Avionske nesreće

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Johny » 05 Apr 2015, 21:25

Vladimir RUS wrote:I ja se predajem. Neda mi se više na ovu temu. Ako je neko jako ubijeđen u nešto teško ga je teško razuvjeriti bez obzira na date kontraargumente.
sad vec moram biti grub i reci ti da nemas od tog pojma,,
ako malo bolje razmislis nemam razlog da hvalim srpsku opremu i tehniku ,,ali ti tvrdim da je taj helikopter imao potrebnu opremu za taj zadatak...i to modernijeg tipa od Bosanske
a ti i dalje maslaj po analiticarsko-novinskim sablonima..

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Vladimir RUS » 05 Apr 2015, 21:42

Johny wrote:
Vladimir RUS wrote:I ja se predajem. Neda mi se više na ovu temu. Ako je neko jako ubijeđen u nešto teško ga je teško razuvjeriti bez obzira na date kontraargumente.
sad vec moram biti grub i reci ti da nemas od tog pojma,,
ako malo bolje razmislis nemam razlog da hvalim srpsku opremu i tehniku ,,ali ti tvrdim da je taj helikopter imao potrebnu opremu za taj zadatak...i to modernijeg tipa od Bosanske
a ti i dalje maslaj po analiticarsko-novinskim sablonima..
Ne vrijedi, nemogu ja razuvjeriti nekog u ono što vjeruje, ali zato ruku na srce ni ne mene nemože neko razuvjeriti u ono što ja vjerujem. Neka tako i ostane. Složimo se da se skoro skroz ne slažemo na ovoj temi, moj prijatelju.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 06 Apr 2015, 04:29

Salahuddin wrote:Omer je sletio u toku rata kod Doboja, da vidi kako mu je familija. Imao je malo problema zbog toga, jer su neki pricali da je isao da "saradjuje sa balijama". Rankovicu, ako ne vjerujes, raspitaj se. Omerova familija je zivjela oko 3-4 kilometra od mene.

Što mene to kažeš ? Hajde molim te...

Nije imao problema. Drugo Omer je stim raskrstio na početku rata, kada je i vojska polako počela da puca po šavovima po ugledu na državu koju je zahvatila zarazna bolest, nacionalizam...


Kuda će, dje , kome... Presjekao je i odlucio se za Beograd. sad da ja tebe pricam ili vecini ovdje kako je to Beograd u ocima normalnog covjeka najmanje kriv za raspade dosadasnjih jugoslavija ne vredi, jer svoje secesije pravdate ublehama o nekom srpskom hegemonizmu...
Ali te molim da ovdje ne mjesamo to...

Imao je akcije i u ratu, spasavao srpske vojnike po bosni, kosovu...

Pričaj ti što oćeš...

Omer je ispraćen ovdje u NS na groblju sa taktovima "Tamo daleko"...

Odgovor porodice Mehić je juče bio : gospoda u beogradu su rekla svoje narod će reći svoje...

Tako će i biti! Mukla je tisina u zgradi u kojoj je zivjeo, osjeca se nezadovoljstvo, bes... Omer je bio primjer pravog profesionalnog pilota. Naš kadar, onaj vrhunski...


Kao čovjek, dokazan stotinu puta...

O gospodi letačima - pilotima, ne samo ovima... narod zna sve... Oni su svoje dokazali... oni su bili najbolje što je vojska imala... od svih rodova... sjetimo se onih pilota koji su krenuli da sruše dvore u zagrebu jer su time željeli spasiti jugoslaviju koju je ipak tudjman poceo krvariti opasno svojom secesijom i poveo je u neizbjezan rat...

jugosloveni, a po nacionalnoj pripadnosti hrvat i srbin... no jugosloveni... bez odluke beograda, već odlukom svoje glave pilota, junačkog i nepotkupljivog kadra u vojsci...

potom ona ludacka hrbrost oko kosova, i let na tiranu... za vrjeme bombardovanja sa nasim avionima, tek iznad mora sto bi se reklo da sjebu radare... i unistenje letelica tamo na aerodrom

u svakoj normalnoj zemlji ministar odbrane i nacelnik generalstaba podneli bi ostavku... ovdje ne...


ja u ove laži ne vjerujem, niti narod , neka ti je vecna slava i hvala!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 06 Apr 2015, 08:24

ja bi tu tvoju sredinu onda prvo pozvao na JOVANA DIVJAKA :djed a? pa silne price sarajevske o covjeku patrioti jel...

eto sta bi ja rekao!

samo sto omer nije krao oruzje i prodavao, svercovo a posle optuzbe i pretnje vojnim sudom prebjego iz armije za razliku od tog patriote vaseg...

nemojmo salahudine o tome, to je za budale i neljude...

ovdje se radi da je covjek od kuce krenuo, pozvan, kao najbolji... ovdje je poenta sto se insistiralo na nikoli tesli, umjesto da sleti dje je hteo i dje poznaje i u mraku, na batajnici... na tesli je cekao ministar gasic, mediji, novinari, organizovan transport medicinski... pripremljena medijska pumpa dje ce govna da pokupe poene... oni su naredbom nadjacali i kontrolni toranj, i komandanta brigade i sve...


e moj omere, sad ce jos ispadne, da ovi koji te izdajnicima nazivaju :eto mu sad srbi jebli ga oni... svoja dupeta chuvashe a "baliju" zrtvovase...


ne moze!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Melek » 06 Apr 2015, 08:44

drugrankovic wrote:sad da ja tebe pricam ili vecini ovdje kako je to Beograd u ocima normalnog covjeka najmanje kriv za raspade dosadasnjih jugoslavija ne vredi, jer svoje secesije pravdate ublehama o nekom srpskom hegemonizmu...
:valja

E, ova je kudikamo bolja od one jutarne kahve sa sofisticiranim jajima :ok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Online

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by Krokodil Behko » 06 Apr 2015, 09:42

Melek wrote:
drugrankovic wrote:sad da ja tebe pricam ili vecini ovdje kako je to Beograd u ocima normalnog covjeka najmanje kriv za raspade dosadasnjih jugoslavija ne vredi, jer svoje secesije pravdate ublehama o nekom srpskom hegemonizmu...
:valja

E, ova je kudikamo bolja od one jutarne kahve sa sofisticiranim jajima :ok
Najjače je to, što mu je veš 1000 puta reečno, da je sve bilo čisto i po ustavu.
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 06 Apr 2015, 11:47

ponovo smrdite na temu koja je cista kao suza, dje je covjek besprekoran pilot ua uzor :djed

isto ko i za selimovica, izdajnik a... pa opet o nasim usranim idiotskim odnosima...

sami natrcite... ko cica na kolica... hvalospevke o divjaku (koji se usput odreko svih ordenja saznavsi istinu o silnim ubistvima srba u sarajevu) a kad se pojavi divjak na nasoj strani onda je izdajnik...

ostavimo sranja po strani, ovdje je rijec o govnarima koji sebe smatraju jacim od svakoga, pa i od vojske i pravila...

prikriva se ko je izdao naredbu da se leti na nikolu teslu... isti onaj koji je tamo sa svitom novinara uz ambulantna kola za transport čekao bebu... (to je parola nove vlasti, posto nicim napred ne idemo, zamazuju nam se oci tzv humanitarnim akcijama dje se profesionalno spasavaju zivoti... ko vucic kad je poito u feketic glumeci junaka da on spasava nekog iz nsjega... a kad su ostali zatoceni u snjegu u zivotnoj opasnosti njega je izvukao bas omer!)

vojska je dozivjela dno... ponizenje...

vojska jna je nesto sto vi ne poznajete, nesto sto ni milosevic niej ukrotio do kraja... pa je otduda policija za vrijeme njega ispala u prvi plan...


umjesto da podrzimo svi zajedno da ovakvi primjeri ne smeju biti blaćeni zbog bagre lopovske koja čuva svoje masne guzice, mi se medjusobno prepiremo... i nije tu krokodil bitno jesam li srbin ili si bošnjak... to nam je regionalno, genetski, balkanski, da smo sami sebe zlo...

ostavimo sad to, i budi ubjedjen novi sad će ovo da istjera do kraja...

mi se sa OMEROM ponosimo!

nije bio pijan da ustane iz doma, sjedne u auto i odvoza se do batajnice ? dje im je bila dezurna ekipa? kur moj, uslovi su bili zajebani, i trebao je najbolji medju najboljima i onaj koji ima muda ko zmaj!

pa cak i da je pio u svoje slobodno vrijeme (a nije) valjda kad ga pozovu hitno, i on prihvati, postoji procedura prije ulaska u helikopter...

ovo je i blesavom jasno kakva su govna!

nanu li im naninu!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: VOJSKA TVRDI: Otkriveno prisustvo alkohola u krvi kod pi

Post by drugrankovic » 06 Apr 2015, 16:51

rijec ti nijesam rekao za divjaka dok me nijesi upitao kako bi ja gedao mehića da se voza neprijateljskim helikopterom, i bi li ga zvao izdajnikom...

ako divjak vama nije izdajnik (a mene nije, nije on nas izdo, njegova stvar, on je prije svega bio lopinger oko oruzja i prodaje za rzaliku od mehića koji je zlato od čovjeka) nije ni nama mehić... nemoj mi se tu brekćeš, prvi si spomjenuo ovdje riječ izdajnik, kako ga tamo smatraju...


vrni postove pa ce ti bit jasno... nartcite ko i vazdan... pa te podsjetih, da budete malo tolerantni sad, jer kad ste prema divjaku mogli, onda razumite i našu stranu...

ružno je da se to spominje oko ovakvog humaniste... jer on ako je i učestvovao u ratu u BiH, a jeste, nije sigurno bio zočinac...
to ovakav čovjek jednostavno ne more bit...


ti znaš na koga je on pucao...

griješiš no ajde... kažem gedanje iz jednog uga je vaša stvar... eto vam ga divjak, briga nas... ali ne zaboravi da vam je divjak vrnuo ordene i osuo paljbu... mehić je druga priča...

nemaš što da kažeš oko ovog slučaja onda nemoj ni prljat čovjeka... dosta je što ova bagra učini ovo.. salahudine desilo se nešto mizerno i gnusno dje oni koji su gamad misle da su vrijedniji i svjetiji od drzave, naroda obicnog ajde ali i vojske!

gnusna laž, da se uprlja takva ličnost...

još se vi pridodajte stim izdjanickim epitetima i mashala...

iskreno, prije nego zapenish, mehić je izvlačio iz bosne helikoptere, koji su tamo bili poredjani ko mravi, sa svih prostora... a akcije evakuacije ranjenika sa prvih linija su normalan posao...

imamo i mi tih "divjaka" u svojim redovima , ali se nijesmo njima hvalisali... vaša farsa sa divjakom je trebala da pokaze fol multietničnost... a ovamo si odmah navrno na ovog i nazvo ga izdajnikom, jer je on sta? mulsiman je li? eto vidiš... odma podele...

i dje cemo stic? u pm...

ajmo batalit to, čovjek je heroj ovdje (ti ga smatraj kako hoćeš) ali sam siguran da bi i ti salahudine ustao i jebao oca ovima za ovakvo kaljanje posle smrti... ove laži!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Online

Re: Iznad Francuske se srušio Airbus, 148 poginulih

Post by Krokodil Behko » 06 Apr 2015, 18:05

Kao što rekoh, rješenje će stići brzo. Naravno, još uvijek je praksa da se svaki izum, prvo testira u vojne svrhe. E pa ovaj je dobro prošao i mogo bi riješiti mnoge probleme, a možda i problem sa manijakalnim kopilotima.


Amerikanci prave novi sistem: Promjena kursa aviona u poniranju

Zajednički projekat Nase, američkog vazduhoplovstva i kompanije "Loked Martin" omogućava izbjegavanje avionskih katastrofa tako što kontrola leta, daljinski, promijeni kurs aviona u poniranju!

Ovaj projekat je u fazi razvoja još od 1980. godine i predviđa da automatski sistem za izbegavanje udara prati putanju aviona u odnosu na teren iznad kog leti.

Ako proračuni pokažu da je sudar neizbježan, a nema odgovora pilota koji treba da reaguje, auto-pilot će preuzeti upravljanje sve dok se avion ne vrati na siguran kurs.

Do sada je sistem instalisan u vojnim avionima "F-16", "F-22" i "F-35", a američka vojska nedavnio je prijavila prvi slučaj da se neki pilot spasio zahvaljujući ovom sistemu.

Iako detalji nisu sasvim poznati, u toj akciji učestvovao je "F-16C", koji je dejstvovao protiv terorističke grupe "islamske države" u Siriji.

NASA istražuje mogućnost upotrebe ove tehnologije i na komercijalnim letovima.

Stručnjaci navode da nije jasno da li ovaj sistem može da spriječi tragediju nalik onoj sa "Germanwingsom" - prenose portali.



(Vijesti.ba/Srna)
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Misterija Boeinga 777

Post by Biba » 19 Apr 2015, 18:19

:ovaj...nemam pojma ali ak se u windings ukuca MH 370 ...stoji bomba ... :ovaj :cudi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Avionske nesreće

Post by Mala_Mu » 04 Nov 2015, 15:24

Ne znam gdje postaviti.. :ovaj

Na letu Wizz Aira: Pokušao razvaliti vrata kokpita, putnici ga savladali i svezali


Avion Wizz Air kompanije morao je hitno sletjeti u švedski Malmo nakon što je jedna od putnika pokušao razvaliti vrata kokpita i izazvao strah od mogućeg terorističkog napada.

Let Wizz Aira 3215 iz Bukurešta za Sandefjord bio je udaljen 112 kilometara od Osla kada je u avionu nastao haos. Jedan muškarac je ustao, počeo vrištati, a potom krenuo prema vratima kokpita i počeo udarati.

Sedam muških putnika je ustalo i savladalo ga, a potom svezalo jer je pokušao otvoriti i vrata za nuždu na 3.000 metara visine.

Muškarac, čiji identitet nije otkriven, ima 43 godine. Porijeklom je iz Rumunije, a živi u Norveškoj.

Po slijetanju na aerodrom, muškarac je priveden. Srećom, niko nije povrijeđene u petominutnom incidentu.

Glasnogovornik švedske policije kazao je kako nema indicija da je incident povezan sa terorizmom. U Malmu je priveden još jedan muškarac jer je bio pijan.
Na letu se nalazilo 180 putnika.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Avionske nesreće

Post by Calla » 16 Nov 2015, 11:35

A Sta Ako putnik ne da Staku da Mu Se skloni iz krila i Staka predstavlja oruzje predmet za povredu u Kabini aviona za vrjeme turbulencija u zraku Jadna stjuardesa jedva je Namolila da djedica pusti Staku iz krila 20 Minuta kasnije smo poletjeli zbog ovog obicnog dogadaja na Letu wizzairom Do Tuzle
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Avionske nesreće

Post by greeneyes » 16 Nov 2015, 11:44

ZaEban djedica. :D.
Samo sabura

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Avionske nesreće

Post by laganini » 17 Nov 2015, 16:38

...ludjaci srusili ruskii airbus...dvista mrtvih..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Avionske nesreće

Post by Hannibal » 17 Nov 2015, 16:39

Bilo je to davno
🐽

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Avionske nesreće

Post by laganini » 17 Nov 2015, 16:43

..na srecu u pravu si.. :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Poginuo je klub koji je ujedinio Brazil

Post by storm » 30 Nov 2016, 00:35

Image
NEVJEROJATNA PRIČA IZA TRAGEDIJE Poginuo je klub koji je ujedinio Brazil
Brazilski Leicester, kako su zvali Chapecoense, čija je gotovo cijela momčad poginula u zrakoplovu koji se noćas srušio kod kolumbijskog grada Medellina, natjerala je svijet na suze.
Piše: A.P./S.Č.
l
Foto: Getty Images / Guliver Image

BRAZILSKI LEICESTER, kako su zvali Chapecoense, čija je gotovo cijela momčad poginula u zrakoplovu koji se noćas srušio kod kolumbijskog grada Medellina, natjerala je cijeli svijet na suze.

Klub je prije šest godina bankrotirao, a zatim uspio preko Serie D (2009.), Serie C (2012.), Serie B (2013.), Serie A (2014.) stići do finala Copa Sudamericane. Uspio je ujediniti cijeli Brazil koji je navijao za njega u lovu na čudesni naslov južnoameričkog natjecanja.

Image

"Teško je nešto reći. Chapecoense je sinoć umro, a s njim momčad, čelnici, osoblje, novinari", napisao je novinar Martin Mazur.


Dvije utakmice u finalu protiv kolumbijskog Atletico Nacionala trebale su biti vrhunac momčadi, kluba, navijača, grada od 200.000 stanovnika... No sve je nestalo nakon velike tragedije, a Atletico želi darovati naslov brazilskom protivniku, čija je nesretna priča ujedinila sve nogometne navijače diljem svijeta.

Image

Najnogometnija nacija ujedinila se u ideji da Chape ne smije umrijeti

Neposredno nakon tragedije i prvotnog šoka mnogi su se s pravom zapitali što će sada biti s klubom koji je ostao bez praktički cijele momčadi. Međutim, promptna reakcija stigla je iz nekoliko brazilskih prvoligaša, koji su svojim gestama dokazali da ovaj mali, ali veliki klub nikad neće umrijeti.

Coritiba, Corinthians, Palmeiras, Portugeuesa, Santos, Cruzeiro i Sao Paulo već su se oglasili da žele pomoći nesretnom klubu iz Santa Catarine, a očekuje se da će se istom pokretu pridružiti apsolutno svi klubovi iz brazilskih liga.

Navedeni klubovi ponudili su svoju pomoć u svakom pogledu – traže da Chapecoense bude zaštićen od ispadanja u naredne tri sezone te su ponudili svoje igrače na posudbu dok se klub ne stabilizira.

U pomoć su priskočili i brojni europski klubovi. Tako je PSG donirao nesretnom klubu 40 milijuna eura.

Image

Nogometni savez Južne Amerike (CONMEBOL) objavio je da u idućoj godini želi uključiti Chapecoense u tamošnje najelitnije klupsko natjecanje, Copu Libertadores, te južnoamerički Superkup, Recopu, koji se igra između pobjednika Cope Libertadores i Cope Sudamericane, natjecanja čije su finale trebali igrati nesretni nogometaši.

Klub iz Santa Catarine osnovan je 10. svibnja 1973. godine, a njegov osnivač Alvadir Pelissero šokiran je...

Image

"Neka Bog na nebu bude uz našu momčad, novinare i prijatelje kluba. Šokiran sam... Bili smo kao obitelj, a danas je prekinut san svih nas", rekao je kroz suze Pelissero.

Image

Među stradalim igračima su Marcos Danilo Padilha, Guilherme Gimenez de Souza, Bruno Rangel Domingues, Marcelo Augusto Mathias da Silva, Lucas Gomes da Silva, Sergio Manoel Barbosa Santos, Filipe José Machado Nascimento, Matheus Biteco Bitencourt da Silva, Cléber Santana Loureiro, Alan Luciano Ruschel, Willian Thiego de Jesus, Tiago Da Rocha Vieira, Hélio Hermito Zampier Neto, Josimar Rosado da Silva Tavares, Dener Assunção Braz, José Gildeixon de Paiva, Ananias Eloi Castro Monteiro, Éverton Kempes Gonçalves dos Santos, Jakson Ragnar Follmann, Arthur Brasiliano Maia, Mateus Caramelo Mateus Lucena dos Santos, Aílton Canela, zatim trener Luiz Carlos Saroli Caio Júnior te predsjednik kluba Sandro Pallaoro.

Potpredsjednik kluba Ivan Tozzo kratko je izjavio nakon tragedije...

"Cijeli grad plače. Nikada ne bismo ni zamislili da se ovo može dogoditi. Pa Chapecoense uvijek je bio radost našem narodu", jedva je izgovorio neutješni Tozzo.



Nažalost, poginuli su i novinari Victorino Chermont (Fox Sports), Rodrigo Gonçalves (Fox Sports), Devair Paschoalon (Fox Sports), Lilacio Júnior (Fox Sports), Paulo Clemente (Fox Sports), Mario Sergio P Paiva (Fox Sports), Guilher Marques (Globo), Ari Júnior (Globo), Guilherme Laars (Globo), Giovane Klein (RBS), Bruno Silva (RBS), Djalma Neto (RBS), Adré Podiacki (RBS), Laion Espindula (Globoesporte), Rafael Henzel (Rádio Oeste), Renan Agnolin (Radio), Fernando Schardong (Radio), Edson Ebeliny (Radio), Gelson Galiotto (Radio), Douglas Dorneles (Radio)i Jacir Biavatti (Radio).


"Ovo je naše najvažnije putovanje u povijesti", rekao je trener Saroli Caio uoči odlaska na prvi susret finala, ne sluteći da će to biti posljednje putovanje za njega i njegovu nevjerojatnu ekipu koja će zauvijek ostati upamćena, poput češke hokejaške reprezentacije 1948., Torina 1949. i Manchester Uniteda 1958.

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Poginuo je klub koji je ujedinio Brazil

Post by storm » 30 Nov 2016, 01:03

Počivali u miru :tuga :cvijece

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Poginuo je klub koji je ujedinio Brazil

Post by storm » 30 Nov 2016, 05:26

Image

Chapecoense tri godine neće ispasti iz lige, paragvajski Libertad im ponudio cijeli tim

Klix.ba

Udarna vijest svih svjetskih medija je stravična nesreća u kojoj su poginuli skoro svi igrači brazilskog Chapecoensea u Kolumbiji prilikom putovanja na finale Copa Sudamericane protiv Atletico Nacionala.
Chapecoense tri godine neće ispasti iz lige, paragvajski Libertad im ponudio cijeli tim
Foto: EPA
Nakon što je kolumbijska ekipa uputila zvanični zahtjev krovnoj južnoameričkoj nogometnoj organizaciji CONMEBOL-u da se Chapecoenseu dodijeli naslov pobjednika Copa Sudamericane, i brazilski klubovi su se obratili svojoj federaciji.

Ekipe koje se takmiče u brazilskoj Seriji A su uputile službeni zahtjev da se Chapecoense zaštiti od ispadanja na sljedeće tri sezone.

Također, obećali su Chapecoenseu besplatno posuditi igrače kako bi se takmičili. I s ove strane Atlantika ponuđena je pomoć, a prva je reagovala Benfica koja je također obećala posuditi igrače.

Ipak, najnevjerovatniji potez povukao je paragvajski Club Libertad. Oni su, naime, stavili Chapecoenseu sve svoje igrače na raspolaganje, a da bi igrači igrali u obje lige trebat će im saglasnost oba saveza.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80453
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11582 times
Status: Offline

Re: Poginuo je klub koji je ujedinio Brazil

Post by spacebound » 30 Nov 2016, 06:13

Koja tuga :tuga Još kad sinoć predsjednik kluba reče da su mu na aerodromu rekli kako idu da ostvare san....
Exchan ❌️

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests