Izrael

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Muamer18 » 14 May 2018, 23:11

O kojoj vrsti kvaliteta pricas? O novcu? Ovaj svijet je samo igra i Islam kaze da se ovaj zivot treba provesti u duhovnosti i pokornosti Allahu. Inace Islam ne negira pravo zarade jer to se naziva nafaka a nemaju svi istu nafaku. Zato Islam je propisao da ova zivot provedemo izmedju materijalizma i duhovnosti a to znaci da radimo i zaradimo u skladu sa islamskim nacelima a ne u ime materijalne koristi i laktasenjem.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Venera » 14 May 2018, 23:14

Muamer18 wrote: 14 May 2018, 23:11 O kojoj vrsti kvaliteta pricas? O novcu? Ovaj svijet je samo igra i Islam kaze da se ovaj zivot treba provesti u duhovnosti i pokornosti Allahu. Inace Islam ne negira pravo zarade jer to se naziva nafaka a nemaju svi istu nafaku. Zato Islam je propisao da ova zivot provedemo izmedju materijalizma i duhovnosti a to znaci da radimo i zaradimo u skladu sa islamskim nacelima a ne u ime materijalne koristi i laktasenjem.
Bog s'tobom covjece :lupa zna se tocno sto se podrazumijeva pod kalitetnim zivotom :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Muamer18 » 14 May 2018, 23:16

Kakav kvalitet? Objasni mi. Ja sam ti rekao sta Islam propisuje. Inace ne moze svima kvalitet zivota biti dobar. Zato Allah kaze da je ovaj sviijet prolazan i da je igra i zabava. Pravi zivot je u Dzennetu gdje ce svi imati svega u obilju. U Dzennetu nema siromasnih.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Izrael

Post by gaga » 14 May 2018, 23:21

Muamer18 wrote: 14 May 2018, 23:16 Kakav kvalitet? Objasni mi. Ja sam ti rekao sta Islam propisuje. Inace ne moze svima kvalitet zivota biti dobar. Zato Allah kaze da je ovaj sviijet prolazan i da je igra i zabava. Pravi zivot je u Dzennetu gdje ce svi imati svega u obilju. U Dzennetu nema siromasnih.
Sto polemises sa njim?Vidis da ne zna napisati vise od jedne recenice.Za njega je kvalitet zivota da moze pojesti jedno citavo krme tjedno.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Muamer18 » 14 May 2018, 23:23

Da, primjetio sam. :)

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Venera » 14 May 2018, 23:30

gaga wrote: 14 May 2018, 23:21
Muamer18 wrote: 14 May 2018, 23:16 Kakav kvalitet? Objasni mi. Ja sam ti rekao sta Islam propisuje. Inace ne moze svima kvalitet zivota biti dobar. Zato Allah kaze da je ovaj sviijet prolazan i da je igra i zabava. Pravi zivot je u Dzennetu gdje ce svi imati svega u obilju. U Dzennetu nema siromasnih.
Sto polemises sa njim?Vidis da ne zna napisati vise od jedne recenice.Za njega je kvalitet zivota da moze pojesti jedno citavo krme tjedno.
a ako sam Jevrjeka , a to ne znas :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Venera » 14 May 2018, 23:31

Muamer18 wrote: 14 May 2018, 23:16 Kakav kvalitet? Objasni mi. Ja sam ti rekao sta Islam propisuje. Inace ne moze svima kvalitet zivota biti dobar. Zato Allah kaze da je ovaj sviijet prolazan i da je igra i zabava. Pravi zivot je u Dzennetu gdje ce svi imati svega u obilju. U Dzennetu nema siromasnih.
nemas ti pojma o Islamu :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Muamer18 » 14 May 2018, 23:45

Ti ces da mi kazes. Islam praktikujem i klanjam pet puta dnevno. Citam dosta knjiga i znam dosta o Islamu.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Venera » 14 May 2018, 23:48

Muamer18 wrote: 14 May 2018, 23:45 Ti ces da mi kazes. Islam praktikujem i klanjam pet puta dnevno. Citam dosta knjiga i znam dosta o Islamu.
hodza, ja ne poznajem Islam koji negira kvalitet ovozemaljskog zivota :kafa

mnogi prakticiraju vlastitu religiju nepravilno, nisi ni ti izuzetak :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izrael

Post by storm » 15 May 2018, 06:14

Daj se vratite na temu :ccc
O hazarskoj bagri koja drma svijetom...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Podrinjac » 15 May 2018, 07:21

Muamer18 wrote: 14 May 2018, 23:45 Ti ces da mi kazes. Islam praktikujem i klanjam pet puta dnevno. Citam dosta knjiga i znam dosta o Islamu.
Ti da klanjaš toliko i da čitaš toliko knjiga ne bi ti imao vremena da ovdje trolaš.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izrael

Post by storm » 15 May 2018, 07:30

Osude, zabrinutost, kmečanje....a učiniti će zapravo ništa :lup

MASAKR U POJASU GAZE Izraelci pobili 55 ljudi, više od 2700 ozlijeđenih. Što će biti sutra?
Poginulo je 55, a ranjeno 2700 Palestinaca
Međunarodna zajednica osudila je pokolj u Gazi
Piše: M.V.

Image
Foto: Getty

IZRAELSKI premijer Benjamin Netanyahu i Bijela kuća su danas rekli da je Hamas odgovoran za uporabu sile u Pojasu Gaze, gdje je u izraelskoj paljbi poginulo 55, a ranjeno 2700 Palestinaca.

>> Izraelski premijer i Trump krive Hamas za masakr u pojasu Gaze

"Svaka zemlja je obvezna braniti svoj teritorij", napisao je Netanyahu na Twitteru. "Teroristička organizacija Hamas obznanjuje da namjerava uništiti Izrael i u tu svrhu šalje tisuće ljudi da probiju granicu", rekao je i dodao da će Izrael nastaviti odlučno djelovati da ih u tome spriječi.

>> MASAKR ZBOG VELEPOSLANSTVA U JERUZALEMU Ubijeno 55 Palestinaca, 2700 ozlijeđenih

Bijela kuća okrivila Hamas

Bijela kuća je Hamas proglasila odgovornim za smrt 55 Palestinaca koje je ubila izraelska vojska u Pojasu Gaze tijekom prosvjeda zbog preseljenja američkog veleposlanstva u Jeruzalem.




"Odgovornost za te tragične smrti u potpunosti leži na Hamasu", upozorio je Raj Shah, zamjenik glasnogovornika američke vlade. Bijela kuća se prvi puta oglasila o tim nasiljima u kojima je stradalo "osmero djece mlađe od 16 godina", prema podacima palestinskog veleposlanika u UN-u.

"Hamas namjerno i cinično izaziva taj izraelski odgovor", objasnio je Raj Shah na konferenciji za novinare i dodao da je islamistički pokret "organizacija koja se bavi ciničnim aktivnostima koje su izazvale te smrti".

SAD danas preselila veleposlanstvo iz Tel Aviva u Jeruzalem

Podsjetimo, SAD je danas službeno otvorio novo veleposlanstvo u Jeruzalemu, priznajući tako taj grad za izraelsku prijestolnicu.






Trumpova Bijela kuća smatra da će priznanje Jeruzalema otvoriti prostor za realističnije pregovore jer će dati Izraelu mogućnost da pregovara s pozicije snage, a onda i da pristane na ustupke i konačno sklopi mir s Palestinom.

"Ovo je velik dan. Velik dan za Jeruzalem. Velik dan za državu Izrael. Dan koji će biti upisan u naše nacionalno sjećanje budućih naraštaja", rekao je tim povodom izraelski premijer Benjamin Netanyahu. "U Jeruzalemu smo i ovdje smo da bi tu i ostali", dodao je. Netanyahu je završio govor nazivajući Jeruzalem "vječnom i nedjeljivom izraelskom prijestolnicom".

Palestinci masovno prosvjedovali

Palestinci su zbog tog čina masovno prosvjedovali na granici s Izraelom, a izraelska vojska odgovorila je otvorivši vatru na njih. Glavna kritika koju Palestinci, ali i mnogi drugi diljem svijeta, upućuju Washingtonu, ta je da se ovim odrekao svoje deklarativne uloge poštenog i neutralnog posrednika u višedesetljetnom teritorijalnom sporu između Izraelaca i Palestinaca.

SAD se, drugim riječima, s Trumpom čvrsto postavio na stranu Izraela, prihvaćajući njihovo svojatanje cijelog Jeruzalema kao "nedjeljive i vječne" prijestolnice židovske države, čime je neutralno rješenje o Jeruzalemu kao zajedničkoj prijestolnici Palestinaca i Izraelaca praktički skinuto sa stola.

Hamas Trumpu poručio da je otvorio "vrata pakla"

Islamistička organizacija Hamas, koja je na vlasti u Pojasu Gaze, u prosincu je poručila Trumpu da je "otvorio vrata pakla". Mnogo alarmantnije za Washington je, međutim, to što je golem dio međunarodne zajednice ili glasao protiv Trumpove odluke ili ostao suzdržan u Glavnoj skupštini UN-a.

Samo devet zemalja članica glasalo je protiv rezolucije kojom se tražilo da SAD povuče svoju odluku, uglavnom mikro-državice poput Maršalovih otoka i Naurua.

Današnji prosvjedi odnijeli najviše života od 2014. godine

Izraelska vojska je danas priopćila je da na "10.000 nasilnih prosvjednika odgovarila vatrom i sredstvima za rastjerivanje ljudi, djelujući u skladu s operativnim procedurama". Vojska je udvostručila svoje snage u strahu da bi prosvjednici mogli probiti ogradu na granici.

Nedugo nakon toga, počela su stizati izvješća o poginulima i ranjenima. Prema posljednjim podacima, poginulo je 55, a ranjeno je više od 2.700 Palestinaca. Među poginulima su i djeca mlađa od 16 godina.

Napade osudila međunarodna zajednica

Amnesty International pozvao je u poslijepodnevnim satima na prekid sukoba i javio kako među ozlijeđenima ima i djece te maloljetnika. Poručili su kako se radi o kršenju međunarodnog prava.

Ministarstvo vanjskih poslova Egipta osudilo je napade izraelske vojske. "Egipat odbija upotrebu sile protiv mirnih prosvjednika", poručili su i upozorili na negativne posljedice ovakve eskalacije sukoba.

Francuska je osudila otvaranje veleposlanstva SAD-a

Francuska je osudila otvaranje veleposlanstva SAD-a u Jeruzalemu, priopćeno je iz Ministarstva vanjskih poslova te zemlje. "Odluka o preseljenju veleposlanstva iz Tel Aviva u Jeruzalem u suprotnosti je s međunarodnim pravom, pogotovo s rezolucijama Vijeća sigurnosti i Opće skupštine UN-a", navodi se u priopćenju.

Ministarstvo je pozvalo "sve aktere da pokažu odgovornost i spriječe nove sukobe". "Potrebno je pod hitno stvoriti uvjete u kojima će se naći političko rješenje u regiji koja je već pod velikim napetostima", dodaje se u priopćenju.

Istodobno, palestinske vlasti pozvale su na "hitnu međunarodnu intervenciju" kako bi se zaustavio "strašan pokolj koji čine izraelske okupacijske snage protiv Palestinaca", izjavio je glasnogovornik vlade Youssef Mahmoud. Mahmoud je pozvao muslimanske i "prijateljske" vlade da "iskoriste svoj utjecaj kako bi zaustavili krvoproliće koje se posljednjih tjedana događa zbog izraelske okupacije".

Napadi osuđeni od strane UN-a

Visoki povjerenik UN-a za ljudska prava Zeid Raad Al Hussein osudio je današnja događanja nazvavši to "šokantnim nasiljem na granici između Izraela i Gaze" te dodao kako bi trebalo prozvati one koji su "odgovorni za stravična kršenja ljudskih prava". Smatra i da je potrebno osigurati pravdu za sve žrtve.



Arapska liga osudila je otvaranje veleposlanstva kao "sramotno". "Sramotno je vidjeti da se neke zemlje pridružuju SAD-u i Jeruzalemu u proslavi premještanja veleposlanstva u okupirani Jeruzalem, u očitom kršenju međunarodnog prava i rezolucija Vijeća sigurnosti UN-a", rekao je šef Arapske lige Abdul Gheit. "Današnja smrt palestinskih mučenika od ruku izraelskih okupatora zvono je na uzbunu" državama koje zauzimaju "nemoralna i ilegalna stajališta", dodao je.

Na suzdržavanje od nasilja pozvala je i Njemačka

Njemačko ministarstvo vanjskih poslova pozvalo je na suzdržanost u najnovijem sukobu Izraelaca i Palestinaca zbog preseljenja američkog veleposlanstva iz Tel Aviva u Jeruzalem, izvijestio je dpa. Otvaranje veleposlanstva ne smije biti izgovor za nasilje, rekla je u Berlinu glasnogovornica ministarstva.

"Pozivamo sve da na dan kao što je ovaj ne zlorabe pravo na mirno izražavanje mišljenja", rekla je. Izrael se u svojim zaštitnim mjerama mora voditi načelom proporcionalnosti, dodala je.

Europska unija je pozvala sve strane na "najveću moguću suzdržanost". "Deseci Palestinaca, među njima i djeca, ubijeni su a stotine su ranjene u izraelskoj vatri na masovnim prosvjedima koji još traju na granici u Gazi. Pozivamo sve strane da budu što suzdržanije kako bi se spriječile nove ljudske žrtve", priopćila je visoka predstavnica EU-a za vanjsku politiku Federica Mogherini.

U Istanbulu održani prosvjedi

Turska je danas ocijenila da Sjedinjene Države nose dio odgovornosti za pokolj u Gazi. "Američka administracija je odgovorna za pokolj koliko i Izrael", rekao je glasnogovornik turske vlade Bekir Bozdag na Twitteru.

Tijekom poslijepodnevnih sati na ulicama Istanbula protiv nasilja na granici Izraela i Gaze, ali i protiv preseljenja američkog veleposlanstva, prosvjedovale su tisuće Turaka.



Reagirala je i Arapska liga

Jedan od lidera Arapske lige izjavio je kako je "odurno" vidjeti druge zemlje koje sudjeluju u proslavi otvorenja američkog veleposlanstva u Jeruzalemu, piše CNN. Svečanost otvorenja veleposlanstva nazvao je "farsom i jasnim kršenjem međunarodnog prava i rezolucije Vijeća sigurnosti".

Ahmed Aboul Gheit je kazao i kako su ugledne zemlje odbile sudjelovati u toj "farsi" te da "masakr Palestinaca koji se dogodio danas treba biti alarm svakoj zemlji koja ne vidi u tome ništa pogrešno". Odluku o premještanju veleposlanstva nazvao je "iznimno opasnim korakom čije prave posljedice još nisu poznate", pogotovo od strane SAD-a. Najavio je i kako će Arapska liga "nastaviti diplomatsku borbu za obranu identiteta te povijesnog i vjerskog statusa Jeruzalema".

Kuvajt je zatražio hitni sastanak Vijeća sigurnosti Ujedinjenih naroda o stanju na Bliskom istoku i Gazi odmah sutra ujutro.

Šef Hezbollaha Hassan Nasrallah izjavio je kako se SAD-u "ne može vjerovati" nakon što su veleposlanstvo preselili u Jeruzalem. Nasrallah je kazao i kako Trump "vodi svijet i SAD" u krivom smjeru te da ne može "ne primijetiti da je američko veleposlanstvo preseljeno iz Tel Aviva u Jeruzalem u danima kad se naveliko govori o povlačenju SAD-a iz iranskog nuklearnog sporazuma"

Sutra opći štrajk i početak trodnevne žalosti

Palestinski vođa Mahmoud Abbas najavio je opći štrajk i tri dana žalosti koja će početi sutra, a za sve poginule u Gazi tijekom današnjeg prosvjeda. Općim štrajkom i danima žalosti obilježit će se i 70. obljetnica Nakbe (arapski: katastrofe).

Palestinci tim terminom nazivaju masovni egzodus koji je pratio osnivanje izraelske države.

Guterres duboko uznemiren zbog nasilja

Glavni tajnik UN-a Antonio Guterres izjavio je da je "duboko uznemiren" zbog nasilja koje se dogodilo na granici Gaze i Izraela.

U službenoj izjavi navodi kako je duboko uznemiren zbog velike eskalacije nasilja na okupiranom palestinskom teritoriju, kao i zbog velikog broja ubijenih i ozlijeđenih Palestinaca.

"Izraelske sigurnosne snage moraju se maksimalno suzdržavati u korištenju otvorene vatre. Hamas i vođe prosvjeda imaju odgovornost spriječiti daljnje provokacije i nasilje. Uz velike napetosti i prosvjede, koji se očekuju u narednim danima, neophodna je krajnja suzdržanost kako bi se izbjegao daljnji gubitak života civila, posebno djece. Bolnice su javile da su pri kraju sa zalihama lijekova, medicinskom opremom i materijalima te je potrebno hitno financiranje humanitarne pomoći i lakši pristup zdravstvenoj njezi. Neprekidno nasilje koje se događa ukazuje na potrebu političkog rješavanja problema", stoji u Guterresovoj izjavi. Napominje i kako nema dobrog rješenja za Palestinu i Izrael te da oni moraju živjeti u miru s glavnim gradom Jeruzalemom.

Šef UN-a za ljudska prava Zeid Ra'ad Al Hussein pozvao je na smirivanje nasilja u Gazi. "Ovo šokantno ubijanje i ozljeđivanje u Gazi mora odmah prestati. Ljudska prava moraju biti ispoštovana. Odgovorni za nasilje i kršenje ljudskih prava moraju odgovarati. Zajednica će tražiti pravdu za žrtve", napisao je na Twitteru.

Sutra sastanak Vijeća sigurnosti UN-a

Sutra će se održati sastanak Vijeća sigurnosti UN-a o Gazi i Bliskom istoku. Očekuje se da će Nickolay Mladenov, koordinator za mirovni proces na Bliskom istoku izvijestiti Vijeće sigurnosti UN-a o stanju u Gazi.

"Radi se o vrlo zabrinjavajućim događajima, što je vrlo tužno", kazala je britanska veleposlanica u UN-u Karen Pierce. "Imamo više od 50 žrtava s više od tisuću ozlijeđenih. Poziva se na suzdržanost sa svih strana i to nije ono što želimo vidjeti na terenu", dodala je.

Pozvala je sve koji imaju "bilo kakav utjecaj na terenu da smire i zaustave opasnu situaciju u kojoj su ljudi ubijeni".

Eskalacija se očekuje sutra, na 70. obljetnicu osnutka Izraela

Očekuje se da će prosvjedi eskalirati na sutrašnju 70. obljetnicu osnutka izraelske države, dok se preko zvučnika u džamiji u Gazi pozivaju Palestinci da se pridruže tzv. "Velikom maršu povratka".

Brojke ubijenih izazvale su međunarodne kritike, no SAD, koji je izazvao ljutnju Arapa zbog preseljenja svojeg veleposlanstva iz Tel Aviva u Jeruzalem, ponavlja izraelske osude da pokret Hamas, koji vlada u Gazi, potiče nasilje.

Šaljući pojačanje na granicu Gaze, izraelska vojska baca letke u kojim se Palestinci upozoravaju da ne "služe kao oruđe Hamasu", da se ne približavaju izraelskoj graničnoj ogradi.

Predviđeno je da kulminacija prosvjeda bude sutra, na Dan Nakbe ili 'katastrofe', kada je 1948. stotine tisuća Palestinaca bilo protjerano iz svojih domova.

Svake godine 15. svibnja Palestinci obilježavaju kao dan sjećanja na progon, a Židovi ga slave kao početak nastanka židovske države.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Podrinjac » 15 May 2018, 09:33

Šta naši 'svjetski' lideri kažu na sve ovo ?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Krokodil Behko » 15 May 2018, 10:58

Nadam se da su Trumpisti sretni. Ispalo je (nakon svih njegovih obećanja) da su Palestinci krivi i za terorizam i za globalne klimatske promjene, za trgovinske ratove protiv Kine i EU, za situaciju u Siriji, itd, jer samo oni glavom platiše, zbog Trumpovih odluka, ako se ne varam?
online

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Muamer18 » 15 May 2018, 12:09

Mora neko smiriti Izraela. Izrael ne moze da se ponasa kako hoce tako da se nadam da ce Rusija napasti Izrael.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Muamer18 » 15 May 2018, 12:30

Turska je povukla svoje ambasadore iz Izraela i SADa zbog desavanja u Gazi. Svaka cast Turskoj jer Turska je jedina zemlja koja trezveno razmislja. Ipak, Rusija mora da se zainteresuje za Palestinu i da pokrene zracne udarena Izrael. Iran i Turska bi pomogle Rusiji.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Venera » 15 May 2018, 14:10

nevjerovatno kako su ljudi spremni povijesno, tisuce godina, konstatno gubiti zivot na teritoriji Izraela i Palestine i susdjenih drzava :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Muamer18 » 15 May 2018, 14:31

Muslimani ne mogu zaboraviti na protjerivanje Palestinaca i nakon toga jos priznati Izraelsku okupaciju. Ono sto traze muslimani je minimum a to je pravo na sopstvenu drzavu. Izrael je teroristicka zemlja i ne smije se tolerisati njihovo ponasanje. Ja se nadam da ce Rusija poslati nekoga mirotvorca koji ce utanaciti sporazum o dvjema drzavama. Istocni Jerusalem je palestinska prijestonica i ne smije se prisvajati ono sto nije jevrejsko.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Muamer18 » 15 May 2018, 14:37

Ortodoksni jevreji ne priznaju cionizam i oni nisu za izraelsku drzavu i zato snose posljedice od izrelskih vlasti. To je dokaz da je Amerika ta koja je izmislila cionizam i daje potporu postupcima cionizma. Evangelisti iz amerike sve cine kako bi stvorili veliki Izrael.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Venera » 15 May 2018, 14:39

Muamer18 wrote: 15 May 2018, 14:31 Muslimani ne mogu zaboraviti na protjerivanje Palestinaca i nakon toga jos priznati Izraelsku okupaciju. Ono sto traze muslimani je minimum a to je pravo na sopstvenu drzavu. Izrael je teroristicka zemlja i ne smije se tolerisati njihovo ponasanje. Ja se nadam da ce Rusija poslati nekoga mirotvorca koji ce utanaciti sporazum o dvjema drzavama. Istocni Jerusalem je palestinska prijestonica i ne smije se prisvajati ono sto nije jevrejsko.
divno, svi vjernici religioznici ne mozete zabboraviti mitove iz Svetih knjiga, pa nije ni cudo , da su vam drzave vaznije od normlanog zdravog ljudkskog zivota :lupa

ti si dosadan sa Rusima, idi procitaj o Jevrejskoj Autonomnoj Oblasti u Rusiji :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: Duminjo and 23 guests