Velika Britanija

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Britanci ismijavaju premijerku Theresu May zbog plesa

Post by Čupava » 02 Sep 2018, 23:26

A Dodika kad bi čuli i vidjeli ... :D.
.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Britanci ismijavaju premijerku Theresu May zbog plesa

Post by toxic » 03 Sep 2018, 00:57

Čupava wrote: 02 Sep 2018, 23:26 A Dodika kad bi čuli i vidjeli ... :D.
Nazalost, prisustvovala sam jednoj svadbi na kojoj se doticni uhvatio mikrofona. :grana tragi-komedija.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Britanci ismijavaju premijerku Theresu May zbog plesa

Post by Hannibal » 03 Sep 2018, 01:17

Krokodil Behko wrote: 02 Sep 2018, 23:23
Maja wrote: 02 Sep 2018, 22:52 Jel ono i Bus ovako plesao.
Ma politicari misle da trebaju otkriti tu svoju ko fol zabavnu i obicnu tj ljudsku stranu pa ovako na silu (izvjestaceno) plesu ili pjevaju. Plus ono javljanje i uzimanje u ruke djece iz gomile.
Sta ja znam. Meni to nista ne djeluje onako spontano, od srca.

A šta bi tek rekla za Vučića, jučer :haha

Koji ofiran scenarij i on glumi doktora, na licu mjesta

Image

Žeželjev most otvoren je danas u Novom Sadu, a svečanosti je prisustvovao i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić u društvu evropskog komesara Johannesa Hahna, gradonačelnika Novog Sada Miloša Vučevića, drugih članova Vlade Srbije

Otvaranju je prisustvovao i velikog broja građana, a jedna starija gospođa je navodno pala i povredila nogu. Kako je došlo do nezgode nije poznato.

Ona je završila na nosilima Hitne pomoći, a oko gospođe okupili su se i građani koji su došli na otvaranje mosta.

Sve je ispratio i predsjednik Vučić koji je prišao sugrađanki, uzeo je za ruku i popričao sa njom nekoliko minuta.
ne bi me cudilo da je sve ovo iscenirano haha
🐽

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Britanci ismijavaju premijerku Theresu May zbog plesa

Post by Čupava » 03 Sep 2018, 07:12

toxic wrote: 03 Sep 2018, 00:57
Čupava wrote: 02 Sep 2018, 23:26 A Dodika kad bi čuli i vidjeli ... :D.
Nazalost, prisustvovala sam jednoj svadbi na kojoj se doticni uhvatio mikrofona. :grana tragi-komedija.
Vjerujem... i bez mikrofona je .. :roll a tek sa :rol :rol
.

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Britanci ismijavaju premijerku Theresu May zbog plesa

Post by orbit » 03 Sep 2018, 07:22

toxic wrote: 03 Sep 2018, 00:57
Čupava wrote: 02 Sep 2018, 23:26 A Dodika kad bi čuli i vidjeli ... :D.
Nazalost, prisustvovala sam jednoj svadbi na kojoj se doticni uhvatio mikrofona. :grana tragi-komedija.

Pjevanjem skrece narodu pozornost sa bitnih zivotnih problema ( ekonomija,bolji zivitni standard,iseljavanje stanovnistva,slab natalitet,itd.itd ).

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Britanci ismijavaju premijerku Theresu May zbog plesa

Post by spacebound » 03 Sep 2018, 07:35

toxic wrote: 03 Sep 2018, 00:57
Čupava wrote: 02 Sep 2018, 23:26 A Dodika kad bi čuli i vidjeli ... :D.
Nazalost, prisustvovala sam jednoj svadbi na kojoj se doticni uhvatio mikrofona. :grana tragi-komedija.
Dje si, burzujko :obrve ?

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Velika Britanija

Post by CikCikCikPogodi » 28 Nov 2020, 16:32




User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Velika Britanija

Post by Krokodil Behko » 03 Jan 2021, 10:29

Sturgeon: Škotska se nada nezavisnosti i članstvu u EU


Image

Škotska premijerka Nicola Sturgeon je danas izjavila da se nada da će Škotska steći nezavisnost i moći da se "pridruži" Evropskoj uniji, ističući da je Brexit protiv želja Škota, koji su na referendumu 2016. glasali protiv izlaska iz Unije.


"Sada prolazimo kroz težak Brexit protiv naše volje, u najgorem mogućem trenutku, usred pandemije i ekonomske recesije", napisala je škotska premijerka na web stranici svoje stranke SNP-e, dva dana nakon izlaska Velike Britanije iz jedinstvenog tržišta i carinske unije.

Ona je ponovila riješenost da organizira novi referendum o škotskoj nezavisnosti, nakon izjašnjavanja 2014. kada je 55 posto Škota bilo protiv nezavisnosti.

Međutim, odluka o organiziranju takvog referenduma ostaje na britanskom premijeru Borisu Johnsonu koji odbija da to učini.

Ipak, ubjedljiva pobjeda SNP-a na lokalnim izborima u maju povećala bi pritisak na London da pristane na novi referendum.

Po posljednjoj anketi sredinom decembra, 58 posto Škota podržava odvajanje od Velike Britanije.

"Kao nezavisna članica Evropske unije, Škotska bi bila partner i mogla bi da gradi mostove ne samo most ka izgradnji snažnije ekonomije i pravednijeg društva, već i most koji bi olakšao odnose EU i Velike Britanije", navela je škotska premijerka.

Dok je 51,9 odsto Britanaca 2016. glasalo za Brexit, 62 odsto Škota je bilo protiv izlaska iz Evropske unije.

Premijerka je rekla da je Škotska za gotovo 50 godina članstva u EU imala koristi od jedinstvenog tržišta, uključujući slobodu kretanja.

"Više od 230.000 ljudi iz cele Evrope izabralo je Škotsku za svoj dom. To su naši prijatelji i naša porodica i zaista želimo da to i ostanu", istakla je ona.

Poslije Brexita "naši građani će biti manje sigurni i bit će im ograničeno pravo da rade, uče i žive negdje drugdje u Evropi", ukazala je škotska premijerka, podsjećajući da je 2.000 Škota učestvovalo prošle godine u programu univerzitetske razmjene EU Erazmus kojeg se britanska vlada odrekla da bi ga zamijenila svojim međunarodnim programom.

"Mi nismo željeli da odemo i nadamo se da ćemo se uskoro ponovo pridružiti kao jednaki partneri", rekla je premijerka Škotske Nicola Sturgeon, prenosi Beta.

(Vijesti.ba / FENA)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Velika Britanija

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2021, 11:19

Bašte ugostiteljskih objekata sinoć su prvi put radile otkako je Engleska u lockdownu od 5. januara, a čekanje za milione ljudi, koji su u decembru živjeli pod ograničenjima 4. nivoa, bilo je još duže.
Oduvijek sam tvrdio, da Britanci nisu normalni. E čuj, 4 mjeseca izdržali u lockdownu.
Treba njih zaobilaziti
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Velika Britanija

Post by Duminjo » 08 May 2021, 14:46

Krokodil Behko wrote: 03 Jan 2021, 10:29
Sturgeon: Škotska se nada nezavisnosti i članstvu u EU


Image

Škotska premijerka Nicola Sturgeon je danas izjavila da se nada da će Škotska steći nezavisnost i moći da se "pridruži" Evropskoj uniji, ističući da je Brexit protiv želja Škota, koji su na referendumu 2016. glasali protiv izlaska iz Unije.


"Sada prolazimo kroz težak Brexit protiv naše volje, u najgorem mogućem trenutku, usred pandemije i ekonomske recesije", napisala je škotska premijerka na web stranici svoje stranke SNP-e, dva dana nakon izlaska Velike Britanije iz jedinstvenog tržišta i carinske unije.

Ona je ponovila riješenost da organizira novi referendum o škotskoj nezavisnosti, nakon izjašnjavanja 2014. kada je 55 posto Škota bilo protiv nezavisnosti.

Međutim, odluka o organiziranju takvog referenduma ostaje na britanskom premijeru Borisu Johnsonu koji odbija da to učini.

Ipak, ubjedljiva pobjeda SNP-a na lokalnim izborima u maju povećala bi pritisak na London da pristane na novi referendum.

Po posljednjoj anketi sredinom decembra, 58 posto Škota podržava odvajanje od Velike Britanije.

"Kao nezavisna članica Evropske unije, Škotska bi bila partner i mogla bi da gradi mostove ne samo most ka izgradnji snažnije ekonomije i pravednijeg društva, već i most koji bi olakšao odnose EU i Velike Britanije", navela je škotska premijerka.

Dok je 51,9 odsto Britanaca 2016. glasalo za Brexit, 62 odsto Škota je bilo protiv izlaska iz Evropske unije.

Premijerka je rekla da je Škotska za gotovo 50 godina članstva u EU imala koristi od jedinstvenog tržišta, uključujući slobodu kretanja.

"Više od 230.000 ljudi iz cele Evrope izabralo je Škotsku za svoj dom. To su naši prijatelji i naša porodica i zaista želimo da to i ostanu", istakla je ona.

Poslije Brexita "naši građani će biti manje sigurni i bit će im ograničeno pravo da rade, uče i žive negdje drugdje u Evropi", ukazala je škotska premijerka, podsjećajući da je 2.000 Škota učestvovalo prošle godine u programu univerzitetske razmjene EU Erazmus kojeg se britanska vlada odrekla da bi ga zamijenila svojim međunarodnim programom.

"Mi nismo željeli da odemo i nadamo se da ćemo se uskoro ponovo pridružiti kao jednaki partneri", rekla je premijerka Škotske Nicola Sturgeon, prenosi Beta.

(Vijesti.ba / FENA)

ŠKOTSKA nacionalna stranka (SNP) koja je obećala referendum o izlasku iz Ujedinjenog Kraljevstva ako osvoji vlast, danas će saznati je li osvojila većinu u škotskom parlamentu.

Konačni rezultati bit će objavljeni kasnije u subotu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Velika Britanija

Post by Krokodil Behko » 09 May 2021, 09:32

Bolja da sačekaju par godina, dok se ne iskristališe sve, oko brexita.
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Velika Britanija

Post by Duminjo » 09 May 2021, 12:13

MA ne znam, koliko se prica o razjedinjenoj EU, bolja im je mozda opcija da ostane ovako kako je do sada.. Ne znam sta im fali.
A mozda samo blefiraju da bi imali bolji položaj u britanskog uniji. Odvajanje se sigurno ne bi svidjelo ni englezima ni Amerikancima pa bi tu bilo podapinjanja raznoraznih

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Velika Britanija

Post by Pasaga » 09 May 2021, 12:22

paja patak wrote: 09 May 2021, 12:13 MA ne znam, koliko se prica o razjedinjenoj EU, bolja im je mozda opcija da ostane ovako kako je do sada.. Ne znam sta im fali.
A mozda samo blefiraju da bi imali bolji položaj u britanskog uniji. Odvajanje se sigurno ne bi svidjelo ni englezima ni Amerikancima pa bi tu bilo podapinjanja raznoraznih
najvjerovatnije
sad se osjecaju kao kolonija
isto kao sto bi se i rs osjecala u srbiji
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Velika Britanija

Post by Krokodil Behko » 09 May 2021, 17:07

paja patak wrote: 09 May 2021, 12:13 MA ne znam, koliko se prica o razjedinjenoj EU, bolja im je mozda opcija da ostane ovako kako je do sada.. Ne znam sta im fali.
A mozda samo blefiraju da bi imali bolji položaj u britanskog uniji. Odvajanje se sigurno ne bi svidjelo ni englezima ni Amerikancima pa bi tu bilo podapinjanja raznoraznih

Davno je kancelarka, lansirala ideju o EU u više brzina, ali se protive oni, koje su primili u članstvo bezveze, uveli ih u pravo i sad ih stručno muzu. Mada, to im je jedino dobro rješenje.
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Velika Britanija

Post by Duminjo » 27 Jun 2022, 11:56

Novi zakon u Britaniji: Doživotni zatvor za vozače koji ubiju nekog u saobraćaju

Image

Britanski vozači koji izazovu saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom suočavaće se sa kaznom doživotne robije kada na snagu stupe izmene Zakona o bezbednosti u saobraćaju.


Sudije će moći da izriču kaznu doživotnog zatvora za lica koja izazovu nesreće sa smrtnim ishodom, kao i ako su vozili pod uticajem alkohola i droge, prenosi BBC.

Trenutno su maksimalne predviđene kazne za svako od ovih krivičnih dela 14 godina zatvora.

„Odgovorni za saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom sada se suočavaju sa kaznom doživotnog boravka iza rešetaka. Previše je života izgubljeno zbog nesmotrene vožnje“, rekao je britanski ministar pravosuđa Dominik Rab.

Izmenama zakona, vozači koji izazovu nesreću sa težim ili trajnim povredama biće suočeni sa oštrijim kaznama.

Predložene izmene prvi put su iznete 2017. godine i na snagu će stupiti u utorak 28. juna.

Izmene će se primjenjivati u Engleskoj, Škotskoj i Velsu, ali ne i u Sjevernoj Irskoj, koja ima odvojene zakone o bezbednosti u saobraćaju.



N1

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Velika Britanija

Post by insomnia » 05 Jul 2022, 22:17

Kriza vlade u GB. Ostavke podnijeli ministri finansija i zdravstva jer nemaju vise povjerenja u BJ i stranku
I u torijevcima novi seksualni skandal. Visoki funkcioner optuzen za seksualno uznemiravanje vise muskaraca sto su pokusali zataskati
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Velika Britanija

Post by insomnia » 06 Jul 2022, 19:46

Pljuste ostavke u britanskoj vladi samo se BJ drzi fotelje ko pjan plot
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1541 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: Velika Britanija

Post by TAFKAP » 06 Jul 2022, 19:46

Kaže izbacit će ga iz Downing St. 10 jedino sa flamethrower, kaže ne napušta se kuća kad je situacija najteža, tj. kad hala gori

:plavi

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Velika Britanija

Post by insomnia » 06 Jul 2022, 19:49

Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Velika Britanija

Post by insomnia » 06 Jul 2022, 19:57

Image
Ministrica pravde
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: baton and 21 guests