Angela Merkel

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Socrates » 12 May 2020, 19:01

Svako na kraju danas dosadi ljudima, pa postane Hitler nabrzinu.
. . . . . . . . .

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Pasaga » 12 May 2020, 19:02

Skin wrote: 12 May 2020, 18:59 ja sam mislila da je merkelica pozitivan lik...jedan od sposobnijih lidera danasnjice. a i nema puno takvih.
jes ...
njena demokratija ubi balkan ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Skin » 12 May 2020, 19:07

Pasaga wrote: 12 May 2020, 19:02
Skin wrote: 12 May 2020, 18:59 ja sam mislila da je merkelica pozitivan lik...jedan od sposobnijih lidera danasnjice. a i nema puno takvih.
jes ...
njena demokratija ubi balkan ....
jel mislis na "odliv mozgova" ili svasta nesto drugo?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Pasaga » 12 May 2020, 19:09

Skin wrote: 12 May 2020, 19:07
Pasaga wrote: 12 May 2020, 19:02

jes ...
njena demokratija ubi balkan ....
jel mislis na "odliv mozgova" ili svasta nesto drugo?
i to,i svasta nesto...
nekontam,kako se narod lozi...
nasta....?
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Skin » 12 May 2020, 19:10

Socrates wrote: 12 May 2020, 19:01 Svako na kraju danas dosadi ljudima, pa postane Hitler nabrzinu.
jer postane hitler ili jer postane hitler u ocima drugih?
o tome cini mi se i pricate.

kako god, forum zaista siri vidike i otvara horizonte :D.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Skin » 12 May 2020, 19:11

Pasaga wrote: 12 May 2020, 19:09
Skin wrote: 12 May 2020, 19:07
jel mislis na "odliv mozgova" ili svasta nesto drugo?
i to,i svasta nesto...
nekontam,kako se narod lozi...
nasta....?
ni ja nista ne kontam :ok

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Krokodil Behko » 12 May 2020, 19:15

Fuddo wrote: 12 May 2020, 17:29
Pasaga wrote: 12 May 2020, 17:28

Svabe su im napravile NASU,FBI...i sta sve os ......
Ljudi, malo preCerujete...al haj.

Pa bez Nijemaca, oni bi samo mogli lajati na mjesec, skupa s Rusima, bar to znamo.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Hannibal » 12 May 2020, 19:50

Fufe wrote: 12 May 2020, 11:09
Odraz wrote: 12 May 2020, 09:57 plata je neka sigurica
Naivno ti je ovo, prijatelju.
Smrt je jedina sigurica.
Radnici ostaju bez posla, firme propadaju.
U biznisu ne postoji apsolutna sigurnost.
Govorim o nečemu drugom.
Od rahmetli djeda, inače najmudrijeg čovjeka kojeg sam upoznao, naučio sam da treba čuvati bijele pare za crne dane, a stari mi je uvijek govorio, citiram: "kad imaš priliku da uzmeš, uzmi. Uzmi što god više možeš. Jer, uvijek će doći dani u kojima nećeš imati priliku da uzimaš"

Sad, možeš li uzeti od plate?
Recimo samac koji živi u njemačkoj, radi kao električar i zarađuje naizgled odličnu platu od nekih 3500 eura bruto.
Prvo što će biti oderan od strane države i na kraju mjeseca će izaći sa nešto više od 2000 eura neto.
Ako ima "nesreću" da živi u nekom od pokrajinskih centara poput berlina, minhena ili frankfurta, onda će kirija, režije, auto i hrana pojesti tu platu.
Dodamo li jedan ili dva godišnja odmora, dolazimo do zaključka da taj čovjek živi na pozitivnoj nuli.

E, da vidimo kako to izgleda iz ugla njegovog šefa koji ima firmu.
Kad pogađa posao i naplaćuje radnike tj kad mušteriji ispostavlja račun, na svaki radnikov sat, poslodavac dodaje sedam i to po cijeni od 60 eura po satu.
Električar je sretan kad ima satnicu između 18 i 20 eura.
Dakle, radnik odradi taj sat vremena tamo gdje ga je šef poslao i zaradi 20 eura. Šef za taj sat zaradi 280 eura, plus materijal na kojem ima 50%
Uočavaš li razliku?

Meni je najdraže kad radim za grad.
Kakve se tu satnice pišu, ne možeš da vjeruješ :D.

Suma sumarum, njemačka je puna novca i svakome predlažem da iskoristi momenat i uzme pare.
Ako ne znaš voditi firmu, isplatnije ti je zaposliti ekonoma koji zna, nego raditi za nekoga i ispustiti zlatnu priliku.
a sta ti radis brt
🐽

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28478
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1489 times
Been thanked: 1487 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by uvijek_kontra » 14 May 2020, 02:48

Naravno da jeste.
On kroz ubijanje, ona kroz pare.

Kao da su rod neki. :grana
Pfuj.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by carobnjak N » 14 May 2020, 03:26

Fuddo wrote: 12 May 2020, 17:29
Pasaga wrote: 12 May 2020, 17:28

Svabe su im napravile NASU,FBI...i sta sve os ......
Ljudi, malo preCerujete...al haj.
Rusi su u ww2 napravili bolji tenk od Njemaca , t34-85
poslije napravili i bolju jurišnu pušku kalašnjikov, od amera , tako da je to sve relativno
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by storm » 14 May 2020, 05:29

Netko je izjavio, na pitanje, što je bila prevaga u 2ww...
Zapadni saveznici imali su bolje njemačke znanstvenike :D
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by insomnia » 14 May 2020, 08:15

carobnjak N wrote: 14 May 2020, 03:26
Fuddo wrote: 12 May 2020, 17:29

Ljudi, malo preCerujete...al haj.
Rusi su u ww2 napravili bolji tenk od Njemaca , t34-85
poslije napravili i bolju jurišnu pušku kalašnjikov, od amera , tako da je to sve relativno
Pa i Kalas su iskopirali od svaba 😁
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by carobnjak N » 14 May 2020, 09:41

čuj to , nisam to nigdje čuo, znam da su Kinezi još tad počeli sa kopiranjem ruskih tenkova i ostalog oružja
inače , sam prodor na početku rata u Rusiju , mnogi pripisuju tome što je idiot Staljin posmicao skoro sve kadrove i obezglavio hrpu
generala koji su znali ratovati. Tek kad je vidio da je Švabo pred Moskvom , prepustio je rat generalima koji su napravili reda i poslije
toga dobili skoro svaku bitku na čuvenim Vermahtom.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Mister No » 14 May 2020, 09:50

Fuddo wrote: 12 May 2020, 17:29
Pasaga wrote: 12 May 2020, 17:28

Svabe su im napravile NASU,FBI...i sta sve os ......
Ljudi, malo preCerujete...al haj.
Pa inspiracija za pjesmu "Mujo kuje konja po mjesecu" je V2.
Ljudi gađali London sa njim.

The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Krokodil Behko » 14 May 2020, 10:03

carobnjak N wrote: 14 May 2020, 09:41 čuj to , nisam to nigdje čuo, znam da su Kinezi još tad počeli sa kopiranjem ruskih tenkova i ostalog oružja
inače , sam prodor na početku rata u Rusiju , mnogi pripisuju tome što je idiot Staljin posmicao skoro sve kadrove i obezglavio hrpu
generala koji su znali ratovati. Tek kad je vidio da je Švabo pred Moskvom , prepustio je rat generalima koji su napravili reda i poslije
toga dobili skoro svaku bitku na čuvenim Vermahtom.

Jesi li znao da je kalašnjikov njemački izum?
Nisi valjda stvarno mislio da neki seljo iz Sibira može to konstruisati?

To Su Hitlerovi dizajneri napraivli, a sam Hitler, kao i obično ,rekao je kako je to sranje i odbacio planove.
Čak godinu dana poslije, podmetnuli su mu tu pušku, dok je gledao neku vojnu vježbu, pa se predomislio, ali je bilo kasno, već je bila jesen 1944.

Link s detaljima
https://en.wikipedia.org/wiki/StG_44


Što se tiče sovjetskih generala, oni su imali biološku masu i ogromnu pomoć Amerikanaca. Kakvi oni i njihove strategije. Izginulo ih je na stotine hiljada, dok su se utrkivali do Berlina, nerijetko i od vlastite paljbe.

Što se tiče pobjede u Staljingradu..
The death toll at Stalingrad was huge, leaving about 850,000 Axis soldiers dead, missing or wounded in the battle, and more than a million Soviet soldiers downed, missing or wounded. Most of the civilians residing in the city also died during the combat.
online

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7169
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1018 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by edo_79 » 14 May 2020, 10:18

Pasaga wrote: 12 May 2020, 17:28
Krokodil Behko wrote: 12 May 2020, 10:42 Vidim, pošteno ste izrelativizirali stvari.
Ja samo da pripomenem, ovim našim antifašistima, čini mi se da Mercedes i BMW, sami imaju izvoz kao cijela Rusijetina. Pretpostavljam da je i to smao zbog eksploatacije siromašnih zemalja i njihove radne snage.

Ako ćemo baš detaljizirati, bez Nijemaca ne bi postojao ni Apple, jer sve što oni tamo znaju o dizajnu, naučili su od njemačkih industrijskih dizajnera. Imate o tome opširno, u biografiji Steve Jobsa.
Svabe su im napravile NASU,FBI...i sta sve os ......
A tek operacija ''Paper clip'' .... nećemo dalje ;)
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Taare » 14 May 2020, 11:37

Krokodil Behko wrote: 14 May 2020, 10:03 To Su Hitlerovi dizajneri napraivli, a sam Hitler, kao i obično ,rekao je kako je to sranje i odbacio planove.
Zna li se zašto je odbacio planove?
Pravio se pametan? Ne bih rekao. Neko ko u situaciji kakva je vladala u tridesetim godinama prošlog stoljeća mobiliše tolike resurse da pomoću istih uzme vlast, definitivno nije čovjek koji svojeglavo odbija neke planove.
Što se mene tiče, najveća razlika između hitlera i merkelke je u tome što dama mora po mišljenje u ameriku, a hitler je to radio svojevoljno.
Da, hitler je bio britansko-američki čovjek koji je pomoću njihovog kapitala došao na vlast u njemačkoj kako bi sproveo njihove planove.
Kasnije je izmeješten iz njemačke i debelo nagrađen.
Ne, ostaci lobanje a kasnije i vilice, koji su sačuvani i prezentirani kao hitlerovi, definitivno nisu bili njegovi, jelte.
Teorije zavjere? Ne bih rekao.
Onaj ko detaljnije istražuje ovu tematiku, naći će to da je hitler jedno vrijeme boravio u engleskoj.
Naći će i to da je henri ford finansirao hitlera.
Naći će i to da je babo 41. i djedo 43. američkog predsjednika, izvjesni gospodin preskot buš, u suradnji sa tyssenom finansirao hitlera i to javno do 1942., a nakon toga je vjerovatno nastavio ali iza zavjese.

Ko bude rešeširao, naći će i to da je wehrmacht bez problema trebao savladati englesku armiju tj. natjerati engleze ili na kapitulaciju, ili na mir po njemačkom diktatu.
Zašto nije?
Zato što je hićo zaustavio wehrmacht u momentu kada su trebali zarobiti ogromnu većinu britanske armije. Da, bilo je to u francuskom dunkirhenu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by carobnjak N » 14 May 2020, 11:53

Krokodil Behko wrote: 14 May 2020, 10:03
carobnjak N wrote: 14 May 2020, 09:41 čuj to , nisam to nigdje čuo, znam da su Kinezi još tad počeli sa kopiranjem ruskih tenkova i ostalog oružja
inače , sam prodor na početku rata u Rusiju , mnogi pripisuju tome što je idiot Staljin posmicao skoro sve kadrove i obezglavio hrpu
generala koji su znali ratovati. Tek kad je vidio da je Švabo pred Moskvom , prepustio je rat generalima koji su napravili reda i poslije
toga dobili skoro svaku bitku na čuvenim Vermahtom.

Jesi li znao da je kalašnjikov njemački izum?
Nisi valjda stvarno mislio da neki seljo iz Sibira može to konstruisati?

To Su Hitlerovi dizajneri napraivli, a sam Hitler, kao i obično ,rekao je kako je to sranje i odbacio planove.
Čak godinu dana poslije, podmetnuli su mu tu pušku, dok je gledao neku vojnu vježbu, pa se predomislio, ali je bilo kasno, već je bila jesen 1944.

Link s detaljima
https://en.wikipedia.org/wiki/StG_44


Što se tiče sovjetskih generala, oni su imali biološku masu i ogromnu pomoć Amerikanaca. Kakvi oni i njihove strategije. Izginulo ih je na stotine hiljada, dok su se utrkivali do Berlina, nerijetko i od vlastite paljbe.

Što se tiče pobjede u Staljingradu..
The death toll at Stalingrad was huge, leaving about 850,000 Axis soldiers dead, missing or wounded in the battle, and more than a million Soviet soldiers downed, missing or wounded. Most of the civilians residing in the city also died during the combat.
Ovo zvuči kao tadašnja hitlerova propaganda kojom su dojili svoje vojnike o nadmoćnosti njemačkog vojnika i bezvrijednog ruskog. :D.
Ubrzo su skontali da su se preračunali , isto kao i Napolenon nekad, i nakon što su se Rusi konsolidovali , istopi se i mit.
Činjenica je da su Rusi ušli u Berlin , a da Njemci nisu u Moskvu i da su na istočnom frontu potučeni do nogu.
Više puta su bili okruženi i uhvaćeni u klopku , a maršal Žukov je porazio nekoliko Vermahtovih generala koji su se od početka
njemačkog povlačenja smjenjivali jedan za drugim.
Hoću da kažem da se pretjeruje sa veličanjem nekog njemačkog mitološkog vojnika i nipodaštava armiju koja ih je pobjedila.
Izgubili su i u Africi od Britanaca, čak ih ni Romel nije uspio spasiti , a imali su i oni svoje saveznike , od Italije pa kvislinških država po Evropi,
pa Japan ...Uglavnom, izgubili su oba rata , a Ameri su se uključivali u borbe na starom kontinentu tek kad su bili sigurni u pobjedu.
Kod Kurska su popušili sa svojom ofanzivom u koju su sve uložili , pokazali su se inferiornim i u broju i u kvalitetu tenkovskih jedinica, a
onda nisu čak ni uspjeli da zaustave Ruse na Dnjepru , iako su imali rijeku kao prirodnu prepreku.
Jednom kad su se crveno armejci zalamfali nisu više stali
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by carobnjak N » 14 May 2020, 12:00

a konkretno u vezi teme, vidim da svi vole tu tematiku ww2 ...pa onda valjda i znate da je upravo Malta kao tadašnja britanska kolonija ,
ostrvo koje je užasno stradalo od njemačke avijacije , praktički su napravili Hirošimu od njih . Sad zamisli da ti 50 god. kasnije opet
Švabo kroji gaće , a oni naravno kao i svi znaju svoje žrtve u istoriji.
Eto sad npr za 20god Srbija da određuje budžet npr Sarajevu i govori im šta će i kako će
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Da li je Merkelka realizirala Hitlerove planove?

Post by Krokodil Behko » 14 May 2020, 18:43

Fufe wrote: 14 May 2020, 11:37
Krokodil Behko wrote: 14 May 2020, 10:03 To Su Hitlerovi dizajneri napraivli, a sam Hitler, kao i obično ,rekao je kako je to sranje i odbacio planove.
Zna li se zašto je odbacio planove?
Pravio se pametan? Ne bih rekao. Neko ko u situaciji kakva je vladala u tridesetim godinama prošlog stoljeća mobiliše tolike resurse da pomoću istih uzme vlast, definitivno nije čovjek koji svojeglavo odbija neke planove.

Odbio je on njih i više nego mnogo.
U principu, da je bilo koji od njegovih genrala, bio na njegovom mjestu, možda bi danas na dvojica diskutovali na njemačkom. Prvo i osnovno, savjetovali su mu, da sačeka dvije-tri godine, oko početka rata. Znači, rat bi počeo 1942, a to znači, da bi Hitler u tom scenariju, odmah nakon zauzeća Francuske, imao na raspolaganju V-2 rakete i sravnio bi Britaniju sa zemljom.

carobnjak N wrote: 14 May 2020, 11:53
Krokodil Behko wrote: 14 May 2020, 10:03


Jesi li znao da je kalašnjikov njemački izum?
Nisi valjda stvarno mislio da neki seljo iz Sibira može to konstruisati?

To Su Hitlerovi dizajneri napraivli, a sam Hitler, kao i obično ,rekao je kako je to sranje i odbacio planove.
Čak godinu dana poslije, podmetnuli su mu tu pušku, dok je gledao neku vojnu vježbu, pa se predomislio, ali je bilo kasno, već je bila jesen 1944.

Link s detaljima
https://en.wikipedia.org/wiki/StG_44


Što se tiče sovjetskih generala, oni su imali biološku masu i ogromnu pomoć Amerikanaca. Kakvi oni i njihove strategije. Izginulo ih je na stotine hiljada, dok su se utrkivali do Berlina, nerijetko i od vlastite paljbe.

Što se tiče pobjede u Staljingradu..

Ovo zvuči kao tadašnja hitlerova propaganda kojom su dojili svoje vojnike o nadmoćnosti njemačkog vojnika i bezvrijednog ruskog. :D.
Ubrzo su skontali da su se preračunali , isto kao i Napolenon nekad, i nakon što su se Rusi konsolidovali , istopi se i mit.
Činjenica je da su Rusi ušli u Berlin , a da Njemci nisu u Moskvu i da su na istočnom frontu potučeni do nogu.
Više puta su bili okruženi i uhvaćeni u klopku , a maršal Žukov je porazio nekoliko Vermahtovih generala koji su se od početka
njemačkog povlačenja smjenjivali jedan za drugim.
Hoću da kažem da se pretjeruje sa veličanjem nekog njemačkog mitološkog vojnika i nipodaštava armiju koja ih je pobjedila.
Izgubili su i u Africi od Britanaca, čak ih ni Romel nije uspio spasiti , a imali su i oni svoje saveznike , od Italije pa kvislinških država po Evropi,
pa Japan ...Uglavnom, izgubili su oba rata , a Ameri su se uključivali u borbe na starom kontinentu tek kad su bili sigurni u pobjedu.
Kod Kurska su popušili sa svojom ofanzivom u koju su sve uložili , pokazali su se inferiornim i u broju i u kvalitetu tenkovskih jedinica, a
onda nisu čak ni uspjeli da zaustave Ruse na Dnjepru , iako su imali rijeku kao prirodnu prepreku.
Jednom kad su se crveno armejci zalamfali nisu više stali

Pa i tvoj post liči na rusku propagandu.
Zar baš nisi mogao onih par stavki da prokomentarišeš, nego si opleo nešto deseto?

Znači, original te puške i ko je koga i koliko pobio u Staljingradu?
online

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests