Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega?

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega?

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2011, 11:29

Bas naletih na zanimljivu studiju o novcu.. kazu da i samo gledanje u kes,izaziva kod ljudi,pojacano slinjenje.. Evo samo jedan odlomak iz tog veoma zanimljivog clanka..

Studija provedena na studentima pokazala je da i samo gledanje novca kod ljudi izaziva pojačano slinjenje, jačina kojeg ponajviše ovisi o stanju uma osobe u tom trenutku.

Studiju je proveo David Gal, profesor marketinga na jednom sveučilištu, javlja Huffington Post.

Prof. Gal je studentima rekao da pogledaju razne fotografije dok su u ustima imali tampone od vate poput onih koje koriste stomatolozi. Nakon što su završili s gledanjem fotografija skupio je tampone i izvagao ih kako bi vidio koliko su sline upili.

Otkrio je kako su najviše slinili studenti koji su gledali fotografije novca. A kako su novac i seks oduvejek povezani prof. Gal je istražio i tu relaciju. Jednu je grupu zamolio da zamisli kako idu kod frizera, a drugoj je grupi studenata pokazao slike atraktivnih djevojaka i zamilio ih da pokažu s kojom bi voljeli izaći van. Nakraju je studentima iz obje grupe pokazao fotografije sportskih automobila. Što mislite koja je grupa više slinila na slike automobila? Naravno, oni koji su prethodno gledali slike zgodnih djevojaka.

Prof. Gal je došao do zaključka da sama pomisao na novac i luksuzne stvari aktivira isti neurološki sustav kao i vođenje ljubavi. To potkrepljuje mišljenje nekih znanstvenika kako mnogi ljudi ne žele novac zbog sigurnosti već zbog povećanja moći i 'seksualne poželjnosti'.


Ja ala,nikako da dodjem do zakljucka,koliko mi je novca u zivotu potrebno..
Sasvim sigurno,ne bih bas zelio biti milioner jer onda ne bih imao nikakvih zelja.
Potreban mi je udoban zivot,kao i svakom covjeku.., I naravno,bez puno muke :D.

Sta vi pomislite,kad vidite brdo kesa negdje?
Koliko novca,zeljeli bi ste da imate vi?
Koliko vam pretekne a koliko usfali mjeseno?
Sta bi ucinili,da imate poprilican visak?
Humanitarne svrhe? Puitovanja? udobna kucetina? Novi bimer?

kad vidim brdo kesa,samo pomislim "boze dragi,daj mi samo malo.Ne znam
koliko je to u skladu sa vjerom ali je u skladu sa mojim potrebama" :plavi
Iskreno,meni ne fali nista tokom mjeseca ali ga bas i nema za rasipanje :(
Pojma nemam,sta bih cinio sa viskom novca.. Jedno je sasvim sigurno..
Ostrasteni sam vozac automobila i volio bih putovati oko cijelog svijeta sa nekim
dobrim kolima.. Ne mora bas biti Mercees. Takva kola i ne volim.. neki dobar Golf
ili Peugeot,bio bi sasvim dostatan..
online

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by Ledena » 18 Sep 2011, 12:59

Ja sam jednom u zivotu vidjela 70.000 KM na kamari, i to kad su starci stan prodali.. Cak sma ih drzala u rukama..
I onda su to stavili u banku, i nikad ih vise nisam vidjela..

I posto ja tek trebam da udjem u te poslovne i novcane vode, volila bi raditi neki dobar, unosan posao..
A novac bi stedila, nebi trosila puno,, samo one osnovne potrebe i ispunila bi sebi poneku zelju..
eh ono sto bi se skupilo, za par godina, onda bi se udala, i one pare zajedno sa muzem ulozila u kucu, opremanje,
djecu itd..
samo sto se tice para i ljubavi.. uvijek bi izabrala ljubav, jer sta ce meni neki lik bogat, ako nije to to, ako nema hemije..
A ko hoce da radi i ko nije lijen, novca ce uvijek imati, i nece mu falit..
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by paparaci » 19 Sep 2011, 00:16

koliko si pitanja postavio :sok :p

sta ja znam. meni pare ama bas nista ne predstavljaju. tj. ne trcim za njima. nisam njihov rob. vodim racuna o tome koliko trosim. vecinom tacno znam haman u marku gdje sam i u sta potrosio pare, iako to nigdje ne evidentiram. nisam skrt i ne skrtarim kad imam, ali se i ne rasipam bespotrebno.
ponekad odigram loto samo da mogu mastati - sta bi bilo, kad bi bilo :oo
tad pocnem jackpot rasporedjivati - kome bi koliko dao/pomogao i sta bi jos s tim tolikim novcem uradio. volio bih od tih para npr. pokrenuti neki biznis pomocu kojeg bi, ukoliko bi mi islo dobro, pokrenuo narodnu kuhinju.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by blento59 » 19 Sep 2011, 00:22

stanarina-950 dolara
telefon cca100-120
kablovska i internet 100
struja 60
hrana- koiko se pojede
auto osiguranje cca 70 mjesecno

PLAtA 400 dolara sedmicno
pare nista ne znace?
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by paparaci » 19 Sep 2011, 00:31

platno sredstvo, umjesto razmjena dobara.
pare jesu vazne, jer su neophodne npr. za sve te stvari koje si naveo. ali meni licno nista ne znace.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by blento59 » 19 Sep 2011, 00:40

blago tebi
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by blento59 » 19 Sep 2011, 02:22

meni su uslov za opstanak.
na zalost
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by Krokodil Behko » 19 Sep 2011, 10:59

Ja se ne zalim puno.. Imam za sve sto mi treba za zivot i preko toga.. Cigare,kahvenisanje po kaficima,kladionica i razne sitnice.. Ali preko toga,potesko ..Tjesim se time,da su i ostali gradjani BiH,manje lili vise,u istoj ili slicnoj situaciji..
online

User avatar
bmw
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 307
Joined: 25 Oct 2010, 09:21
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by bmw » 19 Sep 2011, 12:08

Sa novcem treba znati..koliko god da ga ima.
Cudi me kad nekog upitas koliko trosite mjesecno za struju, telefon, vodu, odjecu, gorivo, za zivot itd...da ni otprilike pojma nemaju.
Kod mene je sve na "olovku". Nikad nije novac upravljao sa mnom vec ja njime.
Zalosno i istinito da u zemljama u kojima je lako doci do kredita ili minusa na racunu u banci, da se to maksimalno iskoristava bez neke osnove.
A sve uslove imas, barem u Njemackoj, za solidan zivot i cak da ustedis i ostvaris svoje snove.
Nekidan dan me trazio jedan nas covjek za savjet jer se "uvalio" u dugove da ne vidi izlaz i ima hiljadu objasnjenja i opravdanja zbog cega se to desilo.
Saslusam ga ja i kazem mu sta mu jedino preostaje i tako on mene poslije par dana sretne u kaficu gdje se svi mi nasi sastajemo i narucuje pice u znak zahvalnosti i meni i svima koji su tu bili...jednom...pa drugi put..ja nisam htjela vise, odem kuci..takvi ljudi nece nikad imati. Plata mu "na ruke, cisto" 1900 €, a trosi vise nego sto zaradi i dok je ziv nece se dugova rijesiti, a kamoli da napreduje, zalosno. Kad samo pomislim kako neki ljudi u Bosni tesko zaradjuju i koliko malo da jedva prezive.

Dati takvome savjet kako doci do novca je slicno kao dati ovisnicima drogu da se bolje osjecaju...

E evo primjer, tuzan primjer iz Bosne koji sam ljetos imala priliku da vidim: dosao holandjanin i otvorio firmu nedaleko od Gracanice za pravljenje prvoklasnih madraca za spavanje. Plata je 400 maraka tek nedavno je uveo nekakav topli obrok i sve im pregovara kako je on dobar a oni takvi prema njemu. Radnici crkose rade i ne mogu uslove promijeniti jer ih se na taj isti posao dnevno po 5 novih radnika javi. Pa kaze ako ti neces ima ko hoce. I taj holandjanin se upoznao sa nama i ja sam im kojesta prevodila, nisam znala da je "pakšu". Preko noci postavio kamere, cak i pred wc i svugdje. On lezi na Karibiku i gleda preko mobilnog ko ostane koliko minuta u WC- eu te nazove jednog od radnika kojeg je odredio za poslovodju i zagalami sto ce ta i ta vec treci put u WC -eu da nema slucajno proliv, da prostite ili sto taj pusi napolju zar nije sretan sto ima topli obrok besplatno itd.. pa dodje ti da se ubijes.
Nedavno sam pocela praviti kucu u Bosni i s obzirom da nisam na licu mjesta uzela sam firmu, pogodila s njom i tako. Kad sam cula da radnici nisu imali tri mjeseca slobodnog dana a plata 600 maraka, crkaju po onim vrucinama, neprijavljeni, zlo mi je doslo.Ugovor je potpisan i ne mogu nista uciniti, jos sef rece zeni koju sam platila da ima kafu nosi svaki dan, da je dovoljna upola manja dzezva pa ko dobije-dobije, ko ne dobije-sta ces. Ubi me pomisao na to. Jedino sto mogu uciniti je da na kraju nagradim radnike za dobar posao a ne sefa.
Znam da odo od teme daleko, izvinjavam se zbog toga, samo sam htjela da uporedim ljude koji tesko dodju do novca i one koji ga imaju na pretek a ne znaju kalkulisati s njime i da je veliko umijece znati novac rasporediti za zivot pogotovo onda kad ga je premalo.

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by niska grana » 19 Sep 2011, 15:48

bmw wrote:Sa novcem treba znati..koliko god da ga ima.
Cudi me kad nekog upitas koliko trosite mjesecno za struju, telefon, vodu, odjecu, gorivo, za zivot itd...da ni otprilike pojma nemaju.
Kod mene je sve na "olovku". Nikad nije novac upravljao sa mnom vec ja njime.
Zanimljiv post u cjelini a ovaj sam dio izdvojio zato što su upravo baš svi ljudi koje poznajem a kod kojih je kako kažeš sve na olovku i koji isto tako tvrde da s novcem treba znati izrazito opterećeni novcem i zato sam se u mnogim situacijama u njihovom društvu rijetko osjećao opušteno.
Zaključio sam da na neki način novac upravlja njima, baš kao i kod ljudi koji zapadnu u dugove samo u drugoj krajnosti.
Ne kažem da je to i tvoj slučaj ali to mi je baš onako simptomatično.
Krokodil Behko wrote:Sta bi ucinili,da imate poprilican visak?
Humanitarne svrhe? Puitovanja? udobna kucetina? Novi bimer?
Pa teško mi je predvidjeti kako bih se ponašao ali ovako nabrzinu mislim da bih se za početak odlučio za ovo prvo dvoje. Znači pokušao pomoći i kupio gomilu avionskih karata a kad bih to izgustirao onda bih možda smislio nešto mudrije.
Sigurno ne bih pravio vile, kule, piramide ili bilo šta slično što mi miriše na gradnju vlastitog zatvora i grobnice.
Sta vi pomislite,kad vidite brdo kesa negdje?
Ne sjećam se tačno ali znam da takav pogled uvijek godi mojim očima.
Koliko novca,zeljeli bi ste da imate vi?
Mučno pitanje.
Šta god da napišem ne bih se zakleo da bih sutra i s tom sumom na kontu bio zadovoljan. prokletom čovjeku nikad dosta.
Koliko vam pretekne a koliko usfali mjeseno?
U suštini sam zadovoljan tom statistikom. Ponekad čak pomislim da sam s parama u nekakvoj vrsti nastrane ljubavi, jer iako se često s njima ponašam potpuno nekontrolisano uvijek mi se na neki čudan način vraćaju. Možda baš zbog toga.
Kad god sam bio ustezljiv i štedljiv tad mi ih je i falilo.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
bmw
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 307
Joined: 25 Oct 2010, 09:21
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by bmw » 19 Sep 2011, 19:06

niska grana wrote:
bmw wrote:Sa novcem treba znati..koliko god da ga ima.
Cudi me kad nekog upitas koliko trosite mjesecno za struju, telefon, vodu, odjecu, gorivo, za zivot itd...da ni otprilike pojma nemaju.
Kod mene je sve na "olovku". Nikad nije novac upravljao sa mnom vec ja njime.
Zanimljiv post u cjelini a ovaj sam dio izdvojio zato što su upravo baš svi ljudi koje poznajem a kod kojih je kako kažeš sve na olovku i koji isto tako tvrde da s novcem treba znati izrazito opterećeni novcem i zato sam se u mnogim situacijama u njihovom društvu rijetko osjećao opušteno.
Zaključio sam da na neki način novac upravlja njima, baš kao i kod ljudi koji zapadnu u dugove samo u drugoj krajnosti.
Ne kažem da je to i tvoj slučaj ali to mi je baš onako simptomatično.
?
Da me znas ne bi tako mislio.
Al' ne bih da se pravdam...bez obzira na "simptome". :mah

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119657
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5645 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by Maja » 19 Sep 2011, 19:27

čitam za ovog holanđanina što je bmw opisala pa nešto kontam... znaju li stranci da smo mi za njih zlatna koka. jeftiniju radnu snagu će malo gdje naći, a još im pod nosem, u evropi.
čudi me kako ne eksploatišu i naše vode i šume, jer smo spremni da se i sve prodamo.

nikad nisam imala novca ali sam uvijek znala s njim. tri puta sam radila po 3 mjeseca "kancelarijski posao", dva puta čuvala djecu, a ovako često zaradim siću tipkajući maturske i seminarske radove, te praveći torte i kolače za nečije rođendane

svaki put kad bih radila, unaprijed bih znala za šta radim.
pretežno obnovim odjeću i obuću, higijenske i kozmetičke potrepštine, te uplatim tj uplaćivala bih školarinu. sama sam otplatila kompjuter 1 888 KM, kupila aparat 1 170KM da mi niko nije dao feninga, a plaćam i internet svaki mjesec itd, ali to su sve sitnice, s obzirom da mi je tata dao krov nad glavom, da mi plaća režije i hranu.

ali imam osjećaj da imam para da bih znala s njima ekonomisati. nikad ne trošim na gluposti, ne pijem, ne pušim puno i za izlazak potrošim 3-4 marke :D. ali i ne patim se. ako nešto istinski želim to i nabavim, pa da neću jesti.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by Krokodil Behko » 19 Sep 2011, 19:36

čudi me kako ne eksploatišu i naše vode i šume, jer smo spremni da se i sve prodamo
Otkud znas,da to vec nije na sceni?
Naravno,Dodik u glavnoj ulozi.. Dobro,ali vrlo dobro sam upucen u drvnu industriju i kazem:
Srpski entitet,bit ce ogoljen do kraja za tridesetak godina i nastupice krš slican Istocnoj Hercegovini.. Jer tamo je totalna rasprodaja drveta.. uglavnom bolje klase,sirove i samo izrezane,prodaju se za bagatelu,nijemcima,austrijancima,Madjarima,Svedjanima,Italijanima,Hrvatima,Slovencima,pa i nama..

Ali da se drzim teme.. Postujem osobe koje znaju upravljati novcem.. S tim,da ono sto kaze Niska Grana,ne budu bas opttereceni time.. O kako samo nepodnosim,kad znam za nekoga u drustvu,da ce eskivirati da plati turu.. A sam je pocascen milion puta.. Ili kad mi place,kako su mu se kola pokvarila a znam da je tvrdica i ima dobar stos maraka sa strane..
Kod mene,trudim se da bude normala. Ne trosim puno na gluposti i uvijek je sve pod kontrolom. Mozda mogu vise ekonomisati ali ne zelim,odreci se bas svega..
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119657
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5645 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by Maja » 19 Sep 2011, 19:43

jednom ću uzeti pola sata pa ću vam opisati svog tatu :hihi

gori od molierovog škrtice :lupa

User avatar
Kauboj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 124
Joined: 18 Jul 2011, 19:15
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by Kauboj » 19 Sep 2011, 20:09

Hehh, pojačano slinjenje. Vidim kakvi su neki milioneri, pare svuda ljubavi nikuda. Šta će mi neko ko me voli samo radi brda para što imam, ja ga i nemam al dajem primjer.

‎"Novac ti je najgori prijatelj jer ti ne koristi kad je sa tobom, samo kad ode od tebe." ~ Hasan el-Basri

User avatar
bmw
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 307
Joined: 25 Oct 2010, 09:21
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by bmw » 19 Sep 2011, 22:00

Maja wrote:jednom ću uzeti pola sata pa ću vam opisati svog tatu :hihi

gori od molierovog škrtice :lupa
ima da se potakmicimo, imam i ja jednog takvog u kuci (muza) da moze kuhao bi vrecicu caja 5 puta i razmisljao da li se toiletpapir moze nekako sa dvije strane iskoristiti, steta ostade jedna skoro pa cista :lupa .

Neka ih... mislim da svi ti ljudi koji se na neki nacin skrto odnose prema svemu, da imaju razlog nekakav, dublji u sebi.
Moj muz je jedan od devotoro djece jedne samohrane majke a otac ih je napustio dok je on bio u stomaku i nikad ga nije vidio. Bili su velika sirotinja i mati ih je
ucila na svemu da stede da bi prezivjeli. Zato mu ne galamim ;) vec se smijem kad sta provali.

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by mailed » 19 Sep 2011, 22:28

znam samo da kad imas vise ,vise i trosis ,ne znam da stedim ni malo ,da imam brdo imala bih ga gdje potrositi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119657
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5645 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by Maja » 19 Sep 2011, 22:35

Neka ih... mislim da svi ti ljudi koji se na neki nacin skrto odnose prema svemu, da imaju razlog nekakav, dublji u sebi.
Moj muz je jedan od devotoro djece jedne samohrane majke a otac ih je napustio dok je on bio u stomaku i nikad ga nije vidio. Bili su velika sirotinja i mati ih je
ucila na svemu da stede da bi prezivjeli. Zato mu ne galamim ;) vec se smijem kad sta provali.

ma i moj tata se boji za moju i bratovu budućnost. konta ako mu se šta desi ostadosmo ja i brat sami, pa da smo zbrinuti. ne prigovaram mu ni ja previše, al nekad stvarno pretjeruje. a s druge strane ne štedi u nekim drugim stvarima koje ja ne bih nikad ni kupila. recimo suhomesnati proizvodi, sirevi, pa najskuplje alatke za baštu, pa njemu sokovnik da cijedi voće jer mu je dosadilo guliti breskve i slično.

a na onome što je meni važno on štedi.

navest ću par primjera.

zimi se grijemo na drva i kad god uključim električni šporet on prigovara. normalno da i ja grijem vodu za kafu i kuham na drvima ali nekad mi se žuri a vatra je tek naložena i treba šporetu da se zagrije

uvijek prati ko i kada uključuje bojler za kupanje, a niko mu ne može utuviti u glavu da manje potrošiš struje ako je stalno uključen, nego da ga pališ i gasiš

pa onda...puno potrošimo toalet papira, kaladonta, deterdženta za suđe i omekšivača (trošimo u normalnim količinama)

svjetlo na hodniku NIKAD ne smije biti upaljeno i gore samo dva. pred kućom i u dnevnom, s tim da se ovo pred kućom gasi kad pođemo spavati, a većina na selima ostavlja preko čitave noći upaljeno

najžešće je bilo kad je pitao mogu li se vreće od smeća istresati, pa ponovo vraćati u kantu :D.
i zašto imam sapun kraj sudopera (perem ruke nakon pranja suđa) je li jeftinije da ruke perem deterdžentom za suđe :D.
i treće jedno vrijeme je čačkao zube sa pola čačkalice :D.

svaki mjesec moramo trpjeti njegova roncanja zbog računa iako nam za telefon dođe samo pretplata ali stuje bude 60-70 km ne znam ni sama kako. uvijek na selu više nego kad smo u mostaru

kad ga molim da mi POSUDI pare za nešto pa da mu vraćam mjesečno neće ni da čuje kontajući da ću ovaljda odustati od toga

7 godina sam ga nagovarala da mi priključi bojler u kuhinju

jedino što meni samoj kupuje je nes kafa, jednom sedmično po 3,2km pakovanje i kad se god posvađamo ko malo dijete mi govori "e načekat ćeš se dok ti kafu kupim" :plavi ko da je ja ne mogu kupiti nego eto stavim na spisak kad ide u sedmičnu nabavku

zašto pečem cijelu koku, a ne pola (a ja već odvojim prsa za fileta), popije svu kafu iz džezve na silu "da se ne bi prosula"

umorih se :zijeva
ima toga još, al dosta zasad :DD

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by Krokodil Behko » 19 Sep 2011, 22:44

hahaha ... Majo :D. Odlican post!
Maja wrote: zimi se grijemo na drva i kad god uključim električni šporet on prigovara. normalno da i ja grijem vodu za kafu i kuham na drvima ali nekad mi se žuri a vatra je tek naložena i treba šporetu da se zagrije
E vala,sto se tice drva,imam obezbjedjeno do kraja zivota,da nabavljam po 40 maraka za kubik pa se ne brinem puno.. :lopta
uvijek prati ko i kada uključuje bojler za kupanje, a niko mu ne može utuviti u glavu da manje potrošiš struje ako je stalno uključen, nego da ga pališ i gasiš
Inace je tako kod starijih ljudi.. Stede struju,ko da im glava zavisi od toga.. I moja mati je takva..
i treće jedno vrijeme je čačkao zube sa pola čačkalice
E toga,se stvarno treba dosjetiti :DD
online

User avatar
bmw
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 307
Joined: 25 Oct 2010, 09:21
Status: Offline

Re: Novac..sta on vama znaci? kako sa novcem? kako bez njega

Post by bmw » 19 Sep 2011, 22:59

Hehe, ko da su braca, bas sve tako i ovaj moj i da i ja jos koji primjer pa onda nek i drugi kazu koju:
- ako sam za kompjuterom, ustanem da nesto donesem, on ga je vec ugasio da ne trosi
- kad sipam ulje u tavu da nesto isprzim zavija k'o vuk, kao previse mu
- nekad odem da nesto donesem iz podruma i skocim od straha kad ga vidim u mraku jer on hoda dole a nikad ne pali svjetla
- u trgovinu kad idemo i hocemo uzeti kolica, prvo sva pregleda da nije ko sta zaboravio a njemu mozda treba
- kad skupljam odjecu za siromasne u Bosni, moram dobro sakriti da ne vidi jer njemu sve pase
- biciklom na posao po nekoliko kilometara i po kisi da ne trosi goriva

joj imala bi sta do ujutro nabrajati a na drugoj strani luksuzira, tv kad bi mogao kupiti velicine da je preko cijele sobe,
ja ga vise i ne gledam jer mi se zavrtoglavi od velicine. Eto dosta sad!

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests