Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

reklama u medijima
0
No votes
preporuka prijatelja
6
21%
dobra marka
7
25%
cijena
3
11%
garancija
1
4%
design
2
7%
boja
0
No votes
lokacija nabavke
0
No votes
prijašnja iskustva
6
21%
nešto drugo
0
No votes
nema nekih kriterija
3
11%
 
Total votes: 28

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by greeneyes » 09 Mar 2016, 22:09

Nole wrote:
greeneyes wrote:Ma više ni skupoća nije garant za kvalitet i dugotrajnost, tj. sve manje je neki garant. Mada, naravno, ipak uliva povjereja u kupca kad zna da je kupio neku jaku marku.

Pokvario mi se Samsung tv, ko i onaj v(f)ox-ov, ovaj potonji možda čak i duže izdržao. Dok sam nekada imao hitachi fujian koji je trajao 20+ godina. :oo
Šporet....ili ti ga štednjak...moja sestra kupila gorenje i to sa nekim procesorom u sebi....programira kad će se šta uključiti na kojoj temperaturi i isključiti....taman istekla garancija šporet crko...došao majstor iz zvaničnog gorenje servisa pogledao i samo rekao.... Gospođo ja ovakav šporet još nisam ni video pa ne smem ni da ga pipnem, doviđenja...Šest meseci je čekala dok ga Slovenci nisu popravili...i ja imao neki ugradni italijanski ne baš kompjuterizovan al bilo digitalnih sranja i večito muke...pre tri četti godine na najlonu tražio neke opruge i vidim švapski ugradni šporet prohronski čak i bez sata gore ...italijanski je završio u kontejneru a ovaj...čak da vidim kako se zove.....elektrobregenz, radi kao satić...
O tome ti pričam. Čest je to slučaj baš kod tv-ova. Čim prodje garantni rok samo se podju pojavljivati nAke crtice, ovo ono i na kraju crkne i on sam. Al' šta'š, danas i nije u cilju da ti prodaju robu i da ti godinama uživaš u istoj. :oo
Samo sabura

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Bla » 09 Mar 2016, 22:18

Nije to nikad ni bio cilj. Te stare stvari na koje aludiraš su imale fabričke greške pa su slučajno trajale duže. A sada rade kako i koliko treba. :ooo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Nole » 09 Mar 2016, 22:19

greeneyes wrote:
Nole wrote:
greeneyes wrote:Ma više ni skupoća nije garant za kvalitet i dugotrajnost, tj. sve manje je neki garant. Mada, naravno, ipak uliva povjereja u kupca kad zna da je kupio neku jaku marku.

Pokvario mi se Samsung tv, ko i onaj v(f)ox-ov, ovaj potonji možda čak i duže izdržao. Dok sam nekada imao hitachi fujian koji je trajao 20+ godina. :oo
Šporet....ili ti ga štednjak...moja sestra kupila gorenje i to sa nekim procesorom u sebi....programira kad će se šta uključiti na kojoj temperaturi i isključiti....taman istekla garancija šporet crko...došao majstor iz zvaničnog gorenje servisa pogledao i samo rekao.... Gospođo ja ovakav šporet još nisam ni video pa ne smem ni da ga pipnem, doviđenja...Šest meseci je čekala dok ga Slovenci nisu popravili...i ja imao neki ugradni italijanski ne baš kompjuterizovan al bilo digitalnih sranja i večito muke...pre tri četti godine na najlonu tražio neke opruge i vidim švapski ugradni šporet prohronski čak i bez sata gore ...italijanski je završio u kontejneru a ovaj...čak da vidim kako se zove.....elektrobregenz, radi kao satić...
O tome ti pričam. Čest je to slučaj baš kod tv-ova. Čim prodje garantni rok samo se podju pojavljivati nAke crtice, ovo ono i na kraju crkne i on sam. Al' šta'š, danas i nije u cilju da ti prodaju robu i da ti godinama uživaš u istoj. :oo
Baš tako...IMT je najbolji traktor...jedan drugar što sa nama igra bilijar radi kao traktorista i vozi Johan deere ....čistačica im ujutru pali traktore jer oni svako jutro zveknu rakijicu uz kafu pa traktor ne dozvoljava da ga pali neko ko isparava alkohol...kupili nove knbajne iste firme jedan neće da upali...nemože ni čistačica...došao servis priključio ga na kompjuter i samo im rekao Kombajn traži svoje nazad.....porti te noći maznuo koju desetini l nafte iz rezervoara i kombajn ujutru nemožeš upaliti jer je tako programiran. On nema predviđenu mogućnost krađe goriva već "misli" da mu je ili bušan rezervoar ili pukla neka cev pa ne dozvoljava rad dok se ne popravi.
Jebo konbajn :valja

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by storm » 09 Mar 2016, 22:21

Nole wrote: Baš tako...IMT je najbolji traktor...jedan drugar što sa nama igra bilijar radi kao traktorista i vozi Johan deere ....čistačica im ujutru pali traktore jer oni svako jutro zveknu rakijicu uz kafu pa traktor ne dozvoljava da ga pali neko ko isparava alkohol...kupili nove knbajne iste firme jedan neće da upali...nemože ni čistačica...došao servis priključio ga na kompjuter i samo im rekao Kombajn traži svoje nazad.....porti te noći maznuo koju desetini l nafte iz rezervoara i kombajn ujutru nemožeš upaliti jer je tako programiran. On nema predviđenu mogućnost krađe goriva već "misli" da mu je ili bušan rezervoar ili pukla neka cev pa ne dozvoljava rad dok se ne popravi.
Jebo konbajn :valja
Onda nemoj pričati..." ne valja John Deere " nego nije za vas :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Nole » 09 Mar 2016, 22:23

storm wrote:
Nole wrote: Baš tako...IMT je najbolji traktor...jedan drugar što sa nama igra bilijar radi kao traktorista i vozi Johan deere ....čistačica im ujutru pali traktore jer oni svako jutro zveknu rakijicu uz kafu pa traktor ne dozvoljava da ga pali neko ko isparava alkohol...kupili nove knbajne iste firme jedan neće da upali...nemože ni čistačica...došao servis priključio ga na kompjuter i samo im rekao Kombajn traži svoje nazad.....porti te noći maznuo koju desetini l nafte iz rezervoara i kombajn ujutru nemožeš upaliti jer je tako programiran. On nema predviđenu mogućnost krađe goriva već "misli" da mu je ili bušan rezervoar ili pukla neka cev pa ne dozvoljava rad dok se ne popravi.
Jebo konbajn :valja
Onda nemoj pričati..." ne valja John Deere " nego nije za vas :zubi
Misliš mi ne valjamo za džondira :valja

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by greeneyes » 09 Mar 2016, 22:27

Bla wrote:Nije to nikad ni bio cilj. Te stare stvari na koje aludiraš su imale fabričke greške pa su slučajno trajale duže. A sada rade kako i koliko treba. :ooo
Pa možda je i bio. Ispočetka se pokažeš ko dobar, dugotrajan i na osnovu tih starih zasluga se decenijama poslije dobro prodaješ. :oo
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Krokodil Behko » 09 Mar 2016, 22:30

greeneyes wrote:
Bla wrote:Nije to nikad ni bio cilj. Te stare stvari na koje aludiraš su imale fabričke greške pa su slučajno trajale duže. A sada rade kako i koliko treba. :ooo
Pa možda je i bio. Ispočetka se pokažeš ko dobar, dugotrajan i na osnovu tih starih zasluga se decenijama poslije dobro prodaješ. :oo

Svu smo tehniku nekada manje i koristili, nego sada. TV, radio (sad ni ne postoji), muzički uređaji, a što se tiče mobitelske industrije i informatike, za mnoge proizvode nismo ni pretpostavili da će postojati.
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by greeneyes » 09 Mar 2016, 22:42

Krokodil Behko wrote:
greeneyes wrote:
Bla wrote:Nije to nikad ni bio cilj. Te stare stvari na koje aludiraš su imale fabričke greške pa su slučajno trajale duže. A sada rade kako i koliko treba. :ooo
Pa možda je i bio. Ispočetka se pokažeš ko dobar, dugotrajan i na osnovu tih starih zasluga se decenijama poslije dobro prodaješ. :oo

Svu smo tehniku nekada manje i koristili, nego sada. TV, radio (sad ni ne postoji), muzički uređaji, a što se tiče mobitelske industrije i informatike, za mnoge proizvode nismo ni pretpostavili da će postojati.
Pa ne znam baš. Evo kod mene je i stari, a i ovaj novi tv vazda upaljen, od jutra do sutra. I jedan trajao 20-ak godina, a drugi jedva dvije godine izdurao bez da se pojave one crtice po njemu, koje se vremenom samo šire. Mada stoji to tvoje ako pričamo o 60-im, 70-im, kad su tv-ovi bili pojam nad pojmovima. A imaš i u autoindustriji primjera kako su nekad auta ipak bila izdržljivija i dugotrajnija. :oo
Samo sabura

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by navika » 09 Mar 2016, 22:44

Trebo si Behko malo vise koristit metlu a manje usisivac. Ekonomicnije je :)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Krokodil Behko » 09 Mar 2016, 22:46

navika wrote:Trebo si Behko malo vise koristit metlu a manje usisivac. Ekonomicnije je :)
Pa možda ja i bih, nisam ga baš ja pokvario nego ova hepekuša njegovateljica..
Ko žena od posla, ostaj se.. :bije
online

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by navika » 09 Mar 2016, 22:50

Odbij joj sad od plate :oo

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by greeneyes » 09 Mar 2016, 22:55

Kupi sad ra(/e)spirator i uživaj u čarima mahanja. :valja
Samo sabura

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by navika » 09 Mar 2016, 23:05

greeneyes wrote:Kupi sad ra(/e)spirator i uživaj u čarima mahanja. :valja
:valja

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Krokodil Behko » 16 Feb 2019, 17:33

Image
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37844
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Pasaga » 16 Feb 2019, 17:35

marka,u kojima je ugradjeno najvise prisluskivaca,kamerica ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Mala_Mu » 16 Feb 2019, 20:04

Cijena. :oo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81117
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6997 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Julia-Klara » 16 Feb 2019, 21:13

Garancija :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Bla » 16 Feb 2019, 21:15

najbitnije mi je da dobijem tehničku robu :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by KREMENAC » 16 Feb 2019, 22:40

Julia-Klara wrote: 16 Feb 2019, 21:13 Garancija :kafa
+1

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Šta vam je najbitnije prilikom kupovine tehničke robe?

Post by Hannibal » 18 Mar 2019, 00:39

Pasaga wrote: 16 Feb 2019, 17:35 marka,u kojima je ugradjeno najvise prisluskivaca,kamerica ....
mene slobodno mogu da prisluskuju i snimaju haha nemam nista protiv
🐽

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests