Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 17:18

..malo si omeksala l opet neces da priznas tebi se meni ista ne uzima samo se drugima oslobadja..jebiga ne mogu vise... :ok

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by Venera » 08 Nov 2016, 17:20

dr laganini wrote:..malo si omeksala l opet neces da priznas tebi se meni ista ne uzima samo se drugima oslobadja..jebiga ne mogu vise... :ok
ne da ne mozes vise ,vec ne znas sto bi dalje pisao :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 17:21

..eto ubila si me argumentima.. :zubi

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by Venera » 08 Nov 2016, 17:22

dr laganini wrote:..eto ubila si me argumentima.. :zubi
to nije bilo tesko :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 17:24

....velicina je nekad i priznat poraz.. :hihi

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by Venera » 08 Nov 2016, 18:06

U SAD , iako postoji diskriminacijska taksa prema sinlgles,broj barcnih parova opada ,a to znaci ,da ista taksa nema efekat na povecavanje broja brakova. Drugo, zene u brakovima ,koje su majke su istvoremeno disrkiminirane jer nemaju placenih godinu dana,a takva sistem upravo podrzava smanjen nataltiet u porodicama. Znam masu osoba koje ne zele imati vise od jendog djeteta jer sistem ne podrzava majcinstvo,a ni status oceva. :kafa Biti single i bez djeteta u savremenim drustivma nije vise problem manjine,jer je jako viosk procnant doticne populacije, zato jos nisu formirani novi zakoni koji stite osobe od drzavne diskiminacije. :kafa

s obzirom da smo ne tamo o bolesti i posla, singles placaju vise osiguranje ,od osiguranja parova :kafa

prakticno,drzava uzima vise novca osobama koje su singles i osobama bez djece :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 18:20

..ne uzima nego daje onima koji nisu singl.. :cudi

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by SPINERKA » 08 Nov 2016, 18:20

:)

--Neki dan sam u mall-u , na moje veliko zaprepascenje vidjela par parova sa 5 djece. MLADI. Nije bas da se ne moze. To je licna stvar kako ko hoce da odabere svoj lifestyle.
..Takodje imam prujatelje -nasi bosancerosi --skontali sistem ,pa su prvo dijete dobili u van bracnoj zajednici -dakle majka samohrana - i porodjena je bez novcane naknade koja nije mala.

..Ne mislim da ima diskriminacije i prema kome , jednostavno pojedinci /grupe/ izaberu to kao nacin prezivljavanja, uhvate se svoje zastave i viore.

LEZI HLJEBE DA TE JEDEM.

..statebriga --zasto si ti jos uvijek-singl - i ko je kriv za tu 'tesku' situaciju u koj si se nasla .

:kafa
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by SPINERKA » 08 Nov 2016, 18:23

;)

mislim da sing ne placaju vece osiguranje , sta vise imaju jeftiniju ali ako im je limit $15000 .

ima i drugih pogordnosti, zbog toga ima i puno -smisljenih -razvoda- zbog ' koristenja sistema '
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by Venera » 08 Nov 2016, 18:31

SPINERKA wrote::)

..statebriga --zasto si ti jos uvijek-singl - i ko je kriv za tu 'tesku' situaciju u koj si se nasla .

:kafa
SPINERKA, pa nije lako naci srodnu dusu,i ne zleis biti sa svakavim profilom osobe u braku,jel ' tako ,i vecina singles osoba nisu aktivno izabrale da budu same,ili npr. osobe koje su ratsavljene su opet singles,a to znaci,da su opet osudjene na diskriminaciju , ne razumijem zasto se ne pokusava razumejti status singles :kafa

ti si nappisala da nemas djecu,i mozda si tako izabrala,to je OK,ali ima jako puno osoba koj ne mogu imati vlastitu djecu,i takve osobe ,isto ako ti ,ili ja ,moraju davati taksu za skolovanje,jel' tako :kafa eto,spomenula sma znaci ,tri komabinacije bez djece ,i svi su na neki nacin disiminirani od strane drustva.

mene iznendajuje da si svjesno prihvatas da budes diskiminirana od drustva :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 18:37

..kojoj diskriminciji govoris...skandinavske zemlje su napravile bum u natalitetu sto je nazalost problem u razvijenom svijetu jer su stimulirali radjanja..a bili su na zacelju europe..sad ako je interes drzave da odumire ok stimulirajmo nesto drugo..

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 18:45

..kao sto se poljuprivreda potice..il razvoj ruralnog podrucja..il bilo koja strateska stvar..

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by SPINERKA » 08 Nov 2016, 18:50

statebriga wrote:
SPINERKA wrote::)

..statebriga --zasto si ti jos uvijek-singl - i ko je kriv za tu 'tesku' situaciju u koj si se nasla .

:kafa
SPINERKA, pa nije lako naci srodnu dusu,i ne zleis biti sa svakavim profilom osobe u braku,jel ' tako ,i vecina singles osoba nisu aktivno izabrale da budu same,ili npr. osobe koje su ratsavljene su opet singles,a to znaci,da su opet osudjene na diskriminaciju , ne razumijem zasto se ne pokusava razumejti status singles :kafa

ti si nappisala da nemas djecu,i mozda si tako izabrala,to je OK,ali ima jako puno osoba koj ne mogu imati vlastitu djecu,i takve osobe ,isto ako ti ,ili ja ,moraju davati taksu za skolovanje,jel' tako :kafa eto,spomenula sma znaci ,tri komabinacije bez djece ,i svi su na neki nacin disiminirani od strane drustva.

mene iznendajuje da si svjesno prihvatas da budes diskiminirana od drustva :kafa

Da razumijem ja singl, htjela sam samo da i ti to napises radi dalje diskusije. Nista lose , u tome, podrzavam tvoj izbor.

Da i ja placam - za neosigurane mexikance da se lijece , siromasne , itd , ne smeta mI TO.

HM. sto se tice diskriminacije --jedna srpkinja nije mogla dobiti kredit u banci za kucu --i njeno obrazlozenje je bilo --nisu joj dali jer je iz SRBIJE :lud .-dikrininirana kaze


Ne osjecam se diskriminirana ni po kojoj osnovi , svjesna sam da sam ovdje 'pala s neba ' i sretna sam.

Sama znas , da ovdje svi imaju istu sansu ---neko je iskoristi neko ne .

:kafa
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by Venera » 08 Nov 2016, 19:15

SPINERKA , drago mi je da se ne osjeas diskiriminranom,ali ja znam da sam finasnsijski diskriminirana :kafa

SAD jeste drzava koja daje jednake sanse imigrantma , ali je ne dugujem nista nijednoj drzavi , vec ,iskljucivo vlastiotm radu i znanju :kafa Ne znam,oktud ti ideja da ne postoje dobre sanse za uspjeh u drugim drzavama svijeta :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by Mutevelija » 08 Nov 2016, 19:18

Smarate sa ovom temom.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by SPINERKA » 08 Nov 2016, 19:30

statebriga wrote:SPINERKA , drago mi je da se ne osjeas diskiriminranom,ali ja znam da sam finasnsijski diskriminirana :kafa

SAD jeste drzava koja daje jednake sanse imigrantma , ali je ne dugujem nista nijednoj drzavi , vec ,iskljucivo vlastiotm radu i znanju :kafa Ne znam,oktud ti ideja da ne postoje dobre sanse za uspjeh u drugim drzavama svijeta :kafa
:D

..Ima rjesenje i za to. ISKORISTI GA .

..Nisam napisala da druge zemlje nemaju taj status. Cak i Afganistan , sigurna sam da i tamo ima sretnijih i uspjednijih i ne diskriminirani koliko hoces. IZBOR .

..Ok jeste tvoj rad , trud ali, ali ipak trebas biti zahvalna da ovdje recimo nije bio rat kao sto se desio u BOSNI.Ne govorim o tome sta ta ista zemlja Amerika radi lose po svijetu , sto osudjujem -no to je druga tema. Samo zbog rekorda , da ne podrzavam sve sto je Americko.

uh ubi me ovaj -caj :kafa
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by Venera » 08 Nov 2016, 19:36

SPINERKA wrote:
statebriga wrote:SPINERKA , drago mi je da se ne osjeas diskiriminranom,ali ja znam da sam finasnsijski diskriminirana :kafa

SAD jeste drzava koja daje jednake sanse imigrantma , ali je ne dugujem nista nijednoj drzavi , vec ,iskljucivo vlastiotm radu i znanju :kafa Ne znam,oktud ti ideja da ne postoje dobre sanse za uspjeh u drugim drzavama svijeta :kafa
:D

..Ima rjesenje i za to. ISKORISTI GA .

..Nisam napisala da druge zemlje nemaju taj status. Cak i Afganistan , sigurna sam da i tamo ima sretnijih i uspjednijih i ne diskriminirani koliko hoces. IZBOR .

..Ok jeste tvoj rad , trud ali, ali ipak trebas biti zahvalna da ovdje recimo nije bio rat kao sto se desio u BOSNI.Ne govorim o tome sta ta ista zemlja Amerika radi lose po svijetu , sto osudjujem -no to je druga tema. Samo zbog rekorda , da ne podrzavam sve sto je Americko.

uh ubi me ovaj -caj :kafa
Koje rijesenje i kako da ga iskoristim :kafa Nisam te razumejla :kafa

Nemam potrebe da se zahvaljujem,ja jednsotavno ne posmatram istu situaciju poput tebe :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by SPINERKA » 08 Nov 2016, 19:37

:)
.No , mislim da nije ok da radnik/ca dodje na posao koja ji ima dijete i kaze - ne znam kako cu izdrazati danas , budila/io sam se 3 puta ,znas malo dijete, i :sok ocekuje od tebe --sta ??
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by SPINERKA » 08 Nov 2016, 19:39

:hihi

..ako je diskriminacija zbog -pola --promjeni ga
.. zbog datog posla ,polozaja , --napusti posao - neka te drzava izdrzava --$500 mjesecno itd

salim se -ne fali ti nista , uzivaj :cvijece

:kafa
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Zašto ljudi dolaze bolesni na posao?

Post by Venera » 08 Nov 2016, 19:45

SPINERKA wrote::)
.No , mislim da nije ok da radnik/ca dodje na posao koja ji ima dijete i kaze - ne znam kako cu izdrazati danas , budila/io sam se 3 puta ,znas malo dijete, i :sok ocekuje od tebe --sta ??
pa pisala sam vec: ne ociekuje od tebe nista,vec od drzave da joj da godinu dana placen maternty leave ,i svi bi bili sretniji :kafa

u mejduvremenu,kompanij apronadje osobu koaj ce raditi narednih godinu dana,problem rijesen :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests