Pokrenuti posao za 10.000 USD

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Principessa
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 107
Joined: 23 Sep 2020, 17:25
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Principessa » 28 Sep 2020, 03:11

Na temi preovladava Bosanski mentalitet. Na svaki kostruktivan prijedlog odmah se daje milion razloga zasto taj biznis ne moze da uspije :rol
Čovjek samo srcem dobro vidi. Ono bitno, očima je nevidljivo.

User avatar
sherman_ll
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 575
Joined: 06 Dec 2018, 18:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by sherman_ll » 28 Sep 2020, 08:22

HAVANA wrote: 27 Sep 2020, 22:49
sherman_ll wrote: 27 Sep 2020, 21:13 Licno, imam vise pokusaja sopstvenog biznisa, vise puta propadao, susretao se sa reketarima, sa ljudima od kojih "moras" kupiti neku robu koja kurcu nevalja itd... a od 10.000 bi napravio 13.000 za 15 dana..
Moze malo opsirnije, jesi u sarajevu? Stvarno cudno, ne kazem da lazes ali meni iz moje perspektive nevjerovatno. A znam skoro citav grad, slobodno mogu reci. Od malih prometa do ogromnih. Gradjevine, materijala, proizvodnje, trgovine automobilima, majstora raznih... Sam imam firmu 20 godina koja je prilicno na oku tom profilu ljudi pa nije niko uletio. Bilo je pokusaja kontakta, navlacenja, satro druzenja... Ko je ista prosao u zivotu zna kako se ti priblizavaju i napadaju. Sve sto znam reketa da je bilo su ugostitelji i par nekih koji su se sami upleli u nebuloze. Vise druzenjem i parama na kamatu nego reketom. Kako to izgleda da ja moram nesto kupiti? Opet pitam ko je taj i ko ima muda uci na neka vrata a da ne zna gdje je usao i reci od sada dajes pare, ili daj? Pa to ni celo... nije radio a ako je ko bio mangup i mudonja on je bio. Ne ide to tako.Bar ja ne znam te slucajeve i tolike budale. Ne kazem da ih nema al i sto se pojavi brzo izgori. Ne traju oni dugo. Ha, hu i pljus. Jal skikno jal murija.
Iz Zenice sam, ja i sestra smo otvorili butik, i radili lijepo oko 2 godine, bili mladi i neiskusni u poslu pa su nas inspekcije i ostali zatvorili, firma je likvidirana, presli smo na online prodaju i posao ide savrseno, na facebook "bumbar jedan" bio je nekad "bumbar" sa oko 100.000 pratioca pa su hakirali stranicu i trazili novce, a robu smo narucivali od jedne fine tete u brckom, i posao isao sve ljepse i ljepse, jedne prilike teta posalje torbe koje se sigurno ne mogu prodati, mi ih vratimo ona opet posalje sa prijetnjom da mora uzeti, i tako par puta se te torbe salju tamo vamo, stizale su prijetece poruke pozivi od nekih ljudi za kone si znaju da su u takvom poslu, ja i sestra na kraju torbe podijelimo u humanitarne svrhe, kome je trebalo mi smo davali....onda je par likova sestru zaustavilo, pokusavalo daviti ona je pobjegla bila je u autu, tu je noc i od policije bijezala i nije smjela cijelu noc kuci otici, pokusavala nasilnike ne odvesti svojoj kuci, pisala je zalbe javljala se u policiju, policaja je njenu izjavu i zalbu samo dala tom istom nasilniku da sestri dodze sa tom istom zalbom, uz rijeci da ce pobiti sve i djecu i nju mene, mamu.. onda sam uzeo dugu devetku koju mi je otac ostavio u amanet i isao uhoditi nasilnika, na moju srecu nasao ga moj dajdic koji je isto sa druge strane zakona, pa je taj nasilnik pisao tuzbu na mene i sestru... sestra je u medzuvremenu zvala sipu, hag i ostale evropske policije, trazila pomoc od svih mogucih, na kraju taj nasilnik zavrsio u zatvoru s par policajaca koji su bili njemu bliski...
Sherman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Krokodil Behko » 28 Sep 2020, 10:10

sherman_ll wrote: 28 Sep 2020, 08:22
HAVANA wrote: 27 Sep 2020, 22:49

Moze malo opsirnije, jesi u sarajevu? Stvarno cudno, ne kazem da lazes ali meni iz moje perspektive nevjerovatno. A znam skoro citav grad, slobodno mogu reci. Od malih prometa do ogromnih. Gradjevine, materijala, proizvodnje, trgovine automobilima, majstora raznih... Sam imam firmu 20 godina koja je prilicno na oku tom profilu ljudi pa nije niko uletio. Bilo je pokusaja kontakta, navlacenja, satro druzenja... Ko je ista prosao u zivotu zna kako se ti priblizavaju i napadaju. Sve sto znam reketa da je bilo su ugostitelji i par nekih koji su se sami upleli u nebuloze. Vise druzenjem i parama na kamatu nego reketom. Kako to izgleda da ja moram nesto kupiti? Opet pitam ko je taj i ko ima muda uci na neka vrata a da ne zna gdje je usao i reci od sada dajes pare, ili daj? Pa to ni celo... nije radio a ako je ko bio mangup i mudonja on je bio. Ne ide to tako.Bar ja ne znam te slucajeve i tolike budale. Ne kazem da ih nema al i sto se pojavi brzo izgori. Ne traju oni dugo. Ha, hu i pljus. Jal skikno jal murija.
Iz Zenice sam, ja i sestra smo otvorili butik, i radili lijepo oko 2 godine, bili mladi i neiskusni u poslu pa su nas inspekcije i ostali zatvorili, firma je likvidirana, presli smo na online prodaju i posao ide savrseno, na facebook "bumbar jedan" bio je nekad "bumbar" sa oko 100.000 pratioca pa su hakirali stranicu i trazili novce, a robu smo narucivali od jedne fine tete u brckom, i posao isao sve ljepse i ljepse, jedne prilike teta posalje torbe koje se sigurno ne mogu prodati, mi ih vratimo ona opet posalje sa prijetnjom da mora uzeti, i tako par puta se te torbe salju tamo vamo, stizale su prijetece poruke pozivi od nekih ljudi za kone si znaju da su u takvom poslu, ja i sestra na kraju torbe podijelimo u humanitarne svrhe, kome je trebalo mi smo davali....onda je par likova sestru zaustavilo, pokusavalo daviti ona je pobjegla bila je u autu, tu je noc i od policije bijezala i nije smjela cijelu noc kuci otici, pokusavala nasilnike ne odvesti svojoj kuci, pisala je zalbe javljala se u policiju, policaja je njenu izjavu i zalbu samo dala tom istom nasilniku da sestri dodze sa tom istom zalbom, uz rijeci da ce pobiti sve i djecu i nju mene, mamu.. onda sam uzeo dugu devetku koju mi je otac ostavio u amanet i isao uhoditi nasilnika, na moju srecu nasao ga moj dajdic koji je isto sa druge strane zakona, pa je taj nasilnik pisao tuzbu na mene i sestru... sestra je u medzuvremenu zvala sipu, hag i ostale evropske policije, trazila pomoc od svih mogucih, na kraju taj nasilnik zavrsio u zatvoru s par policajaca koji su bili njemu bliski...

Vjerujem da ćeš se naći uvrijeđen, ali meni ovo ne miriše kao ozbiljan posao.

Prodaja odjeće i to preko facebooka, to se može pokrenuti i za četvrtinu navedcenog iznosa.
online

User avatar
sherman_ll
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 575
Joined: 06 Dec 2018, 18:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by sherman_ll » 28 Sep 2020, 10:27

Ne prodajemo odjecu, ne vise... online prodaja i to preko fb... ima daleko veci prihod nego sto je imao lijepo uredzen butik u shopig centru, imali smo registrovan doo placali prostor samo 2000 mjesecno... i za obicni butik ne moze biti navedena suma... a sto se se tice nacina na koji bih ja od 10.000 napravio 13.000... ovako imam mogucnost uvoza repromaterijala koji bih mogao davati po daleko nizoj cijeni, u odnosu na trenutnu, a nebih da otkrivam dalje detalje...
Sherman

User avatar
sherman_ll
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 575
Joined: 06 Dec 2018, 18:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by sherman_ll » 28 Sep 2020, 10:29

Krokodil Behko wrote: 28 Sep 2020, 10:10
sherman_ll wrote: 28 Sep 2020, 08:22

Iz Zenice sam, ja i sestra smo otvorili butik, i radili lijepo oko 2 godine, bili mladi i neiskusni u poslu pa su nas inspekcije i ostali zatvorili, firma je likvidirana, presli smo na online prodaju i posao ide savrseno, na facebook "bumbar jedan" bio je nekad "bumbar" sa oko 100.000 pratioca pa su hakirali stranicu i trazili novce, a robu smo narucivali od jedne fine tete u brckom, i posao isao sve ljepse i ljepse, jedne prilike teta posalje torbe koje se sigurno ne mogu prodati, mi ih vratimo ona opet posalje sa prijetnjom da mora uzeti, i tako par puta se te torbe salju tamo vamo, stizale su prijetece poruke pozivi od nekih ljudi za kone si znaju da su u takvom poslu, ja i sestra na kraju torbe podijelimo u humanitarne svrhe, kome je trebalo mi smo davali....onda je par likova sestru zaustavilo, pokusavalo daviti ona je pobjegla bila je u autu, tu je noc i od policije bijezala i nije smjela cijelu noc kuci otici, pokusavala nasilnike ne odvesti svojoj kuci, pisala je zalbe javljala se u policiju, policaja je njenu izjavu i zalbu samo dala tom istom nasilniku da sestri dodze sa tom istom zalbom, uz rijeci da ce pobiti sve i djecu i nju mene, mamu.. onda sam uzeo dugu devetku koju mi je otac ostavio u amanet i isao uhoditi nasilnika, na moju srecu nasao ga moj dajdic koji je isto sa druge strane zakona, pa je taj nasilnik pisao tuzbu na mene i sestru... sestra je u medzuvremenu zvala sipu, hag i ostale evropske policije, trazila pomoc od svih mogucih, na kraju taj nasilnik zavrsio u zatvoru s par policajaca koji su bili njemu bliski...

Vjerujem da ćeš se naći uvrijeđen, ali meni ovo ne miriše kao ozbiljan posao.

Prodaja odjeće i to preko facebooka, to se može pokrenuti i za četvrtinu navedcenog iznosa.
I meni nije djelovalo ozbiljno zato sam odustao od toga, sestra je nastavila da radi, i dobro radi, uspihela je odvojiti 130.000 za stan i srediti ga u fulu...
Sherman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Taare » 28 Sep 2020, 10:47

Prije nije trebao ni butik ni fejsbuk.
Ja sam ko momak zarađivao fine pare na toj robi.
To je bilo dok u bih nije bilo njujorkera i sličnih.
Odem ovdje u butike i na sniženju kupim robe.
U njujorkeru su majice bile po euro.
U bosni pucale po 20 km :zubi
Pa kad su zimska sniženja, jakne budu po 10 eura, dzemperi po 3 ili 5.
U bosni su te jakne išle po 60,pa čak i 80 km.
Putna torba i na autobus. Platiš vozaču 20 eura i šalješ.
I tako par puta sedmično.
Imao najmanje milju čiste zarade po torbi.
Dole neke žene koje su prodavale uz malu proviziju.
Jedna je radila u "aidi", druge na ukc-u.
Nisam mogao nanijeti robe.
Onda hm i njujorker ukinu ta velika sniženja i jbt ga.

Ko hoće radit, imaju druge opcije, a to je kupovina naveliko.
Recimo fred perry majice po 8 ili 10 eura, boss, ralf loren i drugi.
Meni je mrsko s time se zajebavat, al ima mogućnost.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Taare » 28 Sep 2020, 10:48

HAVANA wrote: 27 Sep 2020, 17:58.
Baviš li se i prodajom auta?
Ima jedna odlična šema pa možemo promijeniti mišljenje.
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by HAVANA » 28 Sep 2020, 11:39

Fufe wrote: 28 Sep 2020, 10:48
HAVANA wrote: 27 Sep 2020, 17:58.
Baviš li se i prodajom auta?
Ima jedna odlična šema pa možemo promijeniti mišljenje.
Posalji na pp.Bavim 23 godine.Al salji samo ako su pravna lica,lizing kuce,aukcije...Turci,marokanci i ostali smetljari u avliji, nista ne salji. :lud
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by HAVANA » 28 Sep 2020, 11:44

sherman_ll wrote: 28 Sep 2020, 08:22
HAVANA wrote: 27 Sep 2020, 22:49

Moze malo opsirnije, jesi u sarajevu? Stvarno cudno, ne kazem da lazes ali meni iz moje perspektive nevjerovatno. A znam skoro citav grad, slobodno mogu reci. Od malih prometa do ogromnih. Gradjevine, materijala, proizvodnje, trgovine automobilima, majstora raznih... Sam imam firmu 20 godina koja je prilicno na oku tom profilu ljudi pa nije niko uletio. Bilo je pokusaja kontakta, navlacenja, satro druzenja... Ko je ista prosao u zivotu zna kako se ti priblizavaju i napadaju. Sve sto znam reketa da je bilo su ugostitelji i par nekih koji su se sami upleli u nebuloze. Vise druzenjem i parama na kamatu nego reketom. Kako to izgleda da ja moram nesto kupiti? Opet pitam ko je taj i ko ima muda uci na neka vrata a da ne zna gdje je usao i reci od sada dajes pare, ili daj? Pa to ni celo... nije radio a ako je ko bio mangup i mudonja on je bio. Ne ide to tako.Bar ja ne znam te slucajeve i tolike budale. Ne kazem da ih nema al i sto se pojavi brzo izgori. Ne traju oni dugo. Ha, hu i pljus. Jal skikno jal murija.
Iz Zenice sam, ja i sestra smo otvorili butik, i radili lijepo oko 2 godine, bili mladi i neiskusni u poslu pa su nas inspekcije i ostali zatvorili, firma je likvidirana, presli smo na online prodaju i posao ide savrseno, na facebook "bumbar jedan" bio je nekad "bumbar" sa oko 100.000 pratioca pa su hakirali stranicu i trazili novce, a robu smo narucivali od jedne fine tete u brckom, i posao isao sve ljepse i ljepse, jedne prilike teta posalje torbe koje se sigurno ne mogu prodati, mi ih vratimo ona opet posalje sa prijetnjom da mora uzeti, i tako par puta se te torbe salju tamo vamo, stizale su prijetece poruke pozivi od nekih ljudi za kone si znaju da su u takvom poslu, ja i sestra na kraju torbe podijelimo u humanitarne svrhe, kome je trebalo mi smo davali....onda je par likova sestru zaustavilo, pokusavalo daviti ona je pobjegla bila je u autu, tu je noc i od policije bijezala i nije smjela cijelu noc kuci otici, pokusavala nasilnike ne odvesti svojoj kuci, pisala je zalbe javljala se u policiju, policaja je njenu izjavu i zalbu samo dala tom istom nasilniku da sestri dodze sa tom istom zalbom, uz rijeci da ce pobiti sve i djecu i nju mene, mamu.. onda sam uzeo dugu devetku koju mi je otac ostavio u amanet i isao uhoditi nasilnika, na moju srecu nasao ga moj dajdic koji je isto sa druge strane zakona, pa je taj nasilnik pisao tuzbu na mene i sestru... sestra je u medzuvremenu zvala sipu, hag i ostale evropske policije, trazila pomoc od svih mogucih, na kraju taj nasilnik zavrsio u zatvoru s par policajaca koji su bili njemu bliski...
To meni djeluje kao neka siva zona a i ne vidim reket tu.Premalo je podataka.Je li firma bila registrovana,ko je narucio tu robu,je li postoji ugovor o pravima i obavezama.Jesi li kupio robu ili je odgodjeno placanje sa mogucnoscu povrata robe? Milion pitanja.Ja robu koju kupim ne mogu vratiti.Osim ako nije prekrsena neka stavka iz ugovora o nabavci.Kad si pravno lice i u regularnim tokovima rizik za reket i te neke zajebancije sa robom je sveden na minimum ako je sve po ps-u.Postoji li garantni rok za robu ili je vidjeno,kupljeno.Koje su odgovornosti prodavca i koje obaveze kupca? Ima tu svasta.Ozbiljan posao to u startu definise.Manje zaradis nego na piku...ali mirno spavas.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Taare » 28 Sep 2020, 12:01

HAVANA wrote: 28 Sep 2020, 11:39 Posalji na pp.Bavim 23 godine.Al salji samo ako su pravna lica,lizing kuce,aukcije...Turci,marokanci i ostali smetljari u avliji, nista ne salji.
Ma nije ništa strašno da mora preko pp :ooo
Naime, ima kombinacija sa audijem(da, fabrikom)
Ne znam je li ti poznata afera sa dizelom, ono sa co2?
One softverske manipulacije da se dobije bolja euro klasa.
Sad, audi ima tih auta na lageru. Ne mogu ih prodati na eu tržištu, nego samo izvoz. Koštaju 8000€ komad.
Dakle, audi a3, a4, a5...
Mislim da su sva iz 2019. godine sa 0 pređenih kilometara.
Ima li tržišta za ta auta?
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by HAVANA » 28 Sep 2020, 12:19

Fufe wrote: 28 Sep 2020, 12:01
HAVANA wrote: 28 Sep 2020, 11:39 Posalji na pp.Bavim 23 godine.Al salji samo ako su pravna lica,lizing kuce,aukcije...Turci,marokanci i ostali smetljari u avliji, nista ne salji.
Ma nije ništa strašno da mora preko pp :ooo
Naime, ima kombinacija sa audijem(da, fabrikom)
Ne znam je li ti poznata afera sa dizelom, ono sa co2?
One softverske manipulacije da se dobije bolja euro klasa.
Sad, audi ima tih auta na lageru. Ne mogu ih prodati na eu tržištu, nego samo izvoz. Koštaju 8000€ komad.
Dakle, audi a3, a4, a5...
Mislim da su sva iz 2019. godine sa 0 pređenih kilometara.
Ima li tržišta za ta auta?
Dovlacila je asa takve seate i cini mi se tiguan... Sitni smo mi da to zavrsimo. Prvenstveno papirima. To je igra velikih i podobnih. Ja nisam taj.Ne petljaj se u to. Meni carine na vecu osnovicu auto staro 3 godine nego njima novo. Da ne idem dalje s pricom...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
sherman_ll
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 575
Joined: 06 Dec 2018, 18:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by sherman_ll » 28 Sep 2020, 12:21

Firma je bila registrovana i radili smo po ps, onoliko koliko smo znali... i imali smo vise dobavljaca, i jedan od tih dobavljaca salje robu koju ti ne zelis, vratis ju jer nisi ni narucio, i ta roba je vise puta dolazila na nasu adresu, i onda smo ljutski uzeli platili, podijelili poslije ti isti ljudi salju neke svoje ljude koji su trazili da im se ispalti 15.000 KM za neku robu, mi naravno nismo platili, i onda je doslo do sukoba prijetnji i ostali pizdarija o kojima mi se neda pisati... uglavnom nemamo problema vise, zivimo fino sretno i zadovoljno, ja i sestra smo bili mladi,naivni i po svemu prave osobe za reketiranje, pokazali zube... i zivimo bez problema...
Sherman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Taare » 28 Sep 2020, 12:36

HAVANA wrote: 28 Sep 2020, 12:19 Dovlacila je asa takve seate i cini mi se tiguan... Sitni smo mi da to zavrsimo. Prvenstveno papirima. To je igra velikih i podobnih. Ja nisam taj.Ne petljaj se u to. Meni carine na vecu osnovicu auto staro 3 godine nego njima novo. Da ne idem dalje s pricom...
Carina je moj problem.
Šta je sa prodajom?
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by HAVANA » 28 Sep 2020, 12:43

Fufe wrote: 28 Sep 2020, 12:36
HAVANA wrote: 28 Sep 2020, 12:19 Dovlacila je asa takve seate i cini mi se tiguan... Sitni smo mi da to zavrsimo. Prvenstveno papirima. To je igra velikih i podobnih. Ja nisam taj.Ne petljaj se u to. Meni carine na vecu osnovicu auto staro 3 godine nego njima novo. Da ne idem dalje s pricom...
Carina je moj problem.
Šta je sa prodajom?
Kako mislis tvoj problem? Malo pojasnjenje.Ja kao pravno lice uvezem robu na racun od 8000 eura a kataloska vrijednost 25000 eura.Ocarine mi robu na 25000 eura.Koliki mi je ulazni pdv a koliki izlazni? Zakon kaze da izlazni pdv ne smije biti manji od ulaznog.Kako fakturisati robu i na koliki racun?
Clan 26 zakona zaboravi da ce iko postivati u nasem slucaju. :cudi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Grom
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6650
Joined: 13 Nov 2019, 22:30
Mood:
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Grom » 28 Sep 2020, 12:56

Ima li u Sarajevu kakvih firmi da im trebaju dodatni saradnici da rade za njih, u proizvodnji?
Nešto sam u zadnje vrijeme počeo razmišljati da je bolje povezati se sa većom firmom, još ako je izvozno orjentisana i raditi nza njih.
Kod nas su neki uspjeli sebi uganjati oko obrade metala kod kuće rade sve i onda voze gotove proizvode u firme. Plaćanje je po urađenom poslu, odnosnu po komadu se plaća; jedino je teško ovo uganjati jer kad izleti prilika to se između sebe dogovore.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Taare » 28 Sep 2020, 13:00

HAVANA wrote: 28 Sep 2020, 12:43 Kako mislis tvoj problem?
Pa ja ću platiti carinu.
Koliki su tvoji troškovi na auto koje u eu platiš 25k eura?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Taare » 28 Sep 2020, 13:05

Drugo što me zanima jeste to je li carina još uvijek 15% i ko je oslobođen plaćanja iste?
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by HAVANA » 28 Sep 2020, 13:31

Fufe wrote: 28 Sep 2020, 13:00
HAVANA wrote: 28 Sep 2020, 12:43 Kako mislis tvoj problem?
Pa ja ću platiti carinu.
Koliki su tvoji troškovi na auto koje u eu platiš 25k eura?
Fufe dragi kako ces ti platiti carinu, pdv... kad sam ja uvoznik i odgovorno lice na carinskoj deklaraciji. Nema fufeta. Ja, moja firma. Meni je ulazni pdv a kad prodam izlazni. Kako ih uskladiti ako je ulazni pdv otprilike 8500km a izlazni pdv otprilike 4000km!!!(Nabavna cijena 8000 eura a carinska osnovica 25000 eura) To je samo jedan od problema. Drugi je eur1 obrazac za audi. Ako ga nemas onda placas i carinu i pdv. Treci je nemas saobracajnu dozvolu vozila iz zemlje porijekla, cetvrti homologacija, peti blablabla. Hajmo ba sise gledat jebo ovo. Ja od ovoga bjezim na forum, da dahnem. :123
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Melek » 28 Sep 2020, 13:34

Znate kako švedi čitaju to “carina”?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by grunf » 28 Sep 2020, 13:48

Del Boy i Rodney uzivo. :haha
Glup sam!

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests