Irak

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Socrates » 19 May 2018, 18:52

Nemaju oni jasan plan za ovakve slučajeve. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 19 May 2018, 19:04

Podrinjac wrote: 19 May 2018, 18:50 Čovjek provokativno trola. I stvarno mi nije jasno zašto ga vi moderatori toliko trpite.
Da li sam trol sto volim Islam i sto sam vjernik? Ovo je bosanski forum i morate znati da u BiH zive i muslimani koji su vjernici. Sta ocekujete od mene da pocnem pisati ono sto vi pisete? Forum je za diskusiju i mozete se ukljuciti u diskusiju i da pricate ono sto mislite a ja cu pisati ono sto mislim. Imam pravo glasa da pisem o onome sto se meni svidja.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Podrinjac » 19 May 2018, 19:17

Muamer18 wrote: 19 May 2018, 19:04
Podrinjac wrote: 19 May 2018, 18:50 Čovjek provokativno trola. I stvarno mi nije jasno zašto ga vi moderatori toliko trpite.
Da li sam trol sto volim Islam i sto sam vjernik? Ovo je bosanski forum i morate znati da u BiH zive i muslimani koji su vjernici. Sta ocekujete od mene da pocnem pisati ono sto vi pisete? Forum je za diskusiju i mozete se ukljuciti u diskusiju i da pricate ono sto mislite a ja cu pisati ono sto mislim. Imam pravo glasa da pisem o onome sto se meni svidja.
A i ti moraš znati da je ovo bosanski forum, a da u Bosni ne živite samo vi muslimani vjernici, već i ateisti koji nisu vjernici, i mislimani koji nisu religiozni (tih je najviše).

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 19 May 2018, 19:21

Irak ce postati zemljom napretka i izvuci ce se iz krize. Irak ima potencijala da obnovi ekonomiju i za veoma kratko vrijeme. Naime siromasne europske zemlje trebaju dug proces razvitka jer su siromasne prirodnim resursima a Irak ima na tacni napredak. Ima naftu od koje se mogu veoma brzo obogatiti. Iracani samo trebaju uspostaviti slogu i da se sunnije i shije postuju i da se krene u novu epohu. Irak ce biti islamska zemlja u kojoj ce biti puno Dzamija koje ce pozivati vjernike na molitvu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: IRAK: Komunisti i populisti odnijeli pobjedu na izborima

Post by Krokodil Behko » 19 May 2018, 19:23

storm wrote: 19 May 2018, 11:27 Cekamo da se muamer izjasni...cim ga skinu s haparata...

Irak je jedna divna zemlja, u kojoj žive divni ljudi komunisti.
online

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 19 May 2018, 19:25

Podrinjac wrote: 19 May 2018, 19:17
Muamer18 wrote: 19 May 2018, 19:04
Podrinjac wrote: 19 May 2018, 18:50 Čovjek provokativno trola. I stvarno mi nije jasno zašto ga vi moderatori toliko trpite.
Da li sam trol sto volim Islam i sto sam vjernik? Ovo je bosanski forum i morate znati da u BiH zive i muslimani koji su vjernici. Sta ocekujete od mene da pocnem pisati ono sto vi pisete? Forum je za diskusiju i mozete se ukljuciti u diskusiju i da pricate ono sto mislite a ja cu pisati ono sto mislim. Imam pravo glasa da pisem o onome sto se meni svidja.
A i ti moraš znati da je ovo bosanski forum, a da u Bosni ne živite samo vi muslimani vjernici, već i ateisti koji nisu vjernici, i mislimani koji nisu religiozni (tih je najviše).
Ko ti brani da izlazes svoje misljenje? Ja te necu optuzivati da si trol. Znaci ako vjernik pise o Islamu onda automatski postaje trol zato sto se to nekome ne svidja. Gdje ti je parlamentarni duh da postujes sagovornika i da uredno relipiciras? To je krsenje ljudskih prava kad ti mene optuzujes da sam trol samo zato sto pisem o Islamu. Pisi ti o svom ateizmu i niko te nece uznemiravati jer forum je slican parlamentu u kome se moze cuti razna misljenja i diskusije.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: IRAK: Komunisti i populisti odnijeli pobjedu na izborima

Post by storm » 19 May 2018, 19:26

Krokodil Behko wrote: 19 May 2018, 19:23
storm wrote: 19 May 2018, 11:27 Cekamo da se muamer izjasni...cim ga skinu s haparata...

Irak je jedna divna zemlja, u kojoj žive divni ljudi komunisti.
I otvoriti ce mnogo benzinskih crpki, jer imaju mnogo nafte...a ima i mnogo pijeska, pa ce napraviti plaže za turiste. Putem razglasa oriti ce se internacionala. Irak ce biti jedna divna zemlja. I ja bih volio zivjeti u Iraku :)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Podrinjac » 19 May 2018, 19:27

Muamer18 wrote: 19 May 2018, 19:25
Podrinjac wrote: 19 May 2018, 19:17
Muamer18 wrote: 19 May 2018, 19:04
Podrinjac wrote: 19 May 2018, 18:50 Čovjek provokativno trola. I stvarno mi nije jasno zašto ga vi moderatori toliko trpite.
Da li sam trol sto volim Islam i sto sam vjernik? Ovo je bosanski forum i morate znati da u BiH zive i muslimani koji su vjernici. Sta ocekujete od mene da pocnem pisati ono sto vi pisete? Forum je za diskusiju i mozete se ukljuciti u diskusiju i da pricate ono sto mislite a ja cu pisati ono sto mislim. Imam pravo glasa da pisem o onome sto se meni svidja.
A i ti moraš znati da je ovo bosanski forum, a da u Bosni ne živite samo vi muslimani vjernici, već i ateisti koji nisu vjernici, i mislimani koji nisu religiozni (tih je najviše).
Ko ti brani da izlazes svoje misljenje? Ja te necu optuzivati da si trol. Znaci ako vjernik pise o Islamu onda automatski postaje trol zato sto se to nekome ne svidja. Gdje ti je parlamentarni duh da postujes sagovornika i da uredno relipiciras? To je krsenje ljudskih prava kad ti mene optuzujes da sam trol samo zato sto pisem o Islamu. Pisi ti o svom ateizmu i niko te nece uznemiravati jer forum je slican parlamentu u kome se moze cuti razna misljenja i diskusije.
Ali ovo je tema "Irak", a ne "Islam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: IRAK: Komunisti i populisti odnijeli pobjedu na izborima

Post by Krokodil Behko » 19 May 2018, 19:28

storm wrote: 19 May 2018, 19:26
Krokodil Behko wrote: 19 May 2018, 19:23
storm wrote: 19 May 2018, 11:27 Cekamo da se muamer izjasni...cim ga skinu s haparata...

Irak je jedna divna zemlja, u kojoj žive divni ljudi komunisti.
I otvoriti ce mnogo benzinskih crpki, jer imaju mnogo nafte...a ima i mnogo pijeska, pa ce napraviti plaže za turiste. Putem razglasa oriti ce se internacionala. Irak ce biti jedna divna zemlja. I ja bih volio zivjeti u Iraku :)

I ne samo to, nego da se stopiš, da budeš Iračanin, ili bar Kurd.
Jednog dana, kad Kurdi budu imali državu, ona će sigurno biti prekrasna.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: IRAK: Komunisti i populisti odnijeli pobjedu na izborima

Post by storm » 19 May 2018, 19:30

Kurdistan :srce...
Sve ce to proletarijat pozlatiti :love
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 19 May 2018, 19:32

E za to me ne mozes optuziti da skrecem sa teme. Pisem o Iraku i njihovim izborima i naravno da je to islamska zemlja koja sada moze imati hodzu za premijera. O Islamu pisem samo onako uz put a zadrzavam se na ljepoti Iraka i njenog razvitka.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: IRAK: Komunisti i populisti odnijeli pobjedu na izborima

Post by Podrinjac » 19 May 2018, 19:32

Ma to su Ameri postavili komunjare da unište muslimane. Zna se ko je najveći neprijatelj Islama i muslimana-Amerika.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Podrinjac » 19 May 2018, 19:34

Muamer18 wrote: 19 May 2018, 19:32 E za to me ne mozes optuziti da skrecem sa teme. Pisem o Iraku i njihovim izborima i naravno da je to islamska zemlja koja sada moze imati hodzu za premijera. O Islamu pisem samo onako uz put a zadrzavam se na ljepoti Iraka i njenog razvitka.
EEE sada ti je komunjarska. :hihi

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 19 May 2018, 19:38

:)

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 19 May 2018, 19:48

Evo malo da skrenem sa teme i nadam se da ce mi moderatori to dozvoliti. Komunizam je naime uspio u zemljama pravoslavaca a nije uspio u islamskim zemljama. Komunizam ljudi pamte po redu i miru jer se znao red sta se treba ciniti. On nije uspio samo zato sto se vjera ukidala jer mnogi popovi su zatvarani i maltretirani. Muslimani su voljeli taj red i mir koji uspostavlja komunizam ali nisu voljeli zato sto ukida vjeru. Zato muslimani su bili uz Sovjetski Savez zato sto je ta zemlja bila protiv Amerike koja je najvece zlo. Ali muslimani su oduvijek imali rezervu prema komunizmu koji nije trpio slobodu vjeroispovjesti.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Podrinjac » 19 May 2018, 19:58

Staljin vas protjeravao, a vi voljeli Sovjetski savez. :hihi

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 19 May 2018, 20:40

Muslimani su voljeli one koji su manje zlo. Amerika nije muslimanski prijatelj. To je dokazala sa Izraelom. Ipak danas je Rusija mnogo tolerantnija prema muslimanima nego sto je to Amerika. Zato volim Rusiju i nemoj neko da mi pominje Ceceniju jer Rusija je morala unistiti cecenske teroriste jer su bili slicni Al Kaidi. Ramzan Kadirov je obnovio Ceceniju i danas Cecenija je u dobrom stanju i mirno je. Rusija je veliki prijatelj muslimana i to mogu dokazati.

Inace, da se vratimo temi. Sta mislis Podrinjac o ovoj pobjedi Al Sadra koji je hodza i koji konkurise za premijera Iraka?

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 19 May 2018, 21:01

Image

Mapa Iraka

Pred Irakom je svijetla buducnost jer sada ce premijer Iraka biti poznati covjek iz naroda. To je Muqtada al Sadr hodza koji je rijesio da vodi zemlju u bolju buducnost. On se zalaze za odlazak stranih snaga iz zemlje i povezanost sa Iranom. Irak ce imati pravog covjeka na celu izvrsne vlasti i to ce biti dobro za Iracane. Irak ce ponovo biti jedna sretna zemlja koja ce traziti saveznike ne u Americi nego u Rusiji koja jako zeli pomoci toj zemlji. Hvala Allahu vec duze vremena se nije desio neki teroristicki napad u Iraku i to je dokaz da je terorizam unisten u Iraku i da Irak moze zivjeti ugodno i spokojno uz dobru vlast koju ce voditi Al Sadr. Bagdad ce ponovo postati svjetska metropola i to je grad koji ce biti veoma privlacan za posjetu. Ono sto je bitno je da se sunnije i shije moraju pomiriti i moraju zajedno nastupiti kako bi zemlja krenula uzlaznom putanjom. Irak je jedna divna zemlja koja ceka da se oporavi i da obnovi svoju ekonomiju kako bi se stanovnistvo ooravilo od dugog rata.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Podrinjac » 19 May 2018, 21:39

Ja mislim da vi muslimani ne znate upravljati državom.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 19 May 2018, 22:53

Znamo upravljati drzavom. Jedan od muslimanskih politicara koji je dokazao da moez upravljati drzavom je Mursi kojeg je smijenio diktator Al Sisi. Da je Mursi ostao Egipat bi danas bila najrazvijenija zemlja. Sada je u Egiptu diktatura i radi se sve i svasta. Ipak Irak nece napraviti istu gresku kao Sisi i da ce narod Iraka dostojno postovati lidera Al Sadra.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests