
Kaže jedan smećar da džaba razdvajamo kad oni to svakako istresaju na jednu kamaru.
nakon što sam saznao taj detalj, uopšte ne razdvajam smeće.
Jedino ako naručim nešto veliko poput tv-a, onda taj karton bacim u kontejner za kartone.
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by insomnia » 06 Aug 2021, 12:51

Nema peglativnije sluzbe. Aj nisi stavio smece u kantu prave boje. Samo ostave kantu. Necemo pokupiti to cent je preveliko, necemo ovo, necemo ono. Zato svako malo dobiju po picki. Pa onda strajkuju, ugrozeni
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83786
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Fuddo » 06 Aug 2021, 13:05

Al slusaj ti samo naprasno ekoloski osvjestenog majmuna,
Jaaaa cuuuTteee paametiii nauuciiit
Naso je ovo dvoje starih jadova da lijeci komplekse, citav zivot proveo u djubreluku i govnima do vrata, i odjednom mu nesto kao doslo da stiti prirodu.
Ruke zadnji put opro prije dvije hefte.
Od svega ovog samo je jos odvratnije svrsavanje citavog septicka jama drustva, na hrabri potez lokalnog debila koji je spasio bosansku prirodu od podivljale dijaspore.
Fuj!
Dozvolite da se obratimo

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by The 51st State » 06 Aug 2021, 13:19

zanci po lasvi smece je pola od fudeta.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83786
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Fuddo » 06 Aug 2021, 13:20

Kad dodjem abd, maksuz cu nac kakav star sporet i pljuhnit ga u taj jelah
Dozvolite da se obratimo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by insomnia » 06 Aug 2021, 13:21

Fuddo wrote: 06 Aug 2021, 13:05 Al slusaj ti samo naprasno ekoloski osvjestenog majmuna,
Jaaaa cuuuTteee paametiii nauuciiit
Naso je ovo dvoje starih jadova da lijeci komplekse, citav zivot proveo u djubreluku i govnima do vrata, i odjednom mu nesto kao doslo da stiti prirodu.
Ruke zadnji put opro prije dvije hefte.
Od svega ovog samo je jos odvratnije svrsavanje citavog septicka jama drustva, na hrabri potez lokalnog debila koji je spasio bosansku prirodu od podivljale dijaspore.
Fuj!
Dal je lola sa debelim vratom i x5 naiso. 😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Julia-Klara » 06 Aug 2021, 13:21

ima u Savi smederevaca, pobacala dijaspora :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Masamune » 06 Aug 2021, 13:24

Joj patetike. Kao da je dijaspora sveta krava
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83786
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Fuddo » 06 Aug 2021, 13:25

insomnia wrote: 06 Aug 2021, 13:21
Fuddo wrote: 06 Aug 2021, 13:05 Al slusaj ti samo naprasno ekoloski osvjestenog majmuna,
Jaaaa cuuuTteee paametiii nauuciiit
Naso je ovo dvoje starih jadova da lijeci komplekse, citav zivot proveo u djubreluku i govnima do vrata, i odjednom mu nesto kao doslo da stiti prirodu.
Ruke zadnji put opro prije dvije hefte.
Od svega ovog samo je jos odvratnije svrsavanje citavog septicka jama drustva, na hrabri potez lokalnog debila koji je spasio bosansku prirodu od podivljale dijaspore.
Fuj!
Dal je lola sa debelim vratom i x5 naiso. 😂
A jok, njima vice merhaba, i kad pisaju po njemu.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2595 times
Status: Online

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Naseef Mushroom » 06 Aug 2021, 13:29

Taare wrote: 06 Aug 2021, 12:47
Naseef Mushroom wrote: 06 Aug 2021, 12:18
https://www.rechtambild.de/2014/09/foto ... t-erlaubt/
Znači dozvoljeno je snimanje tablica jer one ne izdaju identitet međutim snimati osobe čije su tablice uz informacije odakle su uz to i stavljanje mete na čelo moglo bi biti dovoljno za tužbu.

Nemoj me viśe citirati jer će me banovati jer će misliti da koristim 2 accounta i sebi pripremam komentare pošto je teško povjerovati da kada god me citiraš pokažeš toliko neznanje pa ja na kraju uvijek ispadam pametniji nego što jesam :oo
Ne, nego si ograničen ko balkon. Nemaš pojma o životu, a praviš se da nešto znaš.
Maloprije si govorio da je zabranjeno snimati tablice.

Naseef Mushroom wrote: 06 Aug 2021, 10:55 Gospodin bi prvi u državama gdje ima reda platio kaznu zbog vožnje sa napuknutom šoferšajbom i objavljivanjem informacija poout registarskih tablica
Ispostavilo se da lažeš. objavljivanje slika/snimaka na kojima se vide registarske tablice nije krivično djelo.
To sam dokazao.
Dakle, slagao si.
Dalje...
Citat sa linka kojeg si zalijepio.
Um eine Verletzung des Persönlichkeitsrechts gemäß der §§ 823 Abs. 1, 1004 BGB anzunehmen, reicht es in der Regel nicht aus, wenn auf dem Bild lediglich das Auto mit erkennbarem Kennzeichen zu sehen ist
Objavljivanje slike na kojoj se vide tablice nije dovoljno za optužbu.
Pojašnjenje suda:
Der Einzelne hat nämlich keine uneigeschränkte Herrschaft über “seine” Daten (so der BGH, vgl. BGH NJW 1991, 1532; NJW 2004 762).
"Osoba/pojedinac nema neograničeno pravo na vlastite podatke..."
Das Landgericht Kassel (Beschluss v. 10.05.2007 – Az.: 1 T 75/07) verneinte beispielsweise eine Verletzung des Persönlichkeitsrechts eines Rechtsanwaltes, dessen Auto fotografiert wurde und anschließend mit einem Kommentar über das Vergessen seiner Akten ins Internet gestellt wurde. Als Argument gegen eine Verletzung des Persönlichkeitsrechts des Rechtsanwaltes sah das Gericht demnach die Tatsache, dass der Antragsteller selber persönliche Daten wie die Adresse seines Kanzleisitzes und seinen Lebenslauf im Internet veröffentlicht hat.
Odbačena i tužba advokata iako je uz objavljenu sliku tablica objavljena i biografija, pa čak i adresa na kojoj se nalazi advokat.

Suma sumarum, koristeći ovu stranicu, po ko zna koji put si dokazao da nemaš pojma ni o čemu.
Tvoje verbalno poprdivanje možda ima prolaz na nekom sijelu na kojem se okupe takvi kao ti tj sda pristalice.
Ovdje, bome, neće da može :zubi
Molim vas nemojte me banovati, ne koristim drugi account da sebi štimam komentare da bi ispao pametan :oo
Pa logično je da nisam sa komentarom "Objavljivanjem informacija poput registarskih tablica" mislio samo na tablice. Koje ćes informacije objaviti? Nema imena, prezimema, matičnog broja, fotografije osobe, logično je da se koristi u kontekstiu ovog videa gdje je uz tablice objavio i lice i mjesto stanovanja osoba kao i što im je stavio metu na čelo sa ovim videom.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Bacanje smeca - Natjerani da pokupe smece iz rijeke.

Post by Taare » 06 Aug 2021, 13:33

MarlboroGold wrote: 06 Aug 2021, 13:24 Joj patetike. Kao da je dijaspora sveta krava
Pa nije. Većinom su to ljudi sa sela, recimo iz istočne bosne, koje su četnici protjerali u ratu.
Teško da ćeš od takvih dobiti gospodu bečkih manira.
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests