Poslovna klima u BiH

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by HAVANA » 05 Oct 2021, 20:28

koteljubi_kadnisamtu wrote: 05 Oct 2021, 20:15
HAVANA wrote: 05 Oct 2021, 19:44 Pa ne moram ja to ni citati. O tim stvarima i pisem. A ja sam vec u tome koliko mogu i znam. Sitno ali meni dovoljno. Nije to samo kod nas, svuda je. Ko god je imao novca ulaze ga u nekretnine. Toliko novac gubi vrijednost da je to nevjerovatno. Sta sam mogao sa 150000 prije 18 mjeseci ,sad ne mogu sa 300000.Bukvalno.al do kada ce i to, ako i to pukne bice svasta. A puce sa divljanjem cijena, materijala, ako pocnu veca otpustanja... Citavu koronu belgija recimo daje novac kao pomoc pravnim licima i nezaposlenim. To ce stati za 2 mjeseca. Sta onda? U njemackoj isto, sta kad stane ta pomoc a stan ti u berlinu 1700 eura, kupit ga svakako rijetki mogu... A onda mi, jadni i cemerni, sta onda? Mada po mom shvatanju imamo jedan veliki plus u ovakvim situacijama. Visok postotak privatnog vlasnistva i zemlje. Ceker ce se namotati. Ne do mi bog da u belgiji sad radim ovo sto ovde radim. Ja se i ne sekirah toliko, kontam proce, polako, ne zuri nista... Kako se sa ovim gore cujem, mozak mi otekne. Po njima sudnji dan, gotovo...Belgijanci lude a ovi nasi dosta ih ozbiljno razmislja da se vrati... Pa onda mene peglaju sta bi mogli ovde. Otkud znam jarane, nista veze s vezom nema.
Poslije visegodisnjeg ulaganja i obta sa nekretninama, imas li otplacenu nekretninu koja ti donosi zaradu?
Kljuc je obrtati nekretnine do neke mjere, onda one treba da rade za tebe, znaci cist profit, bez kredita ili nekog malog
Nemam sada nista vise sto izdajem. Jednu radnju. A i nju prodajem. Prodao sam sto sam rentao jer je stajalo prazno sa koronom. Preusmjeravam u malu stanogradnju i ne smijem da se previse kreditno zaduzim. Bolje mi sam poceti iz vlastitiih sredstava pa vidjeti kako ce se dalje sve ovo odvijati. Mogu ja dobiti kredit gdje hocu, top istorija. Ali ne smijem vise ludih uvala. Il sam ostario il mi se neka suha svezala. Cini mi se da je suha.Nista ovo ne valja.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by HAVANA » 05 Oct 2021, 20:31

Hannibal wrote: 05 Oct 2021, 20:26 jes jbt
drug odavde prodaje grobna mjesta po britaniji za neku njihovu firmu. cega se ljudi sjete ocm
Na stupu ti 15 omladinaca sjedi u kancelariji i rasporedjuje utovare po citavoj americi. Itditd
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by amidza idriz » 05 Oct 2021, 20:45

Dostampavanje eura izgleda pogodilo i nas ali indirektno.
Svuda se pojavio visak sredstava. Svako bi nesto da radi i kupuje pa i ne pita posto je.

Vec dvije godine mirujem sa bilo kakvim investicijama ili ulaganjima. Bolje vrabac u ruci nego pticurina na grani. Najbolje se osjecam.

Danas nesto kupujem za auto i konstatujem da je 30tak posto skuplje u odnosu na proslu godinu dok se trgovac smjeska i kaze ''cio svijet je poskupio i otisao naglavacke''.

Imam prijatelja koji ima svojih par kamiona, muku muci sa soferima, troskovima i raznim zavrzlamama tako da mi na kraju priznaje, najbolje mi bilo dok sam imao jedan kamion i ja ga vozio.

Bas luda neka vremena.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by HAVANA » 05 Oct 2021, 20:45

A i fuddo me nasmijo. Kaze koji je ovo qrac? Kupio auto prije 2 godine za 30000.Drndo 2 godine, zove me covjek da mu prodam taj isti auto sto mu plati 30000 za 34000.Sta je ba ovo? :valja Moj fuddo, ja sve sto sam prodo prije par mjeseci, i auta i nekretnina, volio bi da nisam. :lupa
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by amidza idriz » 05 Oct 2021, 21:15

Znam da valjas na sve strane i svim i svacim i da si prilicno uspjesan u tome ali u ovo vrijeme i ovakvoj BiH stvarno je hrabrost bilo u sta ulagati.

Pored svih ovih globalnih zavrzlama kod nas ti je poslovna klima sjedi i placi. U sta god ulozis samo cekaj ko ce te povaljati jer nisi sve pocastio.

Ima onaj slucaj kada je momak htio da ulozi sredstva i da pocne raditi a od opstine je trazio lokaciju ili gotov objekat za pokretanje biznisa. Kada je sve ispricao nacelniku cime bi se sve bavio ovaj nazvao tvrtku u inostranstvu i tazio da je on predstavlja. Posto je dobio odbijenicu onda je vrsio pritisak da sa ovim bude u talu...da bi na kraju momak se pokupio i otisao u drugu opstinu i pokrenuo biznis.BiH.

Drugi primjer, moj dobar prijatelj stalno vrsi na mene pritisak hajmo ovo hajmo ono a ja sam po prirodi oprezan pa ga samo slusam. Bilo je tu i dobrih poslova i dobre dobiti da bi mi skoro priznao da je pao pola miliona(tenderi). Jbga, veci zalogaj veci rizik, veci stras, veci gubitak...

BiH sama po sebi rizicna za bilo kakva ulaganja dok se politicka situacija, poslovni ambijent i korupcija ne srede.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6989
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2757 times
Been thanked: 1300 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 05 Oct 2021, 21:18

HAVANA wrote: 05 Oct 2021, 20:28
koteljubi_kadnisamtu wrote: 05 Oct 2021, 20:15

Poslije visegodisnjeg ulaganja i obta sa nekretninama, imas li otplacenu nekretninu koja ti donosi zaradu?
Kljuc je obrtati nekretnine do neke mjere, onda one treba da rade za tebe, znaci cist profit, bez kredita ili nekog malog
Nemam sada nista vise sto izdajem. Jednu radnju. A i nju prodajem. Prodao sam sto sam rentao jer je stajalo prazno sa koronom. Preusmjeravam u malu stanogradnju i ne smijem da se previse kreditno zaduzim. Bolje mi sam poceti iz vlastitiih sredstava pa vidjeti kako ce se dalje sve ovo odvijati. Mogu ja dobiti kredit gdje hocu, top istorija. Ali ne smijem vise ludih uvala. Il sam ostario il mi se neka suha svezala. Cini mi se da je suha.Nista ovo ne valja.
U pravu si. Nece ovo poskupljenje moci dugo izdrzati, treba pricekati sa velikim investicijama. Ja predvidjam da ce ovu podmornicu koju su poslali previse duboko, morati vratiti malo manju dubinu. Ljudima nisu porasle plate, niti ce moci pratiti povecanje svega, pasce kupovna moc, a time i cijene.
Twiterka

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by HAVANA » 05 Oct 2021, 21:30

amidza idriz wrote: 05 Oct 2021, 21:15 Znam da valjas na sve strane i svim i svacim i da si prilicno uspjesan u tome ali u ovo vrijeme i ovakvoj BiH stvarno je hrabrost bilo u sta ulagati.

Pored svih ovih globalnih zavrzlama kod nas ti je poslovna klima sjedi i placi. U sta god ulozis samo cekaj ko ce te povaljati jer nisi sve pocastio.

Ima onaj slucaj kada je momak htio da ulozi sredstva i da pocne raditi a od opstine je trazio lokaciju ili gotov objekat za pokretanje biznisa. Kada je sve ispricao nacelniku cime bi se sve bavio ovaj nazvao tvrtku u inostranstvu i tazio da je on predstavlja. Posto je dobio odbijenicu onda je vrsio pritisak da sa ovim bude u talu...da bi na kraju momak se pokupio i otisao u drugu opstinu i pokrenuo biznis.BiH.

Drugi primjer, moj dobar prijatelj stalno vrsi na mene pritisak hajmo ovo hajmo ono a ja sam po prirodi oprezan pa ga samo slusam. Bilo je tu i dobrih poslova i dobre dobiti da bi mi skoro priznao da je pao pola miliona(tenderi). Jbga, veci zalogaj veci rizik, veci stras, veci gubitak...

BiH sama po sebi rizicna za bilo kakva ulaganja dok se politicka situacija, poslovni ambijent i korupcija ne srede.
Meni se 3 puta desilo da sam isao u opstinu i zavod sa papirima da se raspitam za zemlju, kucu... Naravno isprepadaju te, nema sanse da se tu ista gradi... Sutradan sva tri puta je osvanuo covjek na adresi prodavca. Pokupi info sa tvog papira sto doneses. 2 puta su me naguzili a treci put sam kupio.Dok nisam skolu naucio i izbjegavanje bilo kakvih ljudi na funkcijama, stranackih taldzija itd. Samo sta sam iskopam, nadjem, smislim. Duze traje i teze je ali moze to. Naravno najbolje da je malo za te glavonje a veliko za obicnog covjeka. Tu se moze prica napraviti ali je tesko naci. Ako udjes u interesnu zonu stranackih ljudi, donji si. Zaobidji te ljude. Ne sreci, ne pitaj, ne druzi se i ne radi nista sa njima. Na one prve dvije lokacije sto su mi pobjegle zbog njih, danas je jaka benzinska a na drugoj poslovna hala. Oni mogu.Samo jedan mali primjer. Cekao sam dozvolu za jebenu galeriju u vlastitom prostoru, uknjizenom, vise od 2 godine. Onaj arap na ilidzi kod mosta u isto vrijeme predao. On zavrsio zgradu i napravio je dok sam ja dozvolu dobio za 51m2 galerije. Sad cekam urbanisticku evo 2 godine za malu zgradu sa stanovima. Treci idejni vec pravim. Stalno nesta, uslovljavanja i izmjene itd. A zgrada p+2+m. Nista veliko. Neki mogu i 13 spratova, pa jos 2 doda nako... Jbg. Bosna...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by Hannibal » 05 Oct 2021, 22:25

ironman wrote: 05 Oct 2021, 20:07 Koliko ima momaka od 25 ili 30 godina da ne spominjem mladje da bi firmu otvorili i radili sa zavrsenim faksom?
U osnovi ogromna vecina ih konta da se negdje uhljebi a oni koji su bas eksperti budu draftovani jos na faksu od strane velikih firmi..
Tako da perspektiva s te strane je nikakva..
Svi hoce sve i odmah..a to ne ide..
Koliko si ti Havana radio dok si prvu ozbiljnu lovu zaradio? A i danas radis..

Kontam te 100 %..od kraja 18 godine sam u privatnom poslu i Drzavu volim i disem i osjecam ali samo je gledala kako da me syebe od prvog dana do danas,,
ahaa svugdje u svijetu omladina sanja da otvori firmu, da radi i zaradi lijepe pare, a kod nas omladina sanja kako ce se uhljebit i nista ne radit 😂
🐽

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by Taare » 06 Oct 2021, 00:34

Ljudi, pređite u proizvodnju hrane. Ne znam kakva da je kriza, narod mora jesti.
Može se bez novog auta, garderobe, stana...al ne može bez hrane.
Uz male investicije možete izvući velike pare.
Ne morate ni znati kako se radi poso. Uđete u ortakluk sa nekim seljakom koji nema lovu da razvije poso.
Uložiš u mehanizaciju i ostalo i uzimaš procenat.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by Taare » 06 Oct 2021, 00:51

HAVANA wrote: 05 Oct 2021, 20:23
Pasaga wrote: 05 Oct 2021, 20:11 neznam kako je dole na faksovima
ovde,vec trecu godinu,firme upute dopise faksovima
traze listu uspjesnih studenata,iz oblasti koje ima ta firma
i...to se odmah pokupi
zasto nasi nemaju taj sluh....
vjerujem,da bi vecina ostala dole
ima tu interesantnih,perspektivnih firmi,nije to ko nekad
Od sure malog americka firma na diplomskom pokupila. Bukvalno u holu mu prisli. Odlican student. Eno ga i sad radi za njih... Naravno sav posao je za ino trziste. Tu ima sve vise prostora za mladje. Dosta ino firmi se pojavljuje u zadnje vrijeme sto odavde rade za ino trziste. Znam sigurno jedno 20 djece od prijatelja sto tako rade. I odlicno su placeni. I to spada u promjene o kojim sam pisao. Cudne stvari za dosadasnje nacine poslovanja...
Znam malca s mog kraja koji je završio najbolji jbni fax na svijetu - mit, i to ko najbolji u svojoj klasi i opet u bosni nije mogo dobit poso.
Preče je bilo da poslove za koje je apliciro dobiju stranački uhljebi sa završenim travničkom fakultetom.
Sad hoće da ide u evropu. Gore ga čekaju raširenih ruku.
Svi mi se morete obratit

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by amidza idriz » 06 Oct 2021, 00:56

E moj Tare, u BiH se ne moze prizvoditi hrana za prodaju. Vazda je tako bilo od rata na ovamo. Nekada(u ex Yu) radila se Vojvodina, Slavonija, Semberija...ali uz poticaje drzave. Svi drugi su robovali zemlji da prehrane porodicu a viskova vrlo malo.

Danas Francuska, Nizozemska, Njemacka...proizvode ogromne kolicine hrane, obradjuju ogromne kolicine zemlje i sve to uz dobre poticaje kako svoje zemlje tako iz EU fondova a o Turskoj i Spaniji da ne pricamo.

Tvoj kukuruz dok ga obradis i dobijes za prodaju vec je(lupam) 0,70feninga a uvozni 0,40 feninga...sta cemo onda?
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by Taare » 06 Oct 2021, 01:02

Ok, ako ti misliš tako, traži drugi poso.
Pričat ćemo aBd u ovo doba sljedeće godine.
Svi mi se morete obratit

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by amidza idriz » 06 Oct 2021, 01:13

Upravo sam to uradio ali davno. Neka zemlju obradjuje ko mora a ja sam svoje probleme rijesio na drugi nacin.
Imam zemlje i samo mi stvara problem(na zalost da je to tako) ali takva su vremena.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
XoKli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1818
Joined: 18 Jun 2020, 17:29
Has thanked: 69 times
Been thanked: 214 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by XoKli » 06 Oct 2021, 01:31

Što se hrane tiče tu jedino organska hrana može proći, barem za privatni manji biznis.
Dakle, prodaješ školjku jaja za 16-17 KM,ali kokoš mora kavijar da doručkuje. Hoću reći, koncentrate zaboravi.

Odavno ne kupujem u marketu jaja, ne mogu ih jesti da mi džabe daju. Radije uzmem 5 kifli.
Kupovao od jedne žene za 15 KM , jaja žuta ko sunce, kad god ih ima jedem za doručak,ali uvijek.
Zadnje 2 ture jaja katastrofa, ne mogu se jesti. Još zove pita što slabo naručujem, u sebi kontam mogu u Bingu za 8 KM ista uzeti.
Eno šofer iz Lidla dovozi 2 školjke bio eier.
Jes da je 10 eura školjka,al jebiga...Jest ću ih 37% manje :oo

Nije samo jaja, organski paradajz,krastavac...za sve to imaš klijentele koja bi po haman po duplim cijenama kupovala.
A ovu prskanu plastiku proizvoditi, moraš imati 15-20 duluma da bi se isplatilo i poticaj kakav takav od države. Tu te uvoz satra.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by HAVANA » 06 Oct 2021, 06:56

To je tacno, bar u sarajevu, za druge ne znam. Znas kako ide sad kupovina dobre kokosi, jaja, meda, sira, povrca... Daj molim te ostavi mi... Nema on toliko koliko moze prodati. Bar ovi sto ja uzmem.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by HAVANA » 06 Oct 2021, 07:10

Ali to i moze tako, malo domacinstvo, vrijedne ruke, firma ni u ludilu... Moze mu nesta ostati. Ostalo bez podsticaja drzave ja mislim nema sanse. Ide to i ice, hrana je sigurica,pogotova sada i sta ce dalje biti. Al to je tako zajebano, milion stvari koje zapinju i ogranicavaju, plus zemlja, mehanizacija, radnici, zakoni, uvozni lobi, korupcija... Samo 5 radnika da imas i da je firma regularna i sve skontaj na godisnjoj bazi koliko ti treba troskova. I tona necega. A tona je koliko? Valja to proizvest, skladistiti, prodati i zadrzati taj kvalitet. Nije lako, nista nije lako. Al ovo meni izgleda bas pretesko. Meso vec ima dobrih prica i boljeg prostora ali i to je drama. Nista nije kako na prvu izgleda i dok pises olovkom po papiru. Lako je napisat.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by HAVANA » 06 Oct 2021, 07:18

Ovde jel nesto podjes regularno raditi, na papire, sve ce ti zakomplikovati i otezati do bola. Ovi sto na crno rade ko i mogu nesta, ima vise prostora po proizvodu. Al nece ni to dugo. Plus ostari ko svercer. Vrti nesta zamanta mu se a ni staza, ni kreditne istorije, mogucnosti za razvoj... Mrljavi nesta i sa 50g ko sto je i sa 25 godina. Rijetki su da su napravili pare. A i koji jesu kakvo vrijeme ide moci ce te pare jedino trositi u bingu, kafani i pijaci. Stan, auto, kucu, bilo sta veceg iznosa ne moze kupiti. Vec je pocelo. Prat ih mora, ko da je gudru prodavo a ne paradajz i paprike.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by HAVANA » 06 Oct 2021, 07:25

Ima ovde stvari koje se mogu raditi i ima prostora ali drzava, zakoni, papirologija, korupcija je katastrofa. Sve je lakse neregularno zavrsiti nego regularno. Obijelio sam od toga, hocu da mi je sve cisto, sto god mogu, u sto vecem procentu. I imam to, pregledano i opecaceno 18 godina poslovanja. Ali kostalo me to. Mogu ja kao neki sve lakse i brze zavrsiti ali njih nema. Zablistaju, rade i za par godina zatvori firmu. Nudili su i nude svasta, daj zavrsicemo to, kosta... Neka hvala. Zavrsi ti, naplati, zamijeni se vlast ili odu negdje drugo, sve neregularnosti i retroaktivni teret pada na tvoja ledja. Takvih firmi pun onaj clanak sto u avazu ispadne. Pdv duznici. Neka hvala.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by HAVANA » 06 Oct 2021, 08:10

Taare wrote: 06 Oct 2021, 00:34 Ljudi, pređite u proizvodnju hrane. Ne znam kakva da je kriza, narod mora jesti.
Može se bez novog auta, garderobe, stana...al ne može bez hrane.
Uz male investicije možete izvući velike pare.
Ne morate ni znati kako se radi poso. Uđete u ortakluk sa nekim seljakom koji nema lovu da razvije poso.
Uložiš u mehanizaciju i ostalo i uzimaš procenat.
Sad sam skonto,ne treba nama seljak. :stop Imamo forum.Vidi ove postavke. :valja
Bosanski forum doo.Bf doo. :cool
Imamo idriza ima zemlje,imamo ironmana citav zivot privatnik sto znaci i meda i govana se kasikom nakuso,imamo tebe,tu sam i ja,xokli,hanibala cemo da nam nahvata omladine i organizuje radne snage,imam ja i cerke hoce raditi,znale bi,voze,mogu i marketinga rijesiti po mrezama...
Znaci de facto imamo zemlje,znanja,iskustva,kapitala,prevoz...
Idriz ima zemlju,xokli prevoz,ironman distribucija itd,ti uletis kapitalom i idejama,ja uletim ako fali zemlje,bilo cega, momentalno.Toga bar ima.Treba 10 dostavnih auta,isti dan,nikakav problem,ma imam i radnju za maloprodaje,veleprodaje...
Na papiru odlicno zvuci i djeluje da moze.Ne kazem ja i da ne moze,sve se moze ali jedno je ovo zamisliti a sasvim nesto drugo sprovesti u djelo. :lud Papir trpi svasta,zivot to poremeti zacas...
Last edited by HAVANA on 06 Oct 2021, 08:18, edited 1 time in total.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Poslovna klima u BiH

Post by Šabović Adis » 06 Oct 2021, 08:15

Evo ja ću da vam sve to aminujem. Za procenat od...ček, kolko nas ima, devet...dakle, za 11,1111111111 % od profita. Ove ostale decimale vam halalim... :valja
Ne mereeee 👉👌

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests