Zakon o radu.. papir i praksa

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by REMB » 30 Jul 2015, 23:02

Ovi sto protestuju nisu pročitali ni slova novog zakona.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by Krokodil Behko » 30 Jul 2015, 23:07

Oblak wrote:
Krokodil Behko wrote:Odnosi se na kolektivne ugovore, to jeste na način na koji su napravljeni.

Članovi 9. i 26. na prethodnoj str, a u vezi primjedbi.

Usput, pogledaj opet ovaj članak kao uputstvo o čemu je zapravo riječ

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/28313 ... ljada.html
Dobro, to nam govore i iz vlasti, da će se ovim novim zakonom stati u kraj neradnicima i uhljebenim (iz vlasti nam to govore :rol ), znači članovi o kolektivnim ugovorima su ključ svega... Kako? Šta jednog neradnika uhljebenog ovaj novi zakon remeti u njegovoj rutini ispijanja kahve do 11 i dangubljenja do 15h nakon te kahve? To što su ograničili rok kolektivnim ugovorima? Kako? Mislim, stvarno te pokušavam razumijeti i iskreno, još uvijek se nadam da ti zaista razumiješ to što govoriš i da ćeš mi dati taj argument o kojem ti i vlast stalno govorite - stajanje u kraj neradnicima i uhljebenim. Došli smo do toga da zbog kolektivnih ugovora (koji su nešto poput prijelaza između Zakona o radu i pravilnika o radu s tim da propisuju i konkretnije stvari tipa plaće i slično) sada tuže svi državu i zato kada se njihov rok ograniči, onda će uhljebeni pocrkati(?). A šta će ih sprječavati da i sa ograničenim kolektivnim ugovorima tuže opet?
A zbog tužbi je problem, zar ne? Milijarde nitkovima. A oni tuže zbog kolektivnog ugovora ili zbog kršenja odredbi istog? Mislim da je ovo drugo. A zašto da ne tuže, ako im je prekršena neka odredba? Jer treba da šute, kako kažeš, dobri su kakvih ima... Ne puca se, dobro je :D.
Dakle, kolektivni ugovori kada se ograniče, onda će onaj naš dobri uhljeb da revnosno dođe na posao u 8h i da se slomi jadan nad onim stolom radeći kao crnac, kao onih 90% ostalih. Ne vidim kako, a vjeruj mi Behko ne znam nikoga ko vidi kako će novi Zakon da riješi pitanje neradnika i uhljeba (na sva zvona - njegova najveća prednostg nad starim Zakonom), pa u tebe kao upućenog gledam kao u našeg prosvjetitlja koji će nam jednom za svagda objasniti. Kako će članovi 9. i 26. konkretno dotaći našeg dobrog neradnika uhljebenog?

Pa sve ti je rečeno s tim, ograničavanjem kolektivnih ugovora.
Ovi sada važeći su opšti kolektivni ugovori i imaju trajan karakter, a nema ih više nigdje u Evropi ili skoro pa nigdje.

Vidi ovaj pasus
U novom zakonu o radu kolektivni ugovori će biti vremenski ograničeni, čime će se izbjeći trenutni apsurd po kojem državni ili službenici u javnim preduzećima kroz tužbe na osnovu manjkavosti kolektivnih ugovora pored redovne plaće dobiju još jednu plaću iz budžeta.
Piše da su kolektivni ugovori manjkavi, a podrazumijeva se da Zakon ne navodi sadržinu kolektivnih ugovora, jer zakon je zakon i on je kao takav iznad kolektivnih ugovora. Sad bi mi morali prečešljati sve te ugovore, da bi pronašli sve cake ali nema potrebe. Sama informacija o količini štete je taj pokazatelj, da su ugovori loši za državu i kraj priče.

Ograničavanjem kolektivnih ugovora, postiže se efekat njihovog stalnog ugovaranja i stalne provjere, da li je sve u redu i da li opet postoji neki pretjerani liberalizam, koji će sasvim sigurno biti zloupotrebljavan, pa ako postoji, tu je taj rok od 90 dana i nema više. Dok neki uhljeb skonta kako će tužiti državu, samo da bi maknuo pare, jer bože moj, morao je raditi tri sata duže na cijelu sedmicu, za to vrijeme, ugovor će isteći, pa nek tuži svoju mamicu ;)
online

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by Vjetar » 30 Jul 2015, 23:19

Krokodil Behko wrote: Ograničavanjem kolektivnih ugovora, postiže se efekat njihovog stalnog ugovaranja i stalne provjere, da li je sve u redu i da li opet postoji neki pretjerani liberalizam, koji će sasvim sigurno biti zloupotrebljavan, pa ako postoji, tu je taj rok od 90 dana i nema više. Dok neki uhljeb skonta kako će tužiti državu, samo da bi maknuo pare, jer bože moj, morao je raditi tri sata duže na cijelu sedmicu, za to vrijeme, ugovor će isteći, pa nek tuži svoju mamicu ;)
OK, ima smisla da ako je ograničen rok, onda prilikom obnavljanja mora biti revizija. Mada, mogu se mijenjati i kada su neograničenog roka.

A drugo, ako tužiš i dobiješ državu, to sigurno nije bilo zbog tri sata duže i za to ti država neće milione isplatiti.

I najzad, jako puno je uhljeba u ovoj državi, još više neradnika i oni su veći problem ovoj državi od podnosilaca tužbi. A obzirom da se po tvome sve svodi na sprječavanje podnošenja tužbi tih neradnika, uhljebenih, onih 95% neradnika uhljebenih koji nisu podnijeli niti namjeravaju podnijeti tužbe su - mirni. :hm

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by Krokodil Behko » 30 Jul 2015, 23:31

Oblak wrote:
Krokodil Behko wrote: Ograničavanjem kolektivnih ugovora, postiže se efekat njihovog stalnog ugovaranja i stalne provjere, da li je sve u redu i da li opet postoji neki pretjerani liberalizam, koji će sasvim sigurno biti zloupotrebljavan, pa ako postoji, tu je taj rok od 90 dana i nema više. Dok neki uhljeb skonta kako će tužiti državu, samo da bi maknuo pare, jer bože moj, morao je raditi tri sata duže na cijelu sedmicu, za to vrijeme, ugovor će isteći, pa nek tuži svoju mamicu ;)
OK, ima smisla da ako je ograničen rok, onda prilikom obnavljanja mora biti revizija. Mada, mogu se mijenjati i kada su neograničenog roka.

A drugo, ako tužiš i dobiješ državu, to sigurno nije bilo zbog tri sata duže i za to ti država neće milione isplatiti.

I najzad, jako puno je uhljeba u ovoj državi, još više neradnika i oni su veći problem ovoj državi od podnosilaca tužbi. A obzirom da se po tvome sve svodi na sprječavanje podnošenja tužbi tih neradnika, uhljebenih, onih 95% neradnika uhljebenih koji nisu podnijeli niti namjeravaju podnijeti tužbe su - mirni. :hm

Da li ovo znači, da smo blizu zaključka, da će ipak biti bolje nego prije? :D
Pa čuj, čim su nadigli ovoliku dreku, to znači da su pogođeni, zar ne?

Uostalom, Novalić je i sam rekao da zakon nije sveto slovo i da se može popravljati i kasnije :cudi

Nego, jesi li pročitao 20-tu primjedbu? Ovo se odnosi i na državni sektor i nema više da jedan radnik radi, drugi ne radi, a plata ista. Sad onaj koji radi, ima zakonsku mogućnost, da traži veću platu ili da se neradniku smanji.
20. U strukturi plaće naći će se dio koji se odnosi na tzv. radni učinak, a ocjenu radnog učinka će, naravno, davati poslodavac. Posebno je pitanje kako će se radni učinak mjeriti na poslovima koji nisu normirani, a velika većina nije. Također, uvodi se novi pojam - "radne vještine", koje će, također, biti od utjecaja za određivanje visine plaće, ali i prava na jednaku plaću za rad jednake vrijednosti. O tome koliko je ko "vješt", šta god to značilo, opet će odlučivati poslodavac.
online

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by REMB » 30 Jul 2015, 23:40

Radna vještina bi trebalo da znaci valjda školska sprema.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by Krokodil Behko » 30 Jul 2015, 23:42

REMB wrote:Radna vještina bi trebalo da znaci valjda školska sprema.

Ne mora značiti. Ako je proizvodnja u pitanju, masa je tih radnika s istom stručnom spremom, a koji su različito sposobni na zadacima, pa mislim da se to upravo odnosi na te stvari. Sam pojam vještina dovoljno govori.
online

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by REMB » 30 Jul 2015, 23:45

Krokodil Behko wrote:
REMB wrote:Radna vještina bi trebalo da znaci valjda školska sprema.

Ne mora značiti. Ako je proizvodnja u pitanju, masa je tih radnika s istom stručnom spremom, a koji su različito sposobni na zadacima, pa mislim da se to upravo odnosi na te stvari. Sam pojam vještina dovoljno govori.
Aha, a spominjel se igdje stručna sprema kao faktor koji utiče na visinu place. (Nisam detaljno iščitaovao, da budem iskren)

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by Nela » 30 Jul 2015, 23:45

Cinjenica je da se ni ovim zakonom nece bitno promijeniti struktura nehljebovica. Los je zbog toga sto ima puno rupa i daje mogucnost jos vece manipulacije, a da ce sad neki uhljebljeni institucionalista dobiti otkaz zato sto radno vrijeme provede na fb - sumnjam,
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by Krokodil Behko » 30 Jul 2015, 23:49

REMB wrote:
Krokodil Behko wrote:
REMB wrote:Radna vještina bi trebalo da znaci valjda školska sprema.

Ne mora značiti. Ako je proizvodnja u pitanju, masa je tih radnika s istom stručnom spremom, a koji su različito sposobni na zadacima, pa mislim da se to upravo odnosi na te stvari. Sam pojam vještina dovoljno govori.
Aha, a spominjel se igdje stručna sprema kao faktor koji utiče na visinu place. (Nisam detaljno iščitaovao, da budem iskren)

Pominje se da ćeš na osnovu SS, sklapati ugovor o zaposlenju, a tu se vjerovatno pominje i plata, unutar ugovora. Ako je kod privatnika, njega zanima ono o čemu maloprije govorismo - vještina, a SS manje-više.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by KOMESAR » 31 Jul 2015, 10:33

Klaro,
meni je sve jasno,odavno.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by Pasaga » 31 Jul 2015, 22:50

Nije fora da rs ima dva papka a federacija samo jednog....

http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=14655
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by Krokodil Behko » 01 Aug 2015, 00:24

50 glasova za, 30 protiv: Zastupnički dom usvojio Zakon o radu

SARAJEVO - Nakon što je jučer Zakon o radu usvojen na Domu naroda Parlamenta FBiH, danas je i Zastupnički dom Parlamenta FBiH usvojio Zakon o radu.

Zastupnički dom Parlamenta FBiH je Prijedlog zakona o radu danas razmatrao kao drugu tačku dnevnog reda.

Prije toga, SBB, DF, SDP i HDZ 1990 zatražili su skidanje Prijedloga zakona o radu sa dnevnog reda, što je, nakog glasanja, odbijeno.

Prijedlog Zakon o radu danas je razmatran u hitnoj proceduri, a na kraju je usvojen sa 50 glasova za, 30 protiv i bez suzdržanih glasova.

Usvajanje Zakona o radu podržali su zastupnici iz redova SDA, HDZ-a BiH, BPS-a, A-SDA, Stranke za BiH i Naše stranke.

Protiv su bili zastupnici SBB-a, SDP-a i DF-a.

Na današnjoj sjednici ZD Parlamenta FBiH podneseno je ukupno 45 amandmana na Prijedlog zakona o radu.

Naime, 24 amandmana podnijeli su zajedno SDP, SBB i DF, sedam amandmana podnio je Klub SDP-a, osam zastupnik Damir Mašić, Azra Hadžiahmetović podnijela je pet amandmana i Klub BPS-a jedan.

Vlada FBiH je održala 10 hitnu sjednicu na kojoj je odbila sve amandmane ali je premijer Novalić rekao kako će Vlada FBiH prihvatiti neke zahtjeve u naknadnom periodu i procedurama.

Naime, prilikom izrade kolektivnih ugovora bit će prihvaćen sadržaj amandmana koje je podnije Azra Hadžiahmetović i Dennis Gratz.

(Klix)
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da li ste za usvajanje novog zakona o radu FBiH?

Post by Konsultant » 09 Aug 2015, 07:50

Nek se pomjerilo, ovako ne ide. Drzavnom sektoru prividno dobro, privatni krvari. Ono sto me zacudilo je jako slab odziv na La costinu anketu. Ispade nikog novi zakon ne interesuje.
Ugovor o radu na određeno vrijeme ne može se zaključiti za period duži od tri godine.
Sasvim realno.
Član 20.
(1)Sa licem mlađim od 15 godina života ne može se zaključiti ugovor o radu, niti se ono može zaposliti na bilo koju vrstu poslova.
(2)Lice između 15 i 18 godina života (u daljem tekstu: maloljetnik) može zaključiti ugovor o radu, odnosno zaposliti se uz saglasnost zakonskog zastupnika i pod uvjetom da od ovlaštenog ljekara ili nadležne zdravstene ustanove pribavi ljekarsko uvjerenje kojim dokazuje da ima opću zdravstvenu sposobnost za rad.
Konacno i mladi mogu raditi sasvim regularno bez ikakvih zavrzlama.
Pripravnikom se smatra lice sa završenom srednjom ili višom školom, odnosno fakultetom koje prvi put zasniva radni odnos u tom zanimanju, a koje je prema zakonu, obavezno položiti stručni ispit ili mu je za rad u zanimanju potrebno prethodno radno iskustvo.
Sta ce u slucaju privatnog sektora? Tamo nema strucnog ispita.
(4)Za vrijeme obavljanja pripravničkog staža pripravnik ima pravo na 70% plaće utvrđene za poslove za koje se osposobljava.
Bezvezna stavka. Neko vrijedi super, ne smijem mu dati platu vecu od 70%.
(5)Nepunim radnim vremenom smatra se radno vrijeme kraće od punog radnog vremena.
Konacno i ovo imamo.

Sezonski poslovi nisu definisani.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Načelnik zaključao Općinu, kazna svima koji kasne na posao

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2015, 10:11

Image
Nesvakidašnji slučaj dogodio se u utorak u zgradi Općine Živinice

Općinski načelnik Asim Aljić (SDA) zbog nepoštivanja i povrede radne discipline zaposlenika riješio je poduzeti konkretne mjere.

Tačno u 7.30 sati načelnik je zaključao ulazna vrata obje zgrade Općine, a svi službenici i drugi zaposlenici koji su taj dan zakasnili na posao, evidentirani su i bit će, kako je kazao, sankcionirani u skladu sa zakonom, prenosi Tuzlanski.ba.

Aljić ističe da se u ovom slučaju ne radi o mobingu, niti o bilo kakvoj torturi, već o preispitivanju rada službenika i poticanju da se savjesno odnose prema poslu i građanima Živinica.

– Na jednom od ranijih sastanaka upozorio sam šefove općinskih službi da na vrijeme dolaze na posao, dakle do 7.30 sati. Radna disciplina, kada su dolasci i odlasci s posla u pitanju, na niskom je nivou. Odlučio sam se na ovaj korak kako bih imao uvid tko ne poštuje radno vrijeme. Zaključao sam vrata obje zgrade i zabilježio sve koji nisu došli na vrijeme. Kao poslodavac, ispunjavam svoje obaveze, želim da zaposlenici Općine budu u službi građana i da savjesno rade svoj posao – naveo je živinički načelnik, piše Avaz.

Usprkos brojnim upozorenjima o poštivanju radnog vremena, tog jutra nijedan od sedam šefova općinskih službi i više od polovice zaposlenika, od oko 140, koliko ih radi u Općini, nisu na vrijeme došli na radno mjesto.

Živiničani su se do sada mnogo puta žalili na nerad zaposlenika u Općini. Tako su u februaru prošle godine građani fotografisali općinare kako tokom radnog vremena na računalu igraju pasijans. Tada se nije saznalo koji je službenik bio u pitanju pa nije bilo nikakvih sankcija.
(DEPO PORTAL)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Načelnik zaključao Općinu, kazna svima koji kasne na pos

Post by storm » 18 Sep 2015, 10:16

Usprkos brojnim upozorenjima o poštivanju radnog vremena, tog jutra nijedan od sedam šefova općinskih službi i više od polovice zaposlenika, od oko 140, koliko ih radi u Općini, nisu na vrijeme došli na radno mjesto.
To je to :D.

Asime, samo jako :ok

Još da mi netko objasni, što to ima raditi 140 :sok ljudi u jednoj općini Živinice :lupa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Načelnik zaključao Općinu, kazna svima koji kasne na pos

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2015, 10:27

Ovo trebaju pročitati oni koji su tvrdili da je stari zakon o radu dobar.
Ovakve stvari su bile nemoguće za provođenje, po starom zakonu, jer su uposlenici mogli labavo, kako god su htjeli i naravno, sve to može samo u državnim firmama i institucijama.
E pa :kita

U mojoj ex firmi, moralo se dolaziti na vrijeme. Tolerira se kašnjenje od 10 minuta, uz to da će uposlenik biti zapisan od strane radnika kompanije koja vrši poslove bezbjednosti u firmi, a za tih 10 minuta, bit će mu odbijena cijela satnica. Ukoliko zakasni i 11-tu minutu, nema pravo ulaska u firmu tog dana.
Ok, malo prestrogo ali znate već naš mentalitet. Čim se nanjuši malo labavo, to znači da će se vječito dešavati neki javašluk.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Načelnik zaključao Općinu, kazna svima koji kasne na pos

Post by storm » 18 Sep 2015, 10:35

Grci su još bolji (bili) oni su imali stimulaciju, nagradu za točan dolazak na posao ..... :lupa

Nije pretjerano....zašto se, kad odu u gastarbajtere ne kasni?

Ja opet kažem, da još odlično stojimo, s obzirom na to, kako se ponašamo :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Načelnik zaključao Općinu, kazna svima koji kasne na pos

Post by Pasaga » 18 Sep 2015, 10:41

..ovde mozes da kasnis kolko te volja...
...haman i po cio dan.....
dje to ima......nidjeeeee..... :plavi
...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12280 times
Contact:
Status: Offline

Re: Načelnik zaključao Općinu, kazna svima koji kasne na pos

Post by Maja » 18 Sep 2015, 10:47

Svaka cast Aliji.
Nevjerovatno koliko se ti sluzbenici opuste. Misle da se nikad
nece desiti da dobiju otkaz.
Slicno se desilo u firmi moje sestre, dolazili su i odlazili kad im se
cefne. Dodju na posao i sat vremena kafenisu pa onda ko rade pa
pauza od 12 do 1 pa ranije pola sata s posla jer ce zakasnit na autobus.
Onda je sefu puklo i jedno vrijeme ih je drzao pod kontrolom ali
malo po malo vratilo se na staro.
Nadam se da ce Alija biti ustrajan.
Sto radnicima vise popustas oni postaju sve vise bezobrazniji.
Mislim na ove fino uhljebene na racun drzave.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Načelnik zaključao Općinu, kazna svima koji kasne na pos

Post by vila » 18 Sep 2015, 10:49

Sve bi ja to privatizirala :zubi
Ne dao Bog da sam im ja sef
Samo pomalo sve nadolazi,,,sporo,,,ali nadolazi

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests