Grčka

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by laganini » 05 Jul 2015, 19:06

..zbog toga će je i napast :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by laganini » 05 Jul 2015, 19:08

storm wrote:Obični su lažovi garniturama već. . Nije ni Tsipras sad kriv za stanje, to je desetljećima samo promatrano i kreditima se kupovao socijalni mir.
Sjecam se prvi protesti su bili jer im je ukinuta 14.ta plača :lupa
Fiskalni racun je SF kad odes na ljetovanje... Prosječna penzija 800€ ( njemačka 900€)
A kriv je jer je nastavio lagati i time dobio izbore s onim wtf varufakisom zajedno .. Šarlatani, populisti i diletanti . .
..tribasi naglasit komunistički populisti.. :djed
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Melek » 05 Jul 2015, 20:28

Ma to je mitomanska fukara iz dobropoznate elite o kojoj sam ranije govorio. Jedni prosjace drugi kradu a treci ne vracaju dugove. A svi skupa kuju mitove i legende..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Konsultant » 05 Jul 2015, 22:31

mozda i ovi trebaju kurs 7:1 :pusi

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37677
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2873 times
Been thanked: 2206 times
Status: Online

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Pasaga » 05 Jul 2015, 22:34

Ima pitanje:

Ako ljetujem u Grčkoj, da li moj odmor može trajati 3 mjeseca sa posebnim dodatkom (400 Eura mjesečno) zbog bolova u očima koje mi donosi vjetar maestral svako popodne?
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Konsultant » 05 Jul 2015, 22:36

Moze samo ponesi Visa karticu

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Grčka - Pocelo je

Post by Vjetar » 05 Jul 2015, 23:43

Meni je zapela za oko ova izjava Angele Merkel, od prije par dana o našoj izvjesnoj budućnosti u EU:

http://www.klix.ba/vijesti/eu-integraci ... /150704032

Jasno mi je da Angela ide na turneju i da izjava priprema teren za njenu posjetu našim zemljama, ali opet mi se čini da se ova izjava više može vezati sa situacijom u Grčkoj, nego sa našom situacijom kako u izjavi kaže... pa dodamo u sve to i velike Ruske ambicije...
Prije svega, osim toga što nam dolazi, ničim drugim nije izazvana da nam se ovako netipično ohrabrujuće obrati.

Pade mi na pamet ona narodna - da neće jednom svanuti dok se drugome ne smrkne :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120153
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Online

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Krokodil Behko » 06 Jul 2015, 00:05

Ja ovo sve oko Grčke, pratim kao neki rijaliti šou.
Kola, keksići i ono "hajd da vidim, baš me zanima šta će biti kad ispadnu iz sheme, to jeste iz euro zone" :D.
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Konsultant » 06 Jul 2015, 10:38

Grčki ministar finansija Janis Varufakis podnio je danas ostavku, dan nakon što su Grci na referendumu ubjedljivom većinom odbili uslove povjerilaca za isplatu finansijske pomoći.

Varufakus je rekao u saopštenju da mu je „stavljeno do znanja“ da ga pojedine članice evrozone ne smatraju dobrodošlim na sastancima ministara finansija.

On je dodao da je premijer procijenio da je to ideja koja bi mu mogla biti potencijalno od koristi pri sklapanju dogovora.

„Zato od danas napuštam Ministarstvo finansija“, napisao je Varufakis na svom veb sajtu.

On je dodao da mu je dužnost da pomogne premijeru Aleksisu Ciprasu da „iskoristi kapital koji je grčki narod dao Vladi jučerašnjim referendumom“.

Varufakis je napisao da „s ponosom“ prihvata netrpeljivost koju prema njemu osjećaju kreditori.

„Mi sa ljevice znamo kako da djelujemo kolektivno, ne vodeći računa o priviliegijama koje donose funkcije. Podržaću u potpunosti premijera Ciprasa, novog ministra finansija i našu Vladu“, rekao je Varufakis.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Bonaqua » 06 Jul 2015, 10:51

Može li išta spasiti ove Grke? Ja ne vidim nikakvu soluciju. Toliko su zaglibili da su izgubili osjećaj za realnost. Isto da se to drugima desava a ne njima.
Ova kriza dobro dodje za turiste.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Konsultant » 06 Jul 2015, 10:53

moze, stisnuti duzicu, smanjiti birokratiju

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Bonaqua » 06 Jul 2015, 10:55

Misliš da su spremni na to?
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Konsultant » 06 Jul 2015, 11:02

Njihova strategija nije kako vratiti dug sto brze, kako izbjeci placanje kamata na kamate vec kako podici potrosnju. Industrije nesto nemaju, turizam ih vadi.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by Bonaqua » 06 Jul 2015, 11:18

Kakav užas. Očigledno im se može. Stalno ih neko potpomaze doduše. zanimljivo je recimo da i sto se turizma tiče nisu nešto previše zainteresirani. Nije im recimo u interesu zadržati i pridobiti turiste, već onako,šta ja znam, prilično hladan odnos. Imala sam prilike ljetovati u grčku par sezona zato i znam.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by vila » 06 Jul 2015, 12:33

Grke treba brendirati kao najvece ignorante u povjesti covjecanstva :valja
slusam neki dan povlastice za zaposlene u drzavnoj upravi
nagrade za NE kasnjenje na posao!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by storm » 06 Jul 2015, 13:08

Slomiše se Nijemci i Francuzi, da pomognu i odobrovolje grke na suradnju.... tj da zaštite svoje investicije :oo
Grci se ponašaju zapravo pametno..... neće imati toliku štetu od izbacivanja iz euro zone, koliko bi morali iznjedriti novaca, kako EK zahtijeva u sljedećim godinama....a turizam je uvijek tu da izvuće...
Ne znam ....kako me nerviraju, da se prave ludi na svoje obaveze.... da su živjeli daleko iznad mogućnosti i prije svega zarađenog....hmda, stimulacija za nekašnjenje na posao :valja
....isto tako mi je drago da je netko tim beskrupoloznim financijerima pokazao zube.... jer su bili motivirani zaradom i strašnim kamatama....a svaki posao je rizik....pa eto vam sad :ok
Naebat će običan čovjek, to i je najgadnije.

Image


Slijedi li otpis duga: Pogledajte tko su najveći vjerovnici Grčke
Piše: M.R.

Foto: Index

JAVNI dug Grčke trenutno iznosi 323 milijarde eura, a po svemu sudeći, vjerovnici će se morati odreći većeg dijela tog iznosa.

Najveći udio u europskom dugu imaju zemlje članice eurozone na koje otpada ukupno 60 posto duga. Eurozona je kroz Europski fond za financijsku stabilnost Grčkoj posudila 141,8 milijardi eura, te još dodatnih 52,9 milijardi, kroz poseban zajam za Grčku.

Najveći vjerovnik je Njemačka, koja je preko europskog programa pomoći i banaka Grčkoj plasirala ukupno 68,2 milijarde eura.

Na drugom mjestu Francuska

Slijedi Francuska s ukupnim iznosom zajmova od 43,3 milijarde eura. Iako će vjerojatno dobar dio tog duga biti otpisan, za snažno Njemačko gospodarstvo to ne bi trebao biti problem te se ne očekuju dugoročne negativne posljedice.

Otpis duga mogao bi predstavljati problem za Španjolsku i Italiju. Talijanski porezni obveznici i banke plasirali su Grčkoj 38,4 milijarde eura. Kako i sami imaju problema s javnim dugom, a i gospodarstvo im se tek počelo oporavljati, nisu baš u situaciji da dijele novac drugim zemljama.

Španjolska, koja je uspješno provela reforme i ima snažan gospodarski rast u posljednje vrijeme, još uvijek ima visoku stopu nezaposlenosti posudila je Grčkoj 25 milijardi eura, te bi im otpis dijela duga svakako bio značajan teret.

Otpis duga na teret malih zemalja

Otpis duga bi predstavljao poseban problem za male zemlje, koje nemaju velike apsolutne iznose plasmana, ali im oni čine visoki udio u bruto društvenom proizvodu.

Slovenija se tako već "oprostila" od svojih 1,4 milijarde eura što im je 3,9 posto BDP-a, a u još težoj situaciji je Malta kojoj Grčka duguje 400 milijuna eura, što im je 5 posto BDP-a.

Daljnji tog pregovora o dugu Grčke vrlo je teško predvidjeti. Europska unija ostala je šokirana rezultatima referenduma na kojem su Grci odbacili zahtjeve vjerovnika, te je za utorak navečer sazvan sastanak eurozone na kojem će se raspravljati o rezultatima referenduma.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Grci su sami krivi za svoju propast

Post by storm » 06 Jul 2015, 13:15

.... i jedina zemlja koja je dužna Grčkoj je Hrvatska....pametnome dosta :haha
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120153
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Online

Re: Grčka - Pocelo je

Post by Krokodil Behko » 08 Jul 2015, 01:08

Latvijci genijalni pismom nokautirali Grke: Želite solidarnost? Super, dajte nam tećinu svojih plata i penzija

Grčka kriza glavna je politička tema zadnjih nekoliko tjedana, a među brojnim objavama i stajalištima o tome tko je krivac za krizu te kako je riješiti našla se i objava na Facebook stranici "Grčka i latvijska euro solidarnost", na toj je stranici pred grčki referendum o prijedlogu međunarodnih kreditora objavljeno pismo upućeno grčkom narodu
Apel Grcima u nastavku prenosimo u cijelosti.

"Dragi grčki narode!

Mi, penzioneri, liječnici, policajci, učitelji i ostali obični europski građani Latvije oduševljeni smo vašim zahtjevom za europskom solidarnošću!

Sigurni smo kako ćete biti obradovani spoznajom kako ste pronašli nove saveznike - nas! Pa hajmo zajedno promijeniti Europu!

Prosječna mirovina u Grčkoj iznosi 800 eura. Prosječna mirovina u Latviji iznosi 300 eura. Prosječna neto plaća u Grčkoj je 820 eura, a u Latviji 600 eura. Usto, Latvija je sjeverna zemlja, ovdje postoji nešto što nazivamo "sezonom grijanja" - temperature padnu ispod -10°C, a troškovi režija skoče za više od 150 eura mjesečno.

Mi smo za to da nam poklonite trećinu plaća, mirovina i poreza

Uzimajući sve to u obzir, ne bi li bilo divno kada biste ljubazno s nama podijelili jednu trećinu svojih, penzija, poreza i plaća? To je naš demokratski odabir, tako da vas molimo da ga poštujete! Svi mi to želimo. Ipak smo svi mi dio jedne europske obitelji...

Osim što mi nikada nismo posudili novac koji nismo u stanju otplatiti, samo kako bismo kasnije ucjenjivali vjerovnike samoubojstvom i krivili njih za promašenu politiku naše nacionalne vlade koju smo sami izabrali. Naš omjer duga i BDP-a ne prelazi 40 posto. Za vrijeme financijske krize, uspjeli smo sanirati svoje banke i vratiti se na pretkrizno stanje četiri godine nakon što nam je Trojka nametnula politiku štednje i rezova. Ta nam je politika pomogla da provedemo važne strukturne reforme i da potaknemo našu ekonomiju da raste najbrže u cijeloj Europi!

I znate što, prije nego što smo ušli u Europsku uniju i u eurozonu bili smo mnogo siromašniji nego danas, zato što smo nakon 50 godina istočnoeuropske "solidarnosti" sa SSSR-om zaboravili što to znači biti konkurentan. Zaboravili smo proizvoditi proizvode koji su konkurentni na slobodnom tržištu, ali otada smo naučili neke lekcije.

Sami ste krivi za svoje probleme

Naučili smo da se ne bi trebalo trošiti više nego što se zarađuje. Naučili smo da kad se novac posuđuje, onda moraš imati barem minimum poštenja da priznaš kako to nije poklon i kako se posuđeno mora vratiti. Nikada nismo lagali o svojem javnom dugu kada smo pristupili eurozoni,i nikada nismo imali potrebu napustiti obranu tečaja između naše nacionalne valute i eura, niti prije, niti nakon preuzimanja eura.

Saberite se. Budite barem toliko pristojni da priznate pogreške koje su vaše demokratskim putem izabrane vlade činile desetljećima. Nemojte kriviti Europu zbog toga što vam ne daje besplatan novac (ili što vam ne otpisuje dugove). Da, bilo bi bolje kada bi se dio duga otpisao, no o tome ne odlučuje dužnik. I ako želite da vam vjerovnici više pomognu - oni će to učiniti, ako ih budete poštivali, ako im priznate pravo da sami odlučuju o tom dugu te ako pokažete rezultate i političku volju da se Grčka promijeni, da postane konkurentna i da ponovno počne rasti. Glasajte ZA.

Grčka je Europa. Europa je Grčka", zaključuje se u objavi.

(index.hr/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grčka - Pocelo je

Post by laganini » 08 Jul 2015, 17:12

...i mi iz hrvatske bi se solidirizirali s grcima...za bonus jos bi se kdma odrekli deset posto u ime reformi.... :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Grčka - Pocelo je

Post by Bla » 08 Jul 2015, 17:46

Grčka kad bude na svom najdubljem dnu neće biti ni blizu našeg dna. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests