Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Maja » 22 Sep 2011, 01:49

:hihi :hihi :hihi

Rijetko koja osoba nikad nije uzela s posla hemijsku, neki blok, rokovnik i slično ako radi u kancelariji.
bocu vina, hranu, ako je u restoranu
ili na građevini neke komade željeza, drveta, boju i šta ja znam

a nekad su se redovno iz hotelskih soba uzimali peškiri i oni mali sapuni ko fol za uspomenu

je li to krađa (s obzirom da uzmeš kap iz mora :oo ) ili je bezopasno i normalno

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Luna. » 22 Sep 2011, 09:08

prije nego sto se jave oni, koji ce rec´ da nuzimaju nista, jer je to kradja, da kazem ja - kupim redom, gdje god mi se prilika ukaze :D. pogotovo ako su upitanju velike firme i veci lanci hotela... i oni nas briju gdje god mogu...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Luna. » 22 Sep 2011, 09:10

ah ja, peskire ne uzimam... al´ volim skupljat case :)
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Ruana
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Ruana » 10 Apr 2013, 01:07

Ovamo to ne moze. Nisam nikad.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Pasaga » 10 Apr 2013, 07:25

...uuu kako da ne...
sarafa,matica...tiplova.... :plavi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Julia-Klara » 10 Apr 2013, 08:57

u ovoj firmi nemam sta uzeti,ali gdje god imam priliku uzeti nesto besplatno (ne ukrasti), onda i uzmem...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Ideja » 10 Apr 2013, 23:39

Nisam nikada uzimala ništa ni s posla ni iz hotela. Često mi se učini da sam malo usamljen primjerak jer stalno slušam (pogotovo našu raju) kako "puhnu" u firmi gdje god šta mogu
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by hojla » 10 Apr 2013, 23:45

a uzme se uzme jašta......e sad malo sam izbirljiv...al se najde
Our solution mind revolution

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Obrisan profil » 10 Apr 2013, 23:46

Ja sam radila u Grand-Hotelu, ja sam još ok šta je moja jedna zemljakinja (tj. sad je vaša :D ) pokrala!! Ja sam njoj umirala od smeha, znala je plahte i posteljine pod dzemper da sakrije a metar i žilet i jedva 50 kila u njoj.

Mislim. Ja sam to radila sa stilom. Sta će mi posteljina :D

Odem u sobu, Presidenten Suite boktemazo, dobiju korpu sa voćem i pojedem sve

Image

(ne znam kako se zovu)

i naravno prospem po sebi po flaše parfema

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Heidi » 10 Apr 2013, 23:51

uglavnom opeljusim mimi bar i podnesem zalbu na recepciji :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Zagorka » 11 Apr 2013, 00:16

Iz hotela redovno :oo .......pogotovo ako platim papreno,a ispostavi se da ne vrijedi trećine tog novca :rol ......uzela bih im krevet da mogu.....a sad ozbiljno:peškire,ogrtače i to-ne nosim,sta ce mi kod kuće nesto s logom nekog hotela....vjesalicu/ofinger uzmem,kad se pakujem,pa zatreba........a mlijeko za tijelo,kape za kupanje,maramice papirnate u kutiji,pokućnice(za jednu upotrebu),to donesem......ako je fina ambalaza,za suvenir,ako je kvalitetna kozmetika-upotrijebim....ali to sam sve platila......neću im ostaviti pola bočice mlijeka koje prredivno miriše,šta će s njim........ :kafa

a firma........sama sebe ne potkradam......još :zubi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Krokodil Behko » 11 Apr 2013, 08:46

Uzeti neku sitnicu iz firme to je jedno. To ste ionako zaradili. Kako god se okrene, plate su premale u odnosu na trud. Pogotovo ako je firma privatna. Ali to uzimanje iz hotela i riskiranje blama zbog gluposti...e to mi već ne ide u glavu. Ukoliko me na recepciji pitaju da li sam koristio mini bar tu slažem - naravno. Kakav je to red? Imam na raspolaganju mini bar u sobi koju sam platio a oni mi preko toga žele naplatiti korištnje istog :lupa
online

Ruana
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Ruana » 11 Apr 2013, 09:09

Krokodil Behko wrote:Uzeti neku sitnicu iz firme to je jedno. To ste ionako zaradili. Kako god se okrene, plate su premale u odnosu na trud. Pogotovo ako je firma privatna. Ali to uzimanje iz hotela i riskiranje blama zbog gluposti...e to mi već ne ide u glavu. Ukoliko me na recepciji pitaju da li sam koristio mini bar tu slažem - naravno. Kakav je to red? Imam na raspolaganju mini bar u sobi koju sam platio a oni mi preko toga žele naplatiti korištnje istog :lupa
Vala ne bih kad bi mi lijek bio, niti sam nikad u zivotu ni iz firme ni iz hotela nikad.
Kad sam isla u skolu ovdje, imala samo stipendiju i radila sam poslje skole na jednoj benzinskoj pumpi u trafici. Tu su se izmedju ostalog prodavali oni brzi zapakovani sendvici, i jedna sto je samnom radila uvjek je to na kraju radnog vremena krala. Bog zna sta je jos krala, ali ja sam samo to vidjela. Govorila joj sto puta, sta ti to treba, evo sto ces izgubiti posao, nego se jos osramotiti zbog sendvica. I na kraju je tako bilo, uhvatili su je, natrpala u tasnu onih pez bombona, sendvica i nekih cokolada, dobila je otkaz i naravno zovnuo joj sef policiju.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Blackhawk » 11 Apr 2013, 09:26

Eh bome ja vama vecini nebih dao ni blizu svoje kuce, a da pustim u kucu pogotovo..
To nije "uzimanje", nego je to kradja, isto kao da odes u trgovinu i uzmes nesto sa police. Bilo sa posla bilo u hotelu ili gdje drugo..
Ako si ti platila mlijeko za tijelo, onda im reci ja sam ovo platila i nosim sa sobom, a ne sakrivati i krasti..

Kradja je kradja i tu nema izgovora ili preokretanja rijeci pa da to ljepse zvuci kad napises "uzimanje"..
U firmi, ti si pristao radit za bilo koju platu sto imas. i ne mozes onda poslije rec ja manje primam, mogu ja uzet nesto iz ureda, imam pravo jer me malo placa. Ako je malo, buni se zali se, trazi vecu platu ili napusti posao pa trazi drugi gdje ce te placat koliko treba, a ne krasti da bi se naplatio..

Ruana
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Ruana » 11 Apr 2013, 09:29

Blackhawk wrote:Eh bome ja vama vecini nebih dao ni blizu svoje kuce, a da pustim u kucu pogotovo..
To nije "uzimanje", nego je to kradja, isto kao da odes u trgovinu i uzmes nesto sa police. Bilo sa posla bilo u hotelu ili gdje drugo..
Ako si ti platila mlijeko za tijelo, onda im reci ja sam ovo platila i nosim sa sobom, a ne sakrivati i krasti..

Kradja je kradja i tu nema izgovora ili preokretanja rijeci pa da to ljepse zvuci kad napises "uzimanje"..
U firmi, ti si pristao radit za bilo koju platu sto imas. i ne mozes onda poslije rec ja manje primam, mogu ja uzet nesto iz ureda, imam pravo jer me malo placa. Ako je malo, buni se zali se, trazi vecu platu ili napusti posao pa trazi drugi gdje ce te placat koliko treba, a ne krasti da bi se naplatio..
Tako je Black, jos kad zamislis da bi to mogla biti tvoja firma i da te kradu. Ja sam naucena da uvjek prvo pomislim "kako bi meni bilo"

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Calla » 11 Apr 2013, 09:43

na poslu nemam sta uzimati ,,u principu sve mi se pokloni i kemijske i usB stickovi rokovnici,
,i mnoge druge sitnice koje na kraju krajeva samo prasinu po kuci kupi !!
iz hotela ponesem dvije prakticne stvarcice (koje su svakako tu ponudene da ih gost koristi)
a to je ona majusna spuzvica za cipele i kutijica sa iglom i koncem (sivaci set)
(prakticno u situacijama kada dugme otpadne ,carapa se podere ili suknja se odsije ili reisverschlus kad se pokvari)!!sve ostale sitnice,,samponi bodilosioni ne
uvjek nosim uza se svoj sampon i bodylosion na kojeg sam kod kuce navikla
od mnogih hotelskih ponudenih dobijem osip po kozi..
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Nela » 11 Apr 2013, 12:11

S posla nemam sta uzeti a nekako i nemam obicaj ako mi se gdje pruzi prilika.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Obrisan profil » 11 Apr 2013, 12:21

Blackhawk wrote:Eh bome ja vama vecini nebih dao ni blizu svoje kuce, a da pustim u kucu pogotovo..
To nije "uzimanje", nego je to kradja, isto kao da odes u trgovinu i uzmes nesto sa police. Bilo sa posla bilo u hotelu ili gdje drugo..
Ako si ti platila mlijeko za tijelo, onda im reci ja sam ovo platila i nosim sa sobom, a ne sakrivati i krasti..

Kradja je kradja i tu nema izgovora ili preokretanja rijeci pa da to ljepse zvuci kad napises "uzimanje"..
U firmi, ti si pristao radit za bilo koju platu sto imas. i ne mozes onda poslije rec ja manje primam, mogu ja uzet nesto iz ureda, imam pravo jer me malo placa. Ako je malo, buni se zali se, trazi vecu platu ili napusti posao pa trazi drugi gdje ce te placat koliko treba, a ne krasti da bi se naplatio..

preterujes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Krokodil Behko » 08 Jan 2019, 17:16

Nisam iz hotela ništa uzimao.. Šta ce mi peškiri i gluposti.
A sa posla biio sam specijalista za finije olovke i blokove A4 format.
Bili su uradjeni ono luksuznije,sa logoom firme i svašta.
online

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Uzimate li razne stvarčice s posla, iz hotela i slično..

Post by Salko » 08 Jan 2019, 17:21

Vala iz hotela vazda uzmem one safunčiće i šampončiće, ponekad i kašiku za obuću.
Nisam klepio nikada peškir ili nešto slično. Jesam iz aviona lufthanse mahno onu dekicu al jbg zaljubio sam se u nju, žao mi je bilo ostavit pa mahnem još jednu :ooo
"ignorance is bliss"

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests