SVJETSKI TERORIZAM

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Lavlje_srce » 24 Jun 2017, 14:40

Krokodil Behko wrote: 24 Jun 2017, 09:22 A šta znači ad hominem? :D Pojma nemam što se svađate
Evo slikom:
Image

A sada nastavite o svECkom terorizmu u revijalnom tonu. Nemojte propustiti da nas obavijestite ako se nesto desilo u Maliju, traje sezona lova pa ne ide da ne znamo gdE, sta i kako.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 24 Jun 2017, 14:44

Pa ne znam zašto ne bi govorili o Maliju ako se nešto desi. Tema je Sv(j)etski Terorizam.

I onaj napad na džamiju u Quebecu je trebao završiti ovdje, što se mene tiče.
. . . . . . . . .

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Lavlje_srce » 24 Jun 2017, 14:50

Socrates wrote: 24 Jun 2017, 14:44 Pa ne znam zašto ne bi govorili o Maliju ako se nešto desi. Tema je Sv(j)etski Terorizam.

I onaj napad na džamiju u Quebecu je trebao završiti ovdje, što se mene tiče.
Ne da mi se vise pa cu ti citirati Mohrov post sa prve stranice ove teme:
Mohr wrote: 16 Nov 2015, 14:01 Sv(j)etski terorizam je u rukama onih koji upravljaju ogromnim resursima i koji kontrolišu veličanstvene tehnološke izume koji(ma) bi mogli olakšati život većini ljudi, a oni ih koriste za (bajonetima potpomognuto, dakako) uvođenje "demokratije & ljudskih prava".

Terorizam, drugarice & drugovi, nisu pojedinačni i nasumični očajnički potezi nesretnika, teror(izam) je sistematska, kontinuirana i ciljana akcija, teror(izam) je ono što Izrael radi Palestini, što Turska radi Kurdima, teror(izam) je bio ono što je radio Fuhrer (sjećamo se žrtava naci-faši terora).

Mislim da smo pobrkali uzroke i posljedice, da smo reakciju na teror prozvali terorizmom. Ako i jesmo, tj. ako se i složimo da je reakcija (po uđasu i tragici) jednaka akciji, ipak ne treba gubiti iz vida što je uzrok a što posljedica, što akcija a što reakcija. Teror je dakle ono što provode (određeni) režimi, što je svakodnevno prisutno. Francuska, dakle, u vidu posljednjih dvaju napada (Charlie Hebdo i ovog sad u Parizu) trpi posljedice u vidu (osvetničke) reakcije na teror koji njena vlada vrši kojekuda po svijetu.

Drug @storm kaže kukavički. Jeste, ali mnogo manje kukavno negoli kad vojske najrazvijenijih zemalja ubijaju goloruk narod i djecu.

Ako je netko zainteresovan, neka samo malo (jer bi mu se već na prvoj stranici život smučio!) istraži historijat francuskog (i ne samo francuskog) kolonijalizma, i bit će mu jasno o kakvoj monstruoznoj raboti je riječ.

Ja ću, sa svoje strane, citirati samo par rečenica... Nekad docnije...

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Mirelam » 24 Jun 2017, 14:54

Socrates wrote: 24 Jun 2017, 14:32
Neko iz gomile: Ti to govoriš samo zato što je gradonačelnik Londona musliman, a ti si islamofob. :rol
Ovo nije ad hominem, ovo je cinjenica. :plavi

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Lavlje_srce » 24 Jun 2017, 15:01

Mirelam wrote: 24 Jun 2017, 14:54 Ovo nije ad hominem, ovo je cinjenica. :plavi
Evo samo za tvoje oci. Ne ide da se samo zezas na ovoj 'veseloj' temi, red je da nesto i naucis. :tjesi

Last edited by Lavlje_srce on 24 Jun 2017, 15:06, edited 1 time in total.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 24 Jun 2017, 15:05

Pa to je Mohr pomiješao sve sto se da pomiješati.

To ne govorim neophodno zato što se ne slažem sa njim, nego vodi u nejasnoću pojmova. Da bi vodio diskusiju o bilo čemu, moraš imati jasno određene pojmove i onda raspravljati. Ovo što Mohr radi je obično agitovanje.

Savremena politička nauka razmatra sve ovo što ti i Mohr govorite, potpuno operirana od pristranosti. Dakle, razmatra političku pozadinu svakog terorizma. I pojedinačnog i organizovanog i državnog.

Čudo nije spomenuo Putina, Assada, Saddama, itd. itd, kad je krenuo u ovaj govor.

Ne znam ja gdje vas dvoje živite, ali Generalna Skupština Ujedinjenih Nacija je nebrojeno puta osudila Izrael. Dakle, niko ne zatvara oči ni pred čim.

Konačno, da bi se sa bilo kim raspravljalo o kolonijalizmu, mora da bude malo bolje informiran o svim imperijalistickim i kolonijalnim poduhvatima kroz istoriju.

I da je čitava Evropa, čak i Bosna, Rusija i Sjeverna Amerika imala itekakve koristi od kolonijalnih poduhvata evropskih imperija. Ako živiš danas u Evropi i Sjevernoj Americi, sigurno si se okoristio od evropskog imperijalizma.

Dakle, ako ste dosljedni, odrecite se svega toga i u pećine. I sam nekad imam griznju savjesti.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Mutevelija » 24 Jun 2017, 16:28

Socrates wrote: 24 Jun 2017, 14:32 Kada protiv-argumentom napadas osobu, njene osobine ili motive a ne suštinu argumenta te osobe.

Primjer 1:

Socrates: Pušenje nije zdravo jer (navodi razloge)

Neko iz gomile: Kakav si ti licemjer!!! Govoris da pušenje nije zdravo, a sam si pušač. :rol

Neko iz gomile koristi ad hominem argument. Cinjenica da sam ja pusac nema nikakve veze sa tim da li je pušenje zdravo ili nije.

Primjer 2

Socrates: Gradonacelnik Londona je podmukao političar jer neprincipijelnim napadom na lidera svoje stranke gleda da se probije u poziciju da u budućnosti postane lider stranke.

Neko iz gomile: Ti to govoriš samo zato što je gradonačelnik Londona musliman, a ti si islamofob. :rol

Neko iz gomile koristi ad hominem argument. Čak i da jesam islamofob, to nema nikakve veze sa tim da li je gradonacelnik Londona podmukao ili nije.

Primjer 3

Storm: Hrvatska igra najbolji fudbal na Balkanu jer ima najbolju veznu liniju.

Neko iz gomile: Nismo ni očekivali od tebe da ćeš reći nešto drugo. :123

Neko iz gomile aludira da Storm ima navijačkih tendencija prema Hrvatskoj, te nije ni mogao tvrditi nista drugo nego da Hrvatska igra najbolji fudbal. Ad hominemom ga je odlučno.

Basicly napadaš osobu a ne njegov argument.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 24 Jun 2017, 16:35

Pa ne moraš samo osobu, možeš i njene navodne motive.

Ad hominem argument moze cak i odgovarati istini. Recimo, Primjer 1, ja jesam licemjeran ako sam pušač a istovremeno svojoj sestri govorim da ne puši jer pušenje nije zdravo.

Međutim, ni moja licemjernost nema nikakve veze sa tim da li je pušenje zdravo.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 24 Jun 2017, 17:08

Ok nebitan sad ad hominem :oo
Može li mi netko pojasniti tko sad tu koga hoće napasti i terorizirati?
Koje inozemstvo...Iran?


Jedanaest osoba ozlijeđeno u sprječavanju napada na džamiju u Meki
Piše: Hina, K.K.

Image
Screenshot: YouTube (CGTN)

SAUDIJSKE snage sigurnosti spriječile su jučer "teroristički napad" na Veliku džamiju u Meki gdje su se okupile tisuće vjernika, objavilo je saudijsko ministarstvo unutarnjih poslova.

Jedanaest osoba, od kojih šest hodočasnika i pet policajaca, ozlijeđeno je kada se srušio dio trokatnice u koju se zatvorio bombaš samoubojica i aktivirao eksploziv, priopćilo je ministarstvo.

Bombaš samoubojica pripadao je terorističkoj skupini iz Meke i Džede. Pet članova skupine, među kojima i jedna žena, uhićeno je, priopćilo je ministarstvo.

Meta bili hodočasnici

Napad je spriječen u petak ujutro, dodao je glasnogovornik ministarstva u priopćenju.

"Policija je spriječila plan terorista kojima su meta bili hodočasnici i vjernici u Velikoj džamiji", rekao je glasnogovornik ministarstva general Mansur al-Turki u izjavi za saudijsku televiziju.

Policajci su okružili trokatnicu u blizini Velike džamije u kojoj se nalazio samoubojica.

"Nažalost, kada je primijetio pripadnike sigurnosnih snaga, počeo je pucati, što je izazvalo razmjenu paljbe, prije nego što je izazvao eksploziju", rekao je glasnogovornik dodavši da je u napadu ranjeno šest stranih hodočasnika i pet policajaca.




Dva su hodočasnika još u bolnici, dok su četiri puštena nakon pružene pomoći.
U ministarstvu kažu kako je napad naručen iz inozemstva

Glasnogovornik je objasnio da je "teroristička skupina kojoj je meta bila najsvetije muslimansko mjesto djelovala prema uputama iz inozemstva kojima je cilj bio narušiti sigurnost i stabilnost" saudijske države, no nije naveo tko je naručio napad niti iz koje zemlje.

Podsjetio je da je "u posljednje dvije godine razotkriveno nekoliko terorističkih ćelija u Meki i njezinim predgrađima", dodavši da im je cilj "baciti sumnju na sposobnost vlasti da osiguraju sigurnost vjernicima".

Napad, koji se dogodio u trenutku dok su se vjernici okupljali u Velikoj džamiji zadnjega petka ramazanskoga posta, drugi je kojemu je meta muslimansko svetište u Saudijskoj Arabiji u manje od godinu dana. U lipnju 2016. u napadu u Medini poginula su četiri pripadnika sigurnosnih snaga.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2017, 23:39

Mislio sam da je definicija jednostavnija i da se zasniva na onoj, ne napadaš čovjeka, nego stav.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Krokodil Behko » 25 Jun 2017, 00:36

Bijeli badem wrote: 24 Jun 2017, 23:52
Krokodil Behko wrote: 24 Jun 2017, 23:39 Mislio sam da je definicija jednostavnija i da se zasniva na onoj, ne napadaš čovjeka, nego stav.
Mislis obratno ili ne citas dobro...nije od nego ad :hihi
Znači iz genitiva u dativ, a ostalo sve u redu? :D
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Mohr » 25 Jun 2017, 22:11

Socrates wrote: 24 Jun 2017, 15:05 Pa to je Mohr pomiješao sve sto se da pomiješati.

To ne govorim neophodno zato što se ne slažem sa njim, nego vodi u nejasnoću pojmova. Da bi vodio diskusiju o bilo čemu, moraš imati jasno određene pojmove i onda raspravljati. Ovo što Mohr radi je obično agitovanje.

Savremena politička nauka razmatra sve ovo što ti i Mohr govorite, potpuno operirana od pristranosti. Dakle, razmatra političku pozadinu svakog terorizma. I pojedinačnog i organizovanog i državnog.

Čudo nije spomenuo Putina, Assada, Saddama, itd. itd, kad je krenuo u ovaj govor.

Ne znam ja gdje vas dvoje živite, ali Generalna Skupština Ujedinjenih Nacija je nebrojeno puta osudila Izrael. Dakle, niko ne zatvara oči ni pred čim.

Konačno, da bi se sa bilo kim raspravljalo o kolonijalizmu, mora da bude malo bolje informiran o svim imperijalistickim i kolonijalnim poduhvatima kroz istoriju.

I da je čitava Evropa, čak i Bosna, Rusija i Sjeverna Amerika imala itekakve koristi od kolonijalnih poduhvata evropskih imperija. Ako živiš danas u Evropi i Sjevernoj Americi, sigurno si se okoristio od evropskog imperijalizma.

Dakle, ako ste dosljedni, odrecite se svega toga i u pećine. I sam nekad imam griznju savjesti.
Ja baš sve vrijeme čekam da čujem savremeno-politički-naučno objašnjenje. Pritom nepristrano, dapače. I evo ga, tu je. U vidu uobičajenog pabirčenja otrcanih fraza, dabome. :bua

Dosljedno, nema šta... Uobičajeno filistarsko bacanje prašine u oči, da naknadnom pameću spočitava nekome upravo ono što mu je prethodno zamjereno. Konačno...

Dabome, u svojoj nadustosti, ne videći dalje od svog nosa, filistar upotrijebi floskulu o savremenoj političkoj nauci (jer on je u nju upućen kao pop u Bibliju :o ) i pritom, naravano, ne saopštava rezultate, konkretne nalaze te iste nauke. A sve da ih kaže, on jamačno u njih vjeruje kao Hindus u kravu Sabalu. Ne propituje ništa, samo konstatira. On je (samo)zadovoljan svojom konstatacijom, podrazumijevajući da svi imaju biti zadivljeni njegovim tobožnjim ezoteričnim znanjem... :tjesi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 26 Jun 2017, 00:27

Hajde ti malo o ruskom imperijalizmu, Drug Istorija Pocinje I Zavrsava Kad Meni Odgovara. :hihi I ne samo istorija, nego I filozofija, religija (Od Bozijeg Poslanika Marksa, naravno), itd. itd.

A mogao bi malo i koliko su Rusi pobili Cecena u moderno doba. :lud Pa onda malo reflektuj na ruski imperijalizam od nekoliko vijekova stalnih, skoro svakodnevnih, pomjeranja granica ruskog carstva. :lupa

Zasto to nisi spomenuo kao drzavni terorizam? :snap

Malo se mucis dok razmisljas, a? :sjedi
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 26 Jun 2017, 00:41

"Over more than four centuries from the time of Ivan the Terrible, Russia expanded an average of fifty square miles per day."

U ovom poduhvatu su pod svoju vlast, milom ili silom, stavili vise od 100 razlicitih etniciteta. Nastavilo se I poslije Oktobarske Revolucije.

Al' gospodin Rusofil se nije toga sjetio. :D.
Last edited by Socrates on 26 Jun 2017, 09:25, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 26 Jun 2017, 05:20

Naravno, da je i, kako ga nazivamo, drzavni terorizam- cisti terorizam...imperijalizam je u temelju terorizam...i nisam primjetio, da ovdje netko zagovara tu opciju.
Ali mi poveznica sto se dogadja sa drzavnim, pa onda u europi sada, zvuci kao kad srbi na spomen srebrenice i vukovara odmah skacu i brane se jasenovcem.
Ne ide zlocin opravdavati sa zlocinom.
Osuditi svaki terorizam posebno, jer to jest i točka!!
Heh da...samoupravljac selektivno biljezi povijest :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 26 Jun 2017, 09:02

Ma ne samo da je selektivan, nego ni ne razumije nista od istorije, pa je izgubljen.

Evo dole na dnu posta sta Engels pise o americkom nesumnjivom gradjenju imperije, kada su Jenkiji Meksiku uzeli teritorije. Izvinjavam se sto je dugo i sto je na engleskom. Da uprostim, Engels smatra da su Meksikanci lijeni i da ce Amerikanci donijeti napredak. Samim tim, americka industrijalizacija i kapitalizam ce stvoriti uslove za radjanje jakog proleterijata. Primjeniti na citav svijet. Dakle, i Engels podrzava imperijalni poduhvat koji moze da donese industrijalizaciju. Razlog? Pa tehnoloski zaostala drustva nece stvoriti uslove za stvaranje proleterijata.

Eto, to je cisto marksisticko (da ne kazem engelsisticko) stajaliste. Poslije su Lenjin i Mao to modifikovali jer su dizali komunisticke revolucije u zemljama koje jos nisu izasle ni iz feudalizma. Sa katastrofalnim posljedicama, naravno, jer su bili stoka jedna neracionalna. Obicna!!! :zao

I onda ovaj samoprozvani marksista nesto tu budalese i moralise. :rol

"How did it happen that over Texas a war broke out between these two republics, which, according to the moral theory, ought to have been "fraternally united" and "federated", and that, owing to "geographical, commercial and strategical necessities", the "sovereign will" of the American people, supported by the bravery of the American volunteers, shifted the boundaries drawn by nature some hundreds of miles further south? And will Bakunin accuse the Americans of a "war of conquest", which, although it deals with a severe blow to his theory based on "justice and humanity", was nevertheless waged wholly and solely in the interest of civilization? Or is it perhaps unfortunate that splendid California has been taken away from the lazy Mexicans, who could not do anything with it? That the energetic Yankees by rapid exploitation of the California gold mines will increase the means of circulation, in a few years will concentrate a dense population and extensive trade at the most suitable places on the coast of the Pacific Ocean, create large cities, open up communications by steamship, construct a railway from New York to San Francisco, for the first time really open the Pacific Ocean to civilization, and for the third time in history give the world trade a new direction? The "independence" of a few Spanish Californians and Texans may suffer because of it, in someplaces "justice" and other moral principles may be violated; but what does that matter to such facts of world-historic significance?"
. . . . . . . . .

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Lavlje_srce » 01 Jul 2017, 18:17

Mohr wrote: 25 Jun 2017, 22:11 On je (samo)zadovoljan svojom konstatacijom, podrazumijevajući da svi imaju biti zadivljeni njegovim tobožnjim ezoteričnim znanjem... :tjesi
Naravno. Da datim zagovaracima prava na drzavni terorizam neko dodje napasti kucu i najblize, krvlju bi branili svoje pravo na samoodbranu. Ali ne boli tudja rana pa se siri licemjerje bez granica.

Disclaimer za ove sa dvostrukim standardima: i ja sutra mogu odletjeti u zrak od strane ovih izbezumljenih, ali necu lagati po cijenu bilo cega niti cu im stavljati zutu traku modernog doba (koja uz 0.001% ovih sto se dizu u zrak obiljezava i 99.999% ovih sto se ne dizu). U tom je cijeli fol sa ksenofobijom.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 14 Jul 2017, 06:52

Dajte više krenite da se pomete to smeće sa lica zemlje :oo
hjoooo budala, ne znaju gdje diraju :lupa

ISIS OPET PRIJETI BALKANU "Režite im glave, komadajte ih bombama, prolijte njihovu prljavu krv"
Piše: R.I.

Image
Foto: Klix.ba

IAKO se u iračkom Mosulu slavi pobjeda, a svjetski mediji prenose informacije o porazu takozvane Islamske države, zloglasna teroristička organizacija nastavlja prijetiti zemljama Balkana, prenosi INS.

U posljednjem izdanju ISIS-ovog magazina Rumiyah, propagandisti te organizacije pozivaju svoje simpatizere da, kako navode, ubijaju šejhove tavagita (tagut, sve ono što se obožava mimo Allaha, a što simpatizeri ove ideologije koriste da opravdaju ubijanje nevinih ljudi). Pozvali su svoje simpatizere na Balkanu da se ugledaju na "braću sa Istoka i Zapada".

"Napadajte islamske organizacije i urede. Napadajte ih na Allahovom putu", navedeno je.

Uz tekst je ovaj put objavljena fotografija reisu-l-uleme Islamske zajednice u BiH Huseina ef. Kavazovića, njegovog zamjenika Huseina ef. Smajića, kao i muftija IZBiH, koje opisuju kao mu "murteddske (otpadnici od islama) vođe neislamske zajednice", te naglašava da je "ubijanje mrutedda draže i preče od ubijanja pravih kafira".

"Prikoljite glave tih murtedda, a najvažnije su glave murteddskih muftija, jer tako nam Allaha, nema ništa veće i vrjednije kod Allaha od toga da ubijate one koji su izmijenili Njegovu vjeru, one koji žele da islam bude uništen iznutra", navode ISIL-ovi autori, te dodaju:

"Napadnite ih, ubijajte ih prigušivačima, pa to je uistinu divno djelo.

Ništa ih ne sprječava da ih ubijate prigušivačima i da njihova tijela raskomadate eksplozivnim napravama, i da napadate njihove kuće, da ih ubijate pred njihovom djecom i njihovim ženama... Prolijte njihovu prljavu krv i neka teče ulicama Balkana", piše, između ostalog, u opširnom tekstu pod naslovom "Ako se vratite, i mi ćemo se vratiti".
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Krokodil Behko » 14 Jul 2017, 10:10

Evo, tresemo se od straha.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 18 Aug 2017, 05:23

Barcelona sinoc...13 zgazenih do smrti i 80tak ranjenih. Isilovi kozojebi u kombiju.press
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests