ISIL

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Al-Kaida

Post by Krokodil Behko » 01 Jul 2014, 10:07

Senahid wrote: Ovo sa ISIS-om i njihovim instantnim proglasavanjem terororistima mi nije jasno. Zar muslimani nigdje ne smiju nigdje da budu naoruzani, osim ako nisu u vojsci, cija
Ne znam šta ti iz ISIL-a jesu ali znam šta nisu. Nisu muslimani. Mislim izvini ali ja drugačije zamišljam muslimane u 21. vijeku. To nikako ne može biti horda likova koji s kalašnjikovima ubijaju sve oko sebe, želeći da uspostave ni manje ni više, nego najpravedniju moguću državu ikada. Znaš li ti da se oni taru i s ostalim pobunjeničkim grupacijama? Ubijaju se svakodnevno. Zar musliman treba odmah potegnuti oružje na drugog muslimana, samo zbog toga što imaju nešto malo drugačiji cilj? Ništa pregovori/kompromisi, nego odmah pušku u ruke i kolji sve redom?

Nema u ovoj priči mnogo Jenkija i ostalih zapadnjaka. Naravno da su sveprisutni ali dobrim dijelom za to trebamo zahvaliti i arapima koji su takvi kakvi i jesu, s takvim ciljevima kakvi i jesu.

Uzmimo na primjer Iran. Zašto Jenkiji tamo nemaju uticaj?
Ah da, oni su kjafirski šiiti :ideja
Bolji su nam jenkiji od njih ili bar tako misle raznorazni ekstremni suniti, a isto to misli i ISIL. I đe ti je tu islamska država, u svemu tome?
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Al-Kaida

Post by drugrankovic » 01 Jul 2014, 10:28

to su prave kuranlije... jer kuran u sebi nosi onaj konačan rat protiv nevernika... nevernici su svi ostali


islam ima u sebi dobroga ali kao i svaka vera koja je nametnuta iz nečijeg interesa, se većinski pogrešno tumači... kada bi joj se izbacio taj rat nestalo bi i tog tumačenja...


islamisti su uglavnom fanatici nema tu ulepsavanja...
Last edited by drugrankovic on 01 Jul 2014, 10:31, edited 1 time in total.
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Al-Kaida

Post by drugrankovic » 01 Jul 2014, 10:30

a i hriscani nisu mnogo bolji...kad se setim samo krstačkih ratova... pa jel vam to bog nalaže?


pametan odma vidi idiotizam u ovome i nečiji interes... klanja u ime boga, presude u ime boga... pa ko može u nečije ime ubijat?



ajde...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Al-Kaida

Post by drugrankovic » 01 Jul 2014, 10:30

a i hriscani nisu mnogo bolji...kad se setim samo krstačkih ratova... pa jel vam to bog nalaže?


pametan odma vidi idiotizam u ovome i nečiji interes... klanja u ime boga, presude u ime boga... pa ko može u nečije ime ubijat?



ajde...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Al-Kaida

Post by Dzagoda » 01 Jul 2014, 14:30

drugrankovic wrote:

islamisti su uglavnom fanatici nema tu ulepsavanja...
Ne da majka svoga pehlivana,,,,, :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Al-Kaida

Post by Krokodil Behko » 01 Jul 2014, 17:42

Senahid wrote: Mislim da bi se trebao cuvati instantnih proglasavanja "nemuslimanima" onih koji tvrde da to jesu. Poslanik nam je dao i objasnjenje zasto to da ne radimo.
Ali nam je dao i tu pouku da ne bi trebali, tek tako potegnuti oružje na druge muslimane, zar ne? I šta se desilo? To se poteglo, a da Poslanik nije ni bio umro, a o svim kasnijim dešavanjima da i ne govorimo.

Nadalje, tvrdis da je ISIL ubijao druge, a propustas da kazes da su i ovi vjerovatno ubijali njih. Ko je poceo je vjerovatno kao i pitanje, sta je starije "koka ili jaje".
ISIL je samo u jednom danu, pobio 1700 šiitskih vojnika. Šta ako je bar jedan od njih bio nevin?
To sto ti ISIL-u poturas, kako razmislja, govori da si prilicno arogantan u svojim razmisljanjima. KAKO zaboga ti znas kako oni misle??
Znam, kako da ne bih znao :D
One ne misle nikako nego misle ono što im narede njihovi finansijski sponzori. Ne treba nam puno pameti da zaključimo da se ti sponzori nalaze u KSA i oko nje. KSA je skupa sa USA, od samog početka na strani pobunjenika u Siriji, zar ne? Konstatujem da su oni i napravili ovaj problem, jer se ISIL iz Sirije pebacuje i u Irak.

Sta ako oni uspostave Halifat koji je stabilan?
Ma hajde molim te, kako se na silu može uspostaviti nešto što će biti humano i to u najnemirnijem dijelu svijeta? Koje su to duhovne i svjetovne snage kojima ISIL raspolaže? O tome je riječ. Da bi ti uspostavio neko humano društvo, potrebno ti je malo više od kalašnjikova. Potrebni su ti naučnici svih vrsta, filozofi, doktori, umjetnici, sportisti i sve to na vrhunskom nivou. Gdje ti tu njih vidiš?

U slucaju da si musliman, bio bi duzan da slijedis ono sto tamosnji halifa naredi. Necu uljepsavati stvari. Islam tako nalaze. Nemoj da mislis samo zato sto ti nisi dao svoj glas za njih, da oni nece biti legitimni predstavnici muslimana u cijelom svijetu. Tako Islam nalaze. A halifa se nikad nije birao glasovima svih muslimana, nego ih je biralo za to namijenjeno tijelo.
Taj halifa, prvo mora napraviti tu humanu državu koja će biti primjer odlične države, pa tek onda da mi nešto poruči. Ne može to tako. Halifat i ja mogu proglasiti pa tražiti od svih muslimana svijeta da me slušaju.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Al-Kaida

Post by Krokodil Behko » 01 Jul 2014, 18:25

Senahid wrote:Behko, kolega, molim te (ako moze) da ne citiras moj post, na nacin da svaku recenicu izdvojis posebno i dajes odgovore na njih. Zbog toga sam najvise i pobjegao sa jednog foruma. :D. (tamo je to objasnjeno, kao preglednije je za odgovoriti). Mislim, to cijepa cijeli kontekst posta. Naravno da to imas pravo raditi ali eto, ja te molim da to ne radis. Ako moze. ;)

Sto se tice tvog posta, uvidjam da se ti i ja ne razlikujemo toliko u misljenjima. Ima par stvari na koje bih se ipak osvrnuo, tek da vidim jesmo li na istoj frekvenciji.

ISIL jeste pobio oko 1500 do 1800 si'itskih vojnika. To ne znaci dobar pocetak. Vec tu se pravi krsenje zabrane ubijanja zarobljenika. S druge strane, iracka vojska je pobila jos nepoznat broj zatvorenika u svojim zatvorima. Ja bih ovo ipak nazvao zvjerskijim cinom, obzirom da su neki bili u tom zatvoru, vjerovatno samo zbog toga sto su Suniti. Ovoga je Maliki MORAO da bude svjestan, jer se bio stavio u ulogu si'itskog Sadama. Suniti ne samo da su bili marginizovani, nego je nad njima vrseno sistematsko nasilje sirom Iraka, bez da Maliki uradi bilo sta da ih zastiti.

Za sponzore si u pravu. Ali svako ih mora imati. Ali ti opet sa sigurnoscu kazem: Amerikancima je ovo bio sok. Nikako nisu ocekivali da ce njihovo oruzje koje je CIA prebacila u Siriju ubrzo zavrsiti u sluzbi skidanja iracke vlasti. Oni uopste nisu sumnjali u to da je moglo da krene ovim scenarijem.

No, slazem se sa tobom kada izrazavas sumnju da ce oni napraviti neku pravednu drzavu tamo. (Ali znaj da nam valja slusati Bagdadija ako budu :obrve ).

Sve u svemu vidjecemo. Skeptican sam ali u svakom slucaju, navijam za "neprijatelja mog neprijatelja" :ha
Dobro, eto necu citirati dio po dio. :)
Mozemo o ovom danima i mjesecima,pa cu se potruditi da skratim.
Sjecas li se kad su (relativno) skoro, pripadnici kraljevske porodice u KSA izrazili zelju, da ni manje ni vise nego kupe nuklearno oruzje u USA, zbog eventualnog sukoba sa Iranom, kako su naveli?
Po mome, to je jedna veoma antimuslimanska ideja. Sto se tice siita, eto dijelom si i sam pisao o tome. Rezim u Iranu, podaleko je od pojma muslimanskog drustva. Jednostavno, duhovno smo mi (i ostatak planete) na niskom nivou, da bi mogli izgraditi jedno takvo drustvo. Za sada i po mom misljenju, to je samo ideja na koju se pozivaju mnogi ali jos uvijek, nije zazivjela u praksi.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: ISIL

Post by Krokodil Behko » 01 Jul 2014, 21:52

Odvojio sam postove, jer cijelo vrijeme pričamo o ISIL-u, a ono je tema o Al kaidi.

Izgleda da od halifata, ipak neće biti ništa.

Šta je kalifat i koliko je opasan?

Image

Teroristička skupina ISIL, koja je zauzela velike dijelova Iraka i Sirije, proglasila je kalifat koji bi po njihovim planovima trebao zauzimati i dijelove Europe. Za tportal.hr jedan od najvećih regionalnih stručnjaka za kalifat, doc.dr. Ahmet Alibašić sa sarajevskog Fakulteta islamskih nauka, objašnjava koje su razlike između sunita i šijita po islamskoj teologiji te predviđa da kalifat ISIL-a nema šansu opstati

Ako se nastavi ratna sreća boraca ISIL-a, ekstremnog islamističkog pokreta koji je zauzeo dijelove Sirije i Iraka, jednoga dana će i Hrvatska biti dio velikog islamskog kalifata. Tako je to zamislilo vodstvo ISIL-a, koje je proglasilo kalifat i to na više svjetskih jezika; osim priopćenja za medije na arapskom, bila su spremna i ona na engleskom, ruskom, francuskom i njemačkom jeziku. Riječ je očito o ozbiljnom međunarodnom projektu ekstremnih islamista koji nadiru prema Bagdadu, pa je na kartama njihova zamišljena kalifata ISIL uključio teritorije od zapadne Afrike do južne Europe.

No što je zapravo kalifat, forma vladavine u islamskom svijetu koje nije bilo u proteklih sto godina? Riječ je o društvenom uređenju s apsolutnim vladarom na čelu, kalifom, a u ovom slučaju na tu poziciju imenovan je vođa ISIL-a Abu Bakr Al Bagdadi. Kalifa se smatra nasljednikom proroka Muhameda među muslimanima, s time da se tumačenja o tome tko uopće može biti kalif značajno razlikuju kod sunita (kojima pripada ISIL) i šijita.

U razgovoru za tportal.hr dr. Ahmet Alibašić objašnjava kako ISIL sebe vidi unutar islamskog teološkog konteksta: 'ISIL sebe definira kao sunitsku zajednicu, no na isključiv način. Po toj definiciji samo su oni suniti. Zbog toga mnogi sunitski autoriteti u njima i sličnim pokretima vide povratak ideja haridžizma, rane i zapravo prve islamske sekte koja je imala vrlo isključiva, selektivna i doslovna tumačenja Kur'ana. Svi koji nisu slijedili njihov put, bili su proglašeni nevjernicima i protiv njih je bila dozvoljena upotreba sile.'

Jedan kalif za cijeli svijet

Alibašić je jedan od najboljih poznavatelja islamske povijesti na ovim prostorima, koji predaje na Fakultet islamskih nauka u Sarajevu, na kojemu sada predaje, a studirao je u Rijadu i Kuala Lumpuru te je i gostujući profesor na američkom Georgetownu. Zato ističe da postoji 'velika razlika' u shvaćanju kalifata (odnosno 'hilafeta', kako se naziva u islamskoj teologiji) u suprotstavljenim strujama islama: 'Kod većine šijita kalif, odnosno imam, može biti samo netko iz porodice Poslanika Muhameda. Takvih je već bilo jedanaest. Dvanaesti je nestao i kad se vrati, to će biti predznak smaka svijeta. Kod sunita pitanje kalifata je pitanje izbora zajednice. U pravilu, trebao bi postojati samo jedan kalif za cijeli svijet, ali se više puta događalo da muslimani imaju više kalifa istovremeno ili pak ni jednoga.'

Zašto se onda ISIL odlučio na takav potez, pitamo dr. Alibašića. 'Proglašenje kalifata za sobom povlači islamsko legitimiranje vlasti u očima onih koji taj kalifat prihvate. Geostrateški i teološki, taj potez ISIL-a ne znači mnogo onima koji nisu njegove pristalice, osim što još jednom mogu da žale nad manipulacijom islamom i njegovim institucijama dok stvarni problemi, kao što je obespravljenost sunita u Iraku koja je u pozadini 'uspjeha' ISIL-a, ostaje potpuno zanemarena.'

Kolike su dugoročne šanse za opstanak kalifata?

Iako se sukob u Iraku tumači isključivo kao vjerski, dr. Ahmet Alibašić podsjeća da je riječ i o dugogodišnjoj promašenoj politici koja je dovela do aktualne situacije te uključuje razne igrače, od SAD-a do Irana. Alibašić smatra da kalifat ISIL-a neće nikad zaživjeti: 'Dugoročno ISIL nema šansu, kao što ga nije imala ni jedna slična tvorevina u historiji muslimanskog svijeta, a nije ih manjkalo. Nju će netko već uništiti, muslimani ili nemuslimani. Pitanje je samo cijene koja će biti plaćena u ljudskim životima i uništenim resursima.'

Jednako zabrinut je profesor Fakulteta islamskih nauka i za stabilnost Iraka, kojemu mnogi sada predviđaju polagani raspad u stilu Bosne i Hercegovine, te trodiobu između sunita, šijita i Kurda. 'Opstanak Iraka jeste pod upitnikom ne samo zbog ISIL-a, već i zbog svega što je radio Sadam Husein iračkim Kurdima i šijitima, ali i onoga što su uradile okupacijske snage od 2002. i Nuri al-Maliki nakon njih', konstatira dr. Alibašić.

Dr. Ahmet Alibašić nije jedini stručnjak za islam koji je kritički analizirao djelovanje ISIL-a. Proglašavanje kalifata izazvalo je reakcije diljem islamskog svijeta, pa je tako marokanski teolog Omar al-Haduči proglasio ISIL 'otpadnicima vjere', jer između ostaloga zagovara ubijanje ostalih muslimana. Na Twitteru se oglasio i popularni egipatski imam Hani al-Sibai, koji je osudio ISIL zbog ekstremizma, pozvao ga da se vrati pravom putu vjere i poželio 'sreću iračkoj vladi u borbi protiv njih'.

U svakom slučaju, nakon sto godina svijet ima novog kalifa, lidera ISIL-a Abu Bakr al-Bagdadija, koji sebe vidi kao nasljednika Proroka Muhameda na Zemlji. Hoće li ISIL-ov kalifat zaživjeti, znat će se uskoro, no treba se sjetiti da se uvijek nađe netko tko bude kalif umjesto kalifa.

(Tportal.hr, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: ISIL

Post by dacina_curica » 01 Jul 2014, 22:02

Izvinjavam se za ignorantnost ali je li ISIL isto sto i ISIS?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: ISIL

Post by Krokodil Behko » 01 Jul 2014, 22:07

dacina_curica wrote:Izvinjavam se za ignorantnost ali je li ISIL isto sto i ISIS?
Čitaj kao što je napisano :djed

Svi mediji ovdje to navode kao ISIL :cudi
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: ISIL

Post by dacina_curica » 01 Jul 2014, 22:12

Nemam kad :klara
Zato i pitam da ne pocinjem citati ovoliki tekst ako me tema ne zanima :auf

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: ISIL

Post by Krokodil Behko » 01 Jul 2014, 22:15

Tekst je iznimno zanimljiv jer neki naš doktor islamskih nauka, pojašnjava šta je kalifat i sve u vezi njegove historije, kao i ko može a ko ne, da bude kalif. Također se navodi i mišljenje o predmetnom ISIL-u od strane relevantne uleme.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26283
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14155 times
Been thanked: 3739 times
Status: Online

Re: ISIL

Post by Veca » 01 Jul 2014, 22:42

:hm ...daleko im kuca, od moje,bila! :djed
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: ISIL

Post by storm » 02 Jul 2014, 02:45

Žao mi samo naroda....opet isto...
ovakvi manijaci će ih baš vratiti u vrijeme proroka...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: ISIL

Post by Krokodil Behko » 02 Jul 2014, 17:13

Zloglasni vođa ISIL-a zloupotrebljava žrtve muslimana iz BiH

Image
Teroristički vođa Abu Bakr al-Baghdadi, čelnik militantne grupe Islamska država Irak i Sirija (ISIS ili IDIŠ), poznate i po nazivu Islamska država Irak i Levant (ISIL), obratio se svojim pristašama porukom u kojoj spominje i našu zemlju.

Između ostalog, on je u poruci naveo kako se "muslimani trebaju boriti za ono što im pripada te da će ubrzo vladati svijetom". Zloglasni vođa terorističke grupe u jednom momentu navodi kako su muslimani "poraženi nakon pada njihovog halifata".

"Tada je njihova (muslimanska) država prestala postojati, tada su nevjernici bili u mogućnosti da ponižavaju muslimane, da dominiraju u svakom regionu. Nevjernici su tada pljačkali muslimanske resurse i oduzeli im prava. Nevjernici su to postigli napadajući i okupirajući muslimanske zemlje... Oni su tada širili obmanjujuće parole kao što su: civilizacija, mir i suživot, sloboda, demokracija, sekularizam, nacionalizam i patriotizam. Oni i dalje nastoje da porobe muslimane, odvlačeći ih od njihove religije s tim sloganima i parolama", navodi zloglasni teroristički vođa.

Nakon toga muslimani završavaju "progonjeni, ubijani, zatvarani, optužuju ih za terorizam".

"Ja ne vjerujem u te parole, ja vjerujem u Allaha. Terorizam je znači kad se vjeruje u Allaha, terorizam je kad se sudi po Allahovom zakonu, terorizam je da se obožava Allah onako kako je On to naredio, terorizam je kad odbijaš biti ponižen i pokoren, terorizam je kad musliman hoće da živi kao musliman, terorizam je kad insistiramo na svojim pravima i od njih ne odustajemo... Ali, zato za njih terorizam nije kada ubijaju muslimane u Burmi i spaljuju njihove domove, terorizam nije zločin nad muslimanima na Filipinima, Indoneziji i Kašmiru. Terorizam nije ubijanje muslimana na Kavkazu i protjerivanje ih njihove zemlje. Terorizam za njih nije zakopavanje muslimana u masovne grobnice u Bosni i Hercegovini i klanje muslimanske djece. Terorizam ne uključuje uništavanje muslimanskih domova u Palestini, oduzimanje zemlje muslimanima...", naveo je Abu Bakr al-Baghdadi, između ostalog, u svojoj poruci.

ISIL i njihov zloglasni vođa žedan krvi, kojeg se čak i Al-Kaida užasava, ranije je najavio osnivanje novog muslimanskog halifata, u čiju teritoriju bi ulazile i balkanske zemlje.

Islamska država Irak i Sirija (ISIS) na čijem čelu je Abu Bakr al-Baghdadi, saopćila je 13. juna na Twitteru da je odgovorna za smrt 1.700 iračkih vojnika, što je dovelo do rasplamsavanja sukoba.

Pripadnici Fronta Al-Nusra, ogranka Al-Qaide, ratuje u Siriji i početkom ove godine se razišla sa grupom nemilosrdnog al-Baghdadija, kojega su mnogi prozvali novim Osamom bin Ladenom. Inače, Amerikanci nude 10 miliona dolara za glavu Baghdadija. Opisuju ga kao izrazito ambicioznog nasilnika vrhunskih taktičkih sposobnosti.

Izvor: Klix.ba
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: ISIL

Post by storm » 02 Jul 2014, 21:12

Sve je ovo samo dobro plačen biznis... kako je u zemljama magreba, siriji, sada i u iraku nekome ovo fino sjedne za interese...
sasvim je nebitno, kako ga nazivaju čelnik, vođa, pa ni on sam.....nigdje nije problem naći budalu da istupi u ime ostalih.....point je, da će se fino trošiti oružje i da će epilog svega biti ujeo vuk magare ... uz tisuće mrtvih...
A priča o ekspanziji može samo nasmijati ;)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: ISIL

Post by Lebowski » 03 Jul 2014, 19:14

Image

LONDON - Propovednik koji vrbuje za grupu Islamska država Iraka i Levanta Abu Valid (35), prilikom okupljanja u Britaniji, najavio da hrišćane čeka strašna sudbina pod muslimanima.

Naime, propovednik za koga se veruje da ispira mozak britanskoj omladini vrbujući je za terorističku grupi Islamska država Iraka i Levanta (ISIL) Abu Valid (35) organizovao je javni skup u Kardifu, na kojem je izneo svoje planove za uređenje evropskog društva nakon što ga osvoje islamisti. Prema njegovom planu, hrišćani i ostali nemuslimani biće javno ponižavani i tretirani kao građani drugog reda.

Image


Ugnjetavanje

- Na ulici nevernik će morati da nosi crveni pojas oko vrata, da obrije glavu i da nosi rasparene cipele. Nevernici neće smeti da hodaju trotoarom, već će moći da se kreću samo sredinom puta, i to samo ako jašu mule - najavio je Abu Valid rekavši da će hrišćani morati da daju muslimanima svu lepu odeću jer će smeti da nose samo dronjke.

Islamisti se neće zadržati samo na uništavanju dostojanstva, već će u potpunosti preurediti i uništiti zapadno društvo, zajedno s kulturnim znamenitostima. Prva na tapetu, Valid obećava, biće Britanija i uskoro će se širom te zemlje vijoriti džihadistička zastava.

- Noćna mora britanskog premijera je to da ćemo noću provaliti vrata njegove kuće i da ćemo tu postaviti kalifa (muslimanski svetovni i duhovni vođa, prim. aut.) i da ćemo ustanoviti šerijatski zakon. Njihov košmar je da ćemo na vrh Big bena postaviti zastavu na kojoj piše „Nema drugog boga osim Alaha“ - rekao je Valid istakavši da će hrišćanima biti ostavljene crkve, ali da nikad neće smeti da u njima zvone zvona.
Britanski političar i nekadašnji borac protiv terorizma lord Karlajl poručio je da su Validove tvrdnje čist primer širenja rasne mržnje.

Govor mržnje

- Njegove reči su potpirivačke, diskriminatorske, uvredljive i van pameti. Ideja da hrišćani treba da briju glave i nose crvene pojaseve veoma podseća na najgore ideje i postupke Adolfa Hitlera - rekao je lord Karlajl.


RAZAPELI LJUDE NA KRSTOVE NASRED TRGA

Pripadnici džihadističke grupe Islamska država Iraka i Levanta u Siriji javno su pogubili i razapeli devet muškaraca, od kojih su osmorica bili pobunjenici koji su se istovremeno borili i protiv snaga sirijskog predsednika Bašara el Asada i džihadista. Naime, u mestu Deir Hafer na istoku provincije Alepo brutalno su ubili svoje protivnike i zatim njihova tela postavili na krstove na glavnom seoskom trgu, gde će biti izložena tokom naredna tri dana.
Inače, u predgrađima prestonice Damaska u toku su oštre borbe između sirijskih pobunjenika i militanata ISIL, koji istovremeno preduzimaju veliku ofanzivu u Iraku.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: ISIL

Post by Spanac_113 » 03 Jul 2014, 19:17

vidis da i izlozbe organizuju. raja prava.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: ISIL

Post by Lebowski » 03 Jul 2014, 19:18

Da sam u Londonu ne bih propustio ovo roštiljanje. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: ISIL

Post by Spanac_113 » 03 Jul 2014, 19:27

stari plenumas :valja

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests