Politika zaduživanja u BiH

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 24 Apr 2017, 01:21

Vlast je u krizi, raspad vladajuće koalicije, dešavanja u tužilaštvu BiH. Korupcija na svakom koraku, nepotizam, svađa oko rukovodećih mjesta u firmama i direktorski fotelja. Nemamo poslovni ambijent niti poslovne klime, niti investicija sto je rezultiralo odlaskom obrazovanih mladih ljudi u inozemstvo.
Od 2014 do 2016 napustilo je 90 000 mladih obrazovanih ljudi.
U 2016 naši parlementarci nisu radili 3 mjeseca a dobivali su nezarađene debele plate dok radnici ne mogu dobiti svoje zarađene plate.
Ima ih mnoštvo na bjelom hljebu i to su nezarađene plate bez ikakvog rada. Taj zakon su oni izmislili za sebe i usvoljili da bi bilo sve po zakonu.
Mi u našoj državi imamo 14 VLADA, na stotine ministara,zamjenika ministara, savjetnika komisija, odbora itd.
Sva ta silna bratija, natovarila se narodu na leđa i ništa ne proizvodi osim magle i prašine koju nam vješto bacaju u oči, ali narod vidi da administracija na godišnjem nivou troši oko 950 miliona KM. A mogla bi u pola manje.
Dragi narode cijele BiH, ne znam šta bi TREBALO JOŠ DA SE DESI pa se pokrenemo i promjenimo ovo naše stanje i krenemo u stvaranje bolje budućnosti za nas i našu djecu.
Nemojmo očekivati da će ovo stanje samo od sebe promjenuti ili da će to učiniti međunarodna zajednica ili netko drugi, ne nitko to neće učiniti osim nas samih.
To ćemo učiniti tako da OKRENEMO LEĐA NACIONALISTIČKIM STRANKAMA I DA GLASAMO NA IZBORIMA 2018 god. za one ljude koji imaju viziju koji znaju, hoće i mogu uz našu podršku i pomoć povedu ovaj napaćeni narod za bolje sutra.

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 24 Apr 2017, 01:30

Da ali uvođenjem akciza, narodu će još više siromašiti. Prema tomw malo je onih koji bi imali korosti od ovog stanja kakvo jest samo onih 10% koji je preko stranke dobio posao a ovi što odlaze su trenutno u malim broju u odnosu na cijelu BiH. Ostali narod je u većini. I taj odlazak će se polako smanjivati jer na tržištu vlada zakon ponude i potražnje. Što bude više dolazilo ljudi dnevnice će se smanjiti na 5€ tako da veće familije neće moći opstati. Tako da treba očekivati povratak a gdje. Stanje će se neminovno morati mjenjati.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by storm » 24 Apr 2017, 01:32

nb2017 wrote:Vlast je u krizi, raspad vladajuće koalicije, dešavanja u tužilaštvu BiH. Korupcija na svakom koraku, nepotizam, svađa oko rukovodećih mjesta u firmama i direktorski fotelja. Nemamo poslovni ambijent niti poslovne klime, niti investicija sto je rezultiralo odlaskom obrazovanih mladih ljudi u inozemstvo.
Od 2014 do 2016 napustilo je 90 000 mladih obrazovanih ljudi.
U 2016 naši parlementarci nisu radili 3 mjeseca a dobivali su nezarađene debele plate dok radnici ne mogu dobiti svoje zarađene plate.
Ima ih mnoštvo na bjelom hljebu i to su nezarađene plate bez ikakvog rada. Taj zakon su oni izmislili za sebe i usvoljili da bi bilo sve po zakonu.
Mi u našoj državi imamo 14 VLADA, na stotine ministara,zamjenika ministara, savjetnika komisija, odbora itd.
Sva ta silna bratija, natovarila se narodu na leđa i ništa ne proizvodi osim magle i prašine koju nam vješto bacaju u oči, ali narod vidi da administracija na godišnjem nivou troši oko 950 miliona KM. A mogla bi u pola manje.
Dragi narode cijele BiH, ne znam šta bi TREBALO JOŠ DA SE DESI pa se pokrenemo i promjenimo ovo naše stanje i krenemo u stvaranje bolje budućnosti za nas i našu djecu.
Nemojmo očekivati da će ovo stanje samo od sebe promjenuti ili da će to učiniti međunarodna zajednica ili netko drugi, ne nitko to neće učiniti osim nas samih.
To ćemo učiniti tako da OKRENEMO LEĐA NACIONALISTIČKIM STRANKAMA I DA GLASAMO NA IZBORIMA 2018 god. za one ljude koji imaju viziju koji znaju, hoće i mogu uz našu podršku i pomoć povedu ovaj napaćeni narod za bolje sutra.
Sve je to jako točno i uredno....ali ja opet kažem da je problem u sustavu...
i opet će biti 16 vlada i opet će biti 166 ministara i sva mašinerija oko njih...
Narod se predao i gleda da ode...ne vjeruje se sistemu ma tko se domogao vlasti.
Je soc....jedan čovjek jedan glas...i po jedna vlada i po jedan resorni ministar i tako dalje...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by storm » 24 Apr 2017, 01:35

nb2017 wrote:Da ali uvođenjem akciza, narodu će još više siromašiti. Prema tomw malo je onih koji bi imali korosti od ovog stanja kakvo jest samo onih 10% koji je preko stranke dobio posao a ovi što odlaze su trenutno u malim broju u odnosu na cijelu BiH. Ostali narod je u većini. I taj odlazak će se polako smanjivati jer na tržištu vlada zakon ponude i potražnje. Što bude više dolazilo ljudi dnevnice će se smanjiti na 5€ tako da veće familije neće moći opstati. Tako da treba očekivati povratak a gdje. Stanje će se neminovno morati mjenjati.
Ok ....malo smo se upoznali sad :oo
Koju opciju zagovaraš?
Program?
Da razmijenimo mišljenja...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 24 Apr 2017, 01:38

Ovo nije formiranje neke stranke ili udruženje građana ili bilo kog udruženja, nego je SVE NARODNI POKRET koji će biti u funkciji cjelog naroda BiH. Kontaktiraćemo putem društvenih mreža i na taj način predlagati potencijalne kandidate za koje cemo glasati. Ti kandidati trebaju da budu oličenje POŠTENJA, bez lažnih obećanja i bez svega onog što je DANAS NA POLITIČKOJ SCENI.
Možda će neko reći da je ovo predizborna kampanja DA JESTE a kako nazvati REVIZIJU PRESUDE,POKUŠAJ STVARANJA TREĆEG ENTITETA TE OTCJEPLJENJE SRPSKE OD BIH 2018 TO JE SVE PREDIZBORNA KAMPANJA VLADAJUĆIH ELITA, koje žele da nas vrate u prošlost jer one žive i rade na prošlosti a pri tome hraneći svoj narod nacionalističkom retorikom il dizanjem tenzija što je lahko zapaljivo.
Mjenjajmo sadašnjost da bi izgradili bolju budućnost. Samo jedinstveni možemo ostvariti promjene u našem društvu.
Predlažemo da zajednički izradimo DEKLERACIJU I POLITIČKU PLATFORMU kako bi se mogli bolje organizovati. Pozivamo sve znastveno dokazane političke radnike da se uključe u SVE NARODNI POKRET i da svojim znanjem i stručnošću daju doprinos u izradi dekleracije kao i političke platforme po mjeri naroda u BiH.
Uz srdačan pozdrav za bolje sutra!
Članovi SVE NARODNOG POKRETA ZA PROMJENE I BOLJE SUTRA.

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 24 Apr 2017, 01:41

Ako imate prijedloge stavite ovdje pa ćemo svi glasati prema kriterijumu. Ja sam za Arapovića, Almira Terzića, ..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by Socrates » 24 Apr 2017, 01:41

Pa gledaj, promjena stanja je relativan pojam.

Morate vi dobro paziti da se ne desi da svim politicarima vise odgovara rat nego neka promjena u miru. Pri tome, mislim na "vase" politicare, da se ne doticemo sad opet nacionalnosti.

Kad si u vlasti, licna korist igra vecu ulogu nego bilo sta drugo.
. . . . . . . . .

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 24 Apr 2017, 01:52

Pa jest to tačno, ali mi svi moramo to okrenuti naći poštenog čovjeka a ima ih samo što šute. Nema vaši naši svi su isti. A narodu je dozlagrdilo više ovog ugnjetavanja. A šta misliš kako će vratiti dug MMF, obično ide zapljena imovine. Ode Balkan.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by Socrates » 24 Apr 2017, 02:11

Ti kazes 10% radi u drzavnoj sluzbi. Racunaj tu jos barem 5% onih iz sjene koji cuvaju guzicu vlasti. I 10% onih koji formiraju javno misljenje. To je vec 25% ljudi.

Sigurno je da barem 25% zeli da ode iz drzave. Vec imas pola stanovnistva koji nece nista da ima sa pozitivnim promjenama.

Hajde da kazemo da je ostalih 50% za promjene. U kojoj mjeri oni mogu da kazu da mogu da uzmu bilo koju polugu vlasti iz ruku ovih na vlasti? Skoro da ne postoji nevin I pravdoljubiv pokret naroda koji nije zloupotrijebljen.

Znaci, treba imati i to u vidu.

Ja bih rekao nevladine organizacije mogu da pomognu, ali nisam siguran u bosanskom slucaju.
. . . . . . . . .

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 24 Apr 2017, 07:21

Nemože niko nama pomoći jedino sami sebi.
Narodu kasne plaće i ovima koji rade prijeti im se oduzimanje imovine, zasad se to može izdržati ali do kad. Nemožemo mi od nevladinih org. tražiti da nam pomognu. To nije u nj. nadležnosti. Alu ni ljudi ne trebaju čekati do zadnjeg nek se pokrenu samim pokretom dobiće više članova. I u RS se narod pati. A i u hrvatamon narodu isto ima. Jedini izbor šro mi imamo kako sam primjetila je gdin. Željko Komšić i Mektić..Treba samo malo volje i početi raditi javili bi se mnogi i pridružili.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120149
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7764 times
Status: Online

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2017, 10:23

nb2017 wrote:Ako imate prijedloge stavite ovdje pa ćemo svi glasati prema kriterijumu. Ja sam za Arapovića, Almira Terzića, ..
Hajd ovaj drugi, navela si i ime, ali ko ti je ovaj prvi? :hm
online

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 24 Apr 2017, 10:34

Ovaj prvi gdin. Gerko Arapović.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by Username » 24 Apr 2017, 13:06

Sta su ti u rodu?

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 24 Apr 2017, 19:35

Čim govore istinu, odmah su mi u rodu. Ako ljudi kažu istinski kakvo je stanje u BIH, znači da su za BiH i ja sam za njih.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by Username » 24 Apr 2017, 19:36

A sta govore?

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 24 Apr 2017, 19:40

Odeš malo internet. poznati su oni ljudi pa ukucaš prvo ime pa onda prezime, onda juppi otvore se svi njihovi komentari.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by Username » 24 Apr 2017, 19:43

I to je sve? Neka ucinjena djela, nesto bitno?

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 26 Apr 2017, 00:03

Pa eto ti predloži nekog ili nešto.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by Username » 26 Apr 2017, 10:06

Posmatrac

nb2017
Na probnom
Na probnom
Posts: 37
Joined: 21 Apr 2017, 23:02
Status: Offline

Re: BiH najveći dužnik MMF-a u regiji

Post by nb2017 » 26 Apr 2017, 10:10

Znam za Posmatrača. Ali neznam mu ni ime ni odkuda je itd.

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests