Angela Merkel

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3770 times
Status: Online

Re: Merkelkin CDU izgubio izbore

Post by Veca » 04 Sep 2016, 20:24

...mene zabrinjava AfD :ovaj a Merkelice mi je vala i previse,nadam se da ce sledece godine pobijediti SPD.
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Merkelkin CDU izgubio izbore

Post by Podrinjac » 04 Sep 2016, 20:49

Podrška za AfD !!

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15116
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 957 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Merkelkin CDU izgubio izbore

Post by Tokmak » 04 Sep 2016, 22:28

Veca wrote:...mene zabrinjava AfD :ovaj a Merkelice mi je vala i previse,nadam se da ce sledece godine pobijediti SPD.
jesu li to neki naši,konzervativci? :obrve
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3770 times
Status: Online

Re: Merkelkin CDU izgubio izbore

Post by Veca » 04 Sep 2016, 23:25

zloćko_tokmak wrote:
Veca wrote:...mene zabrinjava AfD :ovaj a Merkelice mi je vala i previse,nadam se da ce sledece godine pobijediti SPD.
jesu li to neki naši,konzervativci? :obrve

...oni meni vuku itekako na desnicu! ...proguglaj malkice,zabrinjava me procenat biraca! :roll
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Merkelkin CDU izgubio izbore

Post by Pasaga » 05 Sep 2016, 07:04

Veca wrote:
zloćko_tokmak wrote:
Veca wrote:...mene zabrinjava AfD :ovaj a Merkelice mi je vala i previse,nadam se da ce sledece godine pobijediti SPD.
jesu li to neki naši,konzervativci? :obrve

...oni meni vuku itekako na desnicu! ...proguglaj malkice,zabrinjava me procenat biraca! :roll
to je trend zadnjih 10-tak god.
...u cjeloj EU....
krenulo je od Francuza,Danaca....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Merkelkin CDU izgubio izbore

Post by Podrinjac » 05 Sep 2016, 07:10

Šteta pa nemaju najbolju stranku na svijetu-SDA, da im obezbjedi egzistenciju bez mržnje prema imigrantima.

Bog na nebu, Bake na zemlji !!

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Merkelkin CDU izgubio izbore

Post by Luna. » 05 Sep 2016, 08:50

Sto samo pokazuje, koliko cdu biraci naginju u desno... ono sto je dosad glasalo za cd, ovaj put je dalo glas afd...
Afd skocio a cdu pao s glasovima
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Merkelkin CDU izgubio izbore

Post by Konsultant » 05 Sep 2016, 09:42

Ocekivano. U proteklom periodu se desilo dosta ruznih stvari sto je bio direktni marketing za tvrdje struje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Angela Merkel

Post by Krokodil Behko » 17 Nov 2016, 10:22

Nakon izbora u SAD-u: Angela Merkel preuzima ulogu lidera broj jedan u svijetu


Nakon izbora Donalda Trumpa za američkog predsjednika svi pogledi su upereni u Angelu Merkel jer se očekuje da bi mogla preuzeti nove globalne zadaće, pa čak i naslov "čelnice slobodnog svijeta".

"Kolokvijalna titula 'lidera slobodnog svijeta' obično se primjenjuje na predsjednika Sjedinjenih Država, pa iako joj korijeni sežu iz vremena Hladnog rata zadržala se u upotrebi do danas.

"Moram reći da je od sada lider slobodnog svijeta Angela Merkel", ocijenio je nakon Trumpove pobjede na izborima britanski historičar Timothy Garton Ash, profesor na Oksfordu, u Guardianu.

Dolazeći joj u posjet u Berlin, u zadnjoj etapi svoje posljednje evropske turneje u mandatu, Barack Obama će još više istaknuti sve veća očekivanja prema njemačkoj kancelarki koju je uoči puta nazvao "vjerovatno najbliskijim međunarodnim partnerom u ovih zadnjih osam godina".

Američki predsjednik na odlasku odlučio je da se s Evropom neće oprostiti u Velikoj Britaniji, tradicionalnoj saveznici Washingtona, nego u Njemačkoj, i time ostavlja dojam da ondje želi predati 'štafetnu palicu'.

"Zahvaljujući izboru Donalda Trumpa, Angela Merkel je postala posljednji branitelj humanističkih vrijednosti na Zapadu", ocijenio je New York Times.

Njemački lijevi dnevnik TAZ piše da će "kancelarkina važnost rasti jer mora očuvati jedinstvo EU-a, suprotstaviti se Putinu i Erdoganu i kontrolirati Donalda Trumpa".

Evropa i nema puno drugih čelnika koji bi mogli zamijeniti Merkel: Velika Britanija će godinama biti zaokupljena Brexitom, a Francuska i Italija su se zaplele u svoje ekonomske probleme.

U takvim okolnostima rijetki su Nijemci koji sumnjaju da se Angela Merkel neće kandidirati za četvrti mandat na parlamentarnim izborima 2017.

"S obzirom na posljedice Trumpove izborne pobjede u Europi, Angela Merkel će zacijelo ocijeniti da njena zadaća nije gotova i da treba i dalje voditi Europu", rekla je Daniela Schwarzer, direktorica Njemačkog instituta za međunarodna politička istraživanja DGAP-a.

(avaz)
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Angela Merkel

Post by Julia-Klara » 17 Nov 2016, 17:50

go, Angie, go

:bih
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Angela Merkel

Post by Mohr » 17 Nov 2016, 18:17

Krokodil Behko wrote:Nakon izbora u SAD-u: Angela Merkel preuzima ulogu lidera broj jedan u svijetu


Nakon izbora Donalda Trumpa za američkog predsjednika svi pogledi su upereni u Angelu Merkel jer se očekuje da bi mogla preuzeti nove globalne zadaće, pa čak i naslov "čelnice slobodnog svijeta".

"Kolokvijalna titula 'lidera slobodnog svijeta' obično se primjenjuje na predsjednika Sjedinjenih Država, pa iako joj korijeni sežu iz vremena Hladnog rata zadržala se u upotrebi do danas.

"Moram reći da je od sada lider slobodnog svijeta Angela Merkel", ocijenio je nakon Trumpove pobjede na izborima britanski historičar Timothy Garton Ash, profesor na Oksfordu, u Guardianu.

Dolazeći joj u posjet u Berlin, u zadnjoj etapi svoje posljednje evropske turneje u mandatu, Barack Obama će još više istaknuti sve veća očekivanja prema njemačkoj kancelarki koju je uoči puta nazvao "vjerovatno najbliskijim međunarodnim partnerom u ovih zadnjih osam godina".

Američki predsjednik na odlasku odlučio je da se s Evropom neće oprostiti u Velikoj Britaniji, tradicionalnoj saveznici Washingtona, nego u Njemačkoj, i time ostavlja dojam da ondje želi predati 'štafetnu palicu'.

"Zahvaljujući izboru Donalda Trumpa, Angela Merkel je postala posljednji branitelj humanističkih vrijednosti na Zapadu", ocijenio je New York Times.

Njemački lijevi dnevnik TAZ piše da će "kancelarkina važnost rasti jer mora očuvati jedinstvo EU-a, suprotstaviti se Putinu i Erdoganu i kontrolirati Donalda Trumpa".

Evropa i nema puno drugih čelnika koji bi mogli zamijeniti Merkel: Velika Britanija će godinama biti zaokupljena Brexitom, a Francuska i Italija su se zaplele u svoje ekonomske probleme.

U takvim okolnostima rijetki su Nijemci koji sumnjaju da se Angela Merkel neće kandidirati za četvrti mandat na parlamentarnim izborima 2017.

"S obzirom na posljedice Trumpove izborne pobjede u Europi, Angela Merkel će zacijelo ocijeniti da njena zadaća nije gotova i da treba i dalje voditi Europu", rekla je Daniela Schwarzer, direktorica Njemačkog instituta za međunarodna politička istraživanja DGAP-a.

(avaz)


:mohr NSA to najbolje zna :obrve

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Angela Merkel

Post by dr laganini » 17 Nov 2016, 18:57

..merkelica popusila s izbjeglicama...i komunjara predsjednik :place za mi je cdu gubi izbore..

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Angela Merkel

Post by Rum » 17 Nov 2016, 19:00

Jest i gadna


zato vidi moje mezimice Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Angela Merkel

Post by dr laganini » 17 Nov 2016, 19:02

..kraljica..

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Angela Merkel

Post by Rum » 17 Nov 2016, 19:05

Image sta ti je gledaj stroja al sto je stroj i mozgom a ko ju oblaci svaka cast sve na njoj savrseno izgleda ima beton stilistu, ocu ovaku presjednicu i ja a ne ove majmune
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Angela Merkel

Post by dr laganini » 17 Nov 2016, 19:06

..a vidi prosineckog veci cuger od mene.. :haha

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Angela Merkel

Post by Rum » 17 Nov 2016, 19:09

dr laganini wrote:..a vidi prosineckog veci cuger od mene.. :haha
ima onaj snimak kad Berluskoni izradi Angelu , al da je kojim slucajem cekala ga Kolinda kako bi on balio I LETIO



http://www.youtube.com/watch?v=O5B3r7Py2h4 EVO HAHA IZRADE
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Angela Merkel

Post by Mohr » 17 Nov 2016, 20:38

Rum wrote:Image sta ti je gledaj stroja al sto je stroj i mozgom a ko ju oblaci svaka cast sve na njoj savrseno izgleda ima beton stilistu, ocu ovaku presjednicu i ja a ne ove majmune
:mohr

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Angela Merkel

Post by Krokodil Behko » 17 Nov 2016, 22:03

Fazon je u tome, što se Merkelkina sobarica u Evropi više pita, nego Kolinda.
Naravno, ako Merkelka izgubi izbore, tu se ništa neće promijeniti, niti bi trebalo :ok
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Angela Merkel

Post by Socrates » 17 Nov 2016, 22:14

Kolinda je shmolinda.

Vazna koliko i ona Tahira sa Vijesti, otprilike. :rol
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests