Rijetke i misteriozne životinje svijeta

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80469
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7152 times
Been thanked: 11594 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by spacebound » 03 Mar 2018, 07:21

cestitam, proklete ljudetine, jos jednu vrstu ste istrijebili :bua :(
Exchan ❌️

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by damir5 » 03 Mar 2018, 07:25

spacebound wrote: 03 Mar 2018, 07:21 cestitam, proklete ljudetine, jos jednu vrstu ste istrijebili :bua :(
e jbg, sad miš sam dade reakciju prst dole, valjda navikao kad si ti u pitanju :valja ... htio sam ovaj :ok
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80469
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7152 times
Been thanked: 11594 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by spacebound » 03 Mar 2018, 07:27

a ja se taman naostrila da ti nadjem par linkova :oo
Exchan ❌️

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by storm » 03 Mar 2018, 07:59

Heidi wrote: 03 Mar 2018, 07:04 A gdje sam ja to njega spomenula? On je meni napisao da kenjam a nije mi ni u malom mozgu.
Osvrnula sam se na tekst o zivotinjama u rezervatima kojima potrebna naoruzana straza, da se spodobe, koje to itekako zovu sportom, sprijecile na ubijenje za afrodizijak i predmete od slonove kosti.

Ali bitno je da vi imate pojma o svacemu. Uzivajte.
Spodobama to nije sport, nego zarada na kriminalni način.
Ja sam ti opisao kakva je uloga lovca i kolika je razlika između te dvije grupacije....
Eto i oni koji čuvaju tu nesretnu životinju su vrlo vjerojatno lovci, koji se brinu o rezervatu... a ne računovođe
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37862
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2937 times
Been thanked: 2277 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by Pasaga » 03 Mar 2018, 08:03

storm wrote: 03 Mar 2018, 07:59
Heidi wrote: 03 Mar 2018, 07:04 A gdje sam ja to njega spomenula? On je meni napisao da kenjam a nije mi ni u malom mozgu.
Osvrnula sam se na tekst o zivotinjama u rezervatima kojima potrebna naoruzana straza, da se spodobe, koje to itekako zovu sportom, sprijecile na ubijenje za afrodizijak i predmete od slonove kosti.

Ali bitno je da vi imate pojma o svacemu. Uzivajte.
Spodobama to nije sport, nego zarada na kriminalni način.
Ja sam ti opisao kakva je uloga lovca i kolika je razlika između te dvije grupacije....
Eto i oni koji čuvaju tu nesretnu životinju su vrlo vjerojatno lovci, koji se brinu o rezervatu... a ne računovođe
nedavno gledah na tv ...jednu reportazu o ovim slucajevima ...
unajmljuju najvece i najopasnije krivolovce da ih cuvaju.
Oni poznaju sve cake kako nestaju te zivotinje.
Tako da preko noci ti krimosi postaju humanitarci,naravno uz dobru lovu.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by damir5 » 03 Mar 2018, 08:05

zašto lovci ne love krivolovce :oo to mi se, onako na prvu, čini fair play :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by storm » 03 Mar 2018, 08:11

Pasaga wrote: 03 Mar 2018, 08:03
storm wrote: 03 Mar 2018, 07:59
Heidi wrote: 03 Mar 2018, 07:04 A gdje sam ja to njega spomenula? On je meni napisao da kenjam a nije mi ni u malom mozgu.
Osvrnula sam se na tekst o zivotinjama u rezervatima kojima potrebna naoruzana straza, da se spodobe, koje to itekako zovu sportom, sprijecile na ubijenje za afrodizijak i predmete od slonove kosti.

Ali bitno je da vi imate pojma o svacemu. Uzivajte.
Spodobama to nije sport, nego zarada na kriminalni način.
Ja sam ti opisao kakva je uloga lovca i kolika je razlika između te dvije grupacije....
Eto i oni koji čuvaju tu nesretnu životinju su vrlo vjerojatno lovci, koji se brinu o rezervatu... a ne računovođe
nedavno gledah na tv ...jednu reportazu o ovim slucajevima ...
unajmljuju najvece i najopasnije krivolovce da ih cuvaju.
Oni poznaju sve cake kako nestaju te zivotinje.
Tako da preko noci ti krimosi postaju humanitarci,naravno uz dobru lovu.
Vrlo moguće :D.
Tako o istom trošku neutraliziraju te osobe kao kriminalce a sa druge strane dobiju kadar, koji ponajbolje poznaje problematiku i zna otkud prijeti opasnost :oo
Nitko ne spominje, da su tu kao jako bitan faktor, do srži korumpirana društva, kao temelj svih tih rabota....te jebena plemenska vjerovanja o ljekovitim moćima dijelova tih žiotinja.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80469
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7152 times
Been thanked: 11594 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by spacebound » 03 Mar 2018, 08:26

melek, de mi samo jednu stvar objasni.Kad vec volis zivotinje, eto hranis ih da ne uginu tokom zime, o svom trosku, kako imas srca gledati one lijepe srnece oci i onda joj oduzet zivot :cudi Imam ja rodjaka lovca, ima konje, pse, cak i ovce, kaze obozava zivotinje, a ulovio 2 fazana da na njima obucava mlade lovacke pse :grana Srce mi puklo kad sam cula.
Exchan ❌️

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by Username » 03 Mar 2018, 08:32

spacebound wrote: 03 Mar 2018, 08:26 melek, de mi samo jednu stvar objasni.Kad vec volis zivotinje, eto hranis ih da ne uginu tokom zime, o svom trosku, kako imas srca gledati one lijepe srnece oci i onda joj oduzet zivot :cudi Imam ja rodjaka lovca, ima konje, pse, cak i ovce, kaze obozava zivotinje, a ulovio 2 fazana da na njima obucava mlade lovacke pse :grana Srce mi puklo kad sam cula.
To je za dobrobit cuka

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by Melek » 03 Mar 2018, 09:40

spacebound wrote: 03 Mar 2018, 08:26 melek, de mi samo jednu stvar objasni.Kad vec volis zivotinje, eto hranis ih da ne uginu tokom zime, o svom trosku, kako imas srca gledati one lijepe srnece oci i onda joj oduzet zivot :cudi Imam ja rodjaka lovca, ima konje, pse, cak i ovce, kaze obozava zivotinje, a ulovio 2 fazana da na njima obucava mlade lovacke pse :grana Srce mi puklo kad sam cula.
Ja hranim njih, one hrane mene. Ja njih daleko vise hranim nego sto one hrane mene. Ja kad lovim srnu, tu se ne radi ni o kakvom masovnom ubojstvu, nego max par individua godisnje. A srna nije jedina divljac koju lovim, ima vise vrsta divljaci na repertoaru i nikad ih ne lovim "dinamitom", nego uvijek po pravilima i uvijek umjereno. Zasto? -Zato jer volim ekolosku ishranu, necu da jedem telad nakljukane antibioticima i proteinima od strane nekog sandzakli-shanera, da mu vise stane u dzep, a i volim da ulovim sam svoje meso. Nadalje, nisam od onih lovaca sto kad ubiju divljac bace je psima na trening, cak sta vise nemam psa.

A sad da ja tebe pitam (bez da ulazim u to jesi li ikad jela divljac ili ne): - kako imas srca razviti burek od teleceg mesa, zamisli kako mesar oduzme zivot tom jadnom teletu, i to ne bilo kako, nego ga vjerovatno "izhalali" koljackim nozem pod slovo "Z", zamisli one lijepe telece oci sto se nevino ugase da bi otisle u tvoj burek..

Ma bitno je da sam ja djubre i da je meni "odjebaus", to je sustina ove teme, a ne tamo neki nosorog i tome slicno. No, medjutim, sad vidim imaju "foes", pa cu malo da primijenim i tu taktiku. (Ovo se ne odnosi na tebe). Da smirim i sebe i sav prirodni rezervat :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by Username » 03 Mar 2018, 09:44

Dok razvija burek place

Od luka, ali ne mijenja situaciju da joj tesko

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80469
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7152 times
Been thanked: 11594 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by spacebound » 03 Mar 2018, 09:45

jeste licemjerno od mene i znam to, to sto jedem meso, a volim zivotinje, ali eto, ja to meso vidim u rashladnoj vitrini izlozeno, sijeceno.ne vidim ni to tele, ni janje ni pile, kako trckara, pase, kljuca.Valjda ga onda i ne personalizujem

Davno nekad, hranili mi pilice za klanje.Mislile nesto prodat, nesto mi pojesti.Nismo mogle.I dok smo ih perutale knedla nam stojala u grlu.sve ih prodale.A kupit zaklano, operutano pile mi nije nikakav problem.
Exchan ❌️

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by Hannibal » 03 Mar 2018, 10:23

auuu melek sad si me povrijedio
🐽

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by Vjetar » 03 Mar 2018, 13:18

Nisu ga istrijebili lovci, već krivolovci. Rog nosoroga dostiže cijenu od 300.000 dolara na crnom tržištu. Sve zbog praznovjernih idiota koji pridaju iscjeliteljska i afrodizijačka svojstva prahu od roga,, ili jednostavno kao statusnom simbolu, u nekim sredinama.

I slažem se sa space da je licemjerna :oo


Indigo NT
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 146
Joined: 16 Dec 2010, 17:48
Contact:
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by Indigo NT » 03 Mar 2018, 13:37

uzeti uzorke za kloniranje
“Ništa ne mijenja tvoje mišljenje o prijatelju tako sigurno kao uspjeh – tvoj ili njegov.”
http://www.plagijati.info/ | Bosanska imena | http://najboljicitati.com/

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15186
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 973 times
Been thanked: 961 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by Tokmak » 03 Mar 2018, 13:55

Zasto bzvz placaju strazu kad je ionako zadnji muzjak? :ovaj
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by Zagorka » 05 Mar 2018, 01:01

Melek wrote: 03 Mar 2018, 04:20
Zagorka wrote: 02 Mar 2018, 23:58
Melek wrote: 02 Mar 2018, 21:14 Nije u pitanju "uzivanje u sportu lovljenja" vec obicni kriminal zbog prokletog roga koji se smatra afrodizijakom i kosta enormne svote novca u kriminalnim krugovima. Tako da kad adresiras sve lovce sa "djubrad" onda zesce karikiras, kao i obicno.
Dakle, zbog yebacine?
Pa, zbog cega li, nemam pojma, samo to veze nema s lovom.
Samo pokusavam dokucit koliko vam je stalo do sheve :lupa

Storm, ne napadam ga vala, on je meni cak i drag, vaki namcor kakav jest.

Samo da znate da je kod nas vecina lovaca-krivolovci. Placaju kazne za krivolov i opet idu.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by rethna » 05 Mar 2018, 01:13

zloćko tokmak wrote: 03 Mar 2018, 13:55 Zasto bzvz placaju strazu kad je ionako zadnji muzjak? :ovaj
Zasto ljudi idu u staracke domove a ima ih 7.5 milijardi :ovaj
Question everything.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Ovako izgleda izumiranje: Sudan je posljednji mužjak svoje vrste, 24 sata čuva ga straža

Post by Chloe » 05 Mar 2018, 13:01

Melek wrote: 03 Mar 2018, 09:40
spacebound wrote: 03 Mar 2018, 08:26 melek, de mi samo jednu stvar objasni.Kad vec volis zivotinje, eto hranis ih da ne uginu tokom zime, o svom trosku, kako imas srca gledati one lijepe srnece oci i onda joj oduzet zivot :cudi Imam ja rodjaka lovca, ima konje, pse, cak i ovce, kaze obozava zivotinje, a ulovio 2 fazana da na njima obucava mlade lovacke pse :grana Srce mi puklo kad sam cula.
Ja hranim njih, one hrane mene. Ja njih daleko vise hranim nego sto one hrane mene. Ja kad lovim srnu, tu se ne radi ni o kakvom masovnom ubojstvu, nego max par individua godisnje. A srna nije jedina divljac koju lovim, ima vise vrsta divljaci na repertoaru i nikad ih ne lovim "dinamitom", nego uvijek po pravilima i uvijek umjereno. Zasto? -Zato jer volim ekolosku ishranu, necu da jedem telad nakljukane antibioticima i proteinima od strane nekog sandzakli-shanera, da mu vise stane u dzep, a i volim da ulovim sam svoje meso. Nadalje, nisam od onih lovaca sto kad ubiju divljac bace je psima na trening, cak sta vise nemam psa.

A sad da ja tebe pitam (bez da ulazim u to jesi li ikad jela divljac ili ne): - kako imas srca razviti burek od teleceg mesa, zamisli kako mesar oduzme zivot tom jadnom teletu, i to ne bilo kako, nego ga vjerovatno "izhalali" koljackim nozem pod slovo "Z", zamisli one lijepe telece oci sto se nevino ugase da bi otisle u tvoj burek..

Ma bitno je da sam ja djubre i da je meni "odjebaus", to je sustina ove teme, a ne tamo neki nosorog i tome slicno. No, medjutim, sad vidim imaju "foes", pa cu malo da primijenim i tu taktiku. (Ovo se ne odnosi na tebe). Da smirim i sebe i sav prirodni rezervat :kafa
Znam šta je lov a znam šta je krivolov a znam i šta je snobizam koji nas košta a ne samo neke životinjske vrste.
.
.
.
Ali, nije mi jasno što se vi poljutište ... :cudi
Koliko sam shvatila, Heidi je mislila na odgovorne zbog takve situacije,
a ti se nađe prozvan kao da si ih ti lovio. :hm ( Možda jesi? :oklagija :hihi )
Izvinite i ti i ona što se miješam, prosto mi je žao, djeluje kao pravi nesporazum ...
hajte se na mene "izgalamite" pa nastavite pisanje na forumu u miru ... Dobro. Odoh, odoh ... :sunja
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rijetke i misteriozne životinje svijeta

Post by storm » 20 Mar 2018, 13:31

Gotovo...


UBILI SMO IH SVE Umro je zadnji mužjak sjevernog bijelog nosoroga na svijetu
Piše: I.Ra

Image
Foto: Index/123rf

POSLJEDNJI mužjak sjevernog bijelog nosoroga na svijetu, Sudan, uginuo je nakon 45 godina života, objavljeno je na društvenim mrežama rezervata gdje je živio.

U zadnje vrijeme Sudan je patio od brojnih zdravstvenih problema uzrokovanih starošću, a liječio se i od brojnih infekcija. Stanje mu se posljednjih dana znatno pogoršalo pa je veterinarski tim donio odluku o eutanaziji.

Sudan je živio u Keniji, u rezervatu Ol Pejeta Conservancy, gdje su ga 24 sata na dan naoružani zaštitari čuvali od krivolovaca, a bio je opremljen i radio-odašiljačima da ga čuvari mogu pronaći u slučaju da se izgubi iz vida.


"Bio je nježan div. Osobnost mu je bila divna, no mnogo ga se ljudi bojalo zbog veličine. Ali u njemu nije bilo ništa zlo", rekao je predstavnik rezervata.

Na svijetu su ostale još samo dvije ženke sjevernog bijelog nosoroga, a znanstvenici su uspjeli izvući Sudanov genetski materijal u nadi da će pomoću njega uspjeti inseminirati jednu od dvije preostale ženke.


Inače, 1960. godine na svijetu je bilo oko 2000 jedinki ove vrste, a već do 1984. taj se broj smanjio na 15.

"Možemo se samo nadati da će svijet nešto naučiti iz tužnog gubitka Sudana i poduzeti sve da se okonča trgovina rogovima ovih životinja. Iako cijena rogova pada u Kini i Vijetnamu, krivolovci još prijete svim vrstama nosoroga", objasnio je Peter Knights, upravitelj WildAida.



1
2011. godine uginuo je posljednji zapadnoafrički crni nosorog na svijetu, također zbog krivolova.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests