Pokrenuti posao za 10.000 USD

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Krokodil Behko » 09 Aug 2012, 10:25

Prije par dana, imali smo onu vijest, da neki sarajlija, želi da da,
pozajmljenih 10.000 USD za brak u SAD. Mensečini, da je lik puko totales.

Malo razmislio pa se zapitah, zar mu nije lakše, probati neki vlastiti
biznis u svojoj zemlji, za toliko novca, kad ga već želi uzeti kao pozajmicu.
Bar se neće morati razvoditi od rodjene žene i biti godinama odvojen i to
u tudjoj zemlji, koja i nije baš blizu BiH.

Tema bi bila, koji se poslovi, mogu pokrenuti za 10.000 dolara a u BiH.
Trebalo bi da je to negdje oko 15.000 maraka :D
Znam da svi uglavnom, imamo neka redovna primanja ali pitanje je onako,
šta bi pokrenuli od posla da vam sa neba padne, toliko novca ili ga jednostavno,
imate na raspolaganju a želite se baviti samostalnim poslom?

NMože li se išta pokrenuti?
Išta a da je koliko toliko sigurno od propasti u ovakvoj državi?

Što se mene tiče, za sada ću napisati da bih se bavio, nekim polu-legalnim
poslom. Definitivno ne bih znao, šta da radim a da je potpuno legalno :(

Samo da znate, ako mislite nešto u stilu trgovine na malo, meni se čini, da
tržni centri, to polako ali sigurno uništavaju.
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by mrki62 » 09 Aug 2012, 11:38

Ako misliš samo na svoju guzicu, onda si u pravu a ako misliš na buduće naraštaje, onda si u krivu,............ buduće generacije nemaju perspektive u BiH :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by komsija » 09 Aug 2012, 11:55

Iskreno da kazem da ne bih imao zivaca pokrenuti neki posao u BiH
Iako sam se cesto pitao da li bi otisao nazad u BiH i nesto pokrenuo ali svaki puta se sjetim nase birokratije i zelja splasne
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Major » 09 Aug 2012, 11:57

Ne moralno zvuci, ali kada je u pitanju buducnost i porodica yebes moral.
Znam 100% da se u BiH radna mjesta kupuju za lovu, ako covjek bar malo hoce da radi, za 5000 KM moze si jaaaako dobro
radno mjesto kupiti, ali belaj bi mogao biti nedovoljna obrazovanost.
Novac se moze zaraditi i sa mnjom strucnom spremom.

Cak sta vise i u Njemackoj se ispod ruke dolazi do boljih radnih mjesta, ali ovdje je jedna mala ali vrlo bitna razlika,
bez strucne spreme ni Dragi Allah ti nemoze pomoci.

Belaj je u tome ako se osvrnemo na tog insana koji sa tom sumom novaca zeli kupiti buducnost da on u sutini i nema novac,
a ko ce posuditi covjeku novac bez ikakve perspektive, stan koji on posjeduje da dane u hipoteku moze jednostavno zaboraviti.

Kao sto rekoh, prvo sto mi na um pade i sto bih ja licno uradio, zasukao bi rukave i kupio si radno mjesto,
moze se cak i sa tom svotom novca posvetiti trgovinom, prijavi obrtnicki poslic,kupuje robu (dok je jos legalno) na Arizoni,
i prodaje je u unutrasnjosti po cijeni od i do 35% vise, par Zenicana i Zavdovicana se upravo tom rabotom bave, i ide, funkcionira,
nije bas lahko, ali nisu na ulici i stime izdrzavaju porodicu i skoluju cak i na fakultetima djecu.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Zagorka » 09 Aug 2012, 13:26

Hm,kućne radinosti i obrti su se pokazale isplativima,a treba bi znatno manje od 10 000 da pocnes....
Betonska galanterija,slastice,proizvodnja prirodne kozmetike,staklenici,unikatni radovi(cesto ih djevojke rade same u kući i nude putem neta,npr fejsa isl od mendjusa do broseva,slika,torbi,ukrasa,i ostalog,zaradi se solidno),takodje ovi sad saloni ljepote,ova ugradnja noktiju je jako popularna,masazni saloni sa pratecim sadrzajem,aščinice-dobar bosanski zalogaj,takodje znam covjeka koji je otvorio firmu i sad ima par zaposlenih,a poceli su kao familija,ciste,peru,tepihe,moleraj i ostalo,kupnja masine koja pila i cijepa drva,uzgoj gljiva,uzgoj glista,otvaranje skole za ples,plivanje,jezike(dobro je ici na djecju populaciju),drzanje kosnica pcela i proizvodnja meda i svih produkata od istog,ljekovito bilje,jufke,cak i one za đuzlemu neko radi,trahana,suhe sljive,pastrma,proizvodnja tjestenine domaće,sokova,kompota,otvaranje fast fooda ili lounge bara nekog s povoljnim cijenama za mlade i popratnim zanimljivim sadrzajićem nekim,igraona za djecu,jao ima opcija i niko ne kaze da je lagano,ali ja znam da se moze i ne dozvoljavam nikom da kaze da se ne moze....

(p.s.nadam se da sam ti barem malčice pomogla)
:kafa

ne bih ja dala 10 000 samo zato da me neko jaše a ja robijam,nikad :ne
i vise se poslovi ne kupuju tako,niko ne moze izmisliti radno mjesto....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by silence » 09 Aug 2012, 13:36

Jao Zagorka šta ti sve nabroja.... :plavi

Bolje uzeti te pare, pa na krstarenje...možda tamo bude kakva dobra nafaka.... :travolta
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Zagorka » 09 Aug 2012, 13:43

Pa vidis kako u mene ideje pršte,jao,sta je Zagorka svasta radila mnogi bi se mnogo stariji iznenadili.....

A ti bi na dalaguzanje,jel'? :oklagija E to kad se zaradi :djed


(gledajte Maje i bresaka samo)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Major » 09 Aug 2012, 13:47

Evo, Zagorka nabroja cijelu paletu privatnog biznisa od cega se zaista moze zivjeti, cak sta vise i cestit ostati.
Ja posmatram dole moje komsije, dobrim dijelom su velike ljencine, ali polako i sigurno se bude.

Stanujemo pored jedne divne rijeke i u toj rijeci imamo na pretek prirodnih i jako lijepo uoblicenog kamenja, u par razlicitih boja,
idealni za plocnike, svijetnjake i ograde.
Komsija mi je sa traktorom tri velike prikolice raznih dimenzija po cijeni po prikolici (3X2m) od 65 km ubrao u rijeci, sve za jedan dan,
i sta moje pojedine komsije rade, u prolazu kada nismo kuci i dok to nismo ugradili, u prolazu su se usluzivali sa kamenjem na gomili
i nosili svojim kucama....ali nej se', nisu me osiromasili.

Zagorka navede betonsku galanteriju, i zaista, unosan posao, znajuci da samo jedam betonski stub za ogradu kosta od 10-15KM,
da ne nabrajamo razne betonske ploce za staze, ocajno su skupe, a vrlo jednostavno ih napraviti, za to postoje vrlo za povoljno
nabaviti plasticni kalupi.
Za takav posao nije potrebna cak ni profesija, sem da insan ima obadvije lijeve noge i ruke.

**Zagorka, ne da se poslovi kupuju, to ne, ali radna mjesta u dobrim firmama se ite kako kupuju, to je vec odavno javna tajna.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by silence » 09 Aug 2012, 13:49

:hihi

Lahko je Maji ona ima imanje. Ja bih morala kupti imanje, potrošiti te pare, pa nemati ni sadnice kupiti. I kad bih imala treba čekati tri godine do prvog uroda.. :sok... i šta onda... :valja
Bolje ovako kako sam predložila....
:hm
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Major » 09 Aug 2012, 13:49

silence wrote:Jao Zagorka šta ti sve nabroja.... :plavi

Bolje uzeti te pare, pa na krstarenje...možda tamo bude kakva dobra nafaka.... :travolta


hahahaah, mah, i ja to velim, "para vrti gdje burgija nece"... :hm

*****imam jos jedan ne moralan prijedlog... :hm
rece mi tamo komsija da od rakije zaradi godisnje i do 10.000 KM. ...istina, mora se malo oznojiti beruci sljive, i ponekada biti pijan.
Last edited by Major on 09 Aug 2012, 13:54, edited 1 time in total.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Zagorka » 09 Aug 2012, 13:54

Eto lako je Maji,ona ima zemlje,lako je zagorki,svakom je lako,yebem vas ja....

Ho'š da ti ja posudim 20 dunuma,bil radila rucno,al 'nako iskreno?

Pa ambrozija stotine dunuma prekrila,ljudi se razboljuju od nje-ali pokositi-ne :ne ...nedaj Boze oznojiti se....

Majore,kamen je sad totalno moderan,ovaj prirodni posebno,a kad sam bila tinejdzerka sama sam s burazom radila plocice za dvoriste nase,nikakva mudrost :cudi

A covjek iz vadjenja pijeska dzipa kupio....al' nije danas vadio-sutra kupio,kako mnogi zele ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81210
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10199 times
Been thanked: 7053 times
Status: Online

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Julia-Klara » 09 Aug 2012, 14:03

Ideja ima svako, i ja bih voljela pokrenuti nesto, ali je opstanak privatnog biznisa jako diskutabilan, a znam iz iskustva.
Znaci,za samo pokretanje biznisa treba ti para (papirologija), zatim alati (pod ovim mislim za sve ono sto ce vam trebati za prozvodnju-bilo kakvu).
Ako vam treba poslovni prostor razunajte na iznajmljivanje, minimum od 200 eura mjesecno,plus skuplja voda i struja,i telefon ako bude trebao.
razmisljala sam o pokretanju svoje pizzerije dole, mama je majstor za italijanska jela, ja sam to isto radila, sestra takodje, medjutim, da bi se jedna omanja pizzerija osposobila za rad potrebno je jako puno, a ovdje mislim samo na inventar,posebno onaj u kuhinji, pa onda tek sve ostalo.
Znaci lokal, papirologija,inventar...radnu snagu necu racunati,ali recimo da s emora obeznjediti penziono i socijalno za sve uposlenike plus plata.
Ako ce kuhinja raditi do je lokal otvoren onda se mora pricati o minimumu dva pizzamajstora, dva konobara, plus ispomoc kad je sezona.
Imala sam prije prodavnicu, ja i sestra radile, mama i tata uglavnom bili zaduzeni za nabavku, Ako se trudis izmiriti dugove drzavi, i dobavljacima robe (sto smo i uradili) moras se pozdraviti sa platama. Platu sam dobijala kad je bilo, svu rubu smo placali sami sebi, znaci nismo nosili iz prodavnice kuci ono sto nam treba.
Primjer dva: moj tata je majstor, zidar, moler, keramicar. Radio je u firmi, i prosle godine ostao bez posla. Vec godinu dana ne radi, ali ni posla nema. Ljudi vise nemaju para da plate molera da in okreci sobu, sprat, da polijepe plocise, sve sad sami rade.
Pokretanje biznisa je jako rizican posao, jos ako imas porodicu za izdrzavanje onda neka je svakom Bog na pomoci,sto kazu. nije jednostavno, da bi se ostvarila zarada covjek mora biti spreman na svakakva odricanja,ali po koju cijenu...
Ovo je samo moje vidjenje stvari
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Major » 09 Aug 2012, 14:04

Naravno Zagorka da je prirodni kamen jedna ljepota za oko a i vjecan, vrlo je kvalitetan.
Posmatram ja tamo mnoge nase insane, u vecini slucajeva su ljencine, ali imam komsiju kuca mu je samo 100 m od rijeke,
tom covjeku se divim (35 mu je godina), divnu kucu je napravio, ni marke nije platio za pijesak ili kamen niti za prevoz,
kompletno sve je privukao iz rijeke sa obicnim tackicama.

Divim se covjeku, a jos ima vremena da trenira seosku djecu u fudbalu, ma fenomenalan insan, pravi pravcatii radisa.
Supruga mu zaduzena za plastenik, nikada nismo paradajz , mohune ili paprike kupili na pijaci sem kod njih.... :cool
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by silence » 09 Aug 2012, 14:11

Zagorka wrote: Ho'š da ti ja posudim 20 dunuma,bil radila rucno,al 'nako iskreno?
Iskreno da ti kažem da ne bih... Znaš šta bih ja mogla jedino da radim sa tim pejzažima, mogla bih da ih slikam. Novac bih uložila za sav slikarski pribor... slikala bih, uokviravala i prodavala slike.... :hihi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Major » 09 Aug 2012, 14:20

Julia-Klara wrote:Ideja ima svako, i ja bih voljela pokrenuti nesto, ali je opstanak privatnog biznisa jako diskutabilan, a znam iz iskustva.
Znaci,za samo pokretanje biznisa treba ti para (papirologija), zatim alati (pod ovim mislim za sve ono sto ce vam trebati za prozvodnju-bilo kakvu).
Ako vam treba poslovni prostor razunajte na iznajmljivanje, minimum od 200 eura mjesecno,plus skuplja voda i struja,i telefon ako bude trebao.
razmisljala sam o pokretanju svoje pizzerije dole, mama je majstor za italijanska jela, ja sam to isto radila, sestra takodje, medjutim, da bi se jedna omanja pizzerija osposobila za rad potrebno je jako puno, a ovdje mislim samo na inventar,posebno onaj u kuhinji, pa onda tek sve ostalo.
Znaci lokal, papirologija,inventar...radnu snagu necu racunati,ali recimo da s emora obeznjediti penziono i socijalno za sve uposlenike plus plata.
Ako ce kuhinja raditi do je lokal otvoren onda se mora pricati o minimumu dva pizzamajstora, dva konobara, plus ispomoc kad je sezona.
Imala sam prije prodavnicu, ja i sestra radile, mama i tata uglavnom bili zaduzeni za nabavku, Ako se trudis izmiriti dugove drzavi, i dobavljacima robe (sto smo i uradili) moras se pozdraviti sa platama. Platu sam dobijala kad je bilo, svu rubu smo placali sami sebi, znaci nismo nosili iz prodavnice kuci ono sto nam treba.
Primjer dva: moj tata je majstor, zidar, moler, keramicar. Radio je u firmi, i prosle godine ostao bez posla. Vec godinu dana ne radi, ali ni posla nema. Ljudi vise nemaju para da plate molera da in okreci sobu, sprat, da polijepe plocise, sve sad sami rade.
Pokretanje biznisa je jako rizican posao, jos ako imas porodicu za izdrzavanje onda neka je svakom Bog na pomoci,sto kazu. nije jednostavno, da bi se ostvarila zarada covjek mora biti spreman na svakakva odricanja,ali po koju cijenu...
Ovo je samo moje vidjenje stvari
Julia, nije to samo tvoje vidjenje, to je nasa istina.
Ja sam tamo nastanje na selu, upravo tu pricu slusam od zanatlija, nemoze se naci posla, ljudi jednostavno nemaju novca
da si priuste zanatlije, iako jedan keramicar ili zidar radi cijeli dan za ca.70 KM.
Situacija je uistinu vise nego losa, ali nije ni ovdje bas najbolje imajuci u vidu da je satnica ovdasnjeg zanatlije ca. 25-40 €
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Zagorka » 09 Aug 2012, 14:20

Major wrote:Naravno Zagorka da je prirodni kamen jedna ljepota za oko a i vjecan, vrlo je kvalitetan.
Posmatram ja tamo mnoge nase insane, u vecini slucajeva su ljencine, ali imam komsiju kuca mu je samo 100 m od rijeke,
tom covjeku se divim (35 mu je godina), divnu kucu je napravio, ni marke nije platio za pijesak ili kamen niti za prevoz,
kompletno sve je privukao iz rijeke sa obicnim tackicama.

Divim se covjeku, a jos ima vremena da trenira seosku djecu u fudbalu, ma fenomenalan insan, pravi pravcatii radisa.
Supruga mu zaduzena za plastenik, nikada nismo paradajz , mohune ili paprike kupili na pijaci sem kod njih.... :cool

Eto,to su ljudi koje cijenim,to je za spomenika u moru lijencina :klanja

Najlakse je reći:treba puno papira,pa normalno da treba,svasta,Boze moj,dok saznas zasto ti oci suze i grlo peče treba masu vrata otvoriti i papira izganjati,kako neće za firmu trebati...svasta...

I problem nasih ljudi sto bi oni odmah lovu,i to veliku,i ako je moguće sto prije,pa ne ide to sine tako,ako dodjes do pozitivne nule,dobar si,da placas plate,rezije,ratu kredita,racune,nikom nisi duzan,imas pun frizider,elhamdulilah.
Ne mora ti nista ni ostati....nekad ce ostati vise....nekad neće...bitno je da se moze dostojanstveno zivjeti....

I da i ovo dodam,ko god pocne raditi poljoprivredom,da je kako sve na dugme,odmah....pa ne kuzim zene i ljude na selu,imas njivu,nemas posao,nemas male djece,nemas nista,problem ti pokupiti sijeno rucno,pa to je za dva sata,nego daj balirku,pa daj ko ce istovariti,pa da je kako sa njive na stalu a da ne izidjes iz hlada nikako...i veli nema racuna...pa normalno da nema,kad se po grabljama paucina nafatala...

gledam covjeka(otac mog prijatelja)ne radi nista pod milim bogom,pravo penzionerski,zdrav ko celik,i hajde sto je platio,ko ce ta drva usjeći mu,dotjerati,ispilati i iscijepati.....trazi jos para od sina da plati gospodin da mu ih neko slozi,a on da hladuje....

pa majka mu stara slozi svaki dan dvoje tacki,i sjedi u hlad dalje....i slozices ih...ali ne...zeni mu basta urasla,koke prestala drzati i ko dva zombija sjede po cijele bogove dane,ili se svadjaju od sejtanluka i dosade.... :grana
pa niko ne kaze da je u bosni cvijece,ali da se ne moze imati brasna,ko izidje na tv to traziti,a mlad,zdrav,to treba marka metak i u celenku :puca
Last edited by Zagorka on 09 Aug 2012, 14:23, edited 1 time in total.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81210
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10199 times
Been thanked: 7053 times
Status: Online

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Julia-Klara » 09 Aug 2012, 14:23

U sustini, nije problem POKRENUTI biznis za te pare, ali jeste problem kontinurano izvlaciti bilo kakvu dobit, ili makar ostati na pozitivnoj nuli, ali i to je diskutabilno
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by Zagorka » 09 Aug 2012, 14:27

silence wrote:
Zagorka wrote: Ho'š da ti ja posudim 20 dunuma,bil radila rucno,al 'nako iskreno?
Iskreno da ti kažem da ne bih... Znaš šta bih ja mogla jedino da radim sa tim pejzažima, mogla bih da ih slikam. Novac bih uložila za sav slikarski pribor... slikala bih, uokviravala i prodavala slike.... :hihi
Iskreno.Ali dobro,i slikanje je vrsta posla.Neko ce biti slikar,neko pekar,neko obućar.Najgore je ne biti nista.
I jos nesto da ti kazem sile:"nije ti se zapelo i dabogdo ti se nikad ne zapne u zivotu,a mogla bi i te kako" ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by silence » 09 Aug 2012, 14:30

Zagorka wrote:
silence wrote:
Zagorka wrote: Ho'š da ti ja posudim 20 dunuma,bil radila rucno,al 'nako iskreno?
Iskreno da ti kažem da ne bih... Znaš šta bih ja mogla jedino da radim sa tim pejzažima, mogla bih da ih slikam. Novac bih uložila za sav slikarski pribor... slikala bih, uokviravala i prodavala slike.... :hihi
Iskreno.Ali dobro,i slikanje je vrsta posla.Neko ce biti slikar,neko pekar,neko obućar.Najgore je ne biti nista.
I jos nesto da ti kazem sile:"nije ti se zapelo i dabogdo ti se nikad ne zapne u zivotu,a mogla bi i te kako" ;)
Zagorka, ja bih recimo mogla za te pare zapoćeti sa uzgojem pilića...koka i proizvodnjom jaja... Jel' valja... Ko će kopati na njivi i okopavati..., pa onda ubirati...pa dalje da ne nabrajam. Lakše je sa kokama... :D
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Pokrenuti posao za 10.000 USD

Post by bubica » 09 Aug 2012, 14:33

Eh nemate pojma. Ja bih za tih 10000 dovela par rumuna i poslala ih da rintaju. Sa njima 50/50 , pa bin onda kupila par nekretnina koje bi izdala pod kiriju, Pa bi natakarila solarnu energiju, pa bi pa bi.pfffff sfasta
siromah nema sta a bogatas nema kad

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests