Irak

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ko su jazidi?

Post by laganini » 10 Aug 2014, 23:48

kalifati su mogući...sumnjam važnije je dignut stupanj demokracije u tim primitivnim sredinama :jok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Ko su jazidi?

Post by Krokodil Behko » 10 Aug 2014, 23:55

Ama oni su svi opičeni. I Arapi i ti jazidi, Kurdi, Aleviti.. Moram li pominjati Izrael?

Nisam znao da među arapima ima i zoroastrijanaca.
Čuj to, nema raja i pakla? Pa kad bi to kod nas bilo, bili bi mi gori od njih.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ko su jazidi?

Post by Lebowski » 11 Aug 2014, 08:18

Krokodil Behko wrote:Ama oni su svi opičeni. I Arapi i ti jazidi, Kurdi, Aleviti.. Moram li pominjati Izrael?

Nisam znao da među arapima ima i zoroastrijanaca.
Čuj to, nema raja i pakla? Pa kad bi to kod nas bilo, bili bi mi gori od njih.
Deizam valjda..Zapravo mnogi i žive na ovaj način, kada kažu da imaju svoje viđenje Boga, svoj odnos sa njim.... to je ono što je Edo Maajka npr. spominjao o svom vjerovanju u Boga.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ko su jazidi?

Post by laganini » 11 Aug 2014, 08:27

Salahuddin wrote:
laganini wrote:kalifati su mogući...sumnjam važnije je dignut stupanj demokracije u tim primitivnim sredinama :jok
A sta ako neko jednostavno nece demokratiju?
..evo ti karmu :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ko su jazidi?

Post by laganini » 11 Aug 2014, 08:29

..kako su muslimani krenuli ubrzo će bit pitanje :ko su bili jazidi.. :mrgud mora čovik zadržat smisao za humor...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obama odobrio zračni napad na Irak

Post by laganini » 11 Aug 2014, 08:32

...slažem se o kontroli podataka ali me brine da ovaj problem na forumu deset puta manje senzibiliran nego onaj o izraelu...oću reć kako se stvari ovisno o onom ko ih gleda drugačije doživljavaju :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ko su jazidi?

Post by Lebowski » 11 Aug 2014, 08:33

:plavi

Ima ih i u drugim državama, više nego u Iraku..kada bi ne daj Bože nestali odozdo. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Obama odobrio zračni napad na Irak

Post by Lebowski » 11 Aug 2014, 08:35

Hmmm, i u Hrvatskoj je tako. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Obama odobrio zračni napad na Irak

Post by Dzagoda » 11 Aug 2014, 14:05

Lebowski wrote:Hmmm, i u Hrvatskoj je tako. :cudi
Sad Laki smislja sta i kako :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Obama odobrio zračni napad na Irak

Post by mrki62 » 11 Aug 2014, 15:54

Salahuddin wrote:
E, laganini, posto svijet nece da gleda sve ljude isto, necu ni ja. Tako da su eto, nazor, protiv svih mojih ucenja i razmisljanja, ovi u Izraelu gori od ISIL-a. Samo sto to rade "legalno" pod potkroviteljstvom Zapada.
Vidiš, da bi ti uistinu gledao drugačije od svijeta, onda bi trebao ono boldirano zanemariti a trebao bi prvenstveno uputiti kritiku na susjedne "H"arapske zemlje a zapadne pomenuo il ne, to je manje važno.
Šta misliš kad bi te "H"arapske države uvele sankcije Izraelu, kao što su recimo Ameri i EU uveli Rusiji.
Ma čak i rigoroznije; zatvore granice, zračni prostor i basta.
Šta bi se desilo sa Izraelom?
Ti pominješ Zapad, pa šta ti želiš od zapada, da recimo neka Njemačka zatvori granicu sa Izraelom?
Može li?
Saudi mogu, Turci također - s mora,Egipat, Jordan,Libanon,Sirija.
A kad već pominjem Siriju ,pa,..... mogao bi se neki Vehabija ušetati u Izrael,......... one vehabije koji su otišli u Siriju al neće i ti sam optužuješ zapadnjake.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Obama odobrio zračni napad na Irak

Post by mrki62 » 11 Aug 2014, 16:11

Salahuddin wrote: Mrki, ne seri. Boli mene cuna za Arape. Ja ne trazim da Zapad ista radi Izraelu. Nego samo da im prestanu pomagati. A kada bi im prestali pomagati, onda bi se desilo to sto ti pricas sta bi trebali Arapi uraditi. A koga da optuzejem nego njih? Pa ne drze Arapi svijet pod svojom sapom. Oni su ga i stvorili, oni neka ga i kontrolisu. Nemoj ba mrki, nisi dovoljno upucen u te svjetkske igrice kao ni ja. Ali ti malo manje nego ja, po svemu dudeci.
Vidiš, kad je u pitanju BiH, onda ja ne mogu o BiH jer nisam bio u ratu i sl. a sad meni pišeš na početku ne seri a na kraju kako nisam upućen kao ni ti al kad ti pišeš je ok al ako ja pišem to nije ok hahahahaha.
I onda ja manje upućen nego ti i samim tim ti možeš pisat a ja ne, ja po tvom mogu samo gledati sa strane i čitati šta ti pišeš i u sebi se složiti sa tvojim pisanjem.
Ok, tebi i Behki kao forumašima, želim samo pojasniti neke stvari,dakle, Behko kao forumaš i nikako kao moderator: Ova tema il bilo koja tema je namijenjena čitanju i diskusiji a ako se neko pojavi pa se uključi u diskusiju - pozdravite ga, majku mu, šta se uvijek koji qurac uzgoropadite na bilo koga - ko drugačije misli od vas.

A tebi @Salahuddune, valjda si se učio u školi, da o cijeni nafte odlučuje arapska liga OPEC al "H"arapi se prilagodiše Amerima i sad o cijeni odlučuje New York borza.
Pitao sam, šta bi bilo, kad eto zapad pošalje Izraelu ovo il ono a "H"arapi zatvore granice.

Evo ti malo pomoći, pogledaj gdje je Izrael i preko kojih država se ide za Izrael.
Nemoj zayebavat pa malo razmisli, prije nego popizdiš.


Image
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obama odobrio zračni napad na Irak

Post by laganini » 11 Aug 2014, 16:15

Salahuddin wrote:
laganini wrote:...slažem se o kontroli podataka ali me brine da ovaj problem na forumu deset puta manje senzibiliran nego onaj o izraelu...oću reć kako se stvari ovisno o onom ko ih gleda drugačije doživljavaju :zubi
E, laganini, posto svijet nece da gleda sve ljude isto, necu ni ja. Tako da su eto, nazor, protiv svih mojih ucenja i razmisljanja, ovi u Izraelu gori od ISIL-a. Samo sto to rade "legalno" pod potkroviteljstvom Zapada. E zato je meni to veci problem postao. Ja dozivljavam ubijanja kao - '92-'95, znaci uopste ne vidim da trebam traziti opravdanje za ubijanje. Ja to osudjujem ma nad kim i ma gdje se sprovodilo. Ali, Izrael vec poduze ubija. Stalno na americkim medijima vijesti o Hamasovim raketama ispaljenim na Izrael? Gdje su zrtve? Nema ih. Sve rakete padnu u pustinju. Ovi pogadjaju i skole pa se uopste i ne izvinu. Sramota. I onda se, dvolicno, kao ide u akciju spasavanja Jezida. :bua A niko im i ne trazi da napadnu Izrael. Nego samo da im narede da stanu. Mogu to oni ali nece.
..a čemu onda te rakete koje završavaju u pustinji..za nove žrtve... :cudi eto reka si da svit neće da isto gleda i tome je sva istina i to potvrđuje moju tezu da ovo nije anti muslimanski rat nego baš ono da su jednostavno trusna područja pa moglo bi se reć i necivilizirana..barem u većem dijelu.. :kafa
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obama odobrio zračni napad na Irak

Post by laganini » 11 Aug 2014, 17:12

slažem se da je zločin zločin ma ko ga napravi tu nema dileme pa zato sam i osvježio ovu temu...na neki način apeliram da nas ne nose osobne simpatije prema jednim ili drugima...jer ako napadaš ono što židovi rade ane napadaš što rade muslimani u iraku ne možemo bit na strani pravde... :jok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Obama odobrio zračni napad na Irak

Post by Krokodil Behko » 11 Aug 2014, 17:13

Ako se ne varam, imamo temu o ISIL-u, a ne sjećam se da ih je iko s foruma podržao.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obama odobrio zračni napad na Irak

Post by laganini » 11 Aug 2014, 17:20

..slažem se.. ista govna.. :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Ponosni otac: Moj sin je pobio 255 ljudi

Post by Krokodil Behko » 18 Jan 2015, 16:34

Image

Vejn Kajl, otac Krisa Kajla po čijem liku je snimljen film “Američki snajperista” koji ima šest nominacija za Oskara, ispričao je “Foks njuz” priču o najsmrtonosnijem snajperisti u istoriji vojske SAD
Mlađeg Kylea je u februaru 2013. ubio drugu ratni veteran u streljani u Teksasu.

Chris Kyle je između 2003. i 2008. četiri puta boravio u Iraku i za to vrijeme ubio 255 pobunjenika svojom snajperskom puškom. Pentagon je potvrdio 160, dok je ostalima podatke imao sam Kajl.

Image

“Broj života koje je spasao veći je od broja života koje je oduzeo”, tvrdi Kajlov otac.
On je u programu “Heniti” naveo i da je reditelju Klintu Istvudu i glumcu Bradleyu Cooperu koji je glumio njegovog sina zaprijetio da će im se osvetiti ukoliko holivudski film bude narušio herojsku reputaciju mlađeg Kajla.

I Eastwood i Cooper su uvjerili Waina da u filmu neće biti ničega što bi bilo neprijatno porodici Kyle.

“Pogledali su me u oči i rekli da će poštovati sjećanje na mog sina. To je za mene bilo dovoljno. I gospodin Istvud i gospodin Kuper su ljudi kojima mogu da vjerujem. Bili su otvoreni i nisu željeli ništa da kriju”, rekao je 65-godišnji Kajl.

Njemu se dopalo to što je Eastwood (84) došao lično u Hamilton u Teksasu da bi čuo mišljenje oca snajperiste o filmu.

Image

U drugom intervjuu za “Dejli mejl” je stariji Kajl rekao da je znao šta Holivud može sve da uradi
“Znao sam kako mijenjaju stvari. Rekao sam gospodinu Istvudu da nisam srećan što snimaju film o mom sinu, ali su oni imali puno poštovanja i rekli mi da će ispričati istinu”, rekao je otac.

Chris Kyle, pripadnik specijalnih jedinica mornaričkih Foka, stradao je u 38. godini ne na iračkom ratištu, već kod kuće u Teksasu. Njega je ubio drugi povratnik iz rata koji se sada brani time što je bio pod uticajem posttraumatskog stresa.

O ubistvu će ići poseban tekst na kraju filma, iako se ono desilo nakon što su otkupljena prava na snimanje filma po knjizi, a sam proces snimanja počeo poslije zločina.
Kajl je bio toliko smrtonosan po iračke pobunjenike da su ga zvali “Đavo iz Ramadija” i za njegovom glavom je bila raspisana potjernica na 80.000 dolara.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ponosni otac: Moj sin je pobio 255 ljudi

Post by laganini » 18 Jan 2015, 16:52

...u ratu je ubijanje dio posla ..ne kaže se uzalud u ratu i ljubavi sva su sredstva dozvoljena..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Ponosni otac: Moj sin je pobio 255 ljudi

Post by fruit » 18 Jan 2015, 16:56

Mrzim snajperiste od rata...
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ponosni otac: Moj sin je pobio 255 ljudi

Post by laganini » 18 Jan 2015, 16:59

..u principu ne zna čovik bili ih mrzio ili cijenio ali da to nikad nebi moga nebi.. :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ponosni otac: Moj sin je pobio 255 ljudi

Post by Calla » 19 Jan 2015, 09:35

Laganini samo mislis da ne bi,,
Da li ti je djete ubijeno ili supruga ,,??;
Mislim polazim od sebe,,cini mi se postala bih najpreciznija snajperka,
,uvjek je najteze prvog ubiti a kasnije to ide kao dobar dan ,mada ima i ovih koji ubijaju za veliku svotu novca zato kazem covjek je najveci idiot na svjetu !!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: Duminjo, Matan and 14 guests