Izrael

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by The 51st State » 30 Mar 2022, 12:11

Fuddo wrote: 30 Mar 2022, 12:10
The 51st State wrote: 30 Mar 2022, 12:07

Upravo ta verbalna akrobatika je protiv njih, nema jasne pozicije USA osim da je bezbjednosti izraela primarni nacionalni intereste.
dakle, obicno politicko licemjerstvo zapakavano u toboznju komplikaciju, a medjuvremnu vojno, tehnolosko, diplomatski, ekonomski u potpunosti stojite iza svega sto izrael radi.
Ne ide im u korist ni kad neka zaosinuta budala zabije avion u americki neboder, oni podignu papuce u zrak i lupetaju po americkoj zastavi i uzvikuju smrt infidelima.
Pa de, budi realan.
pa kako izraelu ide u korist kad im sjebu razarac i pobiju vojnike i jos im se izvinjavaju.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by The 51st State » 30 Mar 2022, 12:14

Taare wrote: 30 Mar 2022, 12:10
The 51st State wrote: 30 Mar 2022, 11:21 sve je to tacno ali ide na jednu stranu, a ovo o cemu ja pricam na drugu stranu.
Pa taj način razmišljanja doveo nas je dotle da se žalimo po društvenim mrežama.
za više definitivno nismo.
ne, nego puka zavist i suvisno pametovanje koje sluzi samo za bacanje suplje i dimnih bombi, zadnjih par tvojih postova to ilustruje najbolje.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Taare » 30 Mar 2022, 12:57

Ma da, do mene je. Nikakvu ti pouku nisi izvukao, nego samo tražiš platformu za laprdanje i presipanje iz šupljeg u prazno.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Masamune » 30 Mar 2022, 13:02

Smijem li reci da je Taare u pravu? To je upravo samokritika koja vam je potrebna.
Last edited by Masamune on 30 Mar 2022, 13:02, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by The 51st State » 30 Mar 2022, 13:02

dobro jaro, da mi prekinemo prepucavanje, eto nek si ti sve u pravu, samo suzi fokus malo za ovaj konkretan slucaj zvani izrael.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by The 51st State » 30 Mar 2022, 13:04

MarlboroGold wrote: 30 Mar 2022, 13:02 Smijem li reci da je Taare u pravu? To je upravo samokritika koja vam je potrebna.
smijes ali ti je nerelevanto, licemjerno i neutemeljeno misljenje. reformisati se u odnosu na sta? tvoj subjektivni dozivljaj svijeta?

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Taare » 30 Mar 2022, 13:08

Isto tako, što se mene tiče, naivno je vjerovati da jevrej kontroliše ameriku. Amerika koristi izrael bez da ovi znaju da su iskorišteni.
Prvo englezima, a kasnije i amerima izrael služi kao pit bull koji je tu Kako bi se arapi držali pod kontrolom.
Nema te jače arapske zemlje koja nije potpisala kojekakve ugovore sa amerima.
Kako se tramp otvoreno šprdao sa kraljem i govorio - kralju, šalji pare da te čuvamo.
hiljade arapskih milijardi slilo se u usa.
Ono što oni poklone židovima je vic u odnosu na ono što zarade.

Čim nafta prestane biti glavni energent, usa će pustiti izrael nizvodu.
Kako je krenulo, mislim da ćemo dočekati taj dan.
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by The 51st State » 30 Mar 2022, 13:14

ne kontrolise ali je duboko involviran i isprepletan sa americkim establismentom, pogledaj ko kontrolise obrazovanje, kulturu i zabavu u americi, to je vrlo jaka poluga da uopste ne ide jedna bez druge.
mogu se donekle sloziti sa tobom da ce ih usa odbaciti u velikoj mjeri ali nikad do kraja i sustinski, to se vec pomalo i desava jer ne hrli izrael arapima sto ih voli nego sto su i jedni i drugi pod prijetnjom irana tj. u slucaju arapa njihove dinastije, narod sigurno ne podrzava to pozicioniranje ali te geopoliticke seme opet ne odgovaraju na pitanje kako to pozitivno ili ikako utice na rjesavanje palestinskog pitanje. po ovom sto vidim i pratim lose.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Taare » 30 Mar 2022, 13:32

The 51st State wrote: 30 Mar 2022, 13:02 dobro jaro, da mi prekinemo prepucavanje, eto nek si ti sve u pravu, samo suzi fokus malo za ovaj konkretan slucaj zvani izrael.
Pa nemere, čovječe. Suzi, suzi, suzi i dođeš na to da ovaj njeg bode nožem, a ovi njih ravnaju avionima.
Nije se rim izgradio preko noći.
Mora se negdje krenuti, a najbolje od sebe. Prvo ja, pa moj džemat, pa mahala, pa grad...
Kad napravimo zdravo, ispravno društvo, ni nebo nije granica.

U međuvremenu šuti i radi. Ako ne možeš opstati na okupiranoj teritoriji, iseli se.
Židovi nude brda para za palestinsku zemlju i kuće.
šta, pa i poslanik se iselio u medinu.
Ne možeš da živiš? Pa, širok je dunjaluk.

Kaže Allah u kur'anu, kad meleci budu vadili duše onima koji su izvršili samoubistvo jer su smatrali da ne mogu opstati u svojoj zemlji, meleci će ih pitati što se niste iselili.
Kad budu uzimali duše onima koji su se prema sebi ogriješili, meleki će upitati: 'Šta je bilo s vama?' – 'Bili smo potlačeni na Zemlji' – odgovoriće. – 'Zar Allahova Zemlja nije prostrana i zar se niste mogli nekud iseliti?'
Baš sinoć gledam reportažu iz amerike koju je radio salih brkić. Reportaža o nekoj porodici koja je izbjegla haman iz kamenice, preživjela srebrenicu i nastanila se u dalekoj americi.
Ljudi zaimali. Obogatili se, imaju farme, kamione...
Djeca takvih će studirati, kasnije lobirati za bih.
Društvu je bolji takav nego deset muja koji sjede pred bh granapom i govore kad će Allah spustit kake nafake.
I onda, kad takvi srede svoju zemlju, pa recimo da bih postane druga švica, onda ustaneš i kažeš židovu, stani jarane, imamo i mi ponešto za kazat.

Ko te sprečava da od naših kantona napraviš privredno čudo? Niko živ, osim nas samih.
A imaš sve mogućnosti da u tz, sa i ze-do kantonu prosječna plata bude i do tri milje.
Uloži u djecu.
Već ih ima koji se školuju na vrhunskim američkim fakultetima.
Daj im da rade.
Već sad kolone srba dolaze u sa da rade. Šta bi tek bilo da je u našim kantonima prosječna plata tri milje?!

Naša djeca sa mit-a ne znaju napraviti bajraktar? Naravno da znaju. Daj im šansu. Ne guraj podobne.
Pa onda kad budeš toliko jak da eu dio svoje hrane uzima od tebe tj da je ovisna, onda si faktor kojeg se pita.
Trebaju ti dvije godine da zamijeniš ukrajinu kao važnu žitnicu eu.
Mi ukupno imamo preko tri miliona hektara zemlje koja zjapi a može se pretvoriti u obradivu.
Već sad imamo djecu koja po tz i drugim gradovima programiraju za amere i vrte milionske poslove.

Pa kad ovi iz rs naprave belaj, ti podigneš svoje dronove i polupaš sve što imaju.
Tako se radi. Od kmečanja nemaš ništa.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Masamune » 30 Mar 2022, 13:35

The 51st State wrote: 30 Mar 2022, 13:02 dobro jaro, da mi prekinemo prepucavanje, eto nek si ti sve u pravu, samo suzi fokus malo za ovaj konkretan slucaj zvani izrael.
Image

Image
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Masamune » 30 Mar 2022, 13:36

Pardon pogresan quote
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Taare » 30 Mar 2022, 13:36

The 51st State wrote: 30 Mar 2022, 13:14 ne kontrolise ali je duboko involviran i isprepletan sa americkim establismentom, pogledaj ko kontrolise obrazovanje, kulturu i zabavu u americi, to je vrlo jaka poluga da uopste ne ide jedna bez druge.
mogu se donekle sloziti sa tobom da ce ih usa odbaciti u velikoj mjeri ali nikad do kraja i sustinski, to se vec pomalo i desava jer ne hrli izrael arapima sto ih voli nego sto su i jedni i drugi pod prijetnjom irana tj. u slucaju arapa njihove dinastije, narod sigurno ne podrzava to pozicioniranje ali te geopoliticke seme opet ne odgovaraju na pitanje kako to pozitivno ili ikako utice na rjesavanje palestinskog pitanje. po ovom sto vidim i pratim lose.
Čovječe, gledam ove nijemce, pričam s njima. Niko ne voli izrael. Ovaj se problem napuhao ko balon. Kad jednog dana pukne, a to će biti onda kad amer kaže da mu ne trebaju, svi će ih se odreći.
izrael će spasti na nivo sadašnjeg jordana.
znaju to i oni i zato se uvezuju sa rođacima iz ar zemalja. Tu si u pravu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Taare » 30 Mar 2022, 13:37

Evo videa. Možda ih fudo zna.

Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Naseef Mushroom » 30 Mar 2022, 14:42

Nora Ibsenova wrote: 30 Mar 2022, 10:06
The 51st State wrote: 30 Mar 2022, 10:02

nije teorija zavjere, pogledaj sta izrael radi recimo u industriji zabave, prakticno vrse cenzuru, najnoviji primjer je da vrse pritisak da spotify izbaci neku pjesmu od izvodjaca sto podrzava palestinu, dakle dotle je doslo. imaju blank card da rade sto hoce bez osude i sankcija.

https://www.middleeastmonitor.com/20220 ... m-spotify/
Ma svakako da je izraelski lobi jak, a gdje i ne bio.
Ima i mnogo jevreja i izraelaca u svijetu koji otvoreno govore protiv Izraela.

Ali da se drži argument o hodži koji je šaptao Hitleru je baš ono :D.
Image

Premijer Izraela Benjamin Netanyahu u kontroverznom govoru kojeg je održao na 37. kongresu Cionista, optužio je muftiju iz Jeruzalema, Haj Amin al-Husseinija za holokaust nad Jeverejima u II svjetskom ratu.

Kazao je Natanyahu da je Hitler htio samo istjerati Jevreje iz njemačke, ali ga je al-Husseini navratio da ih istrijebi. Muftija je umro 1974. godine, a Natanyahu je u govoru objasnio da su se Hitler i al-Husseini sastali 1941. godine, a da je prvobitni Hitlerov plan bio da se Jevreji samo istjeraju, na što je al-Husseini kazao da će onda svi doći u Palestinu – te da ih treba “spaliti”, tvrdi Natanyahu.
Da podsjetim, ovo nije kopirano sa neke stranice teorije zavjera niti je to izjavio neki jevrejski Lazanski već je ovo izjavio izraelski premier za vrijeme svog mandata na kongresu cionista a nije poslije izviždan niti su ga izbacili napolje poslije toga.
Upravo i nisu ti koji vode svjetsku politiku i drže medije jednostavno jevreji već su to baš ti cionisti kojima očigledno ne smeta ta verzija.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Šabović Adis » 30 Mar 2022, 15:05

Eki to, i Hićo bio munđos?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83786
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Fuddo » 30 Mar 2022, 16:01

Taare wrote: 30 Mar 2022, 13:37 Evo videa. Možda ih fudo zna.

Ne znam, al nije to neobicna pojava.
U sustini to je to, radi, investitlraj u sebe i necemu se mozes nadati.
Sa nebesa nista ne spada, sem kise, i podjahkad meteor.
Arapi su prespavali 200 godina, i kad su se probudili bilo je kasno.
Sreca imaju te nafte, ne bi imali za kifle.
I tu se prica o nekoj zemaljskoj pravdi za Palestinu zavrsava.
Dozvolite da se obratimo

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Ma znas » 30 Mar 2022, 16:05

Amerikom upraljaju Jevreji. Podrska SAD Izraelu bit ce iz godine u godinu sve veca, jer sr moc Jevreja stalno povecava. :kafa :kafa

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Nora Ibsenova » 30 Mar 2022, 17:00

Naseef Mushroom wrote: 30 Mar 2022, 14:42
Nora Ibsenova wrote: 30 Mar 2022, 10:06

Ma svakako da je izraelski lobi jak, a gdje i ne bio.
Ima i mnogo jevreja i izraelaca u svijetu koji otvoreno govore protiv Izraela.

Ali da se drži argument o hodži koji je šaptao Hitleru je baš ono :D.
Image

Premijer Izraela Benjamin Netanyahu u kontroverznom govoru kojeg je održao na 37. kongresu Cionista, optužio je muftiju iz Jeruzalema, Haj Amin al-Husseinija za holokaust nad Jeverejima u II svjetskom ratu.

Kazao je Natanyahu da je Hitler htio samo istjerati Jevreje iz njemačke, ali ga je al-Husseini navratio da ih istrijebi. Muftija je umro 1974. godine, a Natanyahu je u govoru objasnio da su se Hitler i al-Husseini sastali 1941. godine, a da je prvobitni Hitlerov plan bio da se Jevreji samo istjeraju, na što je al-Husseini kazao da će onda svi doći u Palestinu – te da ih treba “spaliti”, tvrdi Natanyahu.
Da podsjetim, ovo nije kopirano sa neke stranice teorije zavjera niti je to izjavio neki jevrejski Lazanski već je ovo izjavio izraelski premier za vrijeme svog mandata na kongresu cionista a nije poslije izviždan niti su ga izbacili napolje poslije toga.
Upravo i nisu ti koji vode svjetsku politiku i drže medije jednostavno jevreji već su to baš ti cionisti kojima očigledno ne smeta ta verzija.
Vidiš, nisam ovo vidjela. Fala
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Pasaga » 30 Mar 2022, 17:04

jbg...arapi,palestinci,placaju ceh,i uvjek ce placati
Bibi vrlo dobro zna,ko je bio glavni financijer Hice
sto to nekaze javno
Nece,jer treba nagulit preko bare ako dodje dur guzi
Zasto ne prozove americke zidove
Sve su mu dorurali,od love,pa do onog otrova ..zoklyn B.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by insomnia » 30 Mar 2022, 17:07

Ovu su izjavu osudili mnogi iz Izraela od opozicije preko istoricara pa do direktora centra za istrazivanje holokausta.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests