Avionske nesreće

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Iznad Francuske se srušio Airbus, 148 poginulih

Post by Krokodil Behko » 05 Apr 2015, 17:30

Biba wrote:ne znam ali zasto nije osmisljeno tako da kopilot moze lozinkom otvoriti vtata...ja sam negdje procitala da piloti kazu da je to moguce.

Otprilike redovno pratrim serijal na NG o avionskim nesrećama.
Ne znam da li sada ima taj sistem otvaranja vrata, ali sigurno će ga biti u roku od godinu dana i to na način da će to biti standard, da bi avion uopće mogao prevoziti putnike.

Zašto ovo govorim?
Jer nakon svake nesreće, otklanjaju se nedostaci, bez obzira na to da li su oni tehničke prirode ili je u pitanju ljudski faktor.
online

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Johny » 05 Apr 2015, 17:58

ministar odbrane i k-dant vojske RS...
vrlo kvalitetni instrumenti i oprema ,,odlicni za ovaj zadatak(bolji od nasih za dvije generacije koje imamo)
pilot.. jedan od najboljih i medju najiskusnijim koje imaju..
sramotna izjava ,,fuj

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26704
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14756 times
Been thanked: 3941 times
Status: Offline

Re: Iznad Francuske se srušio Airbus, 148 poginulih

Post by Veca » 05 Apr 2015, 18:13

...ama,imali su taj kod,samo sto se mora iz kabine potvrditi,a kopilot nije htio!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Iznad Francuske se srušio Airbus, 148 poginulih

Post by Krokodil Behko » 05 Apr 2015, 18:27

I to će se promijeniti vrlo brzo. Već če nešto smisliti.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26704
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14756 times
Been thanked: 3941 times
Status: Offline

Re: Iznad Francuske se srušio Airbus, 148 poginulih

Post by Veca » 05 Apr 2015, 18:30

...pa,hoce da ukinu,vec pregovaraju...sad kao hoce 3 persone u kabini ili tako nesto.
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Vladimir RUS » 05 Apr 2015, 18:40

Krokodil Behko wrote:A ko su Gašić i Diković?
Bezveze im je ovo. Ljudi izginuli da bi obavili zadatak.
Pitam se koliko su bili sofisticirani ti instrumenti u helikopteru.
Upravo ovo zadnje i jeste ključni problem u cijeloj ovoj priči. Tehnika aviona i helikoptera vojske Srbije, je iz doba kada su postojali veliki komunistički i socijalistički sistemi. Daj bože da je taj avion imao bilo šta od elektronike, a kamoli GPS sistem. Govorimo o zastarjelim avionima i helikopterima koje vojska Srbije i dan danas ima i to je problem koji se vuče još odavno. Pa tokom NATO agresije na Srbiju, američki stelt avion je pogođen ne na osnovu neke sofisticirane tehnike, već maltene na osnovu čula, maltene samo po zvuku. :D

Doduše nije Srbija jedina na Balkanu i šire koja ima ovaj problem. I Hrvatska, koja je već godinama članica NATO saveza, nije se odrekla svojih aviona sovjetske proizvodnje, najviše zbog besparice tako da za kupovinu novih, američkih aviona, čekaju se neka bolja vremena.

Nije problem ljudstvu pošto Srbija posjeduje profesionalni kadar koji je u skladu sa svim važećim evropskim i svjetskim standardima, problem je u dotrajaloj tehnici.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 05 Apr 2015, 18:47

Krokodil Behko wrote:A ko su Gašić i Diković?
Bezveze im je ovo. Ljudi izginuli da bi obavili zadatak.
Pitam se koliko su bili sofisticirani ti instrumenti u helikopteru.

Ministra odbrane i načelnik generalštaba... pokrivanje tudje odgovornosti, a gašić je glib jedan lopovski, pa sa tajkunima svojim izrezirao ovu nebulozu!

pilot za rimjer, heroj poplava, išao je tamo dje ni rjetko ko... besprekoran, u formi, pazi na ishranu, izgleda ko jebeni rambo s obzirom da ima i godina, i on pijan?

pa beba je krenula kolima ali zbog nevremena nije mogla dalje od zlatibora... u takvoj zajebanoj situaciji krenuo je najbolji... i iće pijan takav profesionalac?


izveštaj od 500 strana, je čista kamuflaža svega što se treba pokreiti... letilica starih, rizičnih... para utrošenih na račune vučićevih pajtosa a ne u modernizaciju...

narod je ovdje ogorčen i ovo je poprimilo vest br 1 i veliki bes naroda...


gašić je svog sina koji nidje nije trenirao doveo ko taleta u zvjezdu i dzajic mu dao sansu na prozici prosle zime... digli se novinari i svi pa se dzaja pravdo kako to nema veze s politikom... nema moj kurac... kolko klinaca ceka priliku a niko ih ne sljivi dva posto a tatin sin oma u zvjezdu i na pripreme...

totalni anonimus do tad pa ni u palilulcu nije treniro... kazu talenat...

e to ti je gašić to ti je ova bagra vučićeva...a ne bi me čudilo da podju i od one fekalije tj da kazu : "ma daj svali na "turčina" - omera, ko ga ebe... " mrtva" usta ne govore...

taj omer je bio u onoj ekipi kad su se dizali helikopteri da odu i jebu mamu apacima americkim u albaniji... a za to trebaju prijatelju muda ko u konja!

imao je letova za vreme bombardovanja kada je doneo i te kako bitno da se odbrani granica i ovi americki komandosi u suradnji sa siptarskom bagrom ne u dju na kosovo...


ovo je srpski pilot, extra klase, a ovoj stoci se za ovo treba ebat mater!

zamisli kakvo je ovo ponizenje za suprugu slavicu, sinove...


samo da guzice spasu a ti posle se pitaj sto nece vise niko da drzavi sluzi... kome? cemu?

politika milosevica, "moje dupe je najbitnije" se nastavlja, dok ono što je srbina najviše krasilo - vojska, sve više i više postaje mizerija...


profesionalac, junak, muda i po to je pilot omer!

ovo je za motku i udri bagru kad su se smjeli usuditi na mrtvog junaka ovako govnjivo...


:puca
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 05 Apr 2015, 18:53

da slozicu se sa valdimirom ,sto se tice kadra, srbija je tu rame uz rame svjetksim silama... poenta je u krshu... i govnima koji pare na drugu stranu... pa prije gašića ministar odbrane upravo je bio vučić... nasledio je kako treba pare...

bagra!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Johny » 05 Apr 2015, 18:56

Vladimir RUS wrote:
Krokodil Behko wrote:A ko su Gašić i Diković?
Bezveze im je ovo. Ljudi izginuli da bi obavili zadatak.
Pitam se koliko su bili sofisticirani ti instrumenti u helikopteru.
Upravo ovo zadnje i jeste ključni problem u cijeloj ovoj priči. Tehnika aviona i helikoptera vojske Srbije, je iz doba kada su postojali veliki komunistički i socijalistički sistemi. Daj bože da je taj avion imao bilo šta od elektronike, a kamoli GPS sistem. Govorimo o zastarjelim avionima i helikopterima koje vojska Srbije i dan danas ima i to je problem koji se vuče još odavno. Pa tokom NATO agresije na Srbiju, američki stelt avion je pogođen ne na osnovu neke sofisticirane tehnike, već maltene na osnovu čula, maltene samo po zvuku. :D

Doduše nije Srbija jedina na Balkanu i šire koja ima ovaj problem. I Hrvatska, koja je već godinama članica NATO saveza, nije se odrekla svojih aviona sovjetske proizvodnje, najviše zbog besparice tako da za kupovinu novih, američkih aviona, čekaju se neka bolja vremena.

Nije problem ljudstvu pošto Srbija posjeduje profesionalni kadar koji je u skladu sa svim važećim evropskim i svjetskim standardima, problem je u dotrajaloj tehnici.
Rujo nemoj pisati nesto sto ne znas,,bolidirani dio je cista nebuloza
nasi helikopteri imaju potrebnu opremu za misije i zadatke sluzbe traganja i spasavanja (STS sluzba) a VS ima modernije od nas.
navedene norme su u skladu sa evropskim zahtjevima jer oni dijelom financiraju 24 satno dezursvo na podrucju BiH

oprema nije upitna kao ni sposobnost pilota,,ali nikad nece reci istinu,,prisiljavali su ih da slete BAS TU

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 05 Apr 2015, 18:59

neko je usro motku i sad se to prikriva... ali na kakav nacin...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Johny » 05 Apr 2015, 19:05

drugrankovic wrote:neko je usro motku i sad se to prikriva... ali na kakav nacin...
vec sam napisao fuj
znaju Omerove kolege ko je i sta usrao,,zna kontrola leta sve,,,samo :grana

imamo mi takve situacije u svom dvoristu,,nadjite snimak na yt kad nas pilot u vrijeme poplava sa dimnjaka kuce uzima dijete ,,,da je pao rekli bi da je drogiran ili star helikopter ili na svoju odgovornost to radio

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Vladimir RUS » 05 Apr 2015, 19:17

Johny wrote:
Vladimir RUS wrote:
Krokodil Behko wrote:A ko su Gašić i Diković?
Bezveze im je ovo. Ljudi izginuli da bi obavili zadatak.
Pitam se koliko su bili sofisticirani ti instrumenti u helikopteru.
Upravo ovo zadnje i jeste ključni problem u cijeloj ovoj priči. Tehnika aviona i helikoptera vojske Srbije, je iz doba kada su postojali veliki komunistički i socijalistički sistemi. Daj bože da je taj avion imao bilo šta od elektronike, a kamoli GPS sistem. Govorimo o zastarjelim avionima i helikopterima koje vojska Srbije i dan danas ima i to je problem koji se vuče još odavno. Pa tokom NATO agresije na Srbiju, američki stelt avion je pogođen ne na osnovu neke sofisticirane tehnike, već maltene na osnovu čula, maltene samo po zvuku. :D

Doduše nije Srbija jedina na Balkanu i šire koja ima ovaj problem. I Hrvatska, koja je već godinama članica NATO saveza, nije se odrekla svojih aviona sovjetske proizvodnje, najviše zbog besparice tako da za kupovinu novih, američkih aviona, čekaju se neka bolja vremena.

Nije problem ljudstvu pošto Srbija posjeduje profesionalni kadar koji je u skladu sa svim važećim evropskim i svjetskim standardima, problem je u dotrajaloj tehnici.
Rujo nemoj pisati nesto sto ne znas,,bolidirani dio je cista nebuloza
nasi helikopteri imaju potrebnu opremu za misije i zadatke sluzbe traganja i spasavanja (STS sluzba) a VS ima modernije od nas.
navedene norme su u skladu sa evropskim zahtjevima jer oni dijelom financiraju 24 satno dezursvo na podrucju BiH

oprema nije upitna kao ni sposobnost pilota,,ali nikad nece reci istinu,,prisiljavali su ih da slete BAS TU
http://rs.n1info.com/a43022/Video/Radic ... arela.html

:kafa

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Johny » 05 Apr 2015, 19:29

zbog takvih kao ti sto citaju i slusaju montirane reportaze se minimizira rad i cast ljudi na koje bi se mogli ugledati "casni" ministri i politicari,,tipa keramike konduktera i dalje da ne nabrajam

slijetanje na aerodrom nema veze sa opremom za navigaciju,,helikopter je dosao na odrediste zato sluzi gps
covjek je pokusao dva puta da sleti,nije mogao,,trazio je upustva za alternativnu PSS,,,insistirali su da bas tu sleti jer su cekale kamere i novinske ekipe...dragi moj Vlado

p.s. sto se tice vojnih analiticara tipa lazanski i ovaj navedeni...potrazi malo na netu gluposti i lazi koje plasiraju javnosti ,,malo su zaostali u pracenju desavanja

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Vladimir RUS » 05 Apr 2015, 19:57

Sve danas ima veze sa navigacijom, bez nje ne smiješ ni da letiš nikako, nebi trebalo, osim ako je neka hitna situacija pa rizikuješ svoj život i život svojih kolega da bi spasao tuđi u nevolji, što se na kraju i desilo. Zato smatram da su ti piloti heroji, jer su letjeli u nemogućim uslovima u helikopteru sa dotrajalom i zastarjelom opremom. Nažalost, ovo nije prvi put u Srbiji da neko rizikuje svoj život na ovakav način, dakle da rizikuje na način da leti u nepovoljnim vremenskim uslovima još pritom u avionu koji je smrtna zamka da bi spasao život ili živote ljudi koje najčešće se i poznaje. Naravno, postojala je i opcija da se odustane od toga, ali bi u tom slučaju jedan ljudski život bio tragično uništen, a službeni ljudi koji bi odbili da spase nekome život bi ostali bez posla, sa mrljom u karijeri, a dobili bi i krivičnu prijavu tako da niko tu nije mogao reći neću i teško je biti pametniji nego inače u takvoj situaciji u kojoj su se nalazili oni, u situaciju u kojoj od tebe zavisi o koncu nečiji tuđi život.

Što se tiče sposobnosti pilota, da si malo bolje čitao vidio bi da nisam tvrdio kako su piloti krivi, čak sam i hvalio pilote u okviru kadra već tehnika (oprema) koja je zrela za muzejsku izložbu, a ne za kompleksne i urgentne operacije.

P.S. Jah, biće da Lazanski i drugi vojni analitičari nemaju pojma, samo nas dvojica pametni. :ooo

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Johny » 05 Apr 2015, 20:22

Vladimir RUS wrote:Sve danas ima veze sa navigacijom, bez nje ne smiješ ni da letiš nikako, nebi trebalo, osim ako je neka hitna situacija pa rizikuješ svoj život i život svojih kolega da bi spasao tuđi u nevolji, što se na kraju i desilo. Zato smatram da su ti piloti heroji, jer su letjeli u nemogućim uslovima u helikopteru sa dotrajalom i zastarjelom opremom. Nažalost, ovo nije prvi put u Srbiji da neko rizikuje svoj život na ovakav način, dakle da rizikuje na način da leti u nepovoljnim vremenskim uslovima još pritom u avionu koji je smrtna zamka da bi spasao život ili živote ljudi koje najčešće se i poznaje. Naravno, postojala je i opcija da se odustane od toga, ali bi u tom slučaju jedan ljudski život bio tragično uništen, a službeni ljudi koji bi odbili da spase nekome život bi ostali bez posla, sa mrljom u karijeri, a dobili bi i krivičnu prijavu tako da niko tu nije mogao reći neću i teško je biti pametniji nego inače u takvoj situaciji u kojoj su se nalazili oni, u situaciju u kojoj od tebe zavisi o koncu nečiji tuđi život.

Što se tiče sposobnosti pilota, da si malo bolje čitao vidio bi da nisam tvrdio kako su piloti krivi, čak sam i hvalio pilote u okviru kadra već tehnika (oprema) koja je zrela za muzejsku izložbu, a ne za kompleksne i urgentne operacije.

P.S. Jah, biće da Lazanski i drugi vojni analitičari nemaju pojma, samo nas dvojica pametni. :ooo
u pravu si Vlado,,,predajem se :cudi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 05 Apr 2015, 20:24

insistiralo se da tu sleti...

drugo, vučićevo obraćanje posle napada javnosti govori ti vlado...

kaze onako posrano nijesu piloti krivi... vidio da ne mogu da prodaju tu gnusnu laz...

a sta sad? izvestaj od 500 strana ne valja? normalno da ne valja treba to sad i priznati po cijem nalogu i zasto je uradjeno... sta se tacno prikriva...


omer je bio vrhunski profesioalac... kakav crni alkohol!

za ovaj gnusni cin, mora se odgovarati!


prljanje vrhunskog pilota srbije ne sme proci nekaznjeno!


j.... li im nanu foteljashku... nishta im sveto nije... ali narodu jes :djed


omer je sluzio srbiji svim srcem sad srbija mora da ustane za omera :djed
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 05 Apr 2015, 20:28

sjetimo se ubistva dvoje gardista... dokazano je da se nijesu sami pobili... i pojo vuk magarca...

stitio se mladic? ko god...

vojska je gurnuta u ambis... ono sto nam je jedino preostalo u sta vjerovasmo... i to su usrali...

kad sam cuo ove gluposti za omera ... :lupa
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 05 Apr 2015, 20:34

1. PROCEDURE

U izveštaju se jasno navodi da je general Predrag Bandić rekao ministru Gašiću da “na ovaj način nije ispoštovana standardna operativna procedura (SOP)”. Pitanje procedure pominje se i na kraju izveštaja, gde se u prvoj tački predloga (kojim se navodi šta bi trebalo ispraviti) kaže da se procedure mora “pridržavati u potpunosti” te da “svaka komunikacija mora biti preko telefona na kojima postoji audio-zapis”.

- Postoji propisana procedura i kroz ovaj izveštaj se vidi da ona nije ispoštovana jer je naredba došla od ministra koji nije za to ovlašćen - kaže Slobodan Glavčić, bivši komandant helikopterske jedinice MUP-a Srbije.

2. PRIPREMA LETA

Direktni pretpostavljeni na aerodromu u Batajnici i bez procedure morali su pre leta da provere trenuno stanje pilota i mehaničara koji se šalju na misiju i da utvrde eventualnu alkoholisanost.


3. RAZGOVOR
Upravo bi postojanje audio-zapisa odgovorilo na možda i ključno pitanje: da li su general Bandić, pilot Mehić i članovi posade helikoptera trpeli pritiske da krenu u akciju? Izveštaj počinje razgovorom ministra Gašića sa generalom Bandićem u 19.26 sati 13. marta: Gašić je tada Bandiću zatražio intervenciju vojske u spasavanju, a Bandić mu je predočio da postoje tek “minimalni meteorološki uslovi”...

- Šta je Gašić rekao Bandiću? Neobično je da ministar izdaje naređenje komandantu brigade: on je hijerarhijski tri nivoa ispod njega. Neobično je i insistiranje komandanta brigade da se po svaku cene krene u akciju, pored okolnosti da posada nije bila u pripremi za dežurstvo i pored teških meteo-uslova - tvrdi Bojan Dimitrijević, bivši pomoćnik ministra odbrane.

4. MESTO SLETANJA

Tri puta je, prema izveštaju, Mehić tražio dozvolu da sleti na Banjički vis (helidrom VMA), a kada je dobio nepovoljne meteorološke podatke, tražio je da sleti na aerodrom u Batajnici. Ipak, kontrola letenja ga je usmeravala na Aerodrom “Nikola Tesla” jer je prihvat bebe tamo organizovan.

- Pilot je po planu leta trebalo da sleti na VMA, ali ako već nije mogao, zašto nije sleteo u Batajnicu, njegov bazni aerodrom? Kontrola letenja je trpela pritiske - tvrdi pilot Glavčić.

5. PLAN LETA

Milan Babić, pilot helikoptera u penziji, objašnjava da kontrola leta nema prava da menja plan letenja - ta odluka mora doći od više rangiranih članova vojske.
- Ko je doneo tu odluku će, pretpostavljam, otkriti prilozi izveštaja - kaže Babić.

6. OSPOSOBLJENOST

Da li je ispravno na ovakvu misiju slati pilota četvrtog stepena, kakav je bio Milovan Đukarić? Ako nije obučen - koja je njegova uloga?

- Uz to, da li je Omer Mehić bio u trenaži, koliko je često leteo u ovakvim uslovima i kad je poslednji put to uradio? Pilot mora biti u stalnoj trenaži - kaže Glavčić. On postavlja i pitanje zbog čega deo dežurne posade helikoptera nije bio na aerodromu u trenutku poziva.

7. METEO-IZVEŠTAJ

- Ono što nam najviše fali je meteo-izveštaj. Posebno je bitan izveštaj koji pilot dobija dva do tri sata od trenutka poletanja, a u njemu su najvažniji faktori - baza oblaka, vidljivost i vetar - ističe Babić.

8. OPREMA

Izveštaj u delu predlozi navodi da treba “izvršiti obuku posada za sletanje u svim meteorološkim uslovima”, kao i da treba “izvršiti nabavku kaciga za članove posade helikoptera”.
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 05 Apr 2015, 20:36

gašiću nanu li ti naninu...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Vladimir RUS » 05 Apr 2015, 20:58

I ja se predajem. Neda mi se više na ovu temu. Ako je neko jako ubijeđen u nešto teško ga je teško razuvjeriti bez obzira na date kontraargumente.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests