Windows 10

Sve o kompjuterima
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120480
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Windows 10

Post by Krokodil Behko » 14 Jun 2016, 09:50

Izgleda da nema verzija Magic, disc za windows 10.
Pokušao sam i neki VCD (virtual clone drive), ali ni to ne fercera.
Ne vidim na control panelu, da sam instalirao igru i to je ono što mi nije jasno.
Sve do sada, kad god sam kliknuo na "instal", bilo je instalirano kao program i prikazana na control panelu, ali evo, ovo nije tako.

Što se tiče tog Kineza, jedino da odem na reinstal cijelog sistema, ako je to moguće, pa sve krenuti ispočetka. Nemam ja nekih posebnih datoteka i programa, pa da mi to bude problem. Sve (nakon reinstalacije) mogu obnoviti za pola sata.
Nema tog programa među aktivnim na task manageru. Odradio sam ja to i prečešljao sa SVIM mogućim adware/malware aplikacijama i ništa nije pronađeno.

Sinoć je Avira opet startala i to kad sam skinuo crack, nije joj se dopao taj neki PUA/Edownloader.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21245 times
Contact:
Status: Offline

Re: Windows 10

Post by Rum » 24 Oct 2016, 21:31

Jest dobra ova 10 sa strane dolaze obavjesti kao na telefonu , kad je nesto novo na nekom forumu, kada ti posalje neko poruku na facebook cool :ok extra
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21245 times
Contact:
Status: Offline

Re: Windows 10

Post by Rum » 24 Oct 2016, 21:33

O brzini i ispoliranom necu da pricam vrh
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120480
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Windows 10

Post by Krokodil Behko » 24 Oct 2016, 23:33

Rum wrote:Jest dobra ova 10 sa strane dolaze obavjesti kao na telefonu , kad je nesto novo na nekom forumu, kada ti posalje neko poruku na facebook cool :ok extra
Nije valjda, da si je tek sad instalirao? :D
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21245 times
Contact:
Status: Offline

Re: Windows 10

Post by Rum » 24 Oct 2016, 23:46

Krokodil Behko wrote:
Rum wrote:Jest dobra ova 10 sa strane dolaze obavjesti kao na telefonu , kad je nesto novo na nekom forumu, kada ti posalje neko poruku na facebook cool :ok extra
Nije valjda, da si je tek sad instalirao? :D
Ma jok cim se pojavio probni
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120480
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Windows 10

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2017, 09:58

Pet opcija kojih donosi najnovije ažuriranje Windowsa 10

Image
Windows 10 važi za "lak" operativni sistem, jer manje opterećuje računar od svojih prethodnika, a u velikom broju svojih segmenata potpuno je posvećen korisniku i njegovom iskustvu. Ovo potvrđuju i dodaci koji redovno izlaze i unapređuju ovaj sistem.

Game mode

Nova i najmoćnija verzija Windowsa donosi i velike prednosti za ljubitelje video-igara – Game mode. To znači da, kada se opredjelite za ovu opciju, možete igrati igricu neometano i bez kočenja ili problema, budući da će sistem automatski rasteretiti procesor i postaviti igranje igrice u tom trenutku kao prioritet za cijeli računar. Priznajte da vam je oduvijek bila želja da neko učini da vaš hobi postane najvažnija stvar.

Night mode

Po uzoru na mobilne softvere, Windows 10 je počeo da brine o vašim očima. Sigurno vam je poznata senzacija da vam nakon mnogih sati pred ekranom pred očim zaigraju slova i brojevi koje ste do maloprije kucali.

Zahvaljujući novoj verziji Windowsa, ovo više neće biti problem, budući da ćete moći da aktivirate noćni režim (night mode), koji će smanjiti emisiju jake svjetlosti i pojačati plave tonove tako da vam se oči polako naviknu na mrak i odmore od intenzivnih boja i svjetlosti.

Cortana

Sada je gotovo nemoguće da ste čuli za Siri, a niste za Kortanu (Cortanu). Riječ je o Windowsovom ličnom asistentu vještačke inteligencije koji je svakim danom sve bolji. Najnovija verzija natjeraće vas da održite sva obećanja koja ste dali preko telefona ili imejla, tako što će vam ovaj virtuelni asistent predložiti da određene rečenične konstrukcije, kao što su "Poslaću ti to u petak" automatski pretvori u podsjetnik.

Na taj način više nećete zaboravljati zadatke koje imate, a svakako nećete morati da pamtite sitnice koje bi mogle da vam promaknu u brzini. Kortana je tu za vas.

Unaprijeđeni paint

Svi smo prošli kroz fazu u detinjstvu kada nam je omiljena (a često i jedina) igrica na računaru bila Paint. Danas je Paint ozbiljan program. Windows 10 je konačno uveo dugo očekivano unapređenje, odnosno treću dimenziju, u ovaj dvodimenzionalni svijet.

Ukoliko imate ovu verziju softvera na tabletu, možete koristiti i prste i olovku kako biste dodali dubinu svojim crtežima i pretvorili ih u realniji prikaz onoga što ste zapravo željeli. Photoshop i Corel dobijaju ozbiljnu konkurenciju u vidu jednog mnogima dragog veterana.

Veća kontrola nad ažuriranjem

Nekada jednostavno nismo u situaciji da prekinemo posao i pustimo računar da se ažurira kada njemu najviše odgovara. Ovo je bio jedan od većih problema Windowsa 10. U najnovijoj verziji korisnici će imati daleko veću kontrolu nad terminima u kojima se softver osvježava.

(klix)
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Windows 10

Post by Mutevelija » 02 May 2017, 15:50

Windows 10 zna praviti probleme kad se instaliraju Driveri sa onim autmoatskim programima .Npr ko koristi Driver Pack Solution i kad restartuje kompijuter, postoji mogućnost da mu se ne pojavi kursor miša a da tastatura ne radi nikako.
Ja sam morao ponovo instalirati 10 i našao je sam drivere nisam ni išao na Driver pack solution, nekad zna naći i sam drivere inače bi ih manualno morao skidati.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120480
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Windows 10

Post by Krokodil Behko » 02 May 2017, 18:51

A šta je taj driver pack?
Ja od 2015. instalirao desetku bar osam puta na random laptopima i nemam pojma o tome.
Kaj bi bilo komplicirano sa desetkom? Skine se i instalira, kao i bilo koji drugi program.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Windows 10

Post by Mutevelija » 02 May 2017, 18:53

Pa driver program on ti skine sve drivere automatski.
Za graficku, zvuk wire less


Imao sam problema jednostavno tastatura ni mis nisu radili a bio je na HP 635 notebook laptopu
Cuo sam da to cesto se zna desiti ko koristi programe za automatsko skidanje drivera.https://www.google.ba/search?q=driverpa ... 60&bih=556
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120480
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Windows 10

Post by Krokodil Behko » 02 May 2017, 19:04

Nema potrebe.
Na Microsoftu se skine tool i on sve downloaduje i instalira, sve što treba, a driveri se apdejtuju automatski. Sve što treba, označiti tamo negdje update latest version.
E da, prvo prije kupovine provjeriti, da li se grafika uopšte snalazi na desetki, jer ima onih AMD-ovih koje je teško apdejtovati na win 10, pošto su zastarile, a tržište polovnih laptopa u nas je krcato upravo s tim grafikama. Neko kupuje smeće i uvozi.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Windows 10

Post by Mutevelija » 02 May 2017, 19:06

Pa to sam i vidio danas, nisam morao skidati nista jer je on nekim cudom cim je dobio pristup netu to sebi poskido.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120480
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Windows 10

Post by Krokodil Behko » 02 May 2017, 19:16

AMD E-350 1.6 GHz?
Mogu mislit kolko si platio. Cijelih 100 maraka laptop?
Probao sam jedan acerov, s tim procesorom i brže-bolje vratio ga nazad u servis.
Cijela ta serija E, AMD-ova, kako mi se čini, sve sami shit. Imao sam i ja jedan compaqov, ne sjećam se da li je bio 1.4 ili 1.6 ali smeće je bio i to 1/1, bez obzira na to što mu je home sistem bio windows 8.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Windows 10

Post by Mutevelija » 02 May 2017, 19:18

Ma nisam ga ja platio nego radio tudji. :oo
Moj je lenovo racunar, ne prelazim ja na laptope ne volim ih
Ne mogu se sjetiti sad. Mrsconi graficka bjede amd hd 6300
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120480
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Windows 10

Post by Krokodil Behko » 02 May 2017, 23:04

Pa trebalo bi da može nekako.
Nešto je to komplikovano oko neke directX 12 programske sheme.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Windows 10

Post by Mutevelija » 02 May 2017, 23:10

Evo sta se meni zbilo prvi put :oo
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120480
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Windows 10

Post by Krokodil Behko » 03 May 2017, 16:49

NEVIĐEN POTEZ DO SADA: Windows 10 S vam neće dopustiti da promijenite glavni browser

Image
Kompanija Microsoft je predstavila rivala Chrome OS-u na specijalnom eventu u New Yorku, a to je Windows 10 S.
Microsoft je saopćio da će aplikacije iz Windows Storea biti dostupne korisnicima Windowsa 10 S, a jedan od šefova Terry Myerson je otkrio da će novi OS moći pokretati sve operativne sisteme iz Storea, ali će im onemogućiti da promijene glavni browser, jer ta uloga pripada Microsoftovom Edgeu. Još uvijek nije jasno ni da li će se u Windows Storeu uopće pojaviti Googleov Chrome, no, čak i ako to bude slučaj, to bi moglo biti besmisleno jer neće biti potpuno funkcionalan s obzirom na to da mu korisnici neće moći dodijeliti ulogu glavnog browsera na Windowsu 10 S.

Microsoft također mijenja svoj browser Edge. Glavna tražilica na Microsoft Edgeu i Internet Exploreru u slučaju Windowsa 10 S se također neće moći mijenjati, jer će glavni biti Bing. Ovo nije tip izbora na koji su korisnici Windowsa navikli te će biti interesantno vidjeti da li je Microsoft spreman to promijeniti na osnovu povratnih informaicja korisnika Windowsa 10 S.

(klix)
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Windows 10

Post by Mutevelija » 03 May 2017, 17:13

Ne znam da li je eror ali primijetio sam da f5 otvara edge.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120480
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Windows 10

Post by Krokodil Behko » 16 Jun 2017, 00:44

Pitanje prvo:

Jel neko od vas imao update desetke zadnjih dana?
Ja jesam i otkako sam to uradio, više nemam Control panel ni na jednom kliku, na startnoj tipci. Ni lijevi ni desni :cudi Sad moram da ukucavam "contorl panel" u pretragu, pa ga na jedvite jade nađem :lupa


Pitanje drugo:

Sve bilo ok, sa laptopom, ali zadnjih dana nema teorije da se odgleda par minuta filma, a da ne zakuje.
Isprva je i Telecom zajebavo, slao spor internet, međutim, večeras nije bio ispod 6 mbps, a trebalo bi da je to dovoljno. Ne znam da li je ovo u vezi s tim apdejtom? :hm
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Windows 10

Post by Konsultant » 16 Jun 2017, 14:16

Pregledaj event log, ako ima nekih gresaka surfaj ima li rjesenje.

Najbolje ti je testiraj brzinu preko YouTuba, posto tamo imas vise nivoa kvaliteta. 6 Mb bi trebalo biti dovoljno i za 720 HD.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120480
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Windows 10

Post by Krokodil Behko » 16 Jun 2017, 16:47

Konsultant wrote: 16 Jun 2017, 14:16 Pregledaj event log, ako ima nekih gresaka surfaj ima li rjesenje.

Najbolje ti je testiraj brzinu preko YouTuba, posto tamo imas vise nivoa kvaliteta. 6 Mb bi trebalo biti dovoljno i za 720 HD.

Na youtube nema problema i u tome je stvar. Tu teče glatko, čak i kad preskačem po 10-15 minuta, on to sve namota i nastavi dalje normalno. Imam na eventima samo onaj 10010 i 7000, ali kad malo odvojim vremena, a ni ne znam da li je zbog tih errora.
online

Post Reply

Return to “Hardware & Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests