Razgovor za posao

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Razgovor za posao

Post by Ideja » 28 May 2015, 23:50

Mene su na razgovoru za posao pitali pošto sam kupila diplomu :grana :bua
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

oooo1
Na probnom
Na probnom
Posts: 10
Joined: 22 Sep 2011, 10:38
Contact:
Status: Offline

Re: Razgovor za posao

Post by oooo1 » 29 May 2015, 20:27

Jadna Klara Cetkin bi se prevrnula 29 puta u grobu da ovo cita. Dakle, civilizacijsko dostignuce u civilizovanim zemljama je da covek ima uslove da se zaposli, da radi i da za platu moze pristojno da zivi.
Ko ne radi od socijalne pomoci moze da se prehrani i prezivi.

To vazi za razvijene zemlje, a vazilo je nekada i za Jugoslaviju. Samo su korumpirani skotovi uspeli da ubede nepismenu raju, da i pored diploma i decenija skola prihvati, da s konje predje na makgarca. Da treba da ima 5% ljudi sve a ostalih 95% da se pati.
Odnosno da sindikat nije bitan, da radnicka prava i ljudska prava nisu bitna, jer boze to je kapitalizam. Tesko je onima koji formiraju misljenje na osnovu TV dnevnika pojasniti da to nije civilizacija, i da mi na Balkanu nemamo ista prava kao u pravim civilizacizovanim zemljama.

Cela ova razvodnjena i deprimirano osmisljena kvazi rasprava pokazuje da su ljudi zatupeli 100%. Nisu svesni ni sta su njihovi ocevi i stricevi imali, pod kojim uslovima su ziveli. Bitno je da ih neko ubedi da pucaju na komsije, da je kapitalizam raj na zemlji i tacka. A u novacniku ni cvonjka. E to ti je Balkan.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Razgovor za posao

Post by Pasaga » 29 Dec 2017, 12:45

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Razgovor za posao

Post by Vjetar » 29 Dec 2017, 12:56

oooo1 wrote: 29 May 2015, 20:27 Jadna Klara Cetkin bi se prevrnula 29 puta u grobu da ovo cita. Dakle, civilizacijsko dostignuce u civilizovanim zemljama je da covek ima uslove da se zaposli, da radi i da za platu moze pristojno da zivi.
Ko ne radi od socijalne pomoci moze da se prehrani i prezivi.

To vazi za razvijene zemlje, a vazilo je nekada i za Jugoslaviju. Samo su korumpirani skotovi uspeli da ubede nepismenu raju, da i pored diploma i decenija skola prihvati, da s konje predje na makgarca. Da treba da ima 5% ljudi sve a ostalih 95% da se pati.
Odnosno da sindikat nije bitan, da radnicka prava i ljudska prava nisu bitna, jer boze to je kapitalizam. Tesko je onima koji formiraju misljenje na osnovu TV dnevnika pojasniti da to nije civilizacija, i da mi na Balkanu nemamo ista prava kao u pravim civilizacizovanim zemljama.

Cela ova razvodnjena i deprimirano osmisljena kvazi rasprava pokazuje da su ljudi zatupeli 100%. Nisu svesni ni sta su njihovi ocevi i stricevi imali, pod kojim uslovima su ziveli. Bitno je da ih neko ubedi da pucaju na komsije, da je kapitalizam raj na zemlji i tacka. A u novacniku ni cvonjka. E to ti je Balkan.

Ko je Klara Četnik? :ljut

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35653
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 565 times
Status: Online

Re: Razgovor za posao

Post by Venera » 29 Dec 2017, 15:18

Pasaga wrote: 29 Dec 2017, 12:45 Jel ovo sramota .... :place :place


https://www.bljesak.info/gospodarstvo/p ... oje/222981
nije, jer u istom clanku ne pise , kako ce ljudi ici na posao, nema svako auto,a nema ni javnog prevoza, a drugo, ne pise o mejsecnim platama , nedostaje niz obrazlozenja :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests