Tržni centri

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sniženja u BiH: Prodavači se rješavaju mrtvog kapitala

Post by storm » 03 Jan 2017, 13:30

Hannibal Lecter wrote:Uso ja u polo prije neki dan vidim sve snizeno za 70 posto pogledam neki dzemper snizen za 500 na 200 maraka haha i samo se okrenem za 160 stepeni
De izračunaj ponovo :oo

i malo te stupnjeve korigiraj :valja (mogao bi u štok udariti priliko izlaska :valja )
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15174
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 970 times
Been thanked: 959 times
Status: Offline

Re: Sniženja u BiH: Prodavači se rješavaju mrtvog kapitala

Post by Tokmak » 03 Jan 2017, 13:35

gledam extra zimsku jaknu na pocetku sezone,bila 369 maraka (185 eura) i rekoh sacekat cu dok malo opadne cijena i evo je danas 75 eurica... :zubi
postat cu krznas,mogu sa njom i u Sibir...taman za vrijeme koje dolazi...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sniženja u BiH: Prodavači se rješavaju mrtvog kapitala

Post by Hannibal » 03 Jan 2017, 13:36

storm wrote:
Hannibal Lecter wrote:Uso ja u polo prije neki dan vidim sve snizeno za 70 posto pogledam neki dzemper snizen za 500 na 200 maraka haha i samo se okrenem za 160 stepeni
De izračunaj ponovo :oo

i malo te stupnjeve korigiraj :valja (mogao bi u štok udariti priliko izlaska :valja )
Nikad mi nije isla matematika hahahaha
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sniženja u BiH: Prodavači se rješavaju mrtvog kapitala

Post by storm » 03 Jan 2017, 13:38

zloćko tokmak wrote:gledam extra zimsku jaknu na pocetku sezone,bila 369 maraka (185 eura) i rekoh sacekat cu dok malo opadne cijena i evo je danas 75 eurica... :zubi
postat cu krznas,mogu sa njom i u Sibir...taman za vrijeme koje dolazi...
Baš tako sam ja lani u ovo vrijeme uzeo....isplati se pričekati :ok

ima 5 kila u njoj :D. i kao "testirana" do -50C
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Re: Sniženja u BiH: Prodavači se rješavaju mrtvog kapitala

Post by Krokodil Behko » 03 Jan 2017, 18:01

zloćko tokmak wrote:gledam extra zimsku jaknu na pocetku sezone,bila 369 maraka (185 eura) i rekoh sacekat cu dok malo opadne cijena i evo je danas 75 eurica... :zubi
postat cu krznas,mogu sa njom i u Sibir...taman za vrijeme koje dolazi...

Imaš vremena do petka, da je kupiš :D
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Sniženja u BiH: Prodavači se rješavaju mrtvog kapitala

Post by Vladimir RUS » 03 Jan 2017, 20:43

zloćko tokmak wrote:gledam extra zimsku jaknu na pocetku sezone,bila 369 maraka (185 eura) i rekoh sacekat cu dok malo opadne cijena i evo je danas 75 eurica... :zubi
postat cu krznas,mogu sa njom i u Sibir...taman za vrijeme koje dolazi...
Samo ne gledaj puno da ne bude rasprodato kad se nakaniš da kupiš. :hihi

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15174
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 970 times
Been thanked: 959 times
Status: Offline

Re: Sniženja u BiH: Prodavači se rješavaju mrtvog kapitala

Post by Tokmak » 03 Jan 2017, 20:55

srecom sam ju kupio odmah danas... :zubi
da sam cekao do sutra,nestalo bi mog broja...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Sniženja u BiH: Prodavači se rješavaju mrtvog kapitala

Post by Chloe » 03 Jan 2017, 20:59

I moj sin je večeras kupovao budnu i pomagala sam mu. Kad smo odabrali po ćeifu mu, počeo zujati da će biti jeftinija za par dana, kad sam zagalamila međed kupio ... voljela bih i ja jeftinije proći al' odoše brojevi ... :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sniženja u BiH: Prodavači se rješavaju mrtvog kapitala

Post by Socrates » 03 Jan 2017, 22:00

Chloe wrote:I moj sin je večeras kupovao budnu i pomagala sam mu. Kad smo odabrali po ćeifu mu, počeo zujati da će biti jeftinija za par dana, kad sam zagalamila međed kupio ... voljela bih i ja jeftinije proći al' odoše brojevi ... :123
Ja kupujem samo uspavane. Manje se bune. :djed
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Ovako se spasite od čekanja u dugačkim redovima tržnih centara

Post by Krokodil Behko » 27 May 2018, 21:08

Image

Tekst prenosimo sa beogradskog portala „Noizz“, integralno

Žurim na posao, a u obližnoj radnji je dugi red i svi kupuju više od deset namirnica. Mislim se, ako budem čekao neću stići na posao još sto godina. Odlučujem da izgubim mesto u redu, kako bih pokušao da budem prvi u onom koji ću sam stvoriti.

Kupovinu sam obavio brzinski. Imam pet namirnica u korpi i isto toliko minuta da stignem na posao. Stajem u red, a isped mene skoro deset ljudi. Prva gospođa je napunila kolica i snabdela se za mesec dana, a ljudi iza nje nemaju manje od 20 namirnica. Gledam na sat i postoje dve mogućnosti: da baš kasnim na posao ili da ostanem gladan.

Pošto mi se nijedna od dve ideje nije baš dopala, odlučujem se na korak u kome mogu da dobijem sve ili ništa.

Odlazim do zaposlene za info piltom i izgovaram: "Izvinite, možete li da otvorite još neku kasu, molim Vas, pošto se za onom napravio baš dugačak red".

Umesto neke komplikovane procedure i objašnjena koje sam očekivao, samo se čulo: "Izvolite ovde".

Čekajte, tek tako?! Nisam stigao da se opasuljim, a već sam bio na putu za redakciju.

Prema istaraživanjima koja su radili neki lanci prodavnica, kupci će pre otiću u skuplju radnju s boljom i bržom uslugom, negu što će čekati u redu kako bi uštedeli nešto novca. Zbog toga su neke kompanije uvele linije na svojim kasama, pa ukoliko red pređe tu liniju, odmah se otvara sledeća. Međutim, pošto zaposleni to ne primete, zbog obima posla, potrebno je da im priđete i da im skrenete pažnju.

Naravoučenije: Umesto da sikćete i gunđate u redu, izađite iz njega i ljubazno zamolite nekog zaposlenog da otvori kasu. Tako ćete možda dobiti mrki pogled kasira, ali ste bar na vreme završili posao, a pozitivnu energiju će vam povratiti gomila zahvalnih ljudi, kojima ste skratili vreme čekanja u redu. Kosmički će vam biti zahvalne i gazde objekta, jer ste im na taj način povećali posetu i profit, a to znači da će i zaposleni proći bolje.

(SB)
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Ovako se spasite od čekanja u dugačkim redovima tržnih centara

Post by Čupava » 27 May 2018, 22:41

Ne spašavam se na taj način nego odem na self kasu..
.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovako se spasite od čekanja u dugačkim redovima tržnih centara

Post by Socrates » 27 May 2018, 22:44

I ja odem na tu self kasu.

Al' kontam, to će nekome posao uzeti pa nekad i ne odem.

Uglavnom, podijeljen sam po pitanju self kase.

:ćitire
. . . . . . . . .

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Ovako se spasite od čekanja u dugačkim redovima tržnih centara

Post by Čupava » 27 May 2018, 22:47

Pa sve vise imamo tih self servisa... od benzinskih pumpi,,poste, kupovine akutobusnih/ voznih karti... banki..Itd, sve su to nekadašnja radna mjesta... ali nazalost kojih nema vise... :cudi
.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovako se spasite od čekanja u dugačkim redovima tržnih centara

Post by Socrates » 27 May 2018, 22:51

Zato i kažem da sam podijeljen.

Convenience ili human being, that's the question.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovako se spasite od čekanja u dugačkim redovima tržnih centara

Post by Socrates » 27 May 2018, 22:59

Dobro, ti možda misliš da moja privatna akcija ne rješava ništa posto sam samo jedan.

Al' ja sam takav. Ja neke proizvode bojkotujem jer mi tako nalaze savjest. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Mutevelija » 07 Jun 2018, 15:18

Velike reakcije javnosti izazvala je objava djevojke iz Sarajeva na `Spottedu`, nakon čega su je mnogi nazvali sponzorušom.



Ona je odlučila da pokušam objasniti svoje stavove, na ovaj način, između ostalog napišavši…

Dužna sam svima objasniti i replicirati na silne komentare kojima sam bila izložena… Jasno sam u svojoj objavi dala do znanja

da ne želim prosječnog momka za sebe, a momak koji sa svojih 27 godina radi kao skladištar u `Bingu` (trgovački lanac, op.prir.) je upravo to, prosječan.



Kao što to je i za svaku normalnu curu, bilo u Sarajevu ili negdje drugo, prosječan i običan. I nije privlačan. Takvi tipovi jedva da



su sposobni da se brinu o sebi, a kamoli o nekome drugom, ili eventualno budućoj porodici. Ja studiram medicinu, dajem sve u

roku, ambiciozna sam i imam visoke zahtjeve i standarde. Znam da vrijedim i shodno tome, tražim takvog muškarca… Sve ove

cure (sramota za ženski rod kakve su mi komentare pisale) su u stvarnosti najveće oportunistice koje na sva zvona pričaju da

vjeruju u kokuznu ljubav, da im sve može pružiti neko kome je životna ambicija raditi dovijeka u skladištu, da im je muškarac

po mjeri znojavi i pogrbljeni čovjek koji nosa pakete u `Bingu` za sitniš koji je jedva dovoljan da i on sami preživi mjesec. Sve one tako pričaju kad u virtuelnom svijetu treba osuditi nekoga ko je samo želio biti iskren.



A u realnom svijetu, sve ove cure računaju i kalkuliraju ko im je bolja prilika, navečer kad se osame, smišljaju taktiku kako da

pronađu nekog sa dobrim pasošem, i sa bijesnom mankinomi dobrim poslom, da mogu da se uvale i obezbjede za čitav svoj život

. Takve romantične duše što propagiraju da se može živjeti od lažnih emocija, patetične romantike i uvenulih ruža su najveće

sponzoruše i takve uglavnom najbolje prođu u životu – smatra spomenuta djevojka i zaključuje: Nisam vidjela u `Bingu` da

za kasom radi neka moćna Instagram manekenka, mahom su to sve cure i žene, koje su obični prosjek. I niko se i ne lakata za te cure, jer nisu nimalo privlačne.

I onda se ovdje nađu neke precijenjene Facebook persone koje mi žele dijeliti neke životne lekcije. Zapitajte se, cure, koliko



ste licemjerne u svojim komentarima, a svaka od vas želi da ima pored sebe momka koji će joj obezbjediti sve u životu, a na

vama je da budete samo lijepe i zavodljive?Nijedna od vas ne bi da se vozi u golfu dvici i da živi od 500 maraka mjesečno sa

mužem koji lomi leđa u skladištu `Binga`? Znate u teoriji, sve one padaju na orošene ruže, na svježu romantiku, na dubokoumne stihove

Balaševića, na Oliverov sjetni pogled ka morskoj pučini, dok u praksi završe sa ćelavom i debelom sirovinom iz Njemačke, koji vozi bijesnog Audija.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 07 Jun 2018, 15:21

:valja

Let the games begin. :aplauzz
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Heidi » 07 Jun 2018, 15:24

Tako'e!

Sta ce buduca doktorica sa skladistarem.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by storm » 07 Jun 2018, 15:25

U principu je u pravu.... samo joj je kriva paralela....skladištar u bingu isto može uz ambiciju postati netko....bez ambicije u životu neće ni to biti dugo...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Hannibal » 07 Jun 2018, 15:28

nije moguce da je onu objavu na spottedu i ovo objasnjenje napisala ista osoba. cito sam objavu jos prije desetak dana i ono je napiso neko bas glup i nepismen. a za ovo objasnjenje je i mozda platila nekom da joj napise nikad ne znasa
🐽

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: Guesswhosback and 12 guests