Prehrambeni standardi u BiH

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: 21,3 kg mesa god.: Građani BiH jedu najmanje mesa u Evro

Post by silence » 18 Dec 2012, 22:01

Danas je na jednoj Radio stanici upravo ova tema bila na raspravi. Saznala sam podatak da je neposredno prije rata u BiH potršnja mesa po glavi stanovnika godišnje iznosila 65 kg. Danas je to 21,3 kg...i poražavajući je odraz siromaštva... :sok. Emisija je nazvana "Štednja", štednja na uštrb zdravlja. Javljali su se ljudi i komentarisali, ljudi koji nemaju novca da sebi opskrbe trpezu dojstojnu čovjeka. Da, upravo je jedan slušaoc ovako rekao. Ovu emisiju nikako ne bih nazvala "štednja", nego siromaštvo. Od svega mi je nagore bilo čuti kada se javila jedna žena, slušateljka i rekla da se mrzne na ovoj hladnoći, kaže štedi na ogrijevu, jer nema novca da plati... :( .
Tako je i sa mesom i sa svim osnovnim namirnicama, ljudi nemaju novca da kupe najpotrebnije i unesu zdravlje u svoj organizam. :(

Prije je to bilo drugačije, mnogo drugačije...
Solidna je bila potrošnja mesa 65 kg godišnje po glavi stanovnika.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Ruana
Status: Offline

Re: 21,3 kg mesa god.: Građani BiH jedu najmanje mesa u Evro

Post by Ruana » 18 Dec 2012, 22:10

21,3 kg mesa god.: Građani BiH jedu najmanje mesa u Evropi
+ sva ona jagnjad, telad, volovi, kokoske, krmad itd...sto se kolju po selima

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: 21,3 kg mesa god.: Građani BiH jedu najmanje mesa u Evro

Post by Zagorka » 18 Dec 2012, 22:18

kakav je to istraživački centar hodao kod nas po farmama,ne kužim,gdje su kod nas farme uopće? :cudi
Kakve farme,uvozi se ono što je stajalo smrznuto tri godine.......
A ima mnogo ljudi iako ne vjeruješ Behko koji drže vlastite piliće i ljudi koji imaju ovaca pa prodaju na crnjaka,pa ovi ljudi što peku janjce,oni prikažu svako sedmo u prosjeku,kako bi inače pazarili išta?
Dođu lijepo po potvrdu kad im treba radi inspekcije,ja znam i ko i kod koga,ispada da im jedno janje u restoranu traje deset dana :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

Re: 21,3 kg mesa god.: Građani BiH jedu najmanje mesa u Evro

Post by Krokodil Behko » 24 Jan 2013, 19:37

Zagorka wrote:kakav je to istraživački centar hodao kod nas po farmama,ne kužim,gdje su kod nas farme uopće? :cudi
Kakve farme,uvozi se ono što je stajalo smrznuto tri godine.......
A ima mnogo ljudi iako ne vjeruješ Behko koji drže vlastite piliće i ljudi koji imaju ovaca pa prodaju na crnjaka
,pa ovi ljudi što peku janjce,oni prikažu svako sedmo u prosjeku,kako bi inače pazarili išta?
Dođu lijepo po potvrdu kad im treba radi inspekcije,ja znam i ko i kod koga,ispada da im jedno janje u restoranu traje deset dana :kafa
Ma ne isplati se to na malo ništa. Zavisi kakav je zamrzivač. Piliće smo držali i mi.
Cijelu zimu drnda nam zamrzivač i troši struju. Na kraju smo došli do zaključka
da se ne isplati. Neke male koristi ima ali male.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37908
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2950 times
Been thanked: 2295 times
Status: Online

Re: 21,3 kg mesa god.: Građani BiH jedu najmanje mesa u Evro

Post by Pasaga » 24 Jan 2013, 19:51

Nemogu nikako vjerovat u ovu konstataciju.
Prije bih rekao da ovoliko pojedu u 2-3 mjeseca.
Kako su dosli do ovih podataka,cime su se rukovodili??
Samo u ljetnom periodu,dnevni meny je baram 70%
mesni proizvoda.Mozda neko ima drugo misljenje..
ako sam mnogo pogrjesio.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Krokodil Behko » 14 Feb 2013, 09:13

Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Image

Dok je bh. stočarstvo na ivici ambisa, u našu zemlju uvozi se meso iz brojnih država, a vrijednost mu je često nerealno niska, što otvara pitanje koliko je zdravo za upotrebu.

Iz Spoljnotrgovinske komore BiH saznajemo da smo prošle godine iz Rumunije uvezli 220.697 kilograma otkoštanog mesa peradi, ukupne vrijednosti 245.393 marke, što znači da jedan kilogram košta oko 1,10 KM.

Stoga su u panici i predstavnici udruženja za zaštitu potrošača, ali i zaštitnici domaće proizvodnje.

Ljuti su, jer, kažu, u BiH se već godinama uvozi sve i svašta, što završava na kuhinjskim stolovima. Podsjećaju da mehanički otkoštano meso uglavnom završava u parizerima, viršlama i paštetama, te potrošače pozivaju da paze šta kupuju.

"Ranije su uvezene velike količine pilećih bataka, koje su prodavane na pijaci 'Arizona', a cijena je bila bagatela. Narod je trčao da kupuje kao da se dijelilo besplatno. Ispostavilo se da su pilići hranjeni enormnim količinama antibioktika, koji su korišteni kao stimulatori rasta", podsjeća Stojan Marinković, predsjednik Komisije za zaštitu domaće proizvodnje BiH.

Zbog toga, ističe on, nije ni čudno što su neki proizvodi od mesa na bh. tržištu toliko jeftini.

"Poznato je da su u nekim od tih proizvoda još ranije pronađeni polifosfati, koji za sebe vežu ogromne količine vode, a osim toga su kancerogeni. Uzmite parče salame i spustite u suvu tavu, te je stavite na vatru. Vidjećete kako iz salame izlazi voda. Biće vam sve jasno. Oni nam prodaju i vodu i meso lošeg kvaliteta i kancerogene materije", tvrdi Marinković.

Zabrinut je i Mesud Lakota, sekretar Udruženja za zaštitu interesa potrošača Kantona Sarajevo, koji ističe da su u mesnoj industriji mnoge stvari pokrivene maglom.

"Mi meso uvozimo i iz Južne Amerike. Dolazi nam smrznuto meso koje završava u salamama, kobasicama i paštetama. Kvalitet je upitan i ako ne zadovoljava standarde u Evropi, ovdje prolazi. Roba bi morala da zadovoljava minimum kvalitete i ne bi bilo problema", podvlači Lakota.

Inače, dok bh. peradari jedva sastavljaju kraj s krajem, u našu zemlju prošle godine uvezeno je 15.714 tona živinskog mesa i žive živine. Uvozili smo iz zemalja u regionu, ali i iz Turske, Holandije, Njemačke, Italije, Poljske i brojnih drugih država


nezavisne
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Zagorka » 14 Feb 2013, 20:00

Ima toga da nam uvaljuju smeće naravno.Ali ima i toga da će ljudi radije djetetu kupiti skup mobitel,patike,isl.(da vidi komsija kako mogu)a uskratiće mu na dobroj prehrani......
Ovo se ne mora jesti.Mog buraza djeca(vjerovali ili ne)uopće ne jedu paštete,hrenovke isl.jer on neda.Iz razloga kad im počneš kupovati,naviknu se i neće domaću hranu.

A zašto se djeci ne može napraviti tanjir trahane ujutro?Jeli to problem?Pet minuta....

Zašto se ne mogu ispržiti uštipci?Ispeći koje domaće jaje.......

Supica,kljukuša,išta......nemojte mi samo spike:"narod neeeema" :rol jer domaću trahanu napraviti je vrlo jeftino i isplativo,a najzad i kupovna je ona kesa marku i nešto pa kuhaj svako jutro...
Nego lakše je de ti sine sendvič,tata će utakmicu,mama će seriju,a ti jedi smeća.....i onda veli što je bolesno....

Iz škole kad vidim da idu djeca i usput kupe sendvič za kući,ili ih mati pošalje u prodavnicu da sebi kupe sendvič ako su gladni......pa to mi je za streljanja......
Ne kazem nekada,zuri se,ne moze se stići,ali većina žena niti radi u firmi,niti u kući......
Ne trebam dalje znam ja tih primjera koliko hoćeš :kafa

(p.s.šta fali špinatu nekada,prasi sa jajima-čimbur isl.......nisam ja kraaaaava :rol pa de jedi onda smeća ko životinja,to ti je bolje)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by dacina_curica » 14 Feb 2013, 20:18

Nij ovo samo u Bosni, svugdje prodaju smece ako im se isplati. I ovdje je meso smece tesko, covjek bas mora bitipazljiv sta kupuje.

Vec sam negdje pisala o ovome o cemu (Gaga) prica - moje dijete niti hoce virsle, niti ikakve mesne namaze, nista McDonald's happy meal, supa iz konzerve...jednostavno nece, radije ce biti gladan. :cudi. Domet brze hrane mu je pizza. Jednostavno je navikao da ja kuham supu svako jutro, da mu ja pravim "chicken nuggets", hamburgere, pomfrit(jest tesko oguliti dva krompira :rol), spagete, ribu i tako to. Znam za izgovore tipa "moje dijete nece domacu hranu", nece ni moj kuhano, hoce ponekad meso iz bosanskog lonca ali povrcem ga mozes samo prepasti; ne bi taj ni zalogaj pojeo pa da ga nek muci. :grana

Kvalitetna hrana u vecini slucajeva nije privilegija nego pitanje izbora. Umjesto da se meso jede npr. jednom dnevno (znam da je I to puno ali kod nas nema obroka bez mesa haman) mi bi ga gurali u svaki obrok pa onda letimo za virslama i smecem. Kolegicina kcerka sa 7 godina ima grudi kolike ja nisam imala sa 18. Ali zivi u McDonald's-u I samo mlati piletinu koja i nije piletina nego hormonalni poremecaj u prezli. :puca

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Zagorka » 14 Feb 2013, 20:26

honey bunny wrote:Nij ovo samo u Bosni, svugdje prodaju smece ako im se isplati. I ovdje je meso smece tesko, covjek bas mora bitipazljiv sta kupuje.

Vec sam negdje pisala o ovome o cemu (Gaga) prica - moje dijete niti hoce virsle, niti ikakve mesne namaze, nista McDonald's happy meal, supa iz konzerve...jednostavno nece, radije ce biti gladan. :cudi. Domet brze hrane mu je pizza. Jednostavno je navikao da ja kuham supu svako jutro, da mu ja pravim "chicken nuggets", hamburgere, pomfrit(jest tesko oguliti dva krompira :rol), spagete, ribu i tako to. Znam za izgovore tipa "moje dijete nece domacu hranu", nece ni moj kuhano, hoce ponekad meso iz bosanskog lonca ali povrcem ga mozes samo prepasti; ne bi taj ni zalogaj pojeo pa da ga nek muci. :grana

Kvalitetna hrana u vecini slucajeva nije privilegija nego pitanje izbora. Umjesto da se meso jede npr. jednom dnevno (znam da je I to puno ali kod nas nema obroka bez mesa haman) mi bi ga gurali u svaki obrok pa onda letimo za virslama i smecem. Kolegicina kcerka sa 7 godina ima grudi kolike ja nisam imala sa 18. Ali zivi u McDonald's-u I samo mlati piletinu koja i nije piletina nego hormonalni poremecaj u prezli. :puca
Neće domaće hrane kad ih nisu navikli.Što dijete navikneš-to jede.Moje jetrve mala je stravično debela,a sve zahvaljujući njenim roditeljima,zbog kojih osim što se nezdravo hrani,i ne pije uopće vodu,ej možeš li to zamisliti da dijete ne pije vode uopće,samo sokove,cola,ledeni čajevi i ostala smeća :123
(ruzna joj voda kaze-i njima to normalno :grana )
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by dacina_curica » 14 Feb 2013, 20:28

Jup, sve je do nas (roditelja i potrosaca). Nema drugog izgovora. :)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by paparaci » 15 Feb 2013, 00:47

a sta rade odgovorni? ima li ikakvo ministarstvo ili bilo sta ili bilo ko, ko kontrolise tu robu koja se uvozi?! rade li se ispitivanja?
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2013, 02:07

Sve je to i stvar navike. Morate imati u vidu da je mnogo lakše napraviti izbor
da se konzumira konzervisana hrana. Hiljade kompanija svakog dana a preko reklama,
usmjeravaju nas u tom smjeru. Jbg ako nije pašteta koju prave od boga pitaj čega,
onda je burek od konjetine ili u najboljem slučaju ćevapi od mesa iz bijafre.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Zagorka » 15 Feb 2013, 22:52

paparaci wrote:a sta rade odgovorni? ima li ikakvo ministarstvo ili bilo sta ili bilo ko, ko kontrolise tu robu koja se uvozi?! rade li se ispitivanja?
zar nisi ti taj koji je govorio da su konzumenti sami krivi ;)
naravno da bi se trebalo kontrolirati i kaznjavati i zatvorom čak,za primjer da bude,pa će manje trovati narod.....

p.s.Behko,jasno je meni,i sama sam rekla da shvatam kako je djetetu lakse otvoriti pastetu nego skuhati trahanu....
(naravno,ovo ne daje za pravo nikome da pravi otrovne pastete,ali one su opcenito nezdrave,ma ko ih proizvodio,a kod nas se pribjegava nezdravoj ishrani)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2013, 22:56

zagorka wrote:
paparaci wrote:a sta rade odgovorni? ima li ikakvo ministarstvo ili bilo sta ili bilo ko, ko kontrolise tu robu koja se uvozi?! rade li se ispitivanja?
zar nisi ti taj koji je govorio da su konzumenti sami krivi ;)
naravno da bi se trebalo kontrolirati i kaznjavati i zatvorom čak,za primjer da bude,pa će manje trovati narod.....

p.s.Behko,jasno je meni,i sama sam rekla da shvatam kako je djetetu lakse otvoriti pastetu nego skuhati trahanu....
(naravno,ovo ne daje za pravo nikome da pravi otrovne pastete,ali one su opcenito nezdrave,ma ko ih proizvodio,a kod nas se pribjegava nezdravoj ishrani)
Jeste ali šta ćemo mi koji smo bili mali kad su konzerve doživjele bum, i tek ušle
u modu? Iza nas su decenije konzumiranja takve hrane. Kako se sad odviknuti?
Nekako mi kukuruzne pahuljice djeluju primamljivo?
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Zagorka » 15 Feb 2013, 23:01

Krokodil Behko wrote:
zagorka wrote:
paparaci wrote:a sta rade odgovorni? ima li ikakvo ministarstvo ili bilo sta ili bilo ko, ko kontrolise tu robu koja se uvozi?! rade li se ispitivanja?
zar nisi ti taj koji je govorio da su konzumenti sami krivi ;)
naravno da bi se trebalo kontrolirati i kaznjavati i zatvorom čak,za primjer da bude,pa će manje trovati narod.....

p.s.Behko,jasno je meni,i sama sam rekla da shvatam kako je djetetu lakse otvoriti pastetu nego skuhati trahanu....
(naravno,ovo ne daje za pravo nikome da pravi otrovne pastete,ali one su opcenito nezdrave,ma ko ih proizvodio,a kod nas se pribjegava nezdravoj ishrani)
Jeste ali šta ćemo mi koji smo bili mali kad su konzerve doživjele bum, i tek ušle
u modu? Iza nas su decenije konzumiranja takve hrane. Kako se sad odviknuti?
Nekako mi kukuruzne pahuljice djeluju primamljivo?[/quote]

probaj,meni su super ;)
a i nije sad da si konzumirao samo iz konzervi hranu,nemoj zezati......sta je sa kaljom,pitama,jahnijama,corbama,kokama i maslenicama,lutmama i mlijekom,toplim ustipcima koji se umaču u domaći đem,pa kisela maslenica i kompot od suhih sljiva,pa dajte ljudi gdje ste vi rasli :oo

Pa graha lončina na stol,sjeda se u krug i sipa mati u tanjire,nema ne jede se meni ovo,ja bih nesto drugo.....jede se sta je na stolu....pa namazes marmeladu i casu mlijeka za dorucak,pa milion stvari,danas zitarica,svega na svijetu,sto bas svi lete na konzerve,ne kuzim...... :cudi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2013, 23:06

Zagorka wrote:
Krokodil Behko wrote:
zagorka wrote:
paparaci wrote:a sta rade odgovorni? ima li ikakvo ministarstvo ili bilo sta ili bilo ko, ko kontrolise tu robu koja se uvozi?! rade li se ispitivanja?
zar nisi ti taj koji je govorio da su konzumenti sami krivi ;)
naravno da bi se trebalo kontrolirati i kaznjavati i zatvorom čak,za primjer da bude,pa će manje trovati narod.....

p.s.Behko,jasno je meni,i sama sam rekla da shvatam kako je djetetu lakse otvoriti pastetu nego skuhati trahanu....
(naravno,ovo ne daje za pravo nikome da pravi otrovne pastete,ali one su opcenito nezdrave,ma ko ih proizvodio,a kod nas se pribjegava nezdravoj ishrani)
Jeste ali šta ćemo mi koji smo bili mali kad su konzerve doživjele bum, i tek ušle
u modu? Iza nas su decenije konzumiranja takve hrane. Kako se sad odviknuti?
Nekako mi kukuruzne pahuljice djeluju primamljivo?[/quote]

probaj,meni su super ;)
a i nije sad da si konzumirao samo iz konzervi hranu,nemoj zezati......sta je sa kaljom,pitama,jahnijama,corbama,kokama i maslenicama,lutmama i mlijekom,toplim ustipcima koji se umaču u domaći đem,pa kisela maslenica i kompot od suhih sljiva,pa dajte ljudi gdje ste vi rasli :oo

Pa graha lončina na stol,sjeda se u krug i sipa mati u tanjire,nema ne jede se meni ovo,ja bih nesto drugo.....jede se sta je na stolu....pa namazes marmeladu i casu mlijeka za dorucak,pa milion stvari,danas zitarica,svega na svijetu,sto bas svi lete na konzerve,ne kuzim...... :cudi
E za to će mi biti potrebna dilberka koja će baš da bude dilberka :valja
A to kobiva sve to stigneš? Ma hajd bogati ne laži. da ti nije argete i
poli salame....?..ih.. bila bi mršavica :p
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Zagorka » 15 Feb 2013, 23:20

:plavi jest kako si pogodio? :sok

salu na stranu,ne kuham koliko i moja mati(ona za puk vojske sprema)ali malo kad preskocim da ne skuham minimalno jedan dobar dnevni obrok......
grah napraviti nista lakse,a moze stajati tri dana u frizideru :cudi
maslenica isto moze stajati.....
riba pecena za 15 minuta,neki prilog,cas posla....
kad sam kod kuce,naravno da kuham......a ima dana pa me nema osam dana kod kuće......to je drugo...
ali se trudim kuhati zdravo,nikad ne kuham bijelim brasnom,ne kupujem gazirana pića,ne pušim,kafa rijetko...mislim,svako ima svoj izbor,ali se puno i svjesno trujemo......i kad sam u hotelu,za dorucak cu uzeti pahuljice,kroasan,voće,jaja,nikad salamu :cudi
jednostavno je to valjda navika,ni nama mati nije to uzimala i dan danas ubi me pričom da pazim gdje cu kupiti meso(ako ga kupujem)i sta cu spremati.......a nije kuhanje problem,to je najbrze i najlakse.....teze je prati gomile suđa,ili peglati gomilu veša,kuhati je i brzo i lako.....ove normalne hrane,mislim.....pogotovo ako neko jelo pravis sto puta,pa ga zmireci vec napravis......
imam fleksibilno radno vrijeme i trudim se kad god mogu da dobro skuham.....ima dana naravno kad mi se i neda,preumorna sam,pa izidjemo vani jesti........ali necu na neka sumnjiva mjesta radije bih suhih kifli jela.......pojede se i pica,i ćevapi,nije to sad da ne jedem nista od toga......ali ne cesto ....ali salami i pasteta,vala bez toga se moze.....imaju sardine konzerve one su dobre,ako vec jedemo konzerve....a i jaja vala ispeci minuta....nemoj sad i ti kao da pricam o penjanju na everest :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2013, 23:30

Pa koliko ti to sve nabroja, lakše je i popeti se na Everest nego sve to skuhati. :D
A što se tih ćevapa tiče, dok se ne razjasni ovo oko konjetine najbolje bi bilo da se
malo zaobilaze. Držati se kolača. Valjda bi primjetili konjetinu u kolačima :plavi
I šta reče još? Supice iz kesice? Kako maslenia može stojati? To ne valja čim se
ohladi a kamoli tek da prenoći.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Zagorka » 15 Feb 2013, 23:54

Krokodil Behko wrote:Pa koliko ti to sve nabroja, lakše je i popeti se na Everest nego sve to skuhati. :D
A što se tih ćevapa tiče, dok se ne razjasni ovo oko konjetine najbolje bi bilo da se
malo zaobilaze. Držati se kolača. Valjda bi primjetili konjetinu u kolačima :plavi
I šta reče još? Supice iz kesice? Kako maslenia može stojati? To ne valja čim se
ohladi a kamoli tek da prenoći.
oh,da nebi jarane.....postoje hrane koje su bolje kad odstoje......masanica/maslenica,kako je ko zove poznata po tome sto dugo moze stajati.....
i ko ti je rekao da to sve odjedanput skuhas? :ooo
kolača ću se slabo drzati-pravim ih samo za prilike,inace kuham samo slanu hranu.....ne volimo ih nesto,pa nemam kome....ovaj moj ne jede ih uopce(sem onog sto sam pravila za valentinovo).....
eh,i repa/koraba je bolja kad stoji 2-3 dana.......
pa,za pocetak i te supice iz kesice u solju nisu ti lose,bolje od one tvoje argetuše,kako ti ne iziđe na nos više :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

Re: Jedemo meso koje košta 1,10 KM po kilogramu

Post by Krokodil Behko » 16 Feb 2013, 00:03

Zagorka wrote:
Krokodil Behko wrote:Pa koliko ti to sve nabroja, lakše je i popeti se na Everest nego sve to skuhati. :D
A što se tih ćevapa tiče, dok se ne razjasni ovo oko konjetine najbolje bi bilo da se
malo zaobilaze. Držati se kolača. Valjda bi primjetili konjetinu u kolačima :plavi
I šta reče još? Supice iz kesice? Kako maslenia može stojati? To ne valja čim se
ohladi a kamoli tek da prenoći.
oh,da nebi jarane.....postoje hrane koje su bolje kad odstoje......masanica/maslenica,kako je ko zove poznata po tome sto dugo moze stajati.....
i ko ti je rekao da to sve odjedanput skuhas? :ooo
kolača ću se slabo drzati-pravim ih samo za prilike,inace kuham samo slanu hranu.....ne volimo ih nesto,pa nemam kome....ovaj moj ne jede ih uopce(sem onog sto sam pravila za valentinovo).....
eh,i repa/koraba je bolja kad stoji 2-3 dana.......
pa,za pocetak i te supice iz kesice u solju nisu ti lose,bolje od one tvoje argetuše,kako ti ne iziđe na nos više :oo
Ne može zato što imaju razni okusi. Sad ima i sa povrćem. Nema baš sa repom
a ida ima ja to ne bih jeo. Ne jedem repu i kupus. Da si me pitala za cveklu ili
bar grašak to bi i moglo. I dalje tvrdim da se maslenica jede vruća pa ti piši
šta hočeš. Neću više komentarisati te provokacije. :mrgud
online

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests