Ukrajina

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Lebowski » 12 Feb 2015, 01:01

Pa ako dođe baš do pravog sukoba nemaju tu Ukrajinci puno šansi da se riješe Rusa i njihovih pristalica, sve da im Amerika stalno šalje oružje a i Ervropa. Rusija će nakon sukoba izaći sa velikim žrtvama i mrljom a u slučaju poraza ispali bi kukavice..

Samo SAD-u odgovara rat tamo, ništa ne gube sve dok ne šalju svoje vojnike da ginu a ako Rusija i pobijedi Ukrajinu neće im uništiti ponos. Na kraju će opet Rusi i Ukrajici sjesti za stol i dogovoriti nešto.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by drugrankovic » 12 Feb 2015, 01:44

grijesis vec ih ima tamo... amera... poslace oni i ubojito oruzje... produbice jamu samo... da nije bilo miga ispod oka od amerike (i evropskih sluga) ne bi doslo do neonacističkog puča u kijevu i nasilnog rušenja vlasti i krim bi dan danas bio u ukrajini... znamo kako je pocelo...

debaljcev je glavni zeleznicki cvor... ukrajinci su uzimali pare civilima da ih puste u bus za evakuaciju... a novinari al jazire su potvrdili da su ukrjainske snage u rasulu tamo...

sad pokusavaju samitom da spasu ove svoje placenike... vidjeces amer ce silom, jer mu je ukrajina cilj radi zida nato-a i strateskog polozaja, poslace naoruzanje, mimo volje ovih u evropi ali ce morati slegnuti ramenima... uzvratice putin, s pravom, saljesh ti saljeim i ja :cudi varnice ce se tad prosiriti ko zna dje... veliki rizik :djed

amer ako ne poslaje ova njegova koalicija janjecuk porosenko koju placa, nece dugo... ukrajinci ce uskoro totalno odbit poslusnost... armija dezertira, a bori se nacionalna garda tj neonacisti dobrovoljci s placenicima i fasistima sa strane... kijevu ne odgovara razvlacenje rata :jok

jer ce narod se dic i odbit totalno da im ljude mobilise koji sve vise dezertiraju jer nece na svoje sunarodnjake a uz rame olosima belosvjetskim... ameru gori, ne prija mu cekanje... plan o sankcijama nije nesto sto treba da rjesi diplomatija ... igranka je to... ubacice amer ubojito oruzje a onda :cudi onda sledi jos zesci rat...

a šta kažeš što sad židov rame uz rame s fasistima? jbg tu su mu ameri... lijepo drustvance...


amer je djubre, zagrisce... a drugo, ruju pobjediti? pa lomio je zube i napoleon i hitler :djed


i kad to zagrmi uraaaaaaaaaaaa vidjecesh prpe :obrve

jadan narod obicni :cudi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by storm » 12 Feb 2015, 07:13

Ovaj još uvijek misli da se ratuje sa urrrrraaaaaa :valja

jao dobrih sunarodnjaka .... nešto mi poznato :lupa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by drugrankovic » 12 Feb 2015, 10:44

kako ti vodja prikane? :obrve


ako se izvuce, pitaj ga za uraaaaa


i te kako mu je vec pozato... a za njegovo dupe i ostalih placenika i legionara, sad se trguje da se puste iz debaljceva...

ako ga ikad vidis, mada su shanse male... pitaj za uraaaaa


sad ti se nalazi u grotlu i broji projektile koji padaju okolo... posto su sjebani i opkoljeni... debaljcevo se pretvara u lonac, a u corbi su placenici... pa laj ti kolko oces...

i to su vam vodje... šovinisti... ja sam za avijace poput tebe ne bagru...

i ovdje sam stara skola navijacka, nijesam u grupi lopingera :djed ko ni ti, al tebe su idoli pogresni... ne bi se hvalio rdjom :djed
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by storm » 12 Feb 2015, 10:54

odlično je....eto ga u jutarnjoj patroli

Image

navodno su i nekih krmaka upucali :cudi

i nemaš dobru info o lokaciji :sjedi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by storm » 12 Feb 2015, 12:23

Image
Maratonski pregovori u Minsku gotovi: Primirje u Ukrajini kreće 15. veljače/ februara
Piše: R.I.A.

Foto: Hina

BBC javlja kako je Putin najavio prekid vatre u Ukrajini, nakon maratonskih pregovora. Detalji sporazuma još nisu poznati, no prema BBC-u primirje počinje 15. veljače. Detalji sporazuma se tek očekuju.

Prije samo nekoliko sati ukrajinski predsjednik izjavio je kako ne može pristati na ono što predlaže Putin. Pregovori na kojima su sudjelovali osim Putina i Porošenka, i Merkel i Hollande, trajali su više od 17 sati.

"Uspjeli smo se dogovoriti oko najvažnijih stvari", rekao je Porošenko nakon što su završili pregovori.

"Dogovorili smo neke bitne stvari, ali ne sve", dodao je Hollande.

Putin je kazao kako je sporazumom utvrđena i linija s koje će biti povučeno teško naoružanje.

Hollande i Merkel dodali su kako će danas na summitu zatražiti od europskih partnera da podrže sporazum.

Šta će putin povući, kad rusija ne napada ukrajinu :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37862
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2937 times
Been thanked: 2277 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Pasaga » 12 Feb 2015, 15:02

Nista oni nisu dogovorili.
Puto diktira situaciju.
Ovim je samo ucinjen predah,borbe ce tek da krenu.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by storm » 12 Feb 2015, 15:07

Pasaga wrote:Nista oni nisu dogovorili.
Puto diktira situaciju.
Ovim je samo ucinjen predah,borbe ce tek da krenu.
Jesi siguran da on diktira?
Kad Putin diktira, onda to izgleda kao u Čečeniji i Gruziji ;)
Kad rus sjedne pregovarati, ništa on ne diktira...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37862
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2937 times
Been thanked: 2277 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Pasaga » 12 Feb 2015, 15:10

storm wrote:
Pasaga wrote:Nista oni nisu dogovorili.
Puto diktira situaciju.
Ovim je samo ucinjen predah,borbe ce tek da krenu.
Jesi siguran da on diktira?
Kad Putin diktira, onda to izgleda kao u Čečeniji i Gruziji ;)
Kad rus sjedne pregovarati, ništa on ne diktira...
Ovakvim ishodom,zapad je sacuvo samo kozu onom Prorosenku.
Mirise na Deyton,jel to rjesenje...... :zid
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by drugrankovic » 12 Feb 2015, 18:06

to ti je ovako... amerika :djed


njen interes, a njemacka se fol osamostalila u poslednje vrjeme i postala preteca jel i pomislila moze ona jer cuva interese koji su s rusima veliki, al amer pritiso i op njemacka kud i ostale sluge atlantske... fol jedinstvena nato politika...
evropska...

i sad amer popusta srbiji jer ga zabole za srbiju malu... al ima korist no njemacka je pritiska gadno i ona uslovljava sa sankcijama jer je nevoljno morala i ona pristat pa je njenim politicarima sad muka da eto srbija bude ona tj pregovor u interesima sto je njemacka htjela a nije uspjela... isfrustrirana... sad je janicar veci i od turcina... pa najashila na nas jer nece vishe ta mala srbija vazda... kad mi nijesmo mogli jel...

dakle amerika... samo amerika je mignula ukrajini iz svojih interesa i napravila puc neonacista legalnim... ovi ostali su pritisnuti... pa tamo na tim pregovorima putin zastupa svoje interese a svi ostali AMERIČKE!

jer navodno nece obama s putinom... cisto sranje americko a ovi sluge...

tamo su jer moraju a da je po njihovom ispushio bi tu amer... no ne moze kako ti oces njemac... :jok

sve je do amerike...

uzrok i krivac... na sta ce izac vidjecemo ali da je zajebano jes... no na drugu stranu ni jedna strana nema snage za neki blic krig u ratu, pa su pregovori izvjesni...

kuhinja mocnika...


a opet porosenko sve vise u problemu narod podeljen pa je krelac josh pravim ukrajincima nazvao zapadne i time jos vishe podigao ostalima zivac ... vojska mu dezertira nece u mobilizaciju... uvide i oni ko je tu glavni igrac...

dakle amer u delikatesnom problemu i ocekivat je da bude gadan :djed

zna to putin spreman je :cudi


a srbija? za mjesec dana ce bit jasno... koje sranje ce izabrat obrni okreni zlo...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by drugrankovic » 12 Feb 2015, 18:07

storm wrote:odlično je....eto ga u jutarnjoj patroli

Image

navodno su i nekih krmaka upucali :cudi

i nemaš dobru info o lokaciji :sjedi


nek ti je ziv
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Vladimir RUS » 12 Feb 2015, 19:36

[ytube][/ytube]

:D

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Podrinjac » 13 Feb 2015, 00:54

Svi ti koji su se okupili su tu negdje oko 5 deka. Evropljani su zakuhali, a Putin je jedva dočekao. I tako to...

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by drugrankovic » 13 Feb 2015, 07:34

nijesu evropljani, amerika... mig amerike, podguznost evrope...


njemačka je najavila svojim napretkom da želi biiti vodeća, i ne bi joj problem s rusijom trebao zbog i te kakvog interesa, ali nije mogla da se izoluje ipak je podvila rep i to joj ne prija bas mnogo... njeni politicari sad u toj fol jedinstvenoj politici nato alijanse, i EU, sprovode americke interese... ona to ne voli, i zato se pravi sad bitna pa ispada kao janicar veci od turcina...

merkelovoj srbija trn u oku, jer kad ona nije smjela bit neutralna kako to sme jedna mala i siromasna srbija...

ovo nije realna politika vec nametnuta americka... sta ce iz svega izac videcemo... amer igra silom i postaje sve nervozniji... ukrajinu zbog realne situacije i nezadovoljstva i ukrajinaca a ne rusa, ocekuje podjela... neminovnost, porosenko vidji da je dolazak silom na vlast daleko od dolaska podrskom naroda...

na zalost strada narod...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2015, 09:47

drugrankovic wrote:
merkelovoj srbija trn u oku

Sastavni dio svakog srpskog mita. Može li vama, ikako doći do glave, da ste u svjetskim razmjerama, jedan mali i potpuno nebitan narod? Njemačka vas može napasti i sastaviti sa zemljom za dva dana. Jel to tebi jasno ikako?

Đinđić je radio kako hoće Njemačka, Tadić, a sada i Vučić, jer Njemačka je prva u Evropi, pa je i logično da se oni najviše pitaju. Ko bi trebao da se pita? Možda Grčka ili Bugarska?
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2015, 19:46

Vikend četnici u Ukrajini, zarađuju do 10.000 dolara mjesečno. Što ti je bratska pomoć :D
Kladim se da sve to isplate siroti proruski separatisti i da Rusija, nema nikakve veze s tim.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by storm » 16 Feb 2015, 08:52

Izgleda im pravi gadan raspašoj kad im je toliko zapeo za oko :D.


PUTINOVA NAREDBA 'Hrvatskog zapovjednika 'Azova' dovedite mi živog!'

Nije poznat identitet zapovjednika te postrojbe, no proruski vojnici dali su mu ime "Horvat", odnosno "Hrvat"


Image


Postavlja se pitanje zašto je službena Moskva neuobičajeno oštro prozvala Hrvatsku i pozvala je da spriječi odlaske hrvatskih plaćenika u Ukrajinu.
Prema ruskim izvorima koje smo kontaktirali, Moskvi je za oko zapela, manje brojnost, a više pozicioniranost pojedinih plaćenika za koje se sumnja da su iz Hrvatske. Naime, kako doznajemo, ruske službe presrele su komunikacije nekoliko jedinica brigade “Azov”, koja je uglavnom sastavljena od stranih plaćenika, a koja se bori na strani Kijeva, uz zloglasan ugled među proruskim snagama.

Konkretnije, zapovjednik 13. rezervnog bataljuna unutar brigade “Azov” često sa šefovima nekih postrojbi na terenu komunicira na jeziku za koji Rusi pretpostavljaju da je hrvatski. Nije poznat identitet zapovjednika te postrojbe, no proruski vojnici dali su mu kodno ime “Horvat”, odnosno “Hrvat”.

Taj se neznanac nedavno uživo telefonski javio u program televizijske postaje “Ukrstream TV”, pri čemu je na ukrajinskom jeziku govorio o uspjesima svojih vojnika u borbama kod Mariupulja i grada Chervonyy Granita.

Zadnji veliki uspjesi te jedinice bile su borbe za mjesta Širokine, Pavlovo, Kominternovo i Novoazovsk, gdje su proruske snage natjerali u bijeg. No, dalje od te crte nije se moglo jer su proruske postrojbe bile dobro ukopane, s većim arsenalom oklopnih vozila i dalekometnog naoružanja.

Zbog velikih uspjeha 13. rezervnog bataljuna u borbama protiv separatista, proruski su zapovjednici, prema našim ruskim izvorima, organizirali posebnu jedinicu koja će, barem dok službeno ne stupi primirje na snagu u ponoć 15. veljače, pokušati uhvatiti zapovjednika “Horvata” te ga živog privesti “nadležnim sudskim instancijama Novorusije”

No, prema stavkama nove verzije mirovnog sporazuma iz Minska, brigada “Azov” bit će raspuštena, a eventualni ratni zločini neće biti procesuirani. Ako u Ukrajini sada utihnu topovi, nameće se pitanje daljnje sudbine čuvenog zapovjednika “Horvata”, za kojeg Rusi vjeruju da je Hrvat. Hoće li objesiti pušku o klin i vratiti se u domovinu, ili će, pak, otići u neke nove daleke zemlje, u nove ratne avanture?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 16 Feb 2015, 09:46

Sad svi moraju u Siriju da ratuju. Šteta. A taman se uživili i jedni i drugi.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by storm » 16 Feb 2015, 09:47

Ima sirija svoje klijente :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by drugrankovic » 16 Feb 2015, 13:38

storm wrote:Izgleda im pravi gadan raspašoj kad im je toliko zapeo za oko :D.


PUTINOVA NAREDBA 'Hrvatskog zapovjednika 'Azova' dovedite mi živog!'

Nije poznat identitet zapovjednika te postrojbe, no proruski vojnici dali su mu ime "Horvat", odnosno "Hrvat"


Image


Postavlja se pitanje zašto je službena Moskva neuobičajeno oštro prozvala Hrvatsku i pozvala je da spriječi odlaske hrvatskih plaćenika u Ukrajinu.
Prema ruskim izvorima koje smo kontaktirali, Moskvi je za oko zapela, manje brojnost, a više pozicioniranost pojedinih plaćenika za koje se sumnja da su iz Hrvatske. Naime, kako doznajemo, ruske službe presrele su komunikacije nekoliko jedinica brigade “Azov”, koja je uglavnom sastavljena od stranih plaćenika, a koja se bori na strani Kijeva, uz zloglasan ugled među proruskim snagama.

Konkretnije, zapovjednik 13. rezervnog bataljuna unutar brigade “Azov” često sa šefovima nekih postrojbi na terenu komunicira na jeziku za koji Rusi pretpostavljaju da je hrvatski. Nije poznat identitet zapovjednika te postrojbe, no proruski vojnici dali su mu kodno ime “Horvat”, odnosno “Hrvat”.

Taj se neznanac nedavno uživo telefonski javio u program televizijske postaje “Ukrstream TV”, pri čemu je na ukrajinskom jeziku govorio o uspjesima svojih vojnika u borbama kod Mariupulja i grada Chervonyy Granita.

Zadnji veliki uspjesi te jedinice bile su borbe za mjesta Širokine, Pavlovo, Kominternovo i Novoazovsk, gdje su proruske snage natjerali u bijeg. No, dalje od te crte nije se moglo jer su proruske postrojbe bile dobro ukopane, s većim arsenalom oklopnih vozila i dalekometnog naoružanja.

Zbog velikih uspjeha 13. rezervnog bataljuna u borbama protiv separatista, proruski su zapovjednici, prema našim ruskim izvorima, organizirali posebnu jedinicu koja će, barem dok službeno ne stupi primirje na snagu u ponoć 15. veljače, pokušati uhvatiti zapovjednika “Horvata” te ga živog privesti “nadležnim sudskim instancijama Novorusije”

No, prema stavkama nove verzije mirovnog sporazuma iz Minska, brigada “Azov” bit će raspuštena, a eventualni ratni zločini neće biti procesuirani. Ako u Ukrajini sada utihnu topovi, nameće se pitanje daljnje sudbine čuvenog zapovjednika “Horvata”, za kojeg Rusi vjeruju da je Hrvat. Hoće li objesiti pušku o klin i vratiti se u domovinu, ili će, pak, otići u neke nove daleke zemlje, u nove ratne avanture?


tipično rvatski :valja


činjenice su da su ukrajinske snage u rasulu, debaljcevo totalno opkoljeno dje je najveci deo placenika , nato vojnika, amera, engleza, zidova ali i dobar deo azova nacistickog...

i op aj sastanak pod hitno... jes ameri su htjeli sastanak za rusku korist... i prekid vatre...

a potom rat kad stane evo hrvatskih hvalospjeva :lupa

cinjenice su da je proruska oblast sve veca, i do sastanka veoma prosirila teritoriju, ali kaj su činjenice? nikaj :djed

ebo to, sad ce domoljubska mastarija i proseravanja za cs posla izmislit svasta... imaju ucitelje prave :djed


cinjenice srecko, cinjenice... a jbg iskopacete vi neku livadu da ste zauzeli...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests