Plate,nameti na platu,porezi i slicno..

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53858
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15211 times
Status: Online

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by HAVANA » 15 Feb 2021, 08:43

prog321 wrote: 15 Feb 2021, 07:49 :respekt


A sto im kubanac izvali brojeve..a ovdje se ubise da dokazu kako svi rade za kiflu i suvi keks. :D.

Ne rade svi ali ima ih jako puno koji rade za bas smjesne pare.I to za ljude koji uzimaju ogromne pare.To me nervira pravo.Razumijem kad neko da malu platu ko je poceo,nema velike promete itd ali obicno su najmanje plate kod ovih koji itekako mogu vise platiti.Sinoc mi je cerka najavila otkaz poslije 5 mjeseci jer sad iima dosta obaveza za fakultet.Jos se ova nesta ko naljutila,napala je...Po ugovoru rok 8 dana a ona najavila 15 dana prije,da se snadju,nadju...Ko naruzila je :plavi Za 5 glava jebenih. :plavi Neka malo nek vidi kako je,sto mi pricamo udje na jedno uho izadje na drugo.Ovako ce brzo nauciti.
Last edited by HAVANA on 15 Feb 2021, 09:34, edited 1 time in total.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53858
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15211 times
Status: Online

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by HAVANA » 15 Feb 2021, 08:52

Realno plata bi trebala biti 1000 do 1500 km i za obicne poslove.Problem je sto jako puno djelatnosti jednostavno ne moze platiti toliko novca.Mali smo mi i neke usluge su prejeftine...Neki dan mi je strucan covjek izbacio proracun i potreban broj radnika za ugostiteljski objekat od 110m2 sa cijenama hrane i pica otprilike kao onaj chipas. :sok U mom vlastitom prostoru,bez tereta,kirije...9 zaposlenih.Za osnovno,za nulu moras praviti 1200km do 1400 km pazara.Za nulu.Da ja marke ne uzmem.A ukupna investicija objekta i uredjenja 250000km.Kalkulacija na 850km plate i kuharu 1400km.Nidje veze.Ne pada mi na pamet. :jok
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
XoKli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1818
Joined: 18 Jun 2020, 17:29
Has thanked: 69 times
Been thanked: 214 times
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by XoKli » 15 Feb 2021, 09:17

HAVANA wrote: 15 Feb 2021, 08:43 Ne rade svi ali ima ih jako puno koji rade za bas smjesne pare.I to za ljude koji uzimaju ogromne pare.To me nervira pravo.Razumijem kad neko da malu platu ko je poceo,nema velike promete itd ali obicno su najmanje plate kod ovih koji itekako mogu vise platiti.Sinoc mi je cerka najavila otkaz poslije 5 mjeseci jer sad iima dosta obaveza za fakultet.Jos se ova nesta ko naljutila,napala je...Po ugovoru rok 8 dana a ona najavila 15 dana prije,da se snadju,nadju...Ko naruzila je :plavi Za 5 glava jebenih. :plavi Neka malo nek vidi kako je,sto mi pricamo udje na jedno uho izadje na drugo.Ovako ce brzo nauciti.
Naljutila se jer će teško naći nekog za 5 stoja.
To je baš malo jbt...

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53858
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15211 times
Status: Online

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by HAVANA » 15 Feb 2021, 09:30

XoKli wrote: 15 Feb 2021, 09:17
HAVANA wrote: 15 Feb 2021, 08:43 Ne rade svi ali ima ih jako puno koji rade za bas smjesne pare.I to za ljude koji uzimaju ogromne pare.To me nervira pravo.Razumijem kad neko da malu platu ko je poceo,nema velike promete itd ali obicno su najmanje plate kod ovih koji itekako mogu vise platiti.Sinoc mi je cerka najavila otkaz poslije 5 mjeseci jer sad iima dosta obaveza za fakultet.Jos se ova nesta ko naljutila,napala je...Po ugovoru rok 8 dana a ona najavila 15 dana prije,da se snadju,nadju...Ko naruzila je :plavi Za 5 glava jebenih. :plavi Neka malo nek vidi kako je,sto mi pricamo udje na jedno uho izadje na drugo.Ovako ce brzo nauciti.
Naljutila se jer će teško naći nekog za 5 stoja.
To je baš malo jbt...
Ma koriste djecu,studente...Druga mi je na bankarskom smjeru u ekonomskoj.Onaj po njemackom programu.Sad u trecem 2 dana ide u skolu 3 dana radi.Takav smjer.Nema skole 3 dana,samo rad i praksa.Sve super i to volim pravo.Po tim programima djeca su placena za svoj rad,u njemackoj recimo oko 800 eura dobiju.I super je program,strucno i radno,konkretno uci,ceka te posao pa ti studiraj ili ne itd...Kod nas obradjuje dokumentaciju,slaze iose,kompletnu dokumentaciju i sve registratore prenose u digitalni oblik,unose u kompjutere mjesecima vec.Znaci rade posao za koji bi nekoga morali dobro platiti.I sve je to ok.Kao trebali su dobiti po 200km mjesecno i to djeci znaci,dzeparac a njihov dinar,nagrada za rad,vece je interesovanje,ima i stimulaciju...Dobiju 150km u nekakvim bonovima i za svo ovo vrijeme 3 puta su dobili.I to oni sto su u ove dvije banke,druge dvije banke nikad nisu ni dobili ko je kod njih.Sramota.Ciganije i glad bosanska al meni je bitnije da se nauce da rade i da hoce.Da osjete.Poslije cemo lakse...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by Taare » 15 Feb 2021, 10:43

Negdje je crnilo, a negdje cvjeta. U nekoj branši možeš zaraditi ogromnu platu, a u nekoj zaradiš toliko da ne možeš preživjeti. Tako je u svakoj državi.
Svi mi se morete obratit

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by prog321 » 15 Feb 2021, 11:11

HAVANA wrote: 15 Feb 2021, 08:43
prog321 wrote: 15 Feb 2021, 07:49 :respekt


A sto im kubanac izvali brojeve..a ovdje se ubise da dokazu kako svi rade za kiflu i suvi keks. :D.

Ne rade svi ali ima ih jako puno koji rade za bas smjesne pare.I to za ljude koji uzimaju ogromne pare.To me nervira pravo.Razumijem kad neko da malu platu ko je poceo,nema velike promete itd ali obicno su najmanje plate kod ovih koji itekako mogu vise platiti.Sinoc mi je cerka najavila otkaz poslije 5 mjeseci jer sad iima dosta obaveza za fakultet.Jos se ova nesta ko naljutila,napala je...Po ugovoru rok 8 dana a ona najavila 15 dana prije,da se snadju,nadju...Ko naruzila je :plavi Za 5 glava jebenih. :plavi Neka malo nek vidi kako je,sto mi pricamo udje na jedno uho izadje na drugo.Ovako ce brzo nauciti.
Pet glava studentici za posao u teretani gdje se sve svodi na uvijanje i smjeskanje. A tebi to malo ?
Sta ce vise student ? To je posao bez kvalifikacija. Bukvalno ga svako moze raditi.

Ovdje pricaju da ljudi, odrasli ljudi sa familijama rade za te plate.
A to je cista laz.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by Taare » 15 Feb 2021, 11:17

Ne zajebaji. Ima ljudi koji rade za minimalnu platu.
kod mene u komšiluku muž i žena radili u aidi, plata bila 320 kermi. Dakle, zajedno zarađivali 640 maraka.
Ok, to je bilo prije nekih 6-7 godina, al i tad je bilo premalo.
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53858
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15211 times
Status: Online

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by HAVANA » 15 Feb 2021, 11:23

prog321 wrote: 15 Feb 2021, 11:11
HAVANA wrote: 15 Feb 2021, 08:43


Ne rade svi ali ima ih jako puno koji rade za bas smjesne pare.I to za ljude koji uzimaju ogromne pare.To me nervira pravo.Razumijem kad neko da malu platu ko je poceo,nema velike promete itd ali obicno su najmanje plate kod ovih koji itekako mogu vise platiti.Sinoc mi je cerka najavila otkaz poslije 5 mjeseci jer sad iima dosta obaveza za fakultet.Jos se ova nesta ko naljutila,napala je...Po ugovoru rok 8 dana a ona najavila 15 dana prije,da se snadju,nadju...Ko naruzila je :plavi Za 5 glava jebenih. :plavi Neka malo nek vidi kako je,sto mi pricamo udje na jedno uho izadje na drugo.Ovako ce brzo nauciti.
Pet glava studentici za posao u teretani gdje se sve svodi na uvijanje i smjeskanje. A tebi to malo ?
Sta ce vise student ? To je posao bez kvalifikacija. Bukvalno ga svako moze raditi.

Ovdje pricaju da ljudi, odrasli ljudi sa familijama rade za te plate.
A to je cista laz.
Radila je u djecijoj igraonici na kosevu za 650.Radila je promocije pa je izlazila po 40km dnevno.A i brala je grozdje na peljescu pa dobije 400kuna dnevno!!! Radila mi je rodica u poznatoj optici kod bbi a ima zavrsen opticarski plus likovnu akademiju...Masu ljudi radi te poslove a to im je osnovni prihod.Lako mi je za moju.Bingo,hifa,lager...Sve su to firme sa ogromnom dobiti.Nije posteno jbg... :cudi Nismo mi mjerilo.Ni dobar zanatlija cak nije mjerilo.Jebo zemlju gdje nema srednje klase.Ne mozes covjeku dusu uzet za 5,6 stoja da nema za poli salame i sveske djetetu a sebi knjizit milionske dobiti.A toga ima jako puno.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53858
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15211 times
Status: Online

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by HAVANA » 15 Feb 2021, 11:26

Taare wrote: 15 Feb 2021, 11:17 Ne zajebaji. Ima ljudi koji rade za minimalnu platu.
kod mene u komšiluku muž i žena radili u aidi, plata bila 320 kermi. Dakle, zajedno zarađivali 640 maraka.
Ok, to je bilo prije nekih 6-7 godina, al i tad je bilo premalo.
Kako jbt,kako ti ljudi ikako prezive? Ne kontam vala ni to.Zasto to rade? Pa na heci je dnevnica 60km sad.Crko bi i ledja slomio al bi bar nesta zaradio.Trazi,rovi,kopaj,doskoluj se,idi za keramicara,vodoinstalatera,mehanicara,nesta...To je uzas,cuj 320km. :lupa
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by prog321 » 15 Feb 2021, 11:28

Ima toga u svakoj drzavi.
Srednji stalez su upravo ove zanatlije i poslovni ljudi sa obrazovanjem.

A ne radi niko u bosni za 500 maraka od ozbiljnih ljudi.
Eno dokazao sam u pc gdje su plate i manje prosjecna plata nk radnika u fabrici obuce je oko 700. To naravno nije nista. Ali dvoje rade. Imaju neku njivu. Jest jebeno ali prezivi se.
Ne dvojbim da takvi ljudi trebaju ispalit u njemacku.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by prog321 » 15 Feb 2021, 11:29

Taare wrote: 15 Feb 2021, 11:17 Ne zajebaji. Ima ljudi koji rade za minimalnu platu.
kod mene u komšiluku muž i žena radili u aidi, plata bila 320 kermi. Dakle, zajedno zarađivali 640 maraka.
Ok, to je bilo prije nekih 6-7 godina, al i tad je bilo premalo.
To si izmislio.
Fino ti pise da je minimum plata 406 maraka. Ispod toga ne ide.
A niko ne radi ni za minimum. Jedino ako ostatak ne dobija na ruke.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53858
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15211 times
Status: Online

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by HAVANA » 15 Feb 2021, 11:38

Eh al ima drugi problem.Da bi ona u fitnesu imala vecu platu,ne moze fitnes bit 40km.Da bi ona u chipasu imala vecu platu, ne mozes dobiti pun tanjir necega za 4,5km.Ne moze biti piva 2,5km u objektu u kojem radi po 15 i vise ljudi a izgled i ulozena sredstva u objekat velika.Ne moze stan kostati za rente 300km.Zajebano kolo u kojem ne mozes poskupiti neke stvari u ovako maloj zemlji a samim tim ne mozes ni platiti adekvatno radnika.Nemas dovoljan promet i prihod.Tu najbolje prolaze pojedinci koji imaju velike promete a placaju radnike minimalno.Takvih nema puno i obicno su bliski vlasti i pored svega jos prvi iskoriste sve stimulacije...Kako god jebeno za mnoge.Volio bi vise nasmijanih ljudi oko sebe.Greska sistema,vlasti ali i dosta ljudi koji rade za te male novce.I ako je drzava qrac moras traziti put,prekvalifikacije,prilike...Ne mozes se pomiriti sa 5 glava.Uci,trazi,radi...Ima posla,to sigurno.A neminovno sve skuplja,pogotovo sad i skupljace.Zajebano kolo.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26397
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4085 times
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by Beni » 15 Feb 2021, 11:41

HAVANA wrote: 15 Feb 2021, 11:38 Eh al ima drugi problem.Da bi ona u fitnesu imala vecu platu,ne moze fitnes bit 40km.Da bi ona u chipasu imala vecu platu, ne mozes dobiti pun tanjir necega za 4,5km.Ne moze biti piva 2,5km u objektu u kojem radi po 15 i vise ljudi a izgled i ulozena sredstva u objekat velika.Ne moze stan kostati za rente 300km.Zajebano kolo u kojem ne mozes poskupiti neke stvari u ovako maloj zemlji a samim tim ne mozes ni platiti adekvatno radnika.Nemas dovoljan promet i prihod.Tu najbolje prolaze pojedinci koji imaju velike promete a placaju radnike minimalno.Takvih nema puno i obicno su bliski vlasti i pored svega jos prvi iskoriste sve stimulacije...Kako god jebeno za mnoge.Volio bi vise nasmijanih ljudi oko sebe.Greska sistema,vlasti ali i dosta ljudi koji rade za te male novce.I ako je drzava qrac moras traziti put,prekvalifikacije,prilike...Ne mozes se pomiriti sa 5 glava.Uci,trazi,radi...Ima posla,to sigurno.A neminovno sve skuplja,pogotovo sad i skupljace.Zajebano kolo.
Jebo majku sta onaj chipas obrne love dnevno a najskuplja klopa 4.50 kermi
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7168
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1014 times
Status: Online

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by edo_79 » 15 Feb 2021, 11:43

prog321 wrote: 15 Feb 2021, 11:28 Ima toga u svakoj drzavi.
Srednji stalez su upravo ove zanatlije i poslovni ljudi sa obrazovanjem.

A ne radi niko u bosni za 500 maraka od ozbiljnih ljudi.
Eno dokazao sam u pc gdje su plate i manje prosjecna plata nk radnika u fabrici obuce je oko 700. To naravno nije nista. Ali dvoje rade. Imaju neku njivu. Jest jebeno ali prezivi se.
Ne dvojbim da takvi ljudi trebaju ispalit u njemacku.
Druže ti vazda najpametniji .... kako bolan ne radi .... polazna osnova (satnica) puta broj radnih sati je plata, dodatak na staž, topli obrok, prevoz, prekovremeni to je sve ZARADA a ne PLATA ..... de malo se skontaj života ti .... evo ja imam 14 godina staža u ovoj firmi gdje radim, kad izbiješ sve ove ZARADE jedva 5 glava a radim posao od kojeg bukvalno boli glava .....
Znaci plata izmedju 600 i 800.
Malo prekovremenog i moze do milje.
Čuj malo prekovremenog .... tj možeš napraviti 200 prekovremenih u mjesecu, ali ti PO ZAKONU firma plaća max. 40 sati, a ostalo koristi kao slobodne dane .... jarane ko je lud tu?

Radiš li ti za 6 il 8 stoja s malo prekovremenog, a?
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53858
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15211 times
Status: Online

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by HAVANA » 15 Feb 2021, 11:45

Beni wrote: 15 Feb 2021, 11:41
HAVANA wrote: 15 Feb 2021, 11:38 Eh al ima drugi problem.Da bi ona u fitnesu imala vecu platu,ne moze fitnes bit 40km.Da bi ona u chipasu imala vecu platu, ne mozes dobiti pun tanjir necega za 4,5km.Ne moze biti piva 2,5km u objektu u kojem radi po 15 i vise ljudi a izgled i ulozena sredstva u objekat velika.Ne moze stan kostati za rente 300km.Zajebano kolo u kojem ne mozes poskupiti neke stvari u ovako maloj zemlji a samim tim ne mozes ni platiti adekvatno radnika.Nemas dovoljan promet i prihod.Tu najbolje prolaze pojedinci koji imaju velike promete a placaju radnike minimalno.Takvih nema puno i obicno su bliski vlasti i pored svega jos prvi iskoriste sve stimulacije...Kako god jebeno za mnoge.Volio bi vise nasmijanih ljudi oko sebe.Greska sistema,vlasti ali i dosta ljudi koji rade za te male novce.I ako je drzava qrac moras traziti put,prekvalifikacije,prilike...Ne mozes se pomiriti sa 5 glava.Uci,trazi,radi...Ima posla,to sigurno.A neminovno sve skuplja,pogotovo sad i skupljace.Zajebano kolo.
Jebo majku sta onaj chipas obrne love dnevno a najskuplja klopa 4.50 kermi
Strasno velik promet.Kolicina.Kad bi ti otvorio na tu cijenu i sa tim brojem radnika,propo bi za mjesec.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26397
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4085 times
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by Beni » 15 Feb 2021, 11:50

HAVANA wrote: 15 Feb 2021, 11:45
Beni wrote: 15 Feb 2021, 11:41

Jebo majku sta onaj chipas obrne love dnevno a najskuplja klopa 4.50 kermi
Strasno velik promet.Kolicina.Kad bi ti otvorio na tu cijenu i sa tim brojem radnika,propo bi za mjesec.
Kume subota 10sati ujutro krcato ja samo izaso, haj ti do makedonca po pite beni
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by prog321 » 15 Feb 2021, 11:52

Onaj cipas mlati veliku paru.
Havana ako imas lokaciju hajmo otvoriti nesto onako..ne mozemo propasti.

A radnici u tim branzama svagde zaradjuju mizerno.
Pa u americi radnici u restoranu zavrsavaju homeless.
Naravno da je i meni krivo.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4969
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by Remzudin » 15 Feb 2021, 11:52

Kad sam se ja prije 3 godine odlucio da zavrsim
Fasadu kuce,prekrsio sam sve zakone tradicije.
Pozvao sam majstora da izracuna sve koliko bi
me kostalo.
Cifra je bila 3500 € sa 5 radnicima bez hrane.
Ja sam to odbio i rekao da moja Zena nista
ne kuha nikome,nek svak sam sebe hrani.
Uzeo je odgovornost na svoj racun i povecao
cifru na 5400. €.
Ja sam mu odmah dao 2500€ kapare da pocne
sto prije.A resto kad je zavrsio.

Sve u Euro - nix Marke

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42807
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12683 times
Status: Offline

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by Masamune » 15 Feb 2021, 11:56

Taare wrote: 15 Feb 2021, 11:17 Ne zajebaji. Ima ljudi koji rade za minimalnu platu.
kod mene u komšiluku muž i žena radili u aidi, plata bila 320 kermi. Dakle, zajedno zarađivali 640 maraka.
Ok, to je bilo prije nekih 6-7 godina, al i tad je bilo premalo.
Aida je u stečaju od 2015. godine. Ne možeš baš taj primjer uzimati kao neko mjerilo minimalne plate.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53858
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15211 times
Status: Online

Re: KAKO PREŽIVJETI MJESEC: Minimalna plata u FBiH je...

Post by HAVANA » 15 Feb 2021, 12:00

prog321 wrote: 15 Feb 2021, 11:52 Onaj cipas mlati veliku paru.
Havana ako imas lokaciju hajmo otvoriti nesto onako..ne mozemo propasti.

A radnici u tim branzama svagde zaradjuju mizerno.
Pa u americi radnici u restoranu zavrsavaju homeless.
Naravno da je i meni krivo.
Imam.Renoviro,namjestio,cak i ukrase poslago.Ventilaciju napravio sa dva motora,usis,isis,grijac zraka,sve...I stao.Jednostavno prevelik rizik i briga a velika sansa za propast.Pogotovo sad.Da je mala radnja pa hajde ali u koroni 9 ljudi da radi minimalno, ne pada mi na pamet da ganjam nulu il milja da ostane.Bolje je izdat il prodat.Razboli ti se kuhar il te budala kakva potrefi ,mandal mati.I milion drugih problema.Ne treba mi to.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests