Angela Merkel

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by storm » 15 May 2020, 23:12

carobnjak N wrote: 15 May 2020, 23:06 Nisam nikad skonto tu ideju od Hitlera o istoku kao nekom "zivotnom prostoru " , koji je kao nuzan za Njemce. Sta je on konto , da ce imati po 10 djece svaki Njemac ? On je bio pravo zabrijao u neku kombinaciju Nicheove filozofije i starogermanske mitologije.
Niche je smatrao da je nacin na koji neki narod dozivljava ideju o Bogu, govori kakav je taj narod, kao ogledalo, a bog krscanstva je po njemu bio bog slabica i glupost koja je na skoro 2000 godina zaustavila razvoj .
On je smatrao da je krscanstvo napravilo poremecaj u prirodnoj selekciji dajuci prednost slabima i nejakima i tako opstruirala cutavu zapadnu civilizaciju . On je smatrao da covjek konacno treba dostici svoj ideal boga, tako sto ce ga odbaciti i sam postati bog ili nadcovjek . Zvuci zanimljivo ali sam Niche, kad se pogleda njegova licnost i zivot , nije bio primjer toga. Bio je bolesljiv, psihicki nestabilan i vise neki iziritirani genije
koji se iz vlastitih frustracija obrusio na sve tekovine drustva.
Menj je fascinantnije od njihovog Vermahta upravo ta ideja s kojom su oni ozbiljno krenuli u neko prociscavanje genetike , eutanaziju psihicki bolesnih ili fizicki neizljecivih u vlastitom narodu.
Pa onda one ustanove gdje su se probrane njemacke djevojke parile sa oficirima koji su morali imati idealne fizicke predispozicije sa svim karakteristikama germana. Ta eugenika jel.
Sta bi od toga ispalo pitaj boga .
Nafta, Kavkasko područje... Kaspijsko jezero...
Wermacht je trebao resurse.
Zato se i bilo zapelo za stalingrad, o kojem smo pisali...
Sovjetski savez bi bio klinički mrtav, da su Nijemci ovladali tim područjem. Ovako se dogodilo obrnuto. Nakon tog poraza, samo su još prema Berlinu išli.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16597 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Fuddo » 15 May 2020, 23:13

Fufe wrote: 15 May 2020, 23:01
Pasaga wrote: 15 May 2020, 19:52 gledam,pratim cesto te serijale
prije nekih ,pa po godine....razradili su svu Fran. od pocetka do konacnog pada.
Negdje u FR.ima neki muzej,u njemu su exponati Hicine vojske iz tog vremena,orginali....
Sta me je dojmilo....
Uniforme.... to ameri ni danas nemaju,mogu svirat k.....
Topovi,protivavionski,jbt...koje masine
Ona armija,po svim parametrima,nije smjela izgubit rat.
Ljudi nemaju predstavu šta znači kada za dvije sedmice osvojiš francusku.
Fuddo wrote: 15 May 2020, 21:32 Sama ideja kojom su vodjeni je cisto, nepatvoreno zlo.
To je u startu bilo osudjeno na neuspjeh.
Kad fudo progovori, čak noris zadrži zrak i hvata bilješke.
Koja je to ideja kojom su vođeni?
Pa ok, jasno mi je da si propustio gradivo, al da si bas toliko...muti gurabije, tu si ipak puno visperniji.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Mister No » 15 May 2020, 23:13

dadojović wrote: 15 May 2020, 22:59
Mister No wrote: 15 May 2020, 22:42

Sa prvim dijelom se slažem jer samo onako strijeljanje vlastite vojske (ako se povuče) moglo je zaustaviti poraz.

Sa drugim dijelom ne.
Japanci nisu napali Ruse sa istoka sto je bio zahtjev Hitlera, nego napadaju Ameriku cemu se on protivi.
Podcijenili su Ameriku, tu lezi osnovni razlog rezultata WW2.
S obzirom da su Njemačka, Sovjetski Savez i Japan, kao važni čimbenici u ratu, bile nedomokratske države, teško je predviđati neke njihove postupke.
Jedna od glavnih odlika takvih režima je, ipak nepredvidljivost.
Ali, svakako jedna zanimljiva tema koja nudi razne špekulacije i nagađanja, što bi bilo kad bi bilo.
Da je Njemačka okupirala Britaniju, da se poštovao sporazum Njemačka- SSSR o nenapadanju...
Jasno je da Rusi nikakve sanse nisu imali da se Japan uključio sa istoka.
Ali precijenili su sebe Japanci, a malo ni srece nisu imali.

Hitler nije ni imao za glavni cilj okupaciju Engleske i svastiku okačenu u Londonu.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by storm » 15 May 2020, 23:18

dadojović wrote: 15 May 2020, 23:09
storm wrote: 15 May 2020, 22:58

Dovlacili samo ljude na front i pred njemačke mitraljeze... Kako ih kose, tako ovi iza idu u valovima, i samo kupe puške od palih suboraca, i nastavljaju juriš...
Odlične su knjige Svena Hassela, u kojima je iz perspektive njemačkog vojnika opisao ratnu kampanju u sovjetskom savezu.
Učesnik bitke kod Kurska, i preživjeli iz Stalingrada, između ostalog...
Ali ima i ona knjiga: Zaboravljeni vojnik. Autor je isto njemački vojnik koji je pisao o istinitim događajima. S fokusom na onaj trenutak, kada je počela sovjetska protuofenziva. Kad su se uloge zamjenile
Uh gutao sam Hassela. Odličan stil pisanja. Puno i dokumenata, transkripta u knjigama... Svako je poglavlje započelo sa dokumentarnim dijelom, podacima. Baš zanimljiv način, vidiš da nije neka fikcija.
Započeo je sa knjigom Legija prokletih... Gdje je sazeo ratni put... Nakon uspjeha, raščlanjuje sve na još sedam knjiga...
Danac inače, mobiliziran u SS, dezertirao, te poslan u kazneni puk.
Ciklus završava optužbama protiv rata i ludih glava...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by carobnjak N » 15 May 2020, 23:20

storm wrote: 15 May 2020, 23:12
carobnjak N wrote: 15 May 2020, 23:06 Nisam nikad skonto tu ideju od Hitlera o istoku kao nekom "zivotnom prostoru " , koji je kao nuzan za Njemce. Sta je on konto , da ce imati po 10 djece svaki Njemac ? On je bio pravo zabrijao u neku kombinaciju Nicheove filozofije i starogermanske mitologije.
Niche je smatrao da je nacin na koji neki narod dozivljava ideju o Bogu, govori kakav je taj narod, kao ogledalo, a bog krscanstva je po njemu bio bog slabica i glupost koja je na skoro 2000 godina zaustavila razvoj .
On je smatrao da je krscanstvo napravilo poremecaj u prirodnoj selekciji dajuci prednost slabima i nejakima i tako opstruirala cutavu zapadnu civilizaciju . On je smatrao da covjek konacno treba dostici svoj ideal boga, tako sto ce ga odbaciti i sam postati bog ili nadcovjek . Zvuci zanimljivo ali sam Niche, kad se pogleda njegova licnost i zivot , nije bio primjer toga. Bio je bolesljiv, psihicki nestabilan i vise neki iziritirani genije
koji se iz vlastitih frustracija obrusio na sve tekovine drustva.
Menj je fascinantnije od njihovog Vermahta upravo ta ideja s kojom su oni ozbiljno krenuli u neko prociscavanje genetike , eutanaziju psihicki bolesnih ili fizicki neizljecivih u vlastitom narodu.
Pa onda one ustanove gdje su se probrane njemacke djevojke parile sa oficirima koji su morali imati idealne fizicke predispozicije sa svim karakteristikama germana. Ta eugenika jel.
Sta bi od toga ispalo pitaj boga .
Nafta, Kavkasko područje... Kaspijsko jezero...
Wermacht je trebao resurse.
Zato se i bilo zapelo za stalingrad, o kojem smo pisali...
Sovjetski savez bi bio klinički mrtav, da su Nijemci ovladali tim područjem. Ovako se dogodilo obrnuto. Nakon tog poraza, samo su još prema Berlinu išli.
bolje da su okupirali bliski istok, ko amerikanci danas ...ali imali su oni tu fix ideju koju im je usadio Adolf o širenju i pročišćavanju njemačke
arijevske "rase" koja će vladati svijetom.
megalomanija u koju se izgleda lako upada , pogledati samo alternativne istoričare u Srbiji i priču kou oni sami sebi pričaju u 21 vijeku.
zato ja i govorim da je glupo to veličanje Njemaca kao nečeg nadmoćnog jer je to odvojeno od relanosti, pomaknuto, kao neki
kolektivni mentalni poremećaj koji nastaje u toj psihologiji mase.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by dadojović » 15 May 2020, 23:24

storm wrote: 15 May 2020, 23:18
dadojović wrote: 15 May 2020, 23:09
Ali ima i ona knjiga: Zaboravljeni vojnik. Autor je isto njemački vojnik koji je pisao o istinitim događajima. S fokusom na onaj trenutak, kada je počela sovjetska protuofenziva. Kad su se uloge zamjenile
Uh gutao sam Hassela. Odličan stil pisanja. Puno i dokumenata, transkripta u knjigama... Svako je poglavlje započelo sa dokumentarnim dijelom, podacima. Baš zanimljiv način, vidiš da nije neka fikcija.
Započeo je sa knjigom Legija prokletih... Gdje je sazeo ratni put... Nakon uspjeha, raščlanjuje sve na još sedam knjiga...
Danac inače, mobiliziran u SS, dezertirao, te poslan u kazneni puk.
Ciklus završava optužbama protiv rata i ludih glava...
Nisam ga čitao.
Zaboravljeni vojnik je napisao, ako ne griješim Guy Sajer.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Taare » 15 May 2020, 23:26

Fuddo wrote: 15 May 2020, 23:13 jasno mi je da si propustio gradivo
Ništa tebi nije jasno, forumski cirkusantu.
Očigledno je da si istoriju i geografiju učio od istih onih osoba od kojih je učio i tvoj predsjednik.
Helem, ili odgovori na postavljeno pitanje, ili ignoriši, samo me poštedi svojih malograđanskih doskočica.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16597 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Fuddo » 15 May 2020, 23:32

Fufe wrote: 15 May 2020, 23:26
Fuddo wrote: 15 May 2020, 23:13 jasno mi je da si propustio gradivo
Ništa tebi nije jasno, forumski cirkusantu.
Očigledno je da si istoriju i geografiju učio od istih onih osoba od kojih je učio i tvoj predsjednik.
Helem, ili odgovori na postavljeno pitanje, ili ignoriši, samo me poštedi svojih malograđanskih doskočica.
Kojom se idejom Adolf vodio?
Da ti to odgovorim.
Pa to se sine Dino uci u prvom osnovne.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by storm » 15 May 2020, 23:33

dadojović wrote: 15 May 2020, 23:24
storm wrote: 15 May 2020, 23:18

Uh gutao sam Hassela. Odličan stil pisanja. Puno i dokumenata, transkripta u knjigama... Svako je poglavlje započelo sa dokumentarnim dijelom, podacima. Baš zanimljiv način, vidiš da nije neka fikcija.
Započeo je sa knjigom Legija prokletih... Gdje je sazeo ratni put... Nakon uspjeha, raščlanjuje sve na još sedam knjiga...
Danac inače, mobiliziran u SS, dezertirao, te poslan u kazneni puk.
Ciklus završava optužbama protiv rata i ludih glava...
Nisam ga čitao.
Zaboravljeni vojnik je napisao, ako ne griješim Guy Sajer.
Ako naletiš, ja sam kupovao u zg knjižarama devedesetih... Prvo, kažem Legija prokletih... Sve ukupna knjiga, onda ss general oko stalingrada, oklopnici smrti, kursk, ako se ne varam...
Potrazim Guya :ok
sven-hassel-5-knjiga-slika-98759937.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by dadojović » 15 May 2020, 23:35

storm wrote: 15 May 2020, 23:33
dadojović wrote: 15 May 2020, 23:24
Nisam ga čitao.
Zaboravljeni vojnik je napisao, ako ne griješim Guy Sajer.
Ako naletiš, ja sam kupovao u zg knjižarama devedesetih... Prvo, kažem Legija prokletih... Sve ukupna knjiga, onda ss general oko stalingrada, oklopnici smrti, kursk, ako se ne varam...
Potrazim Guya :ok
sven-hassel-5-knjiga-slika-98759937.jpg
Kao literalno djelo nije nekakve pretjerane kvalitete, kao dokumentarno...iz prve ruke, brutalno iskreno i autentično.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Taare » 15 May 2020, 23:37

Fuddo wrote: 15 May 2020, 23:32 Kojom se idejom Adolf vodio?
Da ti to odgovorim.
Ako ikako može, please :)
Svi mi se morete obratit

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16597 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Fuddo » 15 May 2020, 23:39

Ne moze.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by storm » 15 May 2020, 23:45

dadojović wrote: 15 May 2020, 23:35
storm wrote: 15 May 2020, 23:33

Ako naletiš, ja sam kupovao u zg knjižarama devedesetih... Prvo, kažem Legija prokletih... Sve ukupna knjiga, onda ss general oko stalingrada, oklopnici smrti, kursk, ako se ne varam...
Potrazim Guya :ok
sven-hassel-5-knjiga-slika-98759937.jpg
Kao literalno djelo nije nekakve pretjerane kvalitete, kao dokumentarno...iz prve ruke, brutalno iskreno i autentično.
Naravno, ipak su to bili obični ljudi, vojnici na kraju... Ali snažnih poruka, i kako kažeš brutalnim prikazom, iskrenoscu, privuče te...
Hehe evo na nekom drugom foruma, dobra ocjena :oo
Čita li iko Sven Hassela?

Meni su njegove knjige sjajne jer pokazuju apsurd rata i kako to zaista izgleda u prvim redovima, kako je "njemačka zlatna mladež hrabro koračala ka konačnoj pobjedi" a u realnosti je to sve puno boli, laži, prevara, krvi, znoja i čega sve ne.

Za one koji ne znaju, Sven Hassel je danski pisac koji piše svoje doživljaje iz 2. svjetskog rata gdje je bio član njemačke kažnjeničke jedinice kao tenkista. U svojim knjigama se isprepliću bol i humor, rat i smiraj u rovu i pokazuje svakodnevne želje i strahove običnog vojnika a stalno je okružen živopisnim likovima. Nekako bih ga uporedio sa brutalnom verzijom Remarquea koji iskreno govori o svemu što se dešavalo da se čovjeku nekad zaista smuči od svega i njegov anti-ratni stav je prisutan u svim knjigama.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Taare » 16 May 2020, 02:18

Unaprijed se izvinjavam za razvodnjavanje ove teme i solidne diskusije. Jednostavno sam prinuđen na taj potez kako bih kolegu fudu podučio nekim istorijskim činjenicama.
Helem, hitler je još onomad sanjao evropsku uniju, samo što diktat ne bi dolazio iz brisela kakav je slučaj u našem vremenu, nego iz berlina.
sam moderni monetarni sistem je izum njemačkih bankara.
Španske i druge evropske banke su već bunkerovale njemačku marku.
Dakle, suverene države sa nacionalnim valutama bi itekako ostale, ali bi se međudržavne transakcije vršile u markama. Rezervna evropska valuta.
Zvuči poznato? Da, ciljam na petrodolar.
Ako poželiš da kupiš naftu a imaš bosanske marke, znaj da ćeš ostati bez nafte. Naime, prvo moraš kupiti dolar, pa tek onda naftu za dolare.
Budući da čitava industrija počiva na nafti, logično da je dolar dobio pokriće koje je nestalo gubitkom zlatnog standarda.
Zahvaljujući tome, ameri su bili u stanju da širom svijeta izgrade preko 1000 vojnih baza.
Kako bi tek izgledala njemačka koja je planirala da se svaka moguća transakcija vrši u markama?!

Šta je to loše u njihovoj politici?
Ovo pitam iz ugla prosječnog evropejca poput talijana, španaca, portugalaca, engleza ili francuza, a ne iz ugla dine bošnjaka koji prezire svaki zločin, a kamoli genocid ili holokaust koji se desio evropskim jevrejima.

Evropljani ne dijele moje mišljenje. Mislim, djelima su pokazali i dokazali da ne dijele moje mišljenje.

Da su švabe dobile rat, ponašali bi se poput engleza tj bili bi samoproglaseni donosioci prosperiteta.
O holokaustu ne bi bilo ni pomena.

No, krenimo redom.
Na samo godinu dana prije genocida u srebrenici, desio se jedan drugi genocid.
Neš ne vjerujem da je poznat u državi koja se busa da je "najveća iliti prva demokratija na svijetu"
Koji je to genocid? Jedan u africi. Koji?
Možda hutsu i mutsu? Ili ipak bi huci i tuci?
Ma jok, većina modernih amera ima jedan univerzalni naziv za te narode, a to je nigeri.
Cijeli svijet zna za terorističke napade u americi u kojima je poginulo nekih 3k ljudi, ali barem 80% naroda nema pojma za genocid koji se desio u africi. Ruanda je tačna lokacija. Tu su hutu za neka dva mjeseca pobili oko milion tutsija.
Ubijali su redom žene, djecu, muškarce i stare.
Znaš li da se taj genocid ne bi desio bez direktne francuske podrške? Isto tako se ne bi desio da nisu povučeni mirovnjaci. Da, da, 1994. godina.

Haj da odemo još par godina u prošlost.
1960. godina i čuveni britanski akt o flori i fauni u australiji.
Znaš li kako je klasificirano domicilno stanovništvo - aboridžani? Klasificirani su kao životinje. Bukvalno!
Ljudi su smješteni u grupu životinja.

Jesi li ikada čuo za abo-hunting? Ne, ne radi se o tradicionalnim metodama lova životinja, nego lovu na ljude.
Jesi li čuo za genocid u australiji u kojem je za nekih 100 godina uništeno 95% domicilnog stanovništva?
Naravno da nisi. Englezi i ameri su good guys.
Znaš li kako su vježbali gađanje? Vježbali su tako što bi aboridžansko dijete zakopali do vrata tj da glava viri iz tla, i onda ga gađali.

Deke zaražene virusima tifusa i kolere nisu američki patent kojim su decimirali indigo-narode, nego engleski koji je uspješno testiran u australiji.
Koncentracioni logori nisu njemački izum, nego engleski u kojima su zatvarali aboridžane.
Znam da vladaš engleskim jezikom tako da mogu preporučiti gvardijanov tekst.

https://www.google.de/amp/s/amp.theguar ... t-confront

Ali i finu knjigu:



Image

Isto su radili na novom zelandu.
Ovo nisu slike nekih lutaka, nego osušene ljudske glave.

Image

Aj još par godina u prošlost.
Na listi imamo čuvenog dobrotvora koji je čitav život posvetio borbi za obespravljene i ugrožene.
Tako je ušao u evropske ćitabe o istoriji.
U slobodno vrijeme je bio kralj i zvao se leopold drugi.
Bio je nijemac, baš kao i svi ostali evropski kraljevi i kraljice i dolazio je iz kuće sachsen-coburg i gotha.
Vladao je belgijom.
Njegova rodica i dan danas vlada velikom britanijom, ali pod imenom windsor.
Druga linija je bila hohenzollern, a nama poznati rođaci iz iste su bili njemački kaizer i ruski car.
No, vratimo se našem junaku, belgijskom kralju leopoldu drugom.

Manje je poznato da je dotični gospodin imao omanju parcelu u africi od nekih milion kvadratnih milja na kojoj je zatekao 20 miliona crnaca.
Posjed se nalazio u državi kongo. Nakon par godina, fini čika-leopold je uspio da decimira lokalno stanovništvo za nekih 50%
Dakle,desetak miliona ljudi za par godina.

Bijeli kralj, crveni kaučuk i crna smrt je odličan dokumentarac.



Znaš li od koga je hitler pokupio ideju o čišćenju rase od bolesnih? Ne, nije ju izmislio. Pokupio ju je od čerčila, a on od frensisa galtona.

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Eugenik

Čerčil se zalagao za sterilizaciju duševnih bolesnika.
Zalagao se za segregaciju i sterilizaciju istih kako bi, citiram: "s tim ljudima izumrlo prokletstvo i kako se isto ne bi prenosilo na naredne generacije."

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Francis_Galton

I, druže fudo, šta je to njemačka planirala :)
Svi mi se morete obratit

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119711
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5666 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

13 činjenica iz privatnog života Angele Merkel

Post by Maja » 21 Jul 2021, 11:19

195003_profimedia0151549397_ff-1-720x444.jpg


Angela Merkel je jedna od najmoćnijih žena današnjice. Volii fudbal i nauku, ali ima paničan strah od pasa. Svoj privatni život drži u tajnosti…

Ovo do sada niste znali o Angeli Merkel:


1. Njeno devojačko ime je Angela Kasner, dok je prezime Merkel “uzela” od prvog muža.

2. Nemci je iz milja zovu Mama.

3. Dok je studirala, Markelova je radila kao barmen na studentskim disko žurkama.

4. Diplomirala je fiziku, a doktorirala kvantnu hemiju. Neki kažu da je uspeh postigla zato što problemu pristupa iz naučnog, analitičkog ugla.

5. Nakon što se razvela od svog prvog muža, živela je u ilegalnom stanu u blizini železničke stanice. Na njen trideseti rođendan, otac joj dolazi u posetu i razočarano joj govori: “Nisi baš daleko dogurala!”

6. U noći kada je pao Berlinski zid, novembra 1989. godine, Angela Merkel imala je 35 godina. Da bi proslavila taj veliki događaj, otišla je u saunu, kasnije malo prošetala i popila jedno pivo. Brzo se vratila kući kako bi se odmorila jer sutra je bio radni dan. Svi ostali u Nemačkoj bili su ekstazi koja je trajala do jutra.

7. Njen suprug, Joakim Zauer je profesor na berlinskom univerzitetu. Ne voli publicitet pa se čak nije ni pojavio na Merkelovoj inauguraciji 2005. godine. Voli operu i šetnju, a vozi se jeftinim avio letovima čak i onda kada mu je dozvoljeno da putuje sa Angelom zvaničnim avionima. Zbog njegovog interesovanja za operu, a nedostatka istog za javnost, Nemci ga zovu “Fantom iz opere”.

8. Merkelova je dobra kuvarica. Obožava da pravi kolače od šljiva i često je viđena kako kupuje namirnice u supermarketu. Ima običaj da svako jutro svome mužu spremi doručak.

9. Priča se da živi u iznajmljenom stanu sa svojim mužem, profesorom kvantne fizike i da obožava da kuva čorbu od krompira.

10. Još 1995. godine je ujeo pas i tada je razvila jak strah prema ovim životinjama. Priča se kako je Putin prilikom Merkelovih službenih poseta često upoznavao sa svojim kućnim ljubimcima, psima.

11. Merkelova obožava fudbal i često ulazi u muške svlačionice kako bi im čestitala pobedu. Priča se kako je prilikom jedne takve iznenadne posete, slučajno videla golog Bastijana Švajnštajgera.

12. Prošle godine je primećeno izrazito loše zdravstveno stanje Angele Merkel. Prilikom službenih poseta, kancelarku je obuzela drhtavica koja je bila vidljiva i koja je poprilično trajala. Nemci sumnjaju ili da Angela ima rane znake Alchajmera ili da je u pitanju alkoholizam.

13. Prije 5 dana proslavila je svoj 66. rođendan.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: 13 činjenica iz privatnog života Angele Merkel

Post by Julia-Klara » 21 Jul 2021, 11:21

volEm Angie :julia
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: 13 činjenica iz privatnog života Angele Merkel

Post by Naseef Mushroom » 21 Jul 2021, 11:30

Ne bih rekao da njen suprug se ne pojavljuje jer ne voli publicitet već da mu je neugodno što mu se smiju jer mora boraviti i slikati se sa prvim damama.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: 13 činjenica iz privatnog života Angele Merkel

Post by insomnia » 21 Jul 2021, 12:10

Nebitna baba
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: 13 činjenica iz privatnog života Angele Merkel

Post by TAFKAP » 21 Jul 2021, 12:33

insomnia wrote: 21 Jul 2021, 12:10 Nebitna baba
Nemoj tako o mami

Image
Image

Ovo ako nije ljubav, ne znam sta je :srce :srce :srce

Vidi Zuje jes ljubomoran, kako joj je poturio ruku na krilo

Image

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: 13 činjenica iz privatnog života Angele Merkel

Post by MunDzi » 21 Jul 2021, 12:37

insomnia wrote: 21 Jul 2021, 12:10 Nebitna baba
Ha ja.
Ti si bitniji, a nejma teme o tebi.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests