Izrael

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 07:54

Taare wrote: 14 May 2021, 23:20 Je l neko već stavljao? :D.

Gleda se gdje ti je srce,po toj logici mi bi trebali biti uz Izrael jer nas je priznao :oo

albanci su jedini prodali dusu djavolu i priznavaju i ubicu matere samo da bi dobili Americku podrsku za to :dole

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Online

Re: Izrael

Post by Mutevelija » 15 May 2021, 08:46



Haj budi normalan sad, ispade da je Izrael Bosni i Hercegovini ucinio vise dobra nego Palestina, jedna od prvih zemalja koja je priznala BiH, slali su pomoc za BiH , a najvise me iznenadilo to sto je Yaser Araffat.pozvao Milosevica da slavi Bozic 2000 druge godine u Betlehemu, opet se onaj islamski i bosanski putevi ragvodnjavaju.
Bosna i Hercegovina kao drzava i Bosnjaci nemaju nekog interrda posebnog sa palestincima osim vjerskog ne mogu da sebe ubijedim da ista drugo imamo, to ne znaci da podrzavam izraelsku okupaciju, ali iznenadjuje me kako Srbija podrzava Palestinu.
Stvari su komplikovanije nego sto izgledaju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 08:50

Mutevelija wrote: 15 May 2021, 08:46

Haj budi normalan sad, ispade da je Izrael Bosni i Hercegovini ucinio vise dobra nego Palestina, jedna od prvih zemalja koja je priznala BiH, slali su pomoc za BiH , a najvise me iznenadilo to sto je Yaser Araffat.pozvao Milosevica da slavi Bozic 2000 druge godine u Betlehemu, opet se onaj islamski i bosanski putevi ragvodnjavaju.
Bosna i Hercegovina kao drzava i Bosnjaci nemaju nekog interrda posebnog sa palestincima osim vjerskog ne mogu da sebe ubijedim da ista drugo imamo, to ne znaci da podrzavam izraelsku okupaciju, ali iznenadjuje me kako Srbija podrzava Palestinu.
Stvari su komplikovanije nego sto izgledaju.
Palestina da ti pomaze? oni sebi pomoci ne mogu

A ne znam sta je Yaser htio,no ipak je preko 20% palestinaca krscana(i ako su vecina pobjegli na zapad ) ...dakle on nije htio da otudji taj dio palestinaca

Na kraju krajeva nije bitan interes bitna je prabva strana,ovo sto izrael radi nije ok i tacka..ni rodjenog brata ne podrzavas ako cini zlocin vec ga se odreknes

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 08:53

Dva palestinca,jedna nacija 2 vjere,i oba patrioti:

Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Online

Re: Izrael

Post by Mutevelija » 15 May 2021, 08:54

bosnjakinja wrote: 15 May 2021, 08:50
Mutevelija wrote: 15 May 2021, 08:46

Haj budi normalan sad, ispade da je Izrael Bosni i Hercegovini ucinio vise dobra nego Palestina, jedna od prvih zemalja koja je priznala BiH, slali su pomoc za BiH , a najvise me iznenadilo to sto je Yaser Araffat.pozvao Milosevica da slavi Bozic 2000 druge godine u Betlehemu, opet se onaj islamski i bosanski putevi ragvodnjavaju.
Bosna i Hercegovina kao drzava i Bosnjaci nemaju nekog interrda posebnog sa palestincima osim vjerskog ne mogu da sebe ubijedim da ista drugo imamo, to ne znaci da podrzavam izraelsku okupaciju, ali iznenadjuje me kako Srbija podrzava Palestinu.
Stvari su komplikovanije nego sto izgledaju.
Palestina da ti pomaze? oni sebi pomoci ne mogu

A ne znam sta je Yaser htio,no ipak je preko 20% palestinaca krscana(i ako su vecina pobjegli na zapad ) ...dakle on nije htio da otudji taj dio palestinaca

Na kraju krajeva nije bitan interes bitna je prabva strana,ovo sto izrael radi nije ok i tacka..ni rodjenog brata ne podrzavas ako cini zlocin vec ga se odreknes
Nisam mislio bukvalno da pomazu , nego na cijoj su strani, eno nisu priznali Kosovo, ne znam kolko je Bosnjacima pametno igrati se panislamizma i povoditi se za Erdoanovim pricama, on samo.prijeti kako vidim a ne poduzima nikakve reakcije.

Kao narod Bosnjaci podrzavamo Palestince ali dublje je to i komplikovanije kad oni podrzavaju Srbiju a Srbija negira genocid npr.
Prijatelj od mog neprijatelja sta je meni.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 08:54

Srbi su uz jevreje protiv brace pravoslavaca

Image

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 08:56

Mutevelija wrote: 15 May 2021, 08:54
bosnjakinja wrote: 15 May 2021, 08:50

Palestina da ti pomaze? oni sebi pomoci ne mogu

A ne znam sta je Yaser htio,no ipak je preko 20% palestinaca krscana(i ako su vecina pobjegli na zapad ) ...dakle on nije htio da otudji taj dio palestinaca

Na kraju krajeva nije bitan interes bitna je prabva strana,ovo sto izrael radi nije ok i tacka..ni rodjenog brata ne podrzavas ako cini zlocin vec ga se odreknes
Nisam mislio bukvalno da pomazu , nego na cijoj su strani, eno nisu priznali Kosovo, ne znam kolko je Bosnjacima pametno igrati se panislamizma i povoditi se za Erdoanovim pricama, on samo.prijeti kako vidim a ne poduzima nikakve reakcije.

Kao narod Bosnjaci podrzavamo Palestince ali dublje je to i komplikovanije kad oni podrzavaju Srbiju a Srbija negira genocid npr.
Prijatelj od mog neprijatelja sta je meni.
u EU je ovako:

Desicari su uz Izrael,jer Izrael ide tim putem

Ljevicari su uz Palestinu

Muslimani su uz ljevicare jer ih ljevicari ne mrze

Srbi su uz desnicare jer desnicari mrze muslimane

simple?

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Online

Re: Izrael

Post by Mutevelija » 15 May 2021, 08:56

Nisu jesu Srbi iz rs-@ :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Online

Re: Izrael

Post by Mutevelija » 15 May 2021, 08:58

bosnjakinja wrote: 15 May 2021, 08:56
Mutevelija wrote: 15 May 2021, 08:54
Nisam mislio bukvalno da pomazu , nego na cijoj su strani, eno nisu priznali Kosovo, ne znam kolko je Bosnjacima pametno igrati se panislamizma i povoditi se za Erdoanovim pricama, on samo.prijeti kako vidim a ne poduzima nikakve reakcije.

Kao narod Bosnjaci podrzavamo Palestince ali dublje je to i komplikovanije kad oni podrzavaju Srbiju a Srbija negira genocid npr.
Prijatelj od mog neprijatelja sta je meni.
u EU je ovako:

Desicari su uz Izrael,jer Izrael ide tim putem

Ljevicari su uz Palestinu

Muslimani su uz ljevicare jer ih ljevicari ne mrze

Srbi su uz desnicare jer desnicari mrze muslimane

simple?
Sta ces sa Amerikom i Americkim pitanjem u BiH opet vuce te ka Izraelu, a kakaavje odnos Rusije prema Palestini a kakav je odnos Rusije prema.nama.
Izgleda da je Zapad namjerno napravio izuzetak nad Bosnjacima i stvorio kaos ibzbunjeno stanje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 09:00

Mutevelija wrote: 15 May 2021, 08:54
bosnjakinja wrote: 15 May 2021, 08:50

Palestina da ti pomaze? oni sebi pomoci ne mogu

A ne znam sta je Yaser htio,no ipak je preko 20% palestinaca krscana(i ako su vecina pobjegli na zapad ) ...dakle on nije htio da otudji taj dio palestinaca

Na kraju krajeva nije bitan interes bitna je prabva strana,ovo sto izrael radi nije ok i tacka..ni rodjenog brata ne podrzavas ako cini zlocin vec ga se odreknes
Nisam mislio bukvalno da pomazu , nego na cijoj su strani, eno nisu priznali Kosovo, ne znam kolko je Bosnjacima pametno igrati se panislamizma i povoditi se za Erdoanovim pricama, on samo.prijeti kako vidim a ne poduzima nikakve reakcije.

Kao narod Bosnjaci podrzavamo Palestince ali dublje je to i komplikovanije kad oni podrzavaju Srbiju a Srbija negira genocid npr.
Prijatelj od mog neprijatelja sta je meni.

Zasto se mi kacimo za kosovo ? Kosovo veze s nama nema.Dok je bio rat znam da su sve dzamije Palestine skupljali pomoc,to je sve sto su i mogli...znam da je bio neki palestinski vehabija njihov koji je kritikovao palestince "Sto mi toliko saljemo bosnjacima a prece je pomoci onom kome treba ko ti je blizi"(misleci na druge muslimane arape)..i bio je osudjen na stub srama

Kosovo ne uziva podrsku muslimana svijeta,,,znam da je ona ajatolah odrzao predavanje "ima jedno malo zlo mjesto u Evropi na balkanu"(misleci na Albaniju)....s njima se Bosna kacit ne moze

Na kraju krajeva nezavisno Kosovo bosnjacima nije nikada interes!!!

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 09:06

Kosovo je nepravedno dobilo nezavisnost,to i oni znaju.Ibrahim Rugova je svijesno izbrisao identitet islama ,u officu drzao papinu sliku.cak je i sahrana bila ateisticka ,i izjavio je "albanci su u dusi katolicki narod"

isao je politikom "prodajmo vjeru za interes"

bosnjaci tim putem niti mogu niti zele ici,hvala Bogu!

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Melek » 15 May 2021, 09:09

Ejs.. :lupa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 09:10

Ako je Kosovo pravedno nezavisno,sutra moze rahat i RS....nadji mi dio historije kada je Kosovo bilo albanska drzava?? ikada???

jedino sto im je dalo nezavisnost je sto ih kao ima preko 90% na Kosovu,sutra i srbi mogu reci RS je 90% srpsko stanovnistvo!!

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Naseef Mushroom » 15 May 2021, 09:11

animals wrote: 14 May 2021, 21:20
Pasaga wrote: 14 May 2021, 21:17 hico je ostavio ih nesto
zbog tog,da svijet vidi sto ih je bisko ...
Ma jebo ga ti..
sto Turci mlate Kurde, sto Rusi jebu Ukrajince, sto Ameri mlate gdje stignu..
ma nije svijet, idila kao sto vi mislite..
Nije niti je ikada bio i nije Palestina jedini slučaj međutim Palestina je u historiji najjeziviji slučaj i sumnjam da će ikada biti slično.
Sva ostala dešavanja u možda zadnjih 100 godina, tu je zapad bar glumio da imaju neke vrijednosti i moral pa makar tajno podržavali i financirali nasilje. Bar će zvanično reći da osuđuju nasilje, da će bombardovati onu stranu od koje nemaju koristi da bi "Donijeli toj državi zapadnu demokratiju", trudit će se da glume da neutralno izvještavaju gdje će izostaviti svoju umiješanost, međutim ova nepravda je neviđena. Nadmašili su 500x Bosnu i Hercegovinu što se tiče licemjernosti i nepravde a ja sam lično iskusio nepravdu i licemjernost zapada kao i mnogi forumaši za pred rat i za vrijeme rata.

Bar su kod drugih ratova i napada se trudili da zadrže svoju masku civilizacije a ovdje se i ne trude iako je pun internet videa šta se dešava.
Trebate samo vidjeti njemačke medije kako su licemjerni, nigdje neutralnog objektivnog izvještavanja, na strani Izraela, gosti koji govore istinu u emisijama se ignorišu. Sebastian Ku.rac okačio zastavu Izraela kao podršku zbog "terorističkih napada", pun mu Twitter nalog stotine ljudi koji postavljaju slike ubijene Palestinske djece ali jebe se njemu. Zato će se sutra kada nekom debelom krmku sa perikom koji se osjeća kao žena napišu da je grozan se oglasiti da govor mržnje i transfobija nemaju mjesta u civilizovanom svijetu.

Izrael jeste u pravu ali po logici koja se više nigdje ne primjenjuje. Nema prostora da se nije nekada tu nalazio jedan određen narod kojeg više nema. Šta sad da su Poljaci živjeli u Bosni i Hercegovini prije 1000 godina njihovo je pravo ušetati u tvoj dom i istjerati te?
Je li sada legitimno da Indijanci uđu u neki američki grad i pobiju bijelce i zauzmu im zemljište?
Samo se kod Jevreja još koristi ta logika.

Kod Georga Floyda za medije nije bilo važno je li kriminalac, poenta je bila za njih što u civilizovanom svijetu nije policajac smio onako postupiti prema ljudskom biću bez obzira je li kriminalac.
Tebi da se pedofil mota oko djece i ti ga prebiješ ti ćeš odgovarati jer nema veze koliko je druga strana pogriješila u civilizovanom svijetu to se ne smije raditi.
U ovom slučaju se pravdaju najmonstruozniji zločini među kojim žrtvama ima djece i puno beba "Jer je druga strana u pravu".
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Matan » 15 May 2021, 09:16

Melek wrote: 15 May 2021, 09:09Ejs.. :lupa

Bas, jebo Hepy, i Marica, sta ova obrce..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by bosnjakinja » 15 May 2021, 09:18

Kosovska nezavisnost je napravda,i to svi znaju!! sutra za 50,100 godina ce na isti nacin RS oteti...ja vidim sve slicnosti fakat.Nadji mi dio historije kada je Kosovo bilo nezavisna albanska drzava???

Jedino sto bosnjaci kosovo podrzavaju je sto su albanci muslimani i mrze srbe ,prvenstveno sto mrze srbe...ali ne vidimo dalje od nosa!

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Online

Re: Izrael

Post by Mutevelija » 15 May 2021, 09:32

bosnjakinja wrote: 15 May 2021, 09:10 Ako je Kosovo pravedno nezavisno,sutra moze rahat i RS....nadji mi dio historije kada je Kosovo bilo albanska drzava?? ikada???

jedino sto im je dalo nezavisnost je sto ih kao ima preko 90% na Kosovu,sutra i srbi mogu reci RS je 90% srpsko stanovnistvo!!
Ko prica o Kosovu ja govorim da ne trebamo.trcati kao narod samo zato sto neko je musliman, pogubno.je za nas.
Na strani sam Palestine ali nisam na strani bezveznog raketiranja izraela od kojeg najvise stradaju palestinci oni zbiju 6 jevreja od 400 raketa koje bace jevreji im ubiju 100 palestinaca.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Naseef Mushroom » 15 May 2021, 09:34

Ali kako ironično i ofirno, cionisti drže medije decenijama gdje su kroz različite emisije, serije, filmove i crtane se rugali religijama, prvenstveno kršćanstvu (i svim staromodnim stvarima) jer je većinska religija u Americi i time forsiraju priču kako treba biti ateista jer je religija zaostala i nema mjesta u modernom društvu a onda ti isti mediji financiraju i podržavaju Izrael jer je razlog što je to obećana zemlja i što je neko živio tu prije hiljade godina.
I onda kažu vjernici su ovce.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Online

Re: Izrael

Post by Mutevelija » 15 May 2021, 09:35

Naseef Mushroom wrote: 15 May 2021, 09:34 Ali kako ironično i ofirno, cionisti drže medije decenijama gdje su kroz različite emisije, serije, filmove i crtane se rugali religijama, prvenstveno kršćanstvu (i svim staromodnim stvarima) jer je većinska religija u Americi i time forsiraju priču kako treba biti ateista jer je religija zaostala i nema mjesta u modernom društvu a onda ti isti mediji financiraju i podržavaju Izrael jer je razlog što je to obećana zemlja i što je neko živio tu prije hiljade godina.
I onda kažu vjernici su ovce.
Vjernici jesu ovce i metaforicki ako gledas :cudi

I same vjerske vodje kazu da su pastiri stada.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Naseef Mushroom » 15 May 2021, 09:39

Mutevelija wrote: 15 May 2021, 09:32
bosnjakinja wrote: 15 May 2021, 09:10 Ako je Kosovo pravedno nezavisno,sutra moze rahat i RS....nadji mi dio historije kada je Kosovo bilo albanska drzava?? ikada???

jedino sto im je dalo nezavisnost je sto ih kao ima preko 90% na Kosovu,sutra i srbi mogu reci RS je 90% srpsko stanovnistvo!!
Ko prica o Kosovu ja govorim da ne trebamo.trcati kao narod samo zato sto neko je musliman, pogubno.je za nas.
Na strani sam Palestine ali nisam na strani bezveznog raketiranja izraela od kojeg najvise stradaju palestinci oni zbiju 6 jevreja od 400 raketa koje bace jevreji im ubiju 100 palestinaca.
Mnogi jevreji, katolici, ateisti širom svijeta osuđuju terorizam od strane Izraela, nemaju truna razumijevanja za ovo šta se radi Palestincima a onda se naš Bošnjak nađe pisati "Ne trebamo trčati samo što su muslimani". Tipično :grana
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests