Madjarska

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Krokodil Behko » 12 Jan 2017, 09:53

Image
Sada kada Donald Trump treba ući u Bijelu kuću, Mađarska planira obračun s nevladinim organizacijama koje su povezane s milijarderom Georgeom Sorosem, izjavio je potpredsjednik stranke premijera Viktora Orbana.
"Ova članica Evropske unije će koristiti 'sve alate koje ima na raspolaganju' kako bi 'uklonila' nevladine organizacije koje finansira Soros, koje služe svjetskim kapitalistima i podržavaju političku korektnost umjesto nacionalnih vlada", rekao je danas novinarima Szilard Nemeth, potpredsjednik vladajuće stranke Fidesz - Mađarski građanski savez, prenosi Bloomberg.

Zakonodavci bi uskoro trebali započeti razmatranje prijedloga zakona koji bi dozvolio vlastima da vrše reviziju rukovodilaca nevladinih organizacija.

"Smatram da je sada prilika za to, globalno gledajući, zahvaljujući Trumpovoj pobjedi na izborima", rekao je Nemeth, izvještava državna novinska agencija MTI.



(Vijesti.ba )
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Hannibal » 12 Jan 2017, 12:47

Ja sam cuo da on ima i ovdje svojih nvo
🐽

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Bla » 12 Jan 2017, 13:40

vlasti koje vladaju nevladinim organizacijama :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by dr laganini » 12 Jan 2017, 13:48

..hvala krokodil mialio sam otvorit tu temu..to zlo triba uklonit iz svi pora drustva..to je zmija ..to mi u hr najbolje znamo efendija na zalost nije vise di je triba bit a da je nebi imali ovaj cirkua koji prozivljavamo ponajptije s kraljicom..

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by posmatrac » 12 Jan 2017, 14:17

Krokodil Behko wrote:
Image
Sada kada Donald Trump treba ući u Bijelu kuću, Mađarska planira obračun s nevladinim organizacijama koje su povezane s milijarderom Georgeom Sorosem, izjavio je potpredsjednik stranke premijera Viktora Orbana.
"Ova članica Evropske unije će koristiti 'sve alate koje ima na raspolaganju' kako bi 'uklonila' nevladine organizacije koje finansira Soros, koje služe svjetskim kapitalistima i podržavaju političku korektnost umjesto nacionalnih vlada", rekao je danas novinarima Szilard Nemeth, potpredsjednik vladajuće stranke Fidesz - Mađarski građanski savez, prenosi Bloomberg.

Zakonodavci bi uskoro trebali započeti razmatranje prijedloga zakona koji bi dozvolio vlastima da vrše reviziju rukovodilaca nevladinih organizacija.

"Smatram da je sada prilika za to, globalno gledajući, zahvaljujući Trumpovoj pobjedi na izborima", rekao je Nemeth, izvještava državna novinska agencija MTI.



(Vijesti.ba )
ZAnimljivo da je Soros Zidov,a da je neki dan Trump za savjetnika upravo izabrao Zeta( muza kcerke Ivanke) Jareda Kushnera, koji je takodjer Zidov.

Moguce da se Eu i Madjarska sada pokusavaju zapravo suprostaviti Zidovskom lobiju u Usa.Imajuci u vidu 2 svjetski rat, ne bi me to mnogo iznenadilo :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Krokodil Behko » 13 Jan 2017, 00:26

dr laganini wrote:..hvala krokodil mialio sam otvorit tu temu..to zlo triba uklonit iz svi pora drustva..to je zmija ..to mi u hr najbolje znamo efendija na zalost nije vise di je triba bit a da je nebi imali ovaj cirkua koji prozivljavamo ponajptije s kraljicom..
Kakvo je to drušvo koje se usere pred par nevladinih organizacija?
Mislio sam da smo ovo već apsolvirali. Ako je unutar nekog društva sve u redu, ne mogu mu ništa ni puno jače sile od nekakvih organizacija..

Sad sam pisao post o tome. Vodi se bitka hoće li ova planeta ići naprijed i pokušati da se spasi, ili će joj nazadnjaci ubrzati kraj.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Socrates » 13 Jan 2017, 08:14

Kad se svaki smrdljivi političar boji da će mu se narod oteti kontroli.

Nije da nešto volim Sorosa jer je pare zaradio najogavnijim malverzacijama na berzi, ali još su gori ove takozvane vodje naroda koje bi po svaku cijenu da kontrolisu sta narod misli.
. . . . . . . . .

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Bla » 13 Jan 2017, 08:50

da li kontrolišu ili samo govore ono što narod želi da čuje :ovaj
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Socrates » 13 Jan 2017, 08:59

Pa ovakvim napadima na NGOs valjda je želja da kontrolisu.

Da se većina naroda slaže sa ovom mjerom protiv NGOs, onda logički i ne bi trebalo da bude straha od njihovog uticaja nad narodom. Pa ne bi bilo ni potrebe za ovakvim mjerama.
. . . . . . . . .

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Bla » 13 Jan 2017, 09:22

zavisi valjda od prostora, vremena i naroda
pošto je svašta nešto izgeneralizirano, sve ili djelimično i može biti a i ne mora
bačene riječi

hajmo ponovo :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Socrates » 13 Jan 2017, 09:30

Pa nemam ja sta ponovo. :p

Ako se bojiš uticaja NGOs, znači nemaš povjerenja u svoj narod da bude izložen različitim idejama. Ako ne vjeruješ svom narodu, postaješ diktator. To je veoma jednostavno.

Druga stvar je da ovakve mjere preduzimaju samo oni koji namjeravaju dugo ostati na vlasti. Mislim, to je dugotrajno planiranje politicke scene, i rade upravo ono sto zamjeraju NGOs - ispiraju narodu mozak. Ja kad vidim da neko ne silazi sa vlasti 20-30 godina, jasna je stvar o čemu se radi. Bilo je takvih slučajeva i na zapadu, da ne bude zabune.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Krokodil Behko » 13 Jan 2017, 09:55

Bla wrote:zavisi valjda od prostora, vremena i naroda
pošto je svašta nešto izgeneralizirano, sve ili djelimično i može biti a i ne mora
bačene riječi

hajmo ponovo :oo
U pravu si, evo da po treći put u roku od nekih desetak sati, ponovim nešto.
To što ti nazivaš generaliziranjem, zapravo je svrstavanje u dva bloka svjetskih srazmjera, od kojih je jedan monolitniji i progresivniji, a ovaj drugi funkcionira po principu sporazuma o nenapadanju između Hitlera i Staljina. Svega se nakupilo sa svih strana svijeta, ali ipak imaju jedan zajednički cilj - uništiti protivnički blok, a odmah potom uništiti i cijelu planetu.

Jer realno, šta je to što može proizvesti prijateljstvo i saradnju između Trumpa i Putina?
Šta je to što može natjerati Orbana da zaboravi na 1956., posadi svinjske glave na svaki direk one bodljikave žice, a potom objavi rat Soroshu?
Šta je to što tjera sunite i Izrael, na diskretnu saradnju?
Šta je to što je britanske torijevce natjeralo na Brexit?
itd..itsl..

Izvoli, pojasni malo svoj stav, pa nema problema, možemo ponovo još 10 puta.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Bla » 13 Jan 2017, 10:29

Socrates wrote:Mislim, to je dugotrajno planiranje politicke scene, i rade upravo ono sto zamjeraju NGOs - ispiraju narodu mozak.
Pa neukom svijetu nemaš šta ispirati. Možeš ovo dodati na prethodni post i vidjećeš da se uklapa.

Apropo Behkovog da se izjasnim: ne smijem da se zatrpavam dodatnim obavezama. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by dr laganini » 13 Jan 2017, 11:11

:aplauzz
Krokodil Behko wrote:
dr laganini wrote:..hvala krokodil mialio sam otvorit tu temu..to zlo triba uklonit iz svi pora drustva..to je zmija ..to mi u hr najbolje znamo efendija na zalost nije vise di je triba bit a da je nebi imali ovaj cirkua koji prozivljavamo ponajptije s kraljicom..
Kakvo je to drušvo koje se usere pred par nevladinih organizacija?
Mislio sam da smo ovo već apsolvirali. Ako je unutar nekog društva sve u redu, ne mogu mu ništa ni puno jače sile od nekakvih organizacija..

Sad sam pisao post o tome. Vodi se bitka hoće li ova planeta ići naprijed i pokušati da se spasi, ili će joj nazadnjaci ubrzati kraj.
...niko se nece usrat al oni drze i formiraju misljenja na podmukao i zao nacin....ideoloski..evo zadnji primjer ovi sdp lalovac pretuce zenu da se niko nije ni oglasio a pr.radi da je netko od hdz mediui bi se uzarile od pljuvanja...il ovk s koli veliki gaf je sto joj je netkl uvalio cokoladica a misec dana su bombardirali javnost..ma sto da ti pricam bih je takva drzava di oni nemaju materijala jer ne mogu birat stranu...veliko je to zlo...

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Rockefeller » 15 Jan 2017, 21:29

Jednom davno sam čitao jednu knjigu koju je Soros napisao. Knjiga je govorila o MMF-u i njegovoj reorganizaciji. Nisam bog zna koliko razumio knjigu osim jedne jedine (i vjerovatno glavne) poente knjige, a ta je da MMF (koji po svojoj funkciji daje pare za krpanje državnog budžeta kako bi se država upravila na pravi put) daje pare ljudima koji su taj dug napravili i očekuju da će oni, koji su taj dug napravili, napraviti promjene.

Ta knjiga mi je dala nekakvu sliku o ovom čovjeku koja se i danas nije puno promijenila. Ukratko mislim da je njegova uloga pozitivna.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by dr laganini » 15 Jan 2017, 21:34

...ako država dođe u situaciju da je finacira mmf onda im on i vodi finacijsku politiku...ko dođe do te situacije znači da je bankrotira..a taj tip kroz to financiranje(samo nemojte pomislit da se lova ne vraća) utiče na ideološko stanje u državi..znači negativac je i to teški..

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by dr laganini » 15 Jan 2017, 21:41

..Najpoznatiji je svetski špekulant i investitor...pa on je dvadesetsedmi najbogatiji čovik na svitu..prodaje maglu na kojoj dobro zarađuje..

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by dr laganini » 15 Jan 2017, 21:54

..a moš mislit karakter..Džordž Soroš je rođen 12. avgusta 1930. godine u Budimpešti, u porodici sekularnih mađarskih Jevreja, pod imenom Đerđ Švarc. Otac mu je bio advokat, dok mu je majka dolazila iz familije koja je držala dobrostojeću radnju za trgovinu svilom. Promeniili su prezime 1936. godine zbog porasta antisemitizma.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by Rockefeller » 15 Jan 2017, 21:58

dr laganini wrote:...ako država dođe u situaciju da je finacira mmf onda im on i vodi finacijsku politiku...ko dođe do te situacije znači da je bankrotira..a taj tip kroz to financiranje(samo nemojte pomislit da se lova ne vraća) utiče na ideološko stanje u državi..znači negativac je i to teški..
Otprilike to je i poenta njegove kritike MMF-a. MMF daje pare ljudima koji su dug napravili. Kada MMF daje BiH pare on ih daje našim političarima koji su stvorili deficit u budžetu. Poenta je da ako MMF hoće da bude efektivan mora reći ako hoćete pare da krpite budžet smijenite sve ljude koji su napravili taj deficit i onda ćemo vam dati pare.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mađarska planira "ukloniti" sve NVO koje finansira Soros

Post by dr laganini » 15 Jan 2017, 22:04

..to je naprvu na drugu je da je prvo njegovo nakon što mmf preuzme stvar rasprodaja.. :zubi

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests