HP predstavio najtanji laptop na svijetu

Sve o kompjuterima
Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

HP predstavio najtanji laptop na svijetu

Post by storm » 08 Apr 2016, 07:51

HP predstavio najtanji laptop na svijetu

Klix.ba

Američki tehnološki gigant HP predstavio je laptop Spectre, koji je ujedno i najtanji laptop na svijetu.

Image

Debljina laptopa Spectre iznosi 10,4 milimetra na najdebljem dijelu, što znači da je tanji i od Appleovih 12-inčnih MacBooka i MacBook Aira.

Laptop ima 13,3-inčni full HD ekran sa Corning Gorilla Glass staklom, dobio je 8 GB LDDR3 RAM-a i 512 GB SSD prostora, a koristi šestu generaciju Intelovih COre i5 i i7 procesora.

Spectre napaja hibridna baterija koja traje do devet sati i 45 minuta, a opremljen je i sa tri Type-C USB I/O porta.

Cijena laptopa iznosi 1.249 dolara.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: HP predstavio najtanji laptop na svijetu

Post by Vladimir RUS » 08 Apr 2016, 16:14

Dobar laptop i ne pretjerano velika cijena (mislio sam da košta više kada sam vidio dizajn na prvu. Pomislio sam na trenutak da je riječ o laptopu kreiranom za gaming) za ovaj tip laptopa i ove specifikacije.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: HP predstavio najtanji laptop na svijetu

Post by storm » 08 Apr 2016, 16:17

Vladimir RUS wrote:Dobar laptop i ne pretjerano velika cijena (mislio sam da košta više kada sam vidio dizajn na prvu. Pomislio sam na trenutak da je riječ o laptopu kreiranom za gaming) za ovaj tip laptopa i ove specifikacije.
Ne znam samo je li ta cijena za i7 ....ako je tako, zbilja nije preskup.....no vjerojatno je za i5 :cudi

a izgleda strahota :klanja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Hardware & Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests