Irak

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26716
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14774 times
Been thanked: 3953 times
Status: Offline

Re: Stvaranje države Kurdistan

Post by Veca » 01 Nov 2016, 13:40

...dobar je i veca,'ta ce Vanga?! :oo
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Pasaga » 17 Dec 2017, 13:48

Nedavno sretoh u jednoj cafiteriji par Iracana.....
Uz kafu,pocesmo razgovor o svemu i svacemu..
Ovo su izgleda neki fini,obrazovani ljudi ....
Zajednicka im je,u Iraku se svi mole za samo jednu stvar...
... da se opet rodi jedan Sadam .....

:( http://avaz.ba/globus/svijet/332443/sad ... nju-svijet
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 05 May 2018, 06:54

U Iraku se moraju ujediniti sunniti i siiti i da opet Irak postane bogata drzava. Irak je muslimanska zemlja sa velikom historijom. Bagdad je metropola koja se mora ocuvati i da u njoj zajedno klanjaju i sunnije i i siije. Sada je ISIL savladan i nema vise terorizma u Iraku. Irak je sada bezbjedan i moze se ugodno zivjeti u njemu.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 05 May 2018, 12:29

Irak ima naftu i ta se zemlja moze oporaviti veoma brzo a vazno je poceti sa prodajom nafte. Irak je muslimanska zemlja i oni su unistili teroriste iz ISILa i sada mogu graditi jednu novu drzavu koja ce izgledati kao iz bajke. Muslimani ce se ujediniti i graditi Irak kao islamsku drzavu. Irak ima dva sveta grada Karbalu i Nadzaf i svake godine siije odrzavaju obrede u Karbali zaleci za svojim imamom.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 05 May 2018, 14:20

U Iraku su rodjeni mnogi ucenjaci i hanefijski mezheb je ustanovljen na osnovu podataka od Ashaba koji su sluzbovali u Iraku. Jedan od njih je Abdullah ibn Mesud. Zato se hanefijski mezheb drugacije naziva kao iracki mezheb. U Bagdadu je bila prijestonica Abbasida koji su vladali islamskom carstvu. Zato se Irak ne moze podijeliti i on ce zauvijek ostati nedjeljiv jer muslimani ne zele da se Irak raspadne. Muslimani u Iraki su slozni da se mora raskrstiti sa terorizmom i da je vrijeme da se Irak gradi i da se izgradi u zemlju bajke i 1001 noci.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 05 May 2018, 16:16

Kurdistan se ne moze osnovati jer Kurdistan nije nikada postojao a Irak se ne smije dijeliti. Irak mora ostati cjelovit kako bi se Irak ponovo obogatio i tako podigao ekonomski standard. Muslimani vole Irak i sanjaju o jednoj bogatoj drzavi koja ce nesto znaciti na Bliskom Istoku.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Irak

Post by storm » 06 May 2018, 07:13

Muamer18 wrote: 05 May 2018, 16:16 Kurdistan se ne moze osnovati jer Kurdistan nije nikada postojao a Irak se ne smije dijeliti. Irak mora ostati cjelovit kako bi se Irak ponovo obogatio i tako podigao ekonomski standard. Muslimani vole Irak i sanjaju o jednoj bogatoj drzavi koja ce nesto znaciti na Bliskom Istoku.
A tko si to ti, da kažeš, da 35.000.000 kurda, nema pravo na svoju drzavu?
Ili...
Ne treba se ni dijeliti, ali da im se da pravo, prizna ih se te ukljuci u drzavu uopce.
Tvoj voljeni Saddam ih je gasio plinom, iztrebljivao...(kao i ostale neistomisljenike i protivnike bass)...
Muslimani ce imati bogate drzave, kad skuze, da je u trzisnoj ekonomiji, sekularnoj drzavi, taj odgovor.
Zalosno je, sto se uradilo od zemalja, koje su kolijevke, gotovo svega sto danas znamo...
Kazes neki zazivaju Saddama...
Pa i tu jos neki zazivaju Tita, neki rusi Stalina...sto ne znaci, da je s njima sve u redu (da ne idem u dublje analize i cinjenice)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Pasaga » 06 May 2018, 08:14

storm wrote: 06 May 2018, 07:13
Muamer18 wrote: 05 May 2018, 16:16 Kurdistan se ne moze osnovati jer Kurdistan nije nikada postojao a Irak se ne smije dijeliti. Irak mora ostati cjelovit kako bi se Irak ponovo obogatio i tako podigao ekonomski standard. Muslimani vole Irak i sanjaju o jednoj bogatoj drzavi koja ce nesto znaciti na Bliskom Istoku.
A tko si to ti, da kažeš, da 35.000.000 kurda, nema pravo na svoju drzavu?
Ili...
Ne treba se ni dijeliti, ali da im se da pravo, prizna ih se te ukljuci u drzavu uopce.
Tvoj voljeni Saddam ih je gasio plinom, iztrebljivao...(kao i ostale neistomisljenike i protivnike bass)...
Muslimani ce imati bogate drzave, kad skuze, da je u trzisnoj ekonomiji, sekularnoj drzavi, taj odgovor.
Zalosno je, sto se uradilo od zemalja, koje su kolijevke, gotovo svega sto danas znamo...
Kazes neki zazivaju Saddama...
Pa i tu jos neki zazivaju Tita, neki rusi Stalina...sto ne znaci, da je s njima sve u redu (da ne idem u dublje analize i cinjenice)
... danasnjem svjetu....agendi...
malo je i PET Staljina u narednih bar 30-tak godina da bi doveli drustvene tokove ured...
..da se dovede u red ljudski i dostojanstven zivot,dostojan covjeku...
tu mislim na odnos zakona i refleksije istih prema obicnom covjeku.



... valjal ova .... :cvike
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Irak

Post by storm » 06 May 2018, 08:34

Valja ti ta...pod uvjetom, da ti nije problem desetke milijuna ljudi smaknuti, u ocuvanju svoje vizije...tog nekakvog reda :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 06 May 2018, 09:49

Kurdi ne mogu imati drzavu jer oni su muslimani kao Arapi i Turci i mogu se asimilirati u iste. Ja da zivim u Iraku bih se odmah pretopio u Arape jer svakom muslimanu je cast pretopiti se u Arape u kojima se klanja na arapskom jeziku. Kurdi ne mogu imati drzavu jer Kurdistan nije nikada postojao. Cifra Kurda je beznacajna u odnosu na dugu tradiciju arapskog naroda. Ja kad imam muslimane Arape ne bih se libio da se pretopim u Arapina. To bi za mene bila cast.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Irak

Post by storm » 06 May 2018, 09:55

Pa šta čekaš?
Ja bi jucer otisao na tvom mjestu :oo
Ovo za kurde ti je epska glupost, pa tesko i komentiram...
Po tom nema iranaca, iracana i ostalih?
To ako su svi arapi, ne znaci da nemaju i nacionalni identitet...
Ali ti si meni rusijom sve objasnio :love
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Krokodil Behko » 06 May 2018, 10:21

Muamer18 wrote: 06 May 2018, 09:49 Kurdi ne mogu imati drzavu jer oni su muslimani kao Arapi i Turci i mogu se asimilirati u iste. Ja da zivim u Iraku bih se odmah pretopio u Arape jer svakom muslimanu je cast pretopiti se u Arape u kojima se klanja na arapskom jeziku. Kurdi ne mogu imati drzavu jer Kurdistan nije nikada postojao. Cifra Kurda je beznacajna u odnosu na dugu tradiciju arapskog naroda. Ja kad imam muslimane Arape ne bih se libio da se pretopim u Arapina. To bi za mene bila cast.

Isto to ovdje kažu pripadnici goloruke nejači, pa što se ne pretopiš u njih'
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Sheval » 06 May 2018, 11:12

Muamer18 wrote: 06 May 2018, 09:49 Ja da zivim u Iraku bih se odmah pretopio u Arape jer svakom muslimanu je cast pretopiti se u Arape u kojima se klanja na arapskom jeziku.
Svaka čast :ok
Evo ja sam došao u Švedsku i odmah pri dolasku sam odbacio Islam i presao u Protestante. Učim švedski, pretapam se...nosim švedsku narodnu nošnju za posebne dane i trudim se da zaboravim svoje i postanem original Švedjanin.
Last edited by Sheval on 06 May 2018, 11:42, edited 2 times in total.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 06 May 2018, 11:37

Irak moze opstati samo kao cjelovita drzava i Irak treba postati islamska drzava koja ce brinuti o Islamu i nastaviti sa prodajom nafte. Kurdi se trebaju adaptirati u Irak i da za Irak budu spremni dati svoj zivot. Muslimani u Iraku zele mir i zele da se Irak ponovo razvije tako da mogu doci do nivoa od vremena Sadama Husejna. Sunnije i shije se moraju ujediniti i da pocnu graditi Irak kao islamsko drustvo. Iran danas ima odlicne odnose sa Irakom i smatram da ce Iran pomoci Iraku da stane na noge.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 06 May 2018, 11:40

Sheval wrote: 06 May 2018, 11:12
Muamer18 wrote: 06 May 2018, 09:49 Ja da zivim u Iraku bih se odmah pretopio u Arape jer svakom muslimanu je cast pretopiti se u Arape u kojima se klanja na arapskom jeziku.
Svaka čast :ok
Evo ja sam došao u Švedsku i odmah pri dolasku sam odbacio Islam i presao u Protestante. Učim švedski, pretapam se...nosim švedsku narodnu nošnju za posebne dane i trudim se da zaboravim svoje i postanem original Švedjanin.
Nije poenta preci u neku drugu vjeru sem Islama. Poenta je kad se predje u Islam i postane musliman. Irak je zemlja koja ce primiti puno muslimana u svoje okrilje jer Irak je zemlja muslimana i pruza svakom muslimanu pravo zadovoljstvo.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 06 May 2018, 12:20

Kurdski pokret na Bliskom Istoku ima marksisticku ideju i oni malo daju paznju na Islam. Ipak obicni Kurdi su okrenuti Islamu i vole svoju bracu Arape i Turke tako da Kurdistan nije potreban na Bliskom Istoku. Kurdi su vecinom sunniti i oni imaju safijski mezheb tako da oni vole Islam i zele zivjeti u jedinstvenom Iraku. Irak je predivna zemlja i ja bih volio zivjeti u toj zemlji. Volio bih zivjeti u Basri jer mi se taj grad najvise dopada. U Iraku je sada mirno i unisteni su teroristi ISILa i sada Iracani mogu slobodno da se krecu i da uzivaju u slobodi.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Vjetar » 06 May 2018, 12:44


Bagdad izgleda užasno sada :(
Nije mi jasno čemu oni semafori, kada ih niko ne poštuje :D (16:55, 17:50)

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15190
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Irak

Post by Tokmak » 06 May 2018, 13:36

Je li pravilno reci Irak ili Iran? :ovaj
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 06 May 2018, 15:38

Irak je jedna lijepa zemlja koja se oporavlja od dugogodisnjeg rata. Irak je zemlja muslimana koji grade jednu tako divnu zemlju i Irak ce se ponovo vratiti kao bogata drzava koja ce zablistati punim sjajem. Sunnije i shije ce se pomiriti i nece biti problema izmedju muslimana. Irak ce ponovo bit jak i nece niko moci da dijeli tu lijepu zemlju. Bagdad je grad koji se oporavlja i polako postaje bliskoistocna prijestonica. Irak je sada slobodna drzava i muslimani se raduju Ramadanu koji ce poceti za nekoliko dana. Muslimani ce tada postiti i uzivace u miru i duhovnosti.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Irak

Post by Muamer18 » 07 May 2018, 15:00

Irak ce se oporaviti od sukoba. Irak ce ponovo biti bogata drzava koja ce prodavati naftu i od toga puniti budzet. Muslimani su strpljivi i oni nece dozvoliti da terorizam vlada u toj zemlji. Bagdad je grad koji ocarava i volio bih zivjeti u toj zemljji koja je puno ljepote i slasti.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests