Radite li u svojoj struci?

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by komsija » 27 May 2013, 00:35

Ne radim u svojoj struci ali ni ovo nije lose sto radim
Ustvari moglo bi i bolje da kompanija nije zapala u teskoce ali ne brinem puno zbog toga jer ako propadne naci cu neki drugi posao ali opet ne zelim da radim u struci :plavi
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by STrendzer » 27 May 2013, 00:38

gospodjice,tesko je skocit odjednom iz papuca pa na konja,obicno ide,prvo neka koza ili jarac,pa magarac itd...
sve ovisi od tvojih pocetnih odskocnih preddispozicija.. :D

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by Lanci » 27 May 2013, 00:38

camargue wrote:
Lanci wrote:
Dust wrote:Meni se dopada sto ovdje ne moras iznajmljivati cijeli prostor, vec samo stolicu. Idealno rjesenje za pocetnike i naravno, da se novca skupi sto vise, kako bi se osamostalio i nekome drugom iznajmljivao stolicu.

Frizeri zaradjuju odlicno, da imam bar malo slifta za taj posao upisala bih taj kurs.

Da bar kod nas to ovamo ima,,jer ovdje ako nest zelis da imas da pokrenes neki posao..zaista treba I da ulozis dosta novca
Lanci,evo ovdje kod mene se izdaje poslovni prostor,vrlo povoljno i dobra lokacija,nema frizersku opremu ali to nije frka nabavit.. :obrve
:valja
Da se mi dogovorimo?? :oo :oo
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by STrendzer » 27 May 2013, 00:41

Da se mi dogovorimo?? :oo :oo
razmisli pa mi posalji neki optimistican prijedlog,o svemu se moze razgovarat.. :oo

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by Lanci » 27 May 2013, 00:49

camargue wrote:
Da se mi dogovorimo?? :oo :oo
razmisli pa mi posalji neki optimistican prijedlog,o svemu se moze razgovarat.. :oo
razmislim o ponudi pa ti javim :D.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by Julia-Klara » 27 May 2013, 00:54

mozda muskarci sjedaju i odlaze u prvi frizerski salon koji im se nadje na putu,ali zene ne... nama jepotrebno povjrenje u osobu koja nam pravi kosu, bar je meni tako... ovdje sam 5 godina, i nikad nisma otisla frizeru, ne zato sto su skupi (cijene kao u Becu, shishanje bez pranja kose i feniranja je najmanje 30 eura), nego zato sto ne znaju raditi, ne vjerujem ih i ne poznaju me. Moja frizerka poznaje mene, moju kosu, zna sta mi moze uraditi, a sta mi nece stojati. Nije svaka kosa ista, nije svaki majstor/frizer isti

Ne mozes tek tak opokrenuti posao na mjestu gdje te ne poznaju. Hrana je nesto drugo, tu ide kvalitet, imas ili nemas, a frizeri, doktori, zubari- tu je potrebno iskustvo i "usmena reklama", koju kao novajlija nemas.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by komsija » 27 May 2013, 00:55

Julia-Klara wrote:mozda muskarci sjedaju i odlaze u prvi frizerski salon koji im se nadje na putu,ali zene ne... nama jepotrebno povjrenje u osobu koja nam pravi kosu, bar je meni tako... ovdje sam 5 godina, i nikad nisma otisla frizeru, ne zato sto su skupi (cijene kao u Becu, shishanje bez pranja kose i feniranja je najmanje 30 eura), nego zato sto ne znaju raditi, ne vjerujem ih i ne poznaju me. Moja frizerka poznaje mene, moju kosu, zna sta mi moze uraditi, a sta mi nece stojati. Nije svaka kosa ista, nije svaki majstor/frizer isti

Ne mozes tek tak opokrenuti posao na mjestu gdje te ne poznaju. Hrana je nesto drugo, tu ide kvalitet, imas ili nemas, a frizeri, doktori, zubari- tu je potrebno iskustvo i "usmena reklama", koju kao novajlija nemas.
Ovdje idem jednom te istom frizeru poslednjih 15 godina :sok
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by Lanci » 27 May 2013, 01:53

Julia-Klara wrote:mozda muskarci sjedaju i odlaze u prvi frizerski salon koji im se nadje na putu,ali zene ne... nama jepotrebno povjrenje u osobu koja nam pravi kosu, bar je meni tako... ovdje sam 5 godina, i nikad nisma otisla frizeru, ne zato sto su skupi (cijene kao u Becu, shishanje bez pranja kose i feniranja je najmanje 30 eura), nego zato sto ne znaju raditi, ne vjerujem ih i ne poznaju me. Moja frizerka poznaje mene, moju kosu, zna sta mi moze uraditi, a sta mi nece stojati. Nije svaka kosa ista, nije svaki majstor/frizer isti

Ne mozes tek tak opokrenuti posao na mjestu gdje te ne poznaju. Hrana je nesto drugo, tu ide kvalitet, imas ili nemas, a frizeri, doktori, zubari- tu je potrebno iskustvo i "usmena reklama", koju kao novajlija nemas.
Sta god u zivotu radis treba iskustvo svoje pokazati i dokazati ljudima da ti to sigurno znas...i da ti ljudi steknu povjerenje u tebe od prvog dana,dokazati sigurno svoje iskustvo da radite kako treba
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by dacina_curica » 27 May 2013, 02:32

Maja wrote:Katja baš me zanima šta si ti po struci i šta trenutno radiš jer si svestrana, vidim da se u dosta stvari razumiješ. Nemoj misliti da je ovo ironija. Zaista tako mislim.


PS znala sam da je Daca štreberka :D.
Jes' vidjela :ooo nerdusa samo takva :ooo

I mene zanima cime se Katja bavi....znam da je akademik, kontam biologija, istrazivanje i tako to....Bezbeli* sam fulila 180º :grana


*bezbeli --> vjerovatno, garant, predpostavljam....tako nekako :oo

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by Peggy Sue » 27 May 2013, 13:45

Moj odgovor na ovu temu je jednostavan i nimalo zanimljiv - radim posao za koji sam se skolovala.

Moj fakultet pruza razne opcije. Mozes da se nadjes u svim sferama zivota. Da je ovo uredjena drzava bilo bi super, jer bi se to zaista moglo primijeniti i u praksi. Ovako se usutis i prihvatis fotelje koju su ti ponudili...

A da imam carobni stapic radila bih s djecom i omladinom. Jaaaako volim djecu i ne mislite da proseravam, ali dobro mi ide s njima. Strpljiva sam, mastovita kad su oni u pitanju i moj san (koji ce umrijeti sa mnom), jeste da otvorim privatno obdaniste u kojem ce biti maksimalno 10 djece, u kojem cu moci da se svakom posvetim koliko zasluzuje i u kojem ce odraslima biti zabranjen ulaz <3
Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by Julia-Klara » 27 May 2013, 14:29

Peggy Sue wrote:Moj odgovor na ovu temu je jednostavan i nimalo zanimljiv - radim posao za koji sam se skolovala.

Moj fakultet pruza razne opcije. Mozes da se nadjes u svim sferama zivota. Da je ovo uredjena drzava bilo bi super, jer bi se to zaista moglo primijeniti i u praksi. Ovako se usutis i prihvatis fotelje koju su ti ponudili...

A da imam carobni stapic radila bih s djecom i omladinom. Jaaaako volim djecu i ne mislite da proseravam, ali dobro mi ide s njima. Strpljiva sam, mastovita kad su oni u pitanju i moj san (koji ce umrijeti sa mnom), jeste da otvorim privatno obdaniste u kojem ce biti maksimalno 10 djece, u kojem cu moci da se svakom posvetim koliko zasluzuje i u kojem ce odraslima biti zabranjen ulaz <3
ako budes trazila vaspitacice (kako ruzna rijec) javi mi se :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by Peggy Sue » 27 May 2013, 14:32

Julia-Klara wrote:
Peggy Sue wrote:Moj odgovor na ovu temu je jednostavan i nimalo zanimljiv - radim posao za koji sam se skolovala.

Moj fakultet pruza razne opcije. Mozes da se nadjes u svim sferama zivota. Da je ovo uredjena drzava bilo bi super, jer bi se to zaista moglo primijeniti i u praksi. Ovako se usutis i prihvatis fotelje koju su ti ponudili...

A da imam carobni stapic radila bih s djecom i omladinom. Jaaaako volim djecu i ne mislite da proseravam, ali dobro mi ide s njima. Strpljiva sam, mastovita kad su oni u pitanju i moj san (koji ce umrijeti sa mnom), jeste da otvorim privatno obdaniste u kojem ce biti maksimalno 10 djece, u kojem cu moci da se svakom posvetim koliko zasluzuje i u kojem ce odraslima biti zabranjen ulaz <3
ako budes trazila vaspitacice (kako ruzna rijec) javi mi se :)

Kad se odvazim na pohod na snove, tj. vjetrenjace :mac

Eh...
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by Krokodil Behko » 27 May 2013, 23:31

Šta li je meni struka da mi je znati? Radio sam mnogo poslova.
Završio sam srednju usmjerenu poznatiju pod nazivom "srednja uzaludna", mašinski tehničar-energetičar" Od visoke stručne spreme imam položen prijemni ispit na FPN u SA smijer žurnalistika - naravno :zubi Mislim da sam navratio još par puta do tog fakulteta dok nije presudilo onih 210 kilometara udaljenosti od mog grada do SA. Valjalo mi biti kod rodbine, a haj se raskomoti majčin sine u tudjoj kući. U roku od godinu dana, kod rodjaka u SA, specijalizirao sam grafičarske poslove i doneo sam odluku da zajebem faks. Vraćam se nazad i malo-pomalo pokrećem biznis. Krenuo sam sa sito-štampom i poslije godinu dana, već sam imao ugovor sa domom omladine, da radim u njihovim prostorijama u centru grada a kiriju im otplaćujem na način da za njih, ne naplaćujem kad im treba štampa. Režije besplatne. naoružao se s par grafičarskih mašinica i bio je to moj vlastiti grafički atelje kako sam ga preuveličano nazivao :valja
Imao sam svoju emisiju na radiju (rock-književnost) a obišao sam i neke brzinske škole/kurseve pozorišne režije. Osnovao sam teatar poetskog karaktera (milsim da sam neke slike okačio već tu negdje) i postavio nekoliko predstava.

Nakon završetka rata, naravno da sam morao sve ispočetka. Pozorištu se nisam nikada vratio ali sam jedno vrijeme u SA radio grafičarske poslove, dok je to išlo. Kompjuteri su uveliko pregazili taj posao i na površini su opstali samo najveći.

Kad sam se doselio u ovu opštinu, ponovo sam sve kretao ispočetka. zaposlio se u tvornici podova i krenuo od dna do vrha. Pomoćni radnik, pomoćnik majstora, majstor, majstor-asortirer, referent, poslovodja i mislim da sam jedno kraće vrijeme radio i kao logističar firme.
Trenutno sam zaposlen kao globalni moderator :D
online

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by Dalia » 28 May 2013, 14:27

Krokodil Behko wrote:Šta li je meni struka da mi je znati? Radio sam mnogo poslova.
Završio sam srednju usmjerenu poznatiju pod nazivom "srednja uzaludna", mašinski tehničar-energetičar" Od visoke stručne spreme imam položen prijemni ispit na FPN u SA smijer žurnalistika - naravno :zubi Mislim da sam navratio još par puta do tog fakulteta dok nije presudilo onih 210 kilometara udaljenosti od mog grada do SA. Valjalo mi biti kod rodbine, a haj se raskomoti majčin sine u tudjoj kući. U roku od godinu dana, kod rodjaka u SA, specijalizirao sam grafičarske poslove i doneo sam odluku da zajebem faks. Vraćam se nazad i malo-pomalo pokrećem biznis. Krenuo sam sa sito-štampom i poslije godinu dana, već sam imao ugovor sa domom omladine, da radim u njihovim prostorijama u centru grada a kiriju im otplaćujem na način da za njih, ne naplaćujem kad im treba štampa. Režije besplatne. naoružao se s par grafičarskih mašinica i bio je to moj vlastiti grafički atelje kako sam ga preuveličano nazivao :valja
Imao sam svoju emisiju na radiju (rock-književnost) a obišao sam i neke brzinske škole/kurseve pozorišne režije. Osnovao sam teatar poetskog karaktera (milsim da sam neke slike okačio već tu negdje) i postavio nekoliko predstava.

Nakon završetka rata, naravno da sam morao sve ispočetka. Pozorištu se nisam nikada vratio ali sam jedno vrijeme u SA radio grafičarske poslove, dok je to išlo. Kompjuteri su uveliko pregazili taj posao i na površini su opstali samo najveći.

Kad sam se doselio u ovu opštinu, ponovo sam sve kretao ispočetka. zaposlio se u tvornici podova i krenuo od dna do vrha. Pomoćni radnik, pomoćnik majstora, majstor, majstor-asortirer, referent, poslovodja i mislim da sam jedno kraće vrijeme radio i kao logističar firme.
Zanimljiv životopis, ipak najbolje radno mjesto ti je ovo :oo :
Trenutno sam zaposlen kao globalni moderator :D
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Radite li u svojoj struci?

Post by STrendzer » 28 May 2013, 19:37

Lanci wrote:
camargue wrote:
Da se mi dogovorimo?? :oo :oo
razmisli pa mi posalji neki optimistican prijedlog,o svemu se moze razgovarat.. :oo
razmislim o ponudi pa ti javim :D.
razmisljaj za obostrano dobro.. :p :zubi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

3 stvari koje vlasnik TimeTradea traži od kandidata za posao

Post by Krokodil Behko » 14 Jun 2015, 09:41

"Šta biste radili da ne morate da zarađujete za život?"
Image
Gary Ambrosino izvršni direktor američke softverske firme TimeTrade i čovjek sa tridesetogodišnjim radnim iskustvom kazao je u nedavnom intervju kako od svakog kandidata za posao traži tri stvari.

Ambrosino je kazao da je prva stvar visok nivo motivacije i želje, a koju najčešće procjenjuje pitanjem: "Šta biste radili da ne morate da zarađujete za život?"

On je istakako kako će ljudi koji imaju snažnu želju za radom i ostvarivanjem velikih rezultata imati rječit odgovor na to pitanje, te da će se opis podudarati sa poslom koji bi radili i da moraju da zarađuju za život.

"Oni jednostavno vole i žele da rade", kazao je Ambrosino.

Druga poželjna stvar je optimizam. Da bi procijenio da li je kandidat optimističan Ambrosino postavlja hipotetička pitanja.

"Predstavim im hipotetičku poslovnu situaciju i obraćam pažnju na njihove odgovore, koji su uveliko zasnovani na situacijama sa kojima su se suočavali u prošlosti i tome šta su naučili vremenom", rekao je on.

Treća, ali podjednako bitna stvar jeste sposobnost kandidata da obavi posao.

Ambrosino smatra kako poslodavac mora vrlo detaljno da razgovara s kandidatom o tome kako bi obavio određeni posao.

"Važno je napraviti razliku između kandidata koji je zaista obavljao neki posao i onog koji je to posmatrao", ističe Ambrosino.

Dodao je kako on daje prednost ljudima koji su optimisti i koji se trude da savladaju izazove čak i one sa kojima prethodno nisu imali priliku susresti se.

(klix)
online

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: 3 stvari koje vlasnik TimeTradea traži od kandidata za p

Post by Lavlje_srce » 14 Jun 2015, 10:11

Bullshiter. :lup

Daj robova sistema, sto vise to bolje. I jos otvoreno prica o tome.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 3 stvari koje vlasnik TimeTradea traži od kandidata za p

Post by storm » 14 Jun 2015, 10:37

E zato i prividno ima posla, jer su rotacije konstantne....uzmu, iscijede, šutnu..... tj sami te navedu da digneš sidro, nakon što si dao svoje u početnom zanosu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: 3 stvari koje vlasnik TimeTradea traži od kandidata za p

Post by Bla » 14 Jun 2015, 12:04

Za takav profil kompanija ti trebaju ljudi kojima je taj poziv život a ne neko nužno zlo,
i to je ono što govori u tekstu, a ne roblje što reče Lavlje ili otirač što reče storm.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 3 stvari koje vlasnik TimeTradea traži od kandidata za p

Post by storm » 14 Jun 2015, 12:13

Bla wrote:Za takav profil kompanija ti trebaju ljudi kojima je taj poziv život a ne neko nužno zlo,
i to je ono što govori u tekstu, a ne roblje što reče Lavlje ili otirač što reče storm.
Pa koja tebi definicija roblja ili otirača?
Samo su danas lance zamijenili sofisticiraniji zahvati ;)
Raditi moramo svi... ali da baš ništa osim posla nemaš, nekad su tako robovi živjeli :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests