Velika Britanija

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 15 Jun 2017, 00:31

Ovdje je izginula sirotinja.

Daj Boze da sutra ne saznamo da je 100 mrtvih. Zena je bacila bebu sa 9-tog ili 10-tog sprata i covjek je uhvatio. Druga je bacila dvoje djece sa 4-tog ili 5-tog, kazu da su djeca prezivjela.

Evo lica nekih za koje se nista ne zna:

https://www.theguardian.com/uk-news/201 ... tower-fire

El-Fatiha

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Nice try » 15 Jun 2017, 06:49

Strašne scene,velika tragedija.
Nevjerovatno da tako sve redom izgori :grana

Evo,razlog zbog kojeg su mnogi spašeni

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/poza ... /170615002
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 15 Jun 2017, 23:45

Kao sto sam nazalost predvidjela, vec se govori o strahu da je vatrom usmrceno 100 ljudi.

Oni koji su prezivjeli, prezivjeli su zato sto nisu slusali savjete vatrogasaca da ostanu u stanovima. Ovi sto su ih poslusali su izgorili cekajuci da ih vatrogasci spase i pitanje je da li ce ikada biti identificirani.

http://www.independent.co.uk/news/uk/ho ... 92446.html

Sad ce krenuti istraga koja ce trajati godinu-dvije i u medjuvremenu ce se sve zataskati. Kao sto necemo pricati o tome kako bi intrenet i mediji globalno brujali o teorijama zavjere da u ovoj vatri nisu vecinski izgorjeli muslimani, Crnci i nesto engleske sirotinje. j.... te ja licemjerni svijete.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by srculence7 » 15 Jun 2017, 23:55

:grana ako je došlo i do propusta prilikom intervencije, to uvek tako prođe u odugovlačenju...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 16 Jun 2017, 00:13

srculence7 wrote: 15 Jun 2017, 23:55 :grana ako je došlo i do propusta prilikom intervencije, to uvek tako prođe u odugovlačenju...
Sta li bi ova recenica trebala znaciti? :grana

I o kakvoj intervenciji ti pricas? 24-spratni neboder je u potpunosti izgorio, je li ne vidis fotografiju i video iznad? Da su lokalna djeca bacala kante vode na zgradu - rezultat bi bio identican.

:grana :grana :grana

Jedino cemu su vatrogasci doprinijeli je broj izgorjelih, zadrzavajuci ih u stanovima pogresnim savjetima - jer su se neki javili roditeljima (ova cura Italijanka i njen momak) da se oproste od njih poslije 3 ujutru. Vatra je pocela u 1. Proslo je vise od 2 sata prije nego sto ih je dim i vatra usmrtila.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120504
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Krokodil Behko » 16 Jun 2017, 00:22

Lavlje_srce wrote: 15 Jun 2017, 23:45 Oni koji su prezivjeli, prezivjeli su zato sto nisu slusali savjete vatrogasaca da ostanu u stanovima.

Pa vjerovatno nisu predvidjeli ovako brzo širenje požara. Odnosno, kad su educirali stanovništvo, u obzir su uzimali pretpostavku da su zgrade i sagrađene i održavane i renovirane po pravilima.
srculence7 wrote: 15 Jun 2017, 23:55 :grana ako je došlo i do propusta prilikom intervencije, to uvek tako prođe u odugovlačenju...

Ma valjda su vodom mogli dobaciti samo do 10. sprata.
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by srculence7 » 16 Jun 2017, 00:29

Lavlje_srce wrote: 16 Jun 2017, 00:13
srculence7 wrote: 15 Jun 2017, 23:55 :grana ako je došlo i do propusta prilikom intervencije, to uvek tako prođe u odugovlačenju...
Sta li bi ova recenica trebala znaciti? :grana

I o kakvoj intervenciji ti pricas? 24-spratni neboder je u potpunosti izgorio, je li ne vidis fotografiju i video iznad? Da su lokalna djeca bacala kante vode na zgradu - rezultat bi bio identican.

:grana :grana :grana
Ne mislim samo na ovaj slučaj a vidim ti si stručnjak za gašenje :rol
I ne mora na svakoj temi da se upada u raspravu. Niti mi je to namera sa tobom da činim...Ako ti zadovoljstvo predstavlja neka bude i glup komentar, i to je potrebno zdravlju (mom, da ne bude zabune, ostavljam prostor sebi i za to)
Tu svakako ne možeš okriviti te ljude koji su radili svoj posao već one zverke koje su trebale drugačija naređenja da daju i da se to odradi na neki drugi način...ali svi ovako znaju da pametuju.
Jadni ti ljudi koje je ta strahota snašla.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 16 Jun 2017, 00:40

Krokodil Behko wrote: 16 Jun 2017, 00:22 Pa vjerovatno nisu predvidjeli ovako brzo širenje požara. Odnosno, kad su educirali stanovništvo, u obzir su uzimali pretpostavku da su zgrade i sagrađene i održavane i renovirane po pravilima.
Ma da, nisu culi za protupozarnu zastitu. Evo kako su Turci 2012 zaustavili pozar. Poginulih - 0.

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-18867266
srculence7 wrote: 16 Jun 2017, 00:29 Ne mislim samo na ovaj slučaj a vidim ti si stručnjak za gašenje :rol
I ne mora na svakoj temi da se upada u raspravu. Niti mi je to namera sa tobom da činim...Ako ti zadovoljstvo predstavlja neka bude i glup komentar, i to je potrebno zdravlju (mom, da ne bude zabune, ostavljam prostor sebi i za to)
Tu svakako ne možeš okriviti te ljude koji su radili svoj posao već one zverke koje su trebale drugačija naređenja da daju i da se to odradi na neki drugi način...ali svi ovako znaju da pametuju.
Jadni ti ljudi koje je ta strahota snašla.
To za sta sam ja strucnjak nije tvoj problem, nikad nije bio niti ce ikad biti - a strucna jesam, hvala na pitanju. Daleko od toga da s tobom zelim ulaziti u rasprave, znala sam da sam pogrijesla u trenutku kada sam se osvrnula na tvoj komentar. :grana Uzgred, zar za pametovanje (ili 'pametovanje') nisi ti tu zaduzena? Ja tu izrazavam potresenost ovom tragedijom.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by srculence7 » 16 Jun 2017, 01:00

Lavlje_srce wrote: 16 Jun 2017, 00:40 To za sta sam ja strucnjak nije tvoj problem, nikad nije bio niti ce ikad biti - a strucna jesam, hvala na pitanju. Daleko od toga da s tobom zelim ulaziti u rasprave, znala sam da sam pogrijesla u trenutku kada sam se osvrnula na tvoj komentar. :grana Uzgred, zar za pametovanje (ili 'pametovanje') nisi ti tu zaduzena? Ja tu izrazavam potresenost ovom tragedijom.
Ne znam samo kako si to na osnovu tog komentara zaključila da pametujem, što se tvoje stručnosti tiče :respekt
I ne samo za tu oblast, široki je to spektar ;)
A da, znamo da te sve duboko drma i pogađa ...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 16 Jun 2017, 08:04

srculence7 wrote: 16 Jun 2017, 01:00 Ne znam samo kako si to na osnovu tog komentara zaključila da pametujem, što se tvoje stručnosti tiče :respekt
I ne samo za tu oblast, široki je to spektar ;)
A da, znamo da te sve duboko drma i pogađa ...
O tome i svemu drugome mozemo porazgovarati oci u oci, mada znam da je mnogo lakse sipati otrov iza relativne anonimnosti monitora. Pun vas je internet, postoji i naziv za vas. Javi se kad budes spremna stati za svojih rijeci. Dotad gledaj svoja posla. Ono, pokusaj, nije tesko.

Pitanje je kakva je osoba koju ova tragdija ne pogadja, i o tome mozemo oci u oci.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by srculence7 » 16 Jun 2017, 08:34

Nemam problem nikakav sa tobom niti želju da se prepucavam a tvoje tipično ponašanje je da se nakačiš nekom na post insinuirajući da je glup i sl. a onda kada ti neko na to odgovori preuzmeš ulogu neke "žrtve" napada.
A verovatno ti se ni obratila ne bih da ne stižu obaveštenja za to kada si citiran,sreća pa se to može rešiti.
I tako budi s mirom da ništa loše ne mislim.
A svakog nešto drma ali eto neko potencira priču o tome a neko jednostavno zanemi pred takvim prizorom,nismo svi isti i ne reagujemo svi jednako i dok se te razlike ne prihvate biće i ovakvih nesporazuma. :tjesi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 16 Jun 2017, 08:49

srculence7 wrote: 16 Jun 2017, 08:34 Nemam problem nikakav sa tobom niti želju da se prepucavam a tvoje tipično ponašanje je da se nakačiš nekom na post insinuirajući da je glup i sl. a onda kada ti neko na to odgovori preuzmeš ulogu neke "žrtve" napada.
A verovatno ti se ni obratila ne bih da ne stižu obaveštenja za to kada si citiran,sreća pa se to može rešiti.
I tako budi s mirom da ništa loše ne mislim.
A svakog nešto drma ali eto neko potencira priču o tome a neko jednostavno zanemi pred takvim prizorom,nismo svi isti i ne reagujemo svi jednako i dok se te razlike ne prihvate biće i ovakvih nesporazuma. :tjesi
Sta li bi tek trebalo reci za tvoje insinuacije tipa 'znamo da te sve drma i pogadja'?

Budi i ti s mirom.

Ovo je prica o tome kako su oni koji imaju malo prava izginuli na najgori moguci nacin, zato sto su ih oni koji im odredjuju prava zgurali u objekat u kome nisu bili sigurni od ove vrste tragedije. Link iznad o pozaru u Istanbulu, kao i pozar u Dubaiju prije par godina (u objektima koji su bili osigurani od ovakvog ishoda) u kojima niko nije poginuo, sve govori. Oprosti sto me ovakva vrsta diskriminacije pogadja.

User avatar
biha
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 777
Joined: 23 Nov 2014, 12:28
Has thanked: 39 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by biha » 16 Jun 2017, 08:57

Koliko sam shvatio ,taj neboder bio pun azilanata i izbjeglica!!! Zapadni medij to vjesto izbjegavaju da naglase!!

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by srculence7 » 16 Jun 2017, 09:03

Hoćeš reći da je isto nekom kazati da je glup i preosetljiv odnosno da preterano reaguje.
A o diskriminaciji možemo pričati koliko god želiš i to počevši od "naših dvorišta". Svakoga dana se sa tim problemima suočavam.
Povodom linka,opet da se vratim na taj moj post odakle je sve počelo i intervenisanje, odnosno one koji su za to odgovorni...tačnije propusta i utvrđivanja krivice koji se odlažu.I šta na kraju bude sa tim?
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by srculence7 » 16 Jun 2017, 09:12

biha wrote: 16 Jun 2017, 08:57 Koliko sam shvatio ,taj neboder bio pun azilanata i izbjeglica!!! Zapadni medij to vjesto izbjegavaju da naglase!!
To nije ništa čudno,ne žele da skaču sebi u stomak.Jasno je da bi to naglašavanje izazvalo dosta burnih reakcija.
I ovde kada se desi neki incident sa migrantima i bude propraćen u javnosti,nebitnan je osvrt na činjenice ko je kriv za to, uvek se razvija neka paranoja da su nepoželjni i diskriminisani ili da su svi potencijalna opasnost. Većina ljudi dok ne bude suočena sa istinom i iskusi takve situacije stiče uglavnom pogrešnu sliku iz medija.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25703
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3144 times
Been thanked: 4159 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by ina » 16 Jun 2017, 10:00

Uzasno i tuzno.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 17 Jun 2017, 01:17

biha wrote: 16 Jun 2017, 08:57 Koliko sam shvatio ,taj neboder bio pun azilanata i izbjeglica!!! Zapadni medij to vjesto izbjegavaju da naglase!!
Naravno. Kao sto se vjesto izbjegava priznati koliko je ljudi, zena i djece izgorilo. Sad se vec govori o broju vecem od 100. Nocna mora kapitalizma u praksi. Prestrasno.

Uzgred, ova strava i uzas nije samo mene pogodila.

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120504
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2017, 10:22

A jel to taj Peckham, odnosno Londonistan? :D
Zgrada liči.
online


User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Čupava » 17 Jun 2017, 19:50

Uvijek i sve po izbjeglicama... :ccc
.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests