Indija

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by Krokodil Behko » 26 Feb 2020, 20:36

Mister No wrote: 26 Feb 2020, 20:02 Nesto slicno kao srbadija prilikom obnavljanja Ferhadije u B. Luci.



Rođaci, vidi se odmah.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31681
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7223 times
Been thanked: 3930 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by Mister No » 26 Feb 2020, 20:42

Krokodil Behko wrote: 26 Feb 2020, 20:36
Mister No wrote: 26 Feb 2020, 20:02 Nesto slicno kao srbadija prilikom obnavljanja Ferhadije u B. Luci.

Rođaci, vidi se odmah.
Garonje.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2021, 10:41

Mlada umrla na vjenčanju pa mladoženja oženio njenu sestru


Image

Nakon što je mlada u Indiji po imenu Surabi preminula od zastoja srca tokom ceremonije vjenčanja njen odabranik nije dugo tugovao.

Dok su mladenci razmjenjivali vijence na tradicionalni hinduistički način Surabhi se srušila. Nekoliko minuta nakon ljekar je utvrdio njenu smrt, piše News18.

Porodicimlade ni na kraj pameti nije bilo otkazivanje slavlja zbog tužnog događaja, već su se porodice mladenaca dosjetile da mladoženja oženi sestru preminule.

"Nismo znali šta učiniti u toj situaciji", rekao je Surabin brat.

Surabhino tijelo su odnijeli u drugu prostoriju, a potom se mladoženja oženio sa sestrom svoje pokojne mladenke.

"Bila je to teška odluka. Jedna kćerka je bila mrtva u jednog prostoriji, a u drugoj se održavalo vjenčanje druge kćerke. To je velika tuga", rekao je ujak sestara.
online

User avatar
kiki12
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 176
Joined: 13 Sep 2018, 17:21
Has thanked: 48 times
Been thanked: 27 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by kiki12 » 04 Jun 2021, 12:01

Nisu oni normalni Boga mi.Imam ja sa jednom iz Indije radim udata za dajdzica svoga ...koji su to hajvani Boze sacuvaj.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by insomnia » 04 Jun 2021, 12:02

Zivot da stane ne sme
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by insomnia » 04 Jun 2021, 12:03

kiki12 wrote: 04 Jun 2021, 12:01 Nisu oni normalni Boga mi.Imam ja sa jednom iz Indije radim udata za dajdzica svoga ...koji su to hajvani Boze sacuvaj.
Oto ni muslimanima nije zabranjeno
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31642
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 5137 times
Status: Online

Re: Indija

Post by Matan » 04 Jun 2021, 12:12

Pa kad kazem da je Evropa naprednija od ostatka svijeta milenij,
onda sam sovinista..sve sto je dobro, doslo je iz Evrope..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
kiki12
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 176
Joined: 13 Sep 2018, 17:21
Has thanked: 48 times
Been thanked: 27 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by kiki12 » 04 Jun 2021, 12:51

insomnia wrote: 04 Jun 2021, 12:03
kiki12 wrote: 04 Jun 2021, 12:01 Nisu oni normalni Boga mi.Imam ja sa jednom iz Indije radim udata za dajdzica svoga ...koji su to hajvani Boze sacuvaj.
Oto ni muslimanima nije zabranjeno
Mene je Babo rahmetile naucio da jeste.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by insomnia » 04 Jun 2021, 12:59

Hoces reci da babo zna bolje od Kur’ana?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by The 51st State » 04 Jun 2021, 13:57

insomnia wrote: 04 Jun 2021, 12:03
kiki12 wrote: 04 Jun 2021, 12:01 Nisu oni normalni Boga mi.Imam ja sa jednom iz Indije radim udata za dajdzica svoga ...koji su to hajvani Boze sacuvaj.
Oto ni muslimanima nije zabranjeno
Nije nikome,, ne znam sto se kacis samo za muslimane, kod vas je jos gore, ide unutar najblizih srodnika uredno bez problema.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2021, 14:31

animals wrote: 04 Jun 2021, 12:12 Pa kad kazem da je Evropa naprednija od ostatka svijeta milenij,
onda sam sovinista..sve sto je dobro, doslo je iz Evrope..

Ali su i svi izmi došli iz Evrope.
online

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31642
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 5137 times
Status: Online

Re: Indija

Post by Matan » 04 Jun 2021, 14:56

Krokodil Behko wrote: 04 Jun 2021, 14:31
animals wrote: 04 Jun 2021, 12:12 Pa kad kazem da je Evropa naprednija od ostatka svijeta milenij,
onda sam sovinista..sve sto je dobro, doslo je iz Evrope..

Ali su i svi izmi došli iz Evrope.
Pa ne znam jesu li bas svi..
ali Evropa je sto se tice kulture i kvaliteta zivota najvise napredovala..
i kontinenti, koje su naselili Evropljani su najvise napredovali..
Amerika, Australija..gdje se nisu uspjeli nametnuti, i naseliti je i dalje jad i bjeda..
osim par Azijski drzava..Japan, J.koreja..
ima i gdje su unistili, zbog otpora domicilnog stanovnistva..
ali Indija je jedna od najkorumpiraniji zemalja svijeta i kvalitet zivota medju najadnijim..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by Hurija » 04 Jun 2021, 15:00

:D

Šta je sa SAD-e i Japanom .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2021, 15:01

animals wrote: 04 Jun 2021, 14:56
Krokodil Behko wrote: 04 Jun 2021, 14:31


Ali su i svi izmi došli iz Evrope.
Pa ne znam jesu li bas svi..
ali Evropa je sto se tice kulture i kvaliteta zivota najvise napredovala..
i kontinenti, koje su naselili Evropljani su najvise napredovali..
Amerika, Australija..gdje se nisu uspjeli nametnuti, i naseliti je i dalje jad i bjeda..
osim par Azijski drzava..Japan, J.koreja..
ima i gdje su unistili, zbog otpora domicilnog stanovnistva..
ali Indija je jedna od najkorumpiraniji zemalja svijeta i kvalitet zivota medju najadnijim..

Ima ih još. Malezija, Indonezija, tajvan, Filipini, odskočili su svi sa standardom.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by Krokodil Behko » 28 Oct 2021, 10:22

U Indiji hapšeni muslimani koji su proslavljali pobjedu pakistanske kriket reprezentacije


Image

Policija savezne indijske države Uttar Pradesh uhapsila je tri studenta muslimana iz Kašmira optuživši ih da su slavili pobjedu Pakistana nad Indijom u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva u kriketu, koje se održava u Dubaiju.


Iz policije su saopćili da su uhapšeni uzvikivali "antiindijske" i "propakistanske" slogane te da su "promovisali neprijateljstvo i cyber terorizam". Hapšenje u gradu Agra je jedan od izraza antagonizama prema muslimanima zbog njihove podrške Pakistanu.
Odnosi između Indije i Pakistana uvijek su bili napeti, a te napetosti bivaju još više izražene tokom kriket utakmica. Kritičari smatraju da je Indija zaboravila na sportsko umijeće tražeći krivca u drugom nakon što je izgubila ovaj meč.

Mohammed Shami, jedini musliman u indijskoj kriket reprezentaciji, nakon utakmice je bio izložen hajci. Korisnici društvenih mreža optužili su ga da je igrom pomogao Pakistanu te je nazvan izdajnikom.


Uhapšene studente fakultet je suspendovao, jer su navodno na aplikaciji WhatsApp objavili poruku u čast pakistanskih kriket igrača. U policiji su naglasili da su uhapšeni po pritužbama vladajuće stranke Bharatiya Janata.

Učiteljica u indijskoj saveznoj državi Rajasthan uhapšena je zbog toga što je na WhatsAppu objavila poruku kojom se slavi pobjeda Pakistana. U državi Punjab registrovani su napadi na studente iz Kašmira dok su slavili pobjedu susjedne zemlje.

U dijelovima Kašmira, koji je decenijama predmet sporenja između Indije i Pakistana, bila je velika proslava pobjede pakistanske kriket reprezentacije, prenosi BBC.
online

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5879
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 172 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Indija

Post by bosnjakinja » 28 Oct 2021, 10:58

Krokodil Behko wrote: 28 Oct 2021, 10:22
U Indiji hapšeni muslimani koji su proslavljali pobjedu pakistanske kriket reprezentacije


Image

Policija savezne indijske države Uttar Pradesh uhapsila je tri studenta muslimana iz Kašmira optuživši ih da su slavili pobjedu Pakistana nad Indijom u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva u kriketu, koje se održava u Dubaiju.


Iz policije su saopćili da su uhapšeni uzvikivali "antiindijske" i "propakistanske" slogane te da su "promovisali neprijateljstvo i cyber terorizam". Hapšenje u gradu Agra je jedan od izraza antagonizama prema muslimanima zbog njihove podrške Pakistanu.
Odnosi između Indije i Pakistana uvijek su bili napeti, a te napetosti bivaju još više izražene tokom kriket utakmica. Kritičari smatraju da je Indija zaboravila na sportsko umijeće tražeći krivca u drugom nakon što je izgubila ovaj meč.

Mohammed Shami, jedini musliman u indijskoj kriket reprezentaciji, nakon utakmice je bio izložen hajci. Korisnici društvenih mreža optužili su ga da je igrom pomogao Pakistanu te je nazvan izdajnikom.


Uhapšene studente fakultet je suspendovao, jer su navodno na aplikaciji WhatsApp objavili poruku u čast pakistanskih kriket igrača. U policiji su naglasili da su uhapšeni po pritužbama vladajuće stranke Bharatiya Janata.

Učiteljica u indijskoj saveznoj državi Rajasthan uhapšena je zbog toga što je na WhatsAppu objavila poruku kojom se slavi pobjeda Pakistana. U državi Punjab registrovani su napadi na studente iz Kašmira dok su slavili pobjedu susjedne zemlje.

U dijelovima Kašmira, koji je decenijama predmet sporenja između Indije i Pakistana, bila je velika proslava pobjede pakistanske kriket reprezentacije, prenosi BBC.

pa imas i Irsku tamosnji konflikt i lojalnost protestanata prema protestantskoj Engleskoj a katolika ka nezavisnosti

pa onda i u BIH..znamo sve


i kad kazu vjera nije bitan faktor osim kod nas,ma ko kaze ba? svugdje je vjera faktor broj 1 cak i kada od vjere imas samo praznike

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3116
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Indija: Protesti i blokirane ulice nakon zabrane nošenja hidžaba u školama

Post by CikCikCikPogodi » 10 Feb 2022, 07:40

Image

Stotine učenika u istočnom indijskom gradu Kalkuti u srijedu su uzvikivale slogane i blokirale puteve u znak protesta zbog zabrane nošenja hidžaba u školama južne države Karnataka, dok se sukob oko nošenja marama pojačava.

Spor je privukao i Malalu Yousafzai, aktivistkinju za obrazovanje djevojčica i dobitnicu Nobelove nagrade za mir koja je preživjela napad talibana 2012. godine u njenom rodnom Pakistanu u dobi od 15 godina, koja je u svom tvitu zamolila indijske vođe da "zaustave marginalizaciju žena muslimanki".

Lokalni mediji su izvijestili prošle sedmice da je nekoliko škola u Karnataki zabranilo ulazak muslimanskim djevojčicama koje nose hidžab, pozivajući se na naredbu ministarstva obrazovanja, što je izazvalo proteste roditelja i učenika.

Hindu studenti su pokrenuli kontraproteste, pohrlivši u škole posljednjih dana u znak podrške zabrani, primoravši vladu države Karnataka da zatvori škole i fakultete na tri dana kako bi ublažila tenzije između dvije zajednice.

U jednom incidentu na videosnimku koji se dijeli na internetu, učenica koja nosi hidžab okružena je hinduističkim mladićima koji uzvikuju vjerske slogane dok pokušavaju ući u njenu školu u Karnataki.



"Nastavit ćemo protestovati dok vlada ne prestane da vrijeđa studente", rekla je Tasmeen Sultana, jedna od demonstranata.
"Želimo nazad naša osnovna prava... ne možete nam oduzeti prava", poručila je.

Protesti su također planirani u glavnom gradu Indije New Delhiju.

"Odbijanje da se djevojčice puste u školu u hidžabu je užasno. Objektivizacija žena i dalje postoji - zato što nose manje ili više", napisala je Yousafzai u tvitu kasno u utorak.

Vlada Karnatake, u kojoj 12 posto stanovništva čine muslimani, a kojom vlada hinduistička nacionalistička partija Bharatiya Janata (BJP) premijera Narendre Modija, poručila je u naredbi da učenici treba da poštuju pravila odijevanja koje su postavile škole.

Opozicione stranke i kritičari optužuju vladu BJP na saveznom i državnom nivou za diskriminaciju manjinskog muslimanskog stanovništva. Modi je branio svoju odluku poručivši da njegova ekonomska i socijalna politika koristi svim Indijcima.

Izvor: Klix.ba

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Indija: Protesti i blokirane ulice nakon zabrane nošenja hidžaba u školama

Post by insomnia » 10 Feb 2022, 07:42

Sto bi rekla braca sa tema o Turskoj i Iranu njihova zemlja, njihova pravila. Zakoni se moraju postovati.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Indija: Protesti i blokirane ulice nakon zabrane nošenja hidžaba u školama

Post by The 51st State » 10 Feb 2022, 07:44

Nisam ni sumnjo da ce snjak stati na stranu hindu nacista cekamo jos particioaciju dildo fgr kamp ekipe.

A curi svaka cast, nije ustknula pred stotinama kerova.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Indija: Protesti i blokirane ulice nakon zabrane nošenja hidžaba u školama

Post by insomnia » 10 Feb 2022, 07:59

Nisam ni mislio. Sad diktatur i nije bas tako pozeljna? 😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests