ZEMLJIŠTE

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Sukobili se s komšijama i ne mogu autom do svoje kuće

Post by STrendzer » 04 Mar 2013, 14:38

svabe su u svakom slucaju veci sitnicari od nas,oni ti za svaku caku cim nesto komsija napravi dignu glas i kazu"to ne ide,tuzit cu te,idemo na sud"...i naravno,kod njih se to uglavnom tako i zavrsava,na sudu isl..
ali kod nas kad se pocnu svadjat nasi ne kazu tuzit cu te ,nego veli:"ubit cu te maj.. ti ebem..."!!
i to je ta razlika,svabi prica o sudu a nas o ubistvu...koja se pocesto i dogode..:(

ebat ga sad..

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Sukobili se s komšijama i ne mogu autom do svoje kuće

Post by mrki62 » 04 Mar 2013, 15:11

sve je to drzava kriva... ovdje ne bi mogo dobit gradjevinske dozvole ako ne napravis odredjeni razmak od puta i stalno se to kontrolise.. to sto ova kaze, oni su stari, ne trebaju im kola, je van pameti... pa sta ako im trebadne doc hitna ili vatrogasci... razmisljaju li te komsije da se kod njih moze nesto zapalit pa da vatrogasci moraju pric s druge strane kuce...
ja stoke boze dragi
Pa ja bih to povezao sa satom za struju , gdje je i glavni osigurač il osigurači - ako se radi o trofaznoj struji.
Onaj ko pravi kuću, on mora ostaviti prostor u toj ormari , koja je izmještena vani i za mogućeg susjeda pa to se nekome svidjelo il ne.
Tako je i sa putem, trebao il ne, on u današnjem veremenu mora biti i kao što si napomenula, urbani svijet to normalizuje pomoću nacrta kojeg svi moraju ispoštovati al, yebat ga u BiH je valjda to normalno :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sukobili se s komšijama i ne mogu autom do svoje kuće

Post by Nela » 04 Mar 2013, 17:51

Ovkavih primjera je masa. Kad je bagre odsvakud doslo. Prvo sto sam gledala jeste razdaljina od komsija. Moja nana basa danas prica, komsinica iz ulice ispod je tuzila jer joj nanin dio krova zaklanja sunce. A nanina kuca 100 god. na tom mjestu i takva kakva je. :zid
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sukobili se s komšijama i ne mogu autom do svoje kuće

Post by Zagorka » 04 Mar 2013, 19:16

Jesu ga zamrsili :grana
Kad kupuješ zemlju,kupiš i prilazni put i ne moliš se nikome......ovdje su svi papiri ja bih rekla nečisti,jer znam sta znaci uzimati parcelu i raditi objekat,mora sve biti cisto 100%,a ako radiš bez građevinske bude svega.....
Ali kad je nešto uplanjeno i kad ima zavedeno u katastru,nema toga ko to moze mijenjati,ako je put uplanjen ispod balkona,on ide ispod balkona....po sred boravka....znam ja da su komunalije skupe,ali evo sad,pošto je ova situacija? :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: ZEMLJIŠTE

Post by Krokodil Behko » 02 Jan 2016, 22:07

Jel se meni ovo samo čini, ili je na sceni jaranski biznis? Dulum zemlje 50.000? :lupa

Poduzetnik Ljiljanko Palac prodao opštini Hadžići 96 dunuma zemlje za 5,3 miliona KM

Načelnik Općine Hadžići Hamdo Ejubović i direktor preduzeća Herpal d.o.o. Sarajevo Ljiljanko Palac u zgradi Općine potpisali su ugovor o kupoprodaji 96 dunuma zemljišta bivšeg preduzeća drvne industrije Bjelašnica Hadžići vrijedan 5,3 miliona KM.

Općina Hadžići će navedeni iznos uplatiti preduzeću Herpal do 30. decembra čime će i zvanično postati vlasnik ove industrijske zone.

- Priveli smo kraju posao koji smo dugo radili. Nakon svih prethodnih pokušaja da se od ove industrijske zone napravi nešto, a oni su redom propali, u mogućnosti smo da diktiramo uslove njenog razvoja.

Naši uslovi su izuzetno povoljni ukoliko neko želi da pokrene industriju i zaposli što veći broj ljudi sa biroa. U narednom periodu ćemo zemljište urediti, a zatim upoznati sve zainteresovane investitore, kako domaće tako i strane, da jedan ovakav prostor postoji nadomak Sarajeva, kazao je Ejubović.

Iznos od 5,3 miliona KM za kupovinu ovog zemljišta Općina Hadžići je obezbijedila putem kreditnog zaduženja kod Intesa Sanpaolo Banka BiH 3,5 miliona KM te iz vlastitih sredstava 1,8 milona KM.

(Vijesti.ba / Oslobođenje)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: ZEMLJIŠTE

Post by storm » 03 Jan 2016, 00:37

Ljiljanko und Jaranen doo :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: ZEMLJIŠTE

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2021, 10:22

Pojeftinilo nije ništa, čak je i poskupljalo u SA kantonu. Ostaju cijene, samo neće biti para, zbog pandemije.
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53184
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14873 times
Status: Online

Re: ZEMLJIŠTE

Post by HAVANA » 21 Mar 2021, 10:26

Kakvo pojeftinilo,sve poskupljalo.I ovde i vani nekretnine ne padaju. :hm
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests