Predložite mi kakav laptop

Sve o kompjuterima
Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Predložite mi kakav laptop

Post by Maja » 27 Feb 2011, 01:30

nadam se da ću ga kupiti za mjesec-dva, pa mislim da nije rano da već o tome počnem razmišljati. sjećam se da mi je paparaci nešto predlagao, ali ja POJMA NEMAM gdje je to bilo, na kojem forumu i kad. uglavnom za te pare koje sam tad imala sam kupila aparat, a onog laptopa koji mi se sviđao više nema ovdje gdje sam ga vidjela. jednostavno ga više ne prodaju

znači meni treba laptop da na njega instaliram adobe photoshop i da na njemu držim slike i obrađujem ih. naravno, idealno bi bilo da ima neki koji je solidan, a da nije preskup, recimo oko 400 eura i da je po mogućnosti Toshiba jer mi se oni nekako najviše sviđaju

samo mi nemojte predlagati da kupujem iz inostranstva :mig

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by vučica » 27 Feb 2011, 10:45

toshiba....naravno....dobar izbor....to je najbolji i ja imam u planu za jedno mjesec....možda i manje....i rekli su mi da je taj najbolji..svi moji prijatelji imaju taji prezadovoljni su....a sad kvaliteta ovisi o cijeni..ima ih brdo...samo treba izabrati....koji odgovara..i tebi i džepu...
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
alex_cyber
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 137
Joined: 27 Aug 2010, 13:39
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by alex_cyber » 27 Feb 2011, 10:47

za te pare nemožeš kupititi dobar laptop za photoshop obradu slika znači da ti nikad ne zakoči i da je nov , to kod nas nema ili barem uživotu takvo nešto jeftino nisam našao :(
Change the scheme! Alert the mood! Electrify the boys and girls if you'd be so kind.

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by mailed » 27 Feb 2011, 11:40

i ja mislim da za te pare ne mozez naci toshibin laptop , ja imaam ali je kostao mnogo vise i nasam vidjela da ima tako jeftinih ,sorry, voljela bih da ti kazem da ima

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Krokodil Behko » 27 Feb 2011, 11:51

Moraces da doturis jos bar 100 eura ako zelis takav laptop.. Za tih 400 mozes kupiti tek neki da je nov,ali najslabiji.. Vidi posato su HP malo jaci. Cini mi se da nisu skupi.. Naravno,Sony i LG,ne moras provjeravati.. trebace ti bar jos toliko novca za neku od tih marki..
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Maja » 28 Feb 2011, 15:28

tek sam sada vidjela ove poruke

pa eto može li onda 500 eura :laugh
stvarno ne mogu više da dam jer ću i to uzeti kao "kredit" od tate pa ću mu mjesečno otplaćivati

koji onda drugi predlažete ako ne može ni toshiba za 500 eura (samo da nije HP oni su mi nekako mrski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Maja » 28 Feb 2011, 15:53

a jooooooooooooooooj nemojte me ubijati u pojam :(

pa može li lenovo npr

alexxxxxxxx dolazi ovamo

User avatar
alex_cyber
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 137
Joined: 27 Aug 2010, 13:39
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by alex_cyber » 28 Feb 2011, 20:13

alex stigao :)
najbolji za tu cijenu http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=995 kod mene u komšiluku
a najjeftinija mjesta za kupovinu u Sarajevu su http://www.terabajt.ba i http://www.plus.ba

http://neosoft.ba/item/7335 a ovaj sam laptop ljetos kupio po cjeni od 1024 ili 1050KM na sniženju plus popust na gotovinsko plaćanje u terabajtu (imaš iznad link) i veoma sam zadovoljan ustvari prezdovoljan HD 17 inčni monitor 3 gige rama ma meni grmi za ove pare , toliko im je išlo da prvi dan kad sam vidio i pitao da li imaju na stanju da su mi rekli da naravno imamo ih 20tak ovdje a sutra dan kad sam otišao u shop morao sam uzeti onaj iz izloga jer su ostali bili rasprodati :S suma sumarus kod njih možeš naletjeti na povoljan laptop
Change the scheme! Alert the mood! Electrify the boys and girls if you'd be so kind.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Maja » 01 Mar 2011, 00:01

sviđa mi se ovaj. još ako platiš kešom košta 940km

ali tastatura nije na bosanskom jel

User avatar
alex_cyber
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 137
Joined: 27 Aug 2010, 13:39
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by alex_cyber » 01 Mar 2011, 12:43

čuj to svaki lap u bosnu koji dođe 70% da ima bih tastaturu :)
Change the scheme! Alert the mood! Electrify the boys and girls if you'd be so kind.

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by merylin » 01 Mar 2011, 13:49

Maja wrote:
sviđa mi se ovaj. još ako platiš kešom košta 940km

ali tastatura nije na bosanskom jel

Ja sam sebi uzela prije godinu dana isti taj...prezadovoljna sam :ok
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Maja » 01 Mar 2011, 18:11

stvarno? jel ti tipkovnica na našem jeziku? morat ću ih nazvati da pitam

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Krokodil Behko » 01 Mar 2011, 20:03

Ev naso sam ti laptop za 1 euro!! :ooo

I to SONY



[media]kTuvrBbjD64[/media]
online

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by merylin » 01 Mar 2011, 22:37

Maja wrote:stvarno? jel ti tipkovnica na našem jeziku? morat ću ih nazvati da pitam
tipkovnica je naravno na našem jeziku...i ja sam povela svog prijatelja"hakera" kada sam kupovala laptop,i nagovorio me na ovaj...ali sam fakat prezadovoljna! :ok
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by mrki62 » 01 Mar 2011, 22:53

Frma je nevažna, važno je imati glavni podatak - za što ćeš ga upotrebljavati i usporedno se tome prilagoditi :oo
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by paparaci » 02 Mar 2011, 22:19

ako se ne varam, adobe photoshop je obiman i trazi jake komponente da bi se s njim moglo solidno raditi. dalje, na novom laptopu ces sigurno imati 7 instaliranu kao OS. ona sa svojim multimedijalnim igrarijama takodjer zahtjeva nista manje. najzad, sve nove aplikacije itd idu u tom smjeru.

ja licno ti preporucujem sistem sa sljedecim komponentima, neovisno od toga koji proizvodjac:

- 160GB ili vise HD
- 4GB, a moze i 3GB radne memorije tj. RAM-a i to DDR3 - moze i DDR2
- graficka kartica sa najmanje 512MB radne memorije DDR3 - moze i DDR2 - znaci eksterna graficka kartica, a ne interna poput
"Intel® Graphics Media Accelerator 4500M"
- dupli procesor sa po 2 i vise GHz

za te pare bih ti ovakvu masinu ovdje bez ikakvih problema mogao kupiti, ali posto ne zelis....

...onda dolazi ovako nesto u obzir

:tamo http://www.terabajt.ba/index.php?page=s ... &Itemid=74


:tamo http://www.terabajt.ba/index.php?page=s ... &Itemid=74

:tamo http://www.terabajt.ba/index.php?page=s ... &Itemid=74
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Koki
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 118
Joined: 24 Jan 2011, 11:26
Location: Sarajevo, BiH
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Koki » 03 Mar 2011, 15:38

Nisam odavno čitao nove teme, Maja mi sinoć reče, sad čitam i ne mogu vjerovati neke stvari....
Nemojte me ljudi pogrešno shvatiti ali govorite nešto što nije tačno....

@paparaci - Koji je to laptop sa dva proc.??? Takvo nešto NE POSTOJI, možda si pogriješio, tj. mislio na procesor sa dvije jezgre (core-duo)!!!??? To je saaasvim drugo, inače samo SERVERI imaju matičnu ploču sa 2 i više procesora, i naravno do su DESKTOP a ne LAPTOP računari.

Očigledno si pobrkao nešto, na kakvu ti grafičku externu misliš??? Pa ona traži laptop, ne desktop komp, aaa laptopi nisu namjenjeni za igranje, mada naravno mogu. Za mene igre su one "jake", kao npr: Need For Speed - SHIFT, Battlefield, i sl. koje dolaze na 2 i više DVD-a (instalacija), aaa igrice su drugo (sve ove online, passijans i to...) aaa takve igrice će raditi na svakom laptopu bez obzira koliko ima memorije...

Još jedno, svaki laptop ima integrisanu grafičku karticu, (mislim da si pobrkao veliki (desktop) i laptop komp.) Svaka grafička kartica, koja se nalazi na ploči (a to je u svakom laptopu) to je integrisana, aaa externe se koriste na velikom (desktop) kompu.
Ima samo razlika, što neki laptopi imaju graf. karticu koja koristi djeljenu (shared) memoriju, tj. uzima od RAM-a, aaa to se u BIOS-u može normala podesiti, dal' da bude 64 ili 256mb, ali naravno nije isto kao one koje imaju svoju video memoriju. Ima modela naravno koji imaju grafičku karticu ALI koja ima svoju memoriju, znači ne uzima od RAM-a... i naravno i ona je integrisana....
Takođe što se tiče HDD-a, sad najjeftiniji model ima (sad je standard) najmanje 160gb disk ... znači najjeftiniji modeli dolaze sa HDD-om od najmanje 140-160Gb, što je sasvim dosta ZA LAPTOP!!!
Sad svaki laptop, i najjeftiniji, može bez ikakvih problema da zadovolji EXTRA prosječnog korisnika (podrazumjeva se, internet, Office (da sve može korisiti programe: Word, PowerPoint, Access itd) kao i grafičke Corel Draw X3 (meni odličan) ili X4 - najnoviji, isto tako i Adobe pakete (SVE), od Photoshop-a pa na dalje!!! (Dreamweaver za pravljenje web stranica i sl.)

Neko je spominjao radnje, Pc Plus, i TERABAJT, .... živim 50-tak metara od obje (u skenderiji radnje)... razlika u cijenama je ooogromna, u svemu... od miša do bilo kojih kartica (ne davno sam kupio wireless mrežnu na USB (stick), u TERABAJT-u (radnja) je oko 35-38km (BEZ ANTENE) znači samo kao obični stick, aaa u Pc PLusu 29km i to sa antenom (aaa 12km je ta antena)
Takođe, prije manje od mjesec dana sam kupio ruter TP-Link-ov (300mbit/s) sa 3 antene (opet kažem, samo jedna ova antena je 12km: (http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1261) i platio ga 128km u plusu, aaa u terabajtu je oko 170km i sa dvije antene isto TP-Link (i to slabiji model)
Ne kažem, možda imaju neke stvari koje su jeftinije, ali nikako nisu jefitniji od Plus-a, jer Plus ima i veleprodaju, (tako i uzimaju - bez poreza znači) dok ovi nemaju veleprodaju, da ne govorim o kvalitetima, u Plusu nećete naći bezze marke (bilo šta)... samo im MP4 nisu valjali, ali oni nigdje nisu valjali, sve sa greškom, iii jedino u Plusu (koliko znam) ko je kupio, i pokvario mu se, ili su mu dali drugi ili je mogao uzeti nešto drugo u toj vrijednosti, dok druge prodavnice to nisu davale!!! Čak i ako neko uzme drugi, daju mu nov, ne popravljaju onaj pokvareni!!!!

Ne znam Majo što to ne smije HP-ov biti, Toshibe su skupe, ali su extra zato što jes' jes'...njih nema "običnih" modela, ja imam toshibu SatellitePro, star ko grčka (kad je izašao XP tad i njega sam dobio) na 2.4Ghz i 512Mb RAM-a, i djeljena memorija grafika, ... evo ga i dan danas extra radi, samo mu je baterija malo otišla, ne može 20-tak minuta max. ali s obzirom koliko je star i da ga je "handrila" stara i sestra... on je extra, još je prosipano po njemu, - "sušena" tastatura i sve radi ... tada je bilo 40Gb oooogromno, ko sad 500... toliko ima disk, ali fercera extra i dan danas!!! Eno stara ga koristi, i trenutno je u drugom stanu (150m) i na net-u (ona i sestra) preko rutera ovog bez problema idu, ne samo to, nego i mreža, tj. moj pošto ima 3x 500gb disk, jedan disk mi je samo slike i klipovi (od svijuh) i sad oni normala se nakače i uđu na moj disk i gledaju slike, klipove i sve... bez da išta kopiraju kod sebe... (isto LAN samo bez kablova... tj. WLAN)
Sad svaka marka je dobra, samo neki su skuplji neki jeftiniji, a za ovo što tebi treba... bilo koji da kupiš laptop - bićeš prezadovoljna.

Dosta raje brkaju laptop-e (mislim svrhu, namjenu) i Desktop kompove, da su isti i sve, što bi ljudi onda kupovali velike, da im uzima bezze prostor???

Preksinoć, evo kupio sam za 150km extra laptop (dobro ovo je ispalo - nije ukraden - zalog bio za pare, i lik nije donio pare, samim tim ostavio laptop)...
Mini-laptop, star nov. 2010 (papiri - garancija sve...)
Acer ApireOne D250
Proc. Intel Atom 1.6Ghz 512Kb L2 keš memorije
10.1" LCD monitor
180HDD
graf. dijeljena do 256Mb VGA & Audio izlaz (slušalice & mik.)
2gb RAM-a
3x USB 2.0
bluetooth 2.0 (2.0 znači i pali se na tipku!!)
IrDA (za IC konekciju)
3G (za sve GSM freq.)
Wireless mrežna kartica 150Mbit/s (integrisano naravno, pali se na tipku :))
LAN mrežna kartica 1Gbit/s
Crystal Eye WebCam na vrhu (to skoro svaki sad ima, integrisanu kameru i mikrofon)
Čitač kartica (Card Reader 5in1)
baterija sa 6 ćeija (2h najmanje uz konstantan rad, inače komotno 3h)
Punjač, i njegovu torbicu

To sve 150km, ovo govorim jer vrlo lako možeš i ovako nešto naći, naleti... pogledaj na http://www.pik.ba (ima polovnih, ali i novih - radnje što prodaju)

Tebi odgovora (za ovo što si rekla) svaki laptop sad noviji... aa takođe za 200€ EXTRA polovni možeš kupiti, baš dobar... (MediaMarket prodaju polovne komp. ali ko novi su - sa garancijom naravno)

Ako baš mrziš neke marke (mada ne vidim razloga što, al' svako ima svoje naravno)
gledaj da ima slijedeću konfiguraciju:
Neki proc. sa dvije jezgre (npr: Intel Pentium Dual-Core (ne Celeron - taj izbjegavaj)!!!!) možeš i neki AMD (ali samo pod uslovom da je 64bitni - naaajmanje, inače ja lično ne volim AMD procesore...)
i brine od 1.6 - 1.8Ghz (po jezgri naravno)
2GB ram-a ti je saaasvim dovoljno, za laptop, i sve što ti treba da radiš - ne samo photoshop (to je sitnica)!!!! Obrada slika oooogromnih rezolucija - dovoljno ti je 2GB ram-a, mada ako naletiš na više - super!!!! Samo kažem da sve što ćeš raditi, 2Gb RAM memorije u laptopu ti je sasvim dovoljno), čak i jače igre (to sad najviše zavisi od grafičke, imal' svoju ili djeljenu memoriju)
Graf. kartica (ako kupuješ nov - to ne moraš brinuti, sad nema više u radnjama laptopa sa lošim graf. karticama) pošto ti ne treba da igraš "jake" igrice, kakva god da je kartica tebi će biti extra nego dovoljno. Naravno ima laptop-a koji imaju ATI-jevu ili NVIDIA (256-512Mb VideoRAM-a ne djeljenje!!!!!) ali takvi su mnoooogo skupjli!!!!
Sad svi takođe imaju i integrsianu kameru na vrhu ekrana (koja je puno puta bolja nego externa, koja ide na USB!!!) jer ova integrisana je "brža" nego ona što ide preko USB porta!!!
LAN je takođe standardno, dok Wireless neki modeli imaju, neki ne... kao i bluetooth, ali ukoliko tvoj model nema, možeš ovo kupiti odvojeno... sve to zajedno oko 20-30€ (Wireless USB sa antenom karica i Bluetooth USB stick...
Sve imaš na http://www.plus.ba (pogledaj)

Inače evo, ovo ti je i više nego dovoljno...
Acer, 2GB ram-a i 320Gb HDD, 17,3" LCD, cam, wifi, sve - ne znam za bluetooth (njega možeš uvijek posebno kupiti - 20km!)
http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1414 - 1, 115km

ili ovaj sa isti, ali 15,6" (sasvim dovoljno), i disk je 250gb
http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1413 - ali cijena 976 km!!!!

Ovaj je još bolji, 250gb disk, brži proc. i ima HDMI (High Definition Multimedia Interface)
http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1425 - 1, 115km


P.S. Ove cijene su za gotovinu, na linku stoji cijena ako plaćate karticom ili na rate, za više info http://www.plus.ba

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Maja » 06 Mar 2011, 11:22

šta mislite o ovom

HP 625 notebook
PC-AMD V Series V160 (2,4 GHz, 512 KB L2 cache), 15,6`` 1,366 x 768, 3GB DDR3 RAM (1.066 MHz), 250GB 5400rp, DVD Super Multi, ATI Mobility Radeon HD 4200
grafika: 3 USB 2.0 10BASE-T/100BASE-TX

ovdje u Megamarktu u Mostaru ima kupiti, znači ne moram plaćato dostavu, a dođe torba gratis

cijena 850KM

User avatar
Koki
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 118
Joined: 24 Jan 2011, 11:26
Location: Sarajevo, BiH
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Koki » 06 Mar 2011, 11:56

Ovako odmah da ti kažem, ja (lično) ne volim AMD-ove procesore, (neko voli, istina bili su prije bolji što se tiče Intel-ovih (svih proc.) ALI za igranje samo...odnosno 3DNow! (tj. za ove koji znaju o čemu pričam..) Ali danas svi proc. imaju 3DNow!!!
Opet kažem, laptop-i NISU predviđeni za igre, kad govorim igre, mislim na one "jake", zahtjevnije... ne igrice tipa passijans, i sl. (to sad može svaki, čak i PII i PIII)

Za ovo što si ti gore navela, da ti treba, ovo je idealno, sve ćeš sa njim raditi bez IKAKVIH prolema, znači neće biti štopanja i sl.

HDD - extra, mislim da ne peglam .... sve u svemu EXTRA JE!!!!
Eh, sad (mislim) da bi trebao imati na sebi i webcam (nisi navela to) ali mogu pogledati na net-u, nije problem... ali ti sa ovim laptop-om ćeš biti mirna dooosta duga (ipak 3Gb RAM-a, nije malo ;) )

Uglavnom za te pare nećeš naći bolji sigurno!!! Isti takav (odprilike tu negdje performanse) ali sa Intel-ovim proc. (Atom, Core-duo ne bitno) bio bi sigurno 200km skuplji, aaa nema niiikakve razlike...

Takođe ATI-jeva grafika, što vjerovatno (nisam 100% siguran) ali ta ima SVOJU videoRAM memoriju, tj. ne uzima od "glavnog" (3Gb u tvom slučaju) RAM-a za video...

Sve u svemu, OK!

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by komsija » 06 Mar 2011, 12:02

Ja ti preporucujem ASUS
Ja sam kupio jedan po povoljnoj cijeni
ASUS K72 Series K72JK-X1 INTEL CORE 15 450 M(2.40 GHz)17.3"
4 GB memory 500 GB HDD ATI mobility radeon HD 5145
platio 915 dollara

Zasto sam se opredijelio za ASUS?
Pa najmanje je prituzbi na njiih, dakle manje se kvare i veoma su dobri
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Post Reply

Return to “Hardware & Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests