Nacionalne predrasude

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Nacionalne predrasude

Post by Krokodil Behko » 06 Jan 2015, 20:29

Jučer sam u TC, htio kupiti neke tzv "grickalice", pošto to volim zimi konzumirati i tako eto.
Osvrnem se lijevo - Koestlin HR.. hmh.. Dobri su, prolaze s kvalitetom. Osvrnem se desno i vidim neka drugačija pakovanja. Zagledam-pregledam - Made in Romania :jupi

Meni odmah asocijacija onih Rumuna iz socijalizma. Loše obučeni, otrcani, za njih je vegeta, ko za indijance ogledalo, gledaju te u oči i fino vidiš kako bi te prevarili i oko iz glave ukrali, ako im se samo ukaže i najmanja prilika. Cigarete "karpat" :bua :bua :bua Pa ni turske cigarete nisu toliko loše :lupa

Naravno, nisam imao puno dilema koje ću grickalice kupiti. :rol

Svrha teme je, da se razbiju moje predrasude, ne samo u vezi ovog naroda, nehgo onako inače, imate li ili bar sumnjate li, da imate neke nacionalne predrasude, ili bar kulturološke, au vezi nekog naroda. Sad se opet i to svodi pod nacionalne predrasude :hm
online

User avatar
Elfudin
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 629
Joined: 19 Nov 2014, 22:54
Location: Rajvosa
Contact:
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Elfudin » 07 Jan 2015, 02:37

Ja nekad kad kupujem zna mi se desit cesto da uzmem domaci proizvod iako je nekad malo skuplji od uvoznog.
Horde Zla 1987

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by storm » 07 Jan 2015, 07:04

Česi nemaju pojma o modi :oo i dan danas nose šlape na čarape i kratke hlače :D.
Aj barem su frizure malo sredili :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Pasaga » 07 Jan 2015, 07:07

storm wrote:Česi nemaju pojma o modi :oo i dan danas nose šlape na čarape i kratke hlače :D.
Aj barem su frizure malo sredili :oo

...a bradice....?? :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by storm » 07 Jan 2015, 07:09

A čehinje :oo
I to je jedna predrasuda...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Melek » 07 Jan 2015, 07:59

Krokodil Behko wrote:Jučer sam u TC, htio kupiti neke tzv "grickalice", pošto to volim zimi konzumirati i tako eto.
Osvrnem se lijevo - Koestlin HR.. hmh.. Dobri su, prolaze s kvalitetom. Osvrnem se desno i vidim neka drugačija pakovanja. Zagledam-pregledam - Made in Romania :jupi

Meni odmah asocijacija onih Rumuna iz socijalizma. Loše obučeni, otrcani, za njih je vegeta, ko za indijance ogledalo, gledaju te u oči i fino vidiš kako bi te prevarili i oko iz glave ukrali, ako im se samo ukaže i najmanja prilika. Cigarete "karpat" :bua :bua :bua Pa ni turske cigarete nisu toliko loše :lupa

Naravno, nisam imao puno dilema koje ću grickalice kupiti. :rol

Svrha teme je, da se razbiju moje predrasude, ne samo u vezi ovog naroda, nehgo onako inače, imate li ili bar sumnjate li, da imate neke nacionalne predrasude, ili bar kulturološke, au vezi nekog naroda. Sad se opet i to svodi pod nacionalne predrasude :hm
To s Rumunima i mene malo strecne. Automatski mi na um padne da su bili dobrovoljci u opsadama na Gorazde i druge gradove a isto tako ih ima k'o pasa ovdje u Svedskoj, samo prose, kod bas svake prodavnice, robne kuce itd.. Dodje mi po nekad da ih onako lezerno spucam tvrdom cizmom po ustima kad se onako kretenski iskrevelje i hoce koji dinar..

Toliko o mojim nacionalnim predrasudama.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Pasaga » 07 Jan 2015, 08:03

Ovde u mojoj regiji nije nista bolje.
Ko mrava ih.
Vecinom mladi ljudi,zene,ima i dosta starijih....60-70...god.
Kud su krenuli ovi djuturumi....cojk dobije nagon za povracanje.
Nemozes uci u trgovine,jednostavno zablokiraju vrata.
Koji bezobrazluk.Gledam one zenske,kod svake savremeniji i skuplji mobil neg kod mene i djece mi.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by storm » 07 Jan 2015, 08:25

Ja sam njihov ulazak u EU primijetio upravo po navali njihovih organiziranih prosjaka...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Melek » 07 Jan 2015, 08:43

storm wrote:A čehinje :oo
I to je jedna predrasuda...
Zaboravio si spomenuti i madjarice!
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Krokodil Behko » 07 Jan 2015, 09:16

Pa dobro, nemam predreasude po tom osnovu, osim ako mi je život u pitanju :888
Ovbo bi moglo biti aktuelno ako govorimo o crnkinjama. Čuo sam da su žestoke :pst
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Melek » 07 Jan 2015, 09:41

Krokodil Behko wrote:Pa dobro, nemam predreasude po tom osnovu, osim ako mi je život u pitanju :888
Ovbo bi moglo biti aktuelno ako govorimo o crnkinjama. Čuo sam da su žestoke :pst
One sa Jamajke su ko avion! Za ostale ne garantujem.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by drugrankovic » 07 Jan 2015, 11:05

Melek wrote:
Krokodil Behko wrote:Jučer sam u TC, htio kupiti neke tzv "grickalice", pošto to volim zimi konzumirati i tako eto.
Osvrnem se lijevo - Koestlin HR.. hmh.. Dobri su, prolaze s kvalitetom. Osvrnem se desno i vidim neka drugačija pakovanja. Zagledam-pregledam - Made in Romania :jupi

Meni odmah asocijacija onih Rumuna iz socijalizma. Loše obučeni, otrcani, za njih je vegeta, ko za indijance ogledalo, gledaju te u oči i fino vidiš kako bi te prevarili i oko iz glave ukrali, ako im se samo ukaže i najmanja prilika. Cigarete "karpat" :bua :bua :bua Pa ni turske cigarete nisu toliko loše :lupa

Naravno, nisam imao puno dilema koje ću grickalice kupiti. :rol

Svrha teme je, da se razbiju moje predrasude, ne samo u vezi ovog naroda, nehgo onako inače, imate li ili bar sumnjate li, da imate neke nacionalne predrasude, ili bar kulturološke, au vezi nekog naroda. Sad se opet i to svodi pod nacionalne predrasude :hm
To s Rumunima i mene malo strecne. Automatski mi na um padne da su bili dobrovoljci u opsadama na Gorazde i druge gradove a isto tako ih ima k'o pasa ovdje u Svedskoj, samo prose, kod bas svake prodavnice, robne kuce itd.. Dodje mi po nekad da ih onako lezerno spucam tvrdom cizmom po ustima kad se onako kretenski iskrevelje i hoce koji dinar..

Toliko o mojim nacionalnim predrasudama.


cenzura ... cuj rumun na gorazde... stos je u tom jer je pravoslavan mirise na srbina odma

evo u novom sadu najvise cigana muslimanskih... siptarskih... kako god bajram im glavno slavlje... posle njih ima i madjarskih kako ih zovemo a na kraju i ovih ko fol domacih tj srpskih, jovanovica, nikolica... e pa men ne dodje da ga spucam zbog toga, vec sto krade ko svaki cigan od malena i uci se samo nekoj mucki...



cast izuzetcima ima i njih
Last edited by Krokodil Behko on 07 Jan 2015, 15:05, edited 1 time in total.
Reason: brisana uvreda
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Maja » 07 Jan 2015, 11:20

Drugranković će samo postići da zbog svog krkanskog ponašanja steknemo predrasude prema Srbima.
Umjesto da ovdje kulturom i tolerancijom šalje poruku da Srbi nisu onakvi kakvim ih smatra čitav svijet, on samo potvrđuje ono što se misli o njima.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80774
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9953 times
Been thanked: 6791 times
Status: Online

Re: Nacionalne predrasude

Post by Julia-Klara » 07 Jan 2015, 13:05

predrasude :ovaj
evo prva ova vasa o Rumunima-imam mali milion Rumuna kolega (i Rumunki), i mogu samo reci da su pobili moje predrasude o njima koje su bilo jako slicne vasima... Prvo sto naucih je da nije svaki Rumun Rom/Cigan, kako hocete, i da su jako pametni i radisni. Ljubaznost i druzeljubivost necu ni spominjati jer su u svakom slucaju jako otovoreni, jednako kao i Bugari. Ovo ne govorim jer sam imala jedan ili dva slucaja nego sto ih u mom okruzenju (bivsa i sadasnja firma) ima par 40% posto.

Cehinje-predraduse i nisu predrasute. Zene su lake do bola, i ne mogu to nazvati sexualnom osvijescenoscu jer to nije osvijescenost nego bukvalno naskakanje na sve sto je muskog roda,bilo slobodno ili zauzeto. Meni je strasno bilo i za gledati kako kolegica bukvalno tovoreno nudi sex muzu zajednicke kolegice, jer, to je samo sex, nista drugo :rol

Cesi-alkosi! JESU! Ne postoji osoba koja ne pije pivo, i to ne pivo-dva, nego se radi o 10-20 minimum kada se izadje (od pola litre). Imala sam kolegu koji se hvalio svojim uspjehom od 47 piva za noc :sok Primjera radi voda u kaficima je skuplja od piva, a oni ne vole davati pare za vodu, kazu bolje onda popiti pivo :grana

Moja predrasuda je vezana za Afrikance, one crne, jer sam radila sa njima, i samo mogu reci da im mozak puno sporije radi od nasih. Ili se prave blesavi, ili ne slusaju, ili ne kontaju, uglavnom nikad ni jedan nije uradio nesto kako sam ne napisala vec NACRTALA nekoliko puta :grana

Predrasude o Bosancima - definitivno nije tacno, jer nismo glupi ni malo, mozda naivni, ali glupi nikako.
Crnogorci- o da, jako lijen narod. Vjerujem da hoce raditi kada se zalaufaju,ali ih je jako tesko pokrenuti

sjeticu se ja jos toga ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Melek » 07 Jan 2015, 13:09

Julia-Klara wrote:predrasude :ovaj
evo prva ova vasa o Rumunima-imam mali milion Rumuna kolega (i Rumunki), i mogu samo reci da su pobili moje predrasude o njima koje su bilo jako slicne vasima... Prvo sto naucih je da nije svaki Rumun Rom/Cigan, kako hocete, i da su jako pametni i radisni. Ljubaznost i druzeljubivost necu ni spominjati jer su u svakom slucaju jako otovoreni, jednako kao i Bugari. Ovo ne govorim jer sam imala jedan ili dva slucaja nego sto ih u mom okruzenju (bivsa i sadasnja firma) ima par 40% posto.

Cehinje-predraduse i nisu predrasute. Zene su lake do bola, i ne mogu to nazvati sexualnom osvijescenoscu jer to nije osvijescenost nego bukvalno naskakanje na sve sto je muskog roda,bilo slobodno ili zauzeto. Meni je strasno bilo i za gledati kako kolegica bukvalno tovoreno nudi sex muzu zajednicke kolegice, jer, to je samo sex, nista drugo :rol

Cesi-alkosi! JESU! Ne postoji osoba koja ne pije pivo, i to ne pivo-dva, nego se radi o 10-20 minimum kada se izadje (od pola litre). Imala sam kolegu koji se hvalio svojim uspjehom od 47 piva za noc :sok Primjera radi voda u kaficima je skuplja od piva, a oni ne vole davati pare za vodu, kazu bolje onda popiti pivo :grana

Moja predrasuda je vezana za Afrikance, one crne, jer sam radila sa njima, i samo mogu reci da im mozak puno sporije radi od nasih. Ili se prave blesavi, ili ne slusaju, ili ne kontaju, uglavnom nikad ni jedan nije uradio nesto kako sam ne napisala vec NACRTALA nekoliko puta :grana

Predrasude o Bosancima - definitivno nije tacno, jer nismo glupi ni malo, mozda naivni, ali glupi nikako.
Crnogorci- o da, jako lijen narod. Vjerujem da hoce raditi kada se zalaufaju,ali ih je jako tesko pokrenuti

sjeticu se ja jos toga ;)
Jesi li sigurna da su to bas Rumuni a ne i rumunski Madjari koje su Rumuni etnicki ocistili (u duhu Rankovicevog pravoslavlja) za vrijeme one revolucije protiv Causeskua? Ja ovdje znam masu Madjara iz Rumunije a Rumuni koje vidim ovdje - bas prose i nista drugo ne rade..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80774
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9953 times
Been thanked: 6791 times
Status: Online

Re: Nacionalne predrasude

Post by Julia-Klara » 07 Jan 2015, 13:10

samo jednog rumunskog madjara sam znala, ovo ostalo sve pravi Rumuni
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80774
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9953 times
Been thanked: 6791 times
Status: Online

Re: Nacionalne predrasude

Post by Julia-Klara » 07 Jan 2015, 13:11

ustvari , jednom je slucajno rekao da je porijeklom madjar (bilo mi je cudno da zna madjarski), ali je bio bas ultra-rumun
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Melek » 07 Jan 2015, 13:47

eto vidis
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80774
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9953 times
Been thanked: 6791 times
Status: Online

Re: Nacionalne predrasude

Post by Julia-Klara » 07 Jan 2015, 13:49

rekoh JEDAN
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nacionalne predrasude

Post by Melek » 07 Jan 2015, 13:52

Pa pitaj maxuz i te ostale..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests