Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Sve o kompjuterima
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Krokodil Behko » 21 Aug 2013, 17:23

Par noći imam čudan problem sa monitorom. Ovdje nestaje struje čim vjetar puhne. Pa pošto je ovih dana prilično vjetrovito, tokom noći nestaje struje. Eh sad, bez obzira na to što je kompjuter bio isključen, meni se prilikom dolaska struje, upali monitor i po ekranu mi skakuće neki pravougaonik, na kojem piše nešto na njemačkom jeziku. Ukoliko se probudim tokom noći, to me dekoncentriše, ne mogu ponovo zaspati i moram isključivati. Da bih isključio, moram uklkjučiti kompjuter pa potom na shut down. Sinoć je to bilo samo jednom a preksinoć čak pet puta. Cijelu noć sam ustajao iz kreveta, uključivao i isključivao kompjuter jer je stalno nestajalo struje :bije
Ima li neko rješenje za ovo?
online

Ruana
Status: Offline

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Ruana » 21 Aug 2013, 17:28

Ima kako nema, iskljuci sve iz struje. I spavaj ko co'ek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Krokodil Behko » 21 Aug 2013, 17:33

To ne bi dugo trajalo. Već bi mi nešto crklo stalno sve isključujući i uključujući.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Ruana » 21 Aug 2013, 17:43

E to ti je sve sto se ja razumijem u tehniku da ugasim i upalim. Ugasi ekran.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Blackhawk » 21 Aug 2013, 17:48

Krokodil Behko wrote:Par noći imam čudan problem sa monitorom. Ovdje nestaje struje čim vjetar puhne. Pa pošto je ovih dana prilično vjetrovito, tokom noći nestaje struje. Eh sad, bez obzira na to što je kompjuter bio isključen, meni se prilikom dolaska struje, upali monitor i po ekranu mi skakuće neki pravougaonik, na kojem piše nešto na njemačkom jeziku. Ukoliko se probudim tokom noći, to me dekoncentriše, ne mogu ponovo zaspati i moram isključivati. Da bih isključio, moram uklkjučiti kompjuter pa potom na shut down. Sinoć je to bilo samo jednom a preksinoć čak pet puta. Cijelu noć sam ustajao iz kreveta, uključivao i isključivao kompjuter jer je stalno nestajalo struje :bije
Ima li neko rješenje za ovo?
Provjeri jel ti dobro ukopcan kabal sto vodi od monitora do centralne jedini... A moguce da je to takav tip monitora da se ukljucuje cak i kad nije comp ukljucen..
Najjednostavnije rijesenje jeste prije spavanja klikni na ono dugme na monitoru gdje ga gasis i to je to... sutra kad hoces koristit upali opet monitor i neces imati problema..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Krokodil Behko » 21 Aug 2013, 17:51

Blackhawk wrote:
Krokodil Behko wrote:Par noći imam čudan problem sa monitorom. Ovdje nestaje struje čim vjetar puhne. Pa pošto je ovih dana prilično vjetrovito, tokom noći nestaje struje. Eh sad, bez obzira na to što je kompjuter bio isključen, meni se prilikom dolaska struje, upali monitor i po ekranu mi skakuće neki pravougaonik, na kojem piše nešto na njemačkom jeziku. Ukoliko se probudim tokom noći, to me dekoncentriše, ne mogu ponovo zaspati i moram isključivati. Da bih isključio, moram uklkjučiti kompjuter pa potom na shut down. Sinoć je to bilo samo jednom a preksinoć čak pet puta. Cijelu noć sam ustajao iz kreveta, uključivao i isključivao kompjuter jer je stalno nestajalo struje :bije
Ima li neko rješenje za ovo?
Provjeri jel ti dobro ukopcan kabal sto vodi od monitora do centralne jedini... A moguce da je to takav tip monitora da se ukljucuje cak i kad nije comp ukljucen..
Najjednostavnije rijesenje jeste prije spavanja klikni na ono dugme na monitoru gdje ga gasis i to je to... sutra kad hoces koristit upali opet monitor i neces imati problema..
Aha, jednostavno kao i obično. :D
LCD je pa se moram sjetiti da imam to dugme negdje.
Mislim da ću tako raditi.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Lebowski » 09 Dec 2013, 14:52

CRT su mi odlični što se tiče slike ali se griju previše i kvarili su mi se često.

Image

Image

Image
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Bla » 09 Dec 2013, 15:03

Krokodil Behko wrote:Par noći imam čudan problem sa monitorom. Ovdje nestaje struje čim vjetar puhne. Pa pošto je ovih dana prilično vjetrovito, tokom noći nestaje struje. Eh sad, bez obzira na to što je kompjuter bio isključen, meni se prilikom dolaska struje, upali monitor i po ekranu mi skakuće neki pravougaonik, na kojem piše nešto na njemačkom jeziku. Ukoliko se probudim tokom noći, to me dekoncentriše, ne mogu ponovo zaspati i moram isključivati. Da bih isključio, moram uklkjučiti kompjuter pa potom na shut down. Sinoć je to bilo samo jednom a preksinoć čak pet puta. Cijelu noć sam ustajao iz kreveta, uključivao i isključivao kompjuter jer je stalno nestajalo struje :bije
Ima li neko rješenje za ovo?
Odlično! :plavi Popravi mi dan s ovom pričom. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Spanac_113 » 17 Feb 2014, 17:15

kako popraviti razbijeni iPad ekran.
ako se slucajno razbije, a hoce :djed

[ytube][/ytube]

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Krokodil Behko » 21 Oct 2014, 17:20

Evo ovo je efikasno za čišćenje monitorsa. Besplatno je, bar za sada.

http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Vladimir RUS » 21 Oct 2014, 18:49

Lebowski wrote:Image
I u mene je isti ovakav monitor. Do aprila 2012 sam imao Samsung CRT monitor. Trajao je skoro 9 godina, a sada imam isto Samsung, ali LCD monitor. Razlika je u tome što mi je CRT zauzimao skoro čitav kompjuterski sto tako da sam tastaturu jednim dijelom morao da držim odmah ispred monitora, dok sada imam i viška mjesta. CRT mi je strašno zamarao oči nakon 3 sata zurenja u monitor dok sada mogu i 8 da me ne bole oči. Malo je slika plavičastija, ali ne žalim se.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Krokodil Behko » 06 Aug 2016, 14:25

Izgleda da ćemo pobacati plazme i vratiti se na "debele" displaye :misli
Savijanje svjetla: Nova tehnologija 3D displeja uskoro u prodaji

Image
Zapremina će uskoro igrati veliku ulogu u projektovanju 3D slike na displejima budućnosti, a jedna kompanija danas igra ulogu pionira u takvoj tehnologiji.

Riječ je o kompaniji Looking Glass koja svoja predstavništva ima u New Yorku i Hong Kongu. Zapreminski displej koristi projektor i seriju providnih proreza kako bi se kreirala slika trodimenzionalnog prostora.

Ova tehnologija nosi naziv "lightfolding" ili "savijanje svjetla", a trenutno se prezentuje na neobičnom mjestu – u izložbenom prostoru Fridman Gallery u New York Cityju.

Karakteristike displeja ogledaju se u posmatranju toka igre sprijeda i straga. Također, korisnici će moći crtati 3D slike, a uređaj će se moći kupiti već od septembra 2016. godine. Nije poznato ko bi mogao biti zainteresovan za polugotov proizvod, a ni cijena još uvijek nije poznata.

(klix)
online

Butterscotch
Na probnom
Na probnom
Posts: 33
Joined: 15 Jan 2018, 14:27
Status: Offline

Re: Monitori/ekrani- CRT, LCD, plazma

Post by Butterscotch » 22 Feb 2019, 13:35

Krokodil Behko wrote: 06 Aug 2016, 14:25 Izgleda da ćemo pobacati plazme i vratiti se na "debele" displaye :misli
to nećemo sigurno :)

Post Reply

Return to “Hardware & Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests