Izrael

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Naseef Mushroom » 15 May 2021, 09:45

Mutevelija wrote: 15 May 2021, 09:35
Naseef Mushroom wrote: 15 May 2021, 09:34 Ali kako ironično i ofirno, cionisti drže medije decenijama gdje su kroz različite emisije, serije, filmove i crtane se rugali religijama, prvenstveno kršćanstvu (i svim staromodnim stvarima) jer je većinska religija u Americi i time forsiraju priču kako treba biti ateista jer je religija zaostala i nema mjesta u modernom društvu a onda ti isti mediji financiraju i podržavaju Izrael jer je razlog što je to obećana zemlja i što je neko živio tu prije hiljade godina.
I onda kažu vjernici su ovce.
Vjernici jesu ovce i metaforicki ako gledas :cudi

I same vjerske vodje kazu da su pastiri stada.
Ali to nije u negativnom kontekstu. Ateisti su ti koji vjernike zovu ovcama u negativnom kontekstu a sami ne kontaju da su ovce cionistickih medija koji pljuju religije iz očiglednih razloga.
Po zdravoj logici bi trebale biti dvije grupe, vjernici i oni koji se ne zamaraju time ali su svjesni da postoji neka sila koja je sve to stvorila.
Ovaj ateizam koji ima dodira sa satanizmom i totalnim ismijavanjem Stvoritelja je naturena od strane cionista koji ironično od novca zarađenog od tih emisija financiraju nešto šta Jevreji smatraju svetim.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Krokodil Behko » 15 May 2021, 09:47

Kad čovjek vidi ko je na strani Izraela i zadnja dilema nestaje


online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by greeneyes » 15 May 2021, 09:52

Seronje
Samo sabura

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Mutevelija » 15 May 2021, 09:53

Naseef Mushroom wrote: 15 May 2021, 09:39
Mutevelija wrote: 15 May 2021, 09:32

Ko prica o Kosovu ja govorim da ne trebamo.trcati kao narod samo zato sto neko je musliman, pogubno.je za nas.
Na strani sam Palestine ali nisam na strani bezveznog raketiranja izraela od kojeg najvise stradaju palestinci oni zbiju 6 jevreja od 400 raketa koje bace jevreji im ubiju 100 palestinaca.
Mnogi jevreji, katolici, ateisti širom svijeta osuđuju terorizam od strane Izraela, nemaju truna razumijevanja za ovo šta se radi Palestincima a onda se naš Bošnjak nađe pisati "Ne trebamo trčati samo što su muslimani". Tipično :grana
Jesam li rekao d apodrzavam izrael nisam, ali kazem kao musliman ih podrzavam ali kao Bosnjaci sta mozemo uraditi nista.
Samo izazvati frustracije sami sebi.
Hajmo ici oslobadjati Jerusalem, ne mozemo i sta mozemo? Ja bi volio da palestina ima vojsku i da se ne radi samo o hammasu i fatah ali nema.
Sta ce koja muslimanska drzava uraditi a da bosnjo moze, bosnjo moze samo sebi naskoditi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Krokodil Behko » 15 May 2021, 09:58

And fajnali, Dodik odabrao stranu


Image
online

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5570
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 136 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 10:08

Mutevelija wrote: 15 May 2021, 09:53
Naseef Mushroom wrote: 15 May 2021, 09:39
Mnogi jevreji, katolici, ateisti širom svijeta osuđuju terorizam od strane Izraela, nemaju truna razumijevanja za ovo šta se radi Palestincima a onda se naš Bošnjak nađe pisati "Ne trebamo trčati samo što su muslimani". Tipično :grana
Jesam li rekao d apodrzavam izrael nisam, ali kazem kao musliman ih podrzavam ali kao Bosnjaci sta mozemo uraditi nista.
Samo izazvati frustracije sami sebi.
Hajmo ici oslobadjati Jerusalem, ne mozemo i sta mozemo? Ja bi volio da palestina ima vojsku i da se ne radi samo o hammasu i fatah ali nema.
Sta ce koja muslimanska drzava uraditi a da bosnjo moze, bosnjo moze samo sebi naskoditi.
Ima ona prica kad je mrav mrvice skupljao da pomogne nekom poslaniku protiv faraona uz ostale ljude ,vidjese to ljudi i s rekose sta ces ti Bogati pomoci kaze on...Ali neka se Zna da sam na strani pravde

A i Muhamed a.s je rekao ko pravdu ne moze dijelima uklonit neka bar rijecima pokaze da vidi nepravdu

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Pasaga » 15 May 2021, 10:12

Krokodil Behko wrote: 15 May 2021, 09:58 And fajnali, Dodik odabrao stranu


Image
.i ...uvjek se zajebe ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Naseef Mushroom » 15 May 2021, 10:15

Mutevelija wrote: 15 May 2021, 09:53
Naseef Mushroom wrote: 15 May 2021, 09:39
Mnogi jevreji, katolici, ateisti širom svijeta osuđuju terorizam od strane Izraela, nemaju truna razumijevanja za ovo šta se radi Palestincima a onda se naš Bošnjak nađe pisati "Ne trebamo trčati samo što su muslimani". Tipično :grana
Jesam li rekao d apodrzavam izrael nisam, ali kazem kao musliman ih podrzavam ali kao Bosnjaci sta mozemo uraditi nista.
Samo izazvati frustracije sami sebi.
Hajmo ici oslobadjati Jerusalem, ne mozemo i sta mozemo? Ja bi volio da palestina ima vojsku i da se ne radi samo o hammasu i fatah ali nema.
Sta ce koja muslimanska drzava uraditi a da bosnjo moze, bosnjo moze samo sebi naskoditi.
Pa evo znaš i sam sta smo preživili. Kaznili nas barbarski jer smo iskoristili demokratsko pravo da izađemo na referendum, nije skoro nijedna crkva srušena od naše strane, izvršen genocid nad našem narodom, ovi nam uvedoše embargo i mi još sačuvasmo ljudskost i humanost, naš " tor" najrtolerantniji i najmultikulturalniji, šta smo preživjeli a i dalje se ne razlikujemo od ostatka Evrope jer smo ostali normalni.
Nagrada? Nagradiše divljake sa pola države, nisu mogli Srebrenicu bar distriktom napraviti. Gjde god dođemo i ko god nama dođe su oduševljeni sa nama a kao hvala počeše non-papere objavljivati, strah od muslimanske državice na tlu Evrope
Vodili smo negdje dijaloge a negdje po potrebi i savijali kičmu kao mala zemlja koja traži pomoć moćnih zemalja i na kraju smo prošli kao Dodikov narod koji vrijeđa strance.

Hoću reći, možemo se izvratiti koliko želimo, možemo na vijećnicu staviti zastavu Palestine ili Izraela, možemo za gradonačelnika postaviti Bogića Bogićevića ili Fatmira Alispahića, isto ćemo proći, sa Bidenom nam je isto kao sa Trumpom. Bit će šta velike sile odluče bilo to da istetoviramo Bidena na čelo ili da plačemo za Trumpom.
Tako da jedino šta još imamo je ponos i da bez ustručavanja pružimo podršku onom kome želimo a ne onom kome moramo.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by The 51st State » 15 May 2021, 10:28

Mutevelija wrote: 15 May 2021, 08:46

Haj budi normalan sad, ispade da je Izrael Bosni i Hercegovini ucinio vise dobra nego Palestina, jedna od prvih zemalja koja je priznala BiH, slali su pomoc za BiH , a najvise me iznenadilo to sto je Yaser Araffat.pozvao Milosevica da slavi Bozic 2000 druge godine u Betlehemu, opet se onaj islamski i bosanski putevi ragvodnjavaju.
Bosna i Hercegovina kao drzava i Bosnjaci nemaju nekog interrda posebnog sa palestincima osim vjerskog ne mogu da sebe ubijedim da ista drugo imamo, to ne znaci da podrzavam izraelsku okupaciju, ali iznenadjuje me kako Srbija podrzava Palestinu.
Stvari su komplikovanije nego sto izgledaju.
Ono jes, jos se sjecam granata na jevrejskom jeziku sto su poslali srbima, mijesas americke jevreje sa israelskim.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5570
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 136 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 10:44

Pa americki jevreji koji su uz bosnjake bili i palestinu podrzavaju danas
Last edited by bosnjakinja on 15 May 2021, 10:56, edited 1 time in total.

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by saint_mirad » 15 May 2021, 10:51

Ni dobar deo Jevreja ne pita niko ništa, cionisti kolo vode.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Krokodil Behko » 15 May 2021, 10:59

Ko jebe i Kurca i Dodicka i Janšu


Sestre Hadid pružile podršku Palestincima: Stojimo uz našu braću i sestre


Image

Popularne američke manekenke palestinskog porijekla, Bella i Gigi Hadid, pružile su putem mreža javnu podršku Palestincima nakon sukoba u Jerusalemu koji koji ne jenjavaju.

Bella je podijelila grafiku putem koje je htjela edukovati svoje pratitelje o ovoj temi.

“Nema mjesta ovome. Pogotovo ne u 2021. godini. Uvijek je bilo ‘oslobodite Palestinu’. Uvijek. Imam mnogo toga da kažem o ovome, ali za sada, molim vas čitajte i edukujte se. Ovo nema veze s religijom. Ovo nije ispoljavanje mržnje jednih prema drugima. Ovdje je riječ o kolonizaciji Izraela, etničkom čišćenju, vojnoj okupaciji i apratheidu nad Palestincima što se dešava godinama. Stojim uz svoju braću i sestre Palestince. Štitit ću vas i podržavati najbolje što mogu. Volim vas. Cijeli život su mi govorili ko sam. Da nije stvarno da sam Palestinka. Mom ocu je rečeno da nema mjesto rođenja ako je iz Palestine. I ja sam ovdje da kažem. Palestina je stvarna i palestinski narod je tu da ostane i koegzistira. Kao što je i uvijek”, navela je Bella na Instagram profilu, prenosi N1.
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by greeneyes » 15 May 2021, 11:05

I ovdje je ubola

Screenshot_20210515_110523.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Samo sabura

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Naseef Mushroom » 15 May 2021, 11:11

greeneyes wrote: 15 May 2021, 11:05 I ovdje je ubola


Screenshot_20210515_110523.jpg
Nevezano za Palestinu
Ricky Gervais kao voditelj dodjele nagrada
"Apple rolled into the TV game with a superb drama about the importance of dignity and doing the right thing, made by a company that runs sweatshops in China,
So, you say you’re woke, but the companies you work for, unbelievable, Apple, Amazon, Disney. If ISIS started a streaming service, you’d call your agent, wouldn’t you?”
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Mutevelija » 15 May 2021, 14:04

Naseef Mushroom wrote: 15 May 2021, 10:15
Mutevelija wrote: 15 May 2021, 09:53

Jesam li rekao d apodrzavam izrael nisam, ali kazem kao musliman ih podrzavam ali kao Bosnjaci sta mozemo uraditi nista.
Samo izazvati frustracije sami sebi.
Hajmo ici oslobadjati Jerusalem, ne mozemo i sta mozemo? Ja bi volio da palestina ima vojsku i da se ne radi samo o hammasu i fatah ali nema.
Sta ce koja muslimanska drzava uraditi a da bosnjo moze, bosnjo moze samo sebi naskoditi.
Pa evo znaš i sam sta smo preživili. Kaznili nas barbarski jer smo iskoristili demokratsko pravo da izađemo na referendum, nije skoro nijedna crkva srušena od naše strane, izvršen genocid nad našem narodom, ovi nam uvedoše embargo i mi još sačuvasmo ljudskost i humanost, naš " tor" najrtolerantniji i najmultikulturalniji, šta smo preživjeli a i dalje se ne razlikujemo od ostatka Evrope jer smo ostali normalni.
Nagrada? Nagradiše divljake sa pola države, nisu mogli Srebrenicu bar distriktom napraviti. Gjde god dođemo i ko god nama dođe su oduševljeni sa nama a kao hvala počeše non-papere objavljivati, strah od muslimanske državice na tlu Evrope
Vodili smo negdje dijaloge a negdje po potrebi i savijali kičmu kao mala zemlja koja traži pomoć moćnih zemalja i na kraju smo prošli kao Dodikov narod koji vrijeđa strance.

Hoću reći, možemo se izvratiti koliko želimo, možemo na vijećnicu staviti zastavu Palestine ili Izraela, možemo za gradonačelnika postaviti Bogića Bogićevića ili Fatmira Alispahića, isto ćemo proći, sa Bidenom nam je isto kao sa Trumpom. Bit će šta velike sile odluče bilo to da istetoviramo Bidena na čelo ili da plačemo za Trumpom.
Tako da jedino šta još imamo je ponos i da bez ustručavanja pružimo podršku onom kome želimo a ne onom kome moramo.
Pa sto im sw onsa ulizujemo hajmo raskinuti dejton sto su ameri namwrnuli i nastaviti ratovati.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Naseef Mushroom » 15 May 2021, 14:05

"NE U MOJE IME"

Senidah oštro reagovala na postavljanje izraelske zastave na zgradu Vlade Slovenije

Image
Senidah i Benjamina, kako u njima izbija ono bošnjačko bez obzira što ih drugačije svrstavaju
:chloe
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Mutevelija » 15 May 2021, 14:08

Meni je Amerika Izrael Izrael Amerika jedno te isto.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Naseef Mushroom » 15 May 2021, 14:11

Mutevelija wrote: 15 May 2021, 14:04
Naseef Mushroom wrote: 15 May 2021, 10:15
Pa evo znaš i sam sta smo preživili. Kaznili nas barbarski jer smo iskoristili demokratsko pravo da izađemo na referendum, nije skoro nijedna crkva srušena od naše strane, izvršen genocid nad našem narodom, ovi nam uvedoše embargo i mi još sačuvasmo ljudskost i humanost, naš " tor" najrtolerantniji i najmultikulturalniji, šta smo preživjeli a i dalje se ne razlikujemo od ostatka Evrope jer smo ostali normalni.
Nagrada? Nagradiše divljake sa pola države, nisu mogli Srebrenicu bar distriktom napraviti. Gjde god dođemo i ko god nama dođe su oduševljeni sa nama a kao hvala počeše non-papere objavljivati, strah od muslimanske državice na tlu Evrope
Vodili smo negdje dijaloge a negdje po potrebi i savijali kičmu kao mala zemlja koja traži pomoć moćnih zemalja i na kraju smo prošli kao Dodikov narod koji vrijeđa strance.

Hoću reći, možemo se izvratiti koliko želimo, možemo na vijećnicu staviti zastavu Palestine ili Izraela, možemo za gradonačelnika postaviti Bogića Bogićevića ili Fatmira Alispahića, isto ćemo proći, sa Bidenom nam je isto kao sa Trumpom. Bit će šta velike sile odluče bilo to da istetoviramo Bidena na čelo ili da plačemo za Trumpom.
Tako da jedino šta još imamo je ponos i da bez ustručavanja pružimo podršku onom kome želimo a ne onom kome moramo.
Pa sto im sw onsa ulizujemo hajmo raskinuti dejton sto su ameri namwrnuli i nastaviti ratovati.
Ma ne možemo mi na to uticati.
Kada uradimo nešto pro američki i pro-EU dobijemo pohvale od stranaca "Na dobrom ste putu, napredujete"
ako uradimo nešto suprotno onda se čuje "Zabrinuti smo, to vas udaljava od puta, morate se dogovoriti" a ustvari stojimo u mjestu godinama.
Eto bi gay parada pa po čemu napredujemo? Mogli smo umjesto toga i pedera kamenovati i u istoj bili poziciji samo bi onda bila šuplja "Da nismo homofobično društvo već bi bili skoro u EU", pa nismo kamenovali, bila je parada pa šta je drugačije?

Jesu li to Albanci kulturniji i civilizovaniji od nas pa im Amerika pomaže?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by insomnia » 15 May 2021, 14:13

Sve u svemu jadan je onaj ko ceka tudju pomoc u bilo cemu. Mi smo nazalost postali takva drzava koja bukvalno nista ne moze uciniti sama
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Mutevelija » 15 May 2021, 14:26

Naseef Mushroom wrote: 15 May 2021, 14:11
Mutevelija wrote: 15 May 2021, 14:04

Pa sto im sw onsa ulizujemo hajmo raskinuti dejton sto su ameri namwrnuli i nastaviti ratovati.
Ma ne možemo mi na to uticati.
Kada uradimo nešto pro američki i pro-EU dobijemo pohvale od stranaca "Na dobrom ste putu, napredujete"
ako uradimo nešto suprotno onda se čuje "Zabrinuti smo, to vas udaljava od puta, morate se dogovoriti" a ustvari stojimo u mjestu godinama.
Eto bi gay parada pa po čemu napredujemo? Mogli smo umjesto toga i pedera kamenovati i u istoj bili poziciji samo bi onda bila šuplja "Da nismo homofobično društvo već bi bili skoro u EU", pa nismo kamenovali, bila je parada pa šta je drugačije?

Jesu li to Albanci kulturniji i civilizovaniji od nas pa im Amerika pomaže?
NE shvatas sta hocu reci , od svog muslimanskog ummeta Bošnjaci su igrom slučaja prebačeni na pogrešnu stranu, na onu stranu što satire muslimane.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests