SVJETSKI TERORIZAM

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Nice try » 18 Aug 2017, 16:55

Novi bilans, 14 mrtvih i stotinjak povrijeđenih.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 18 Aug 2017, 17:55

Finska....bockanje
noćaš u španjolskoj ubijeno pet osoba opasanih sa lažnim eksplozivnim pojasevima..
netko radi punom parom :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by harlekin » 18 Aug 2017, 21:04

ja vidio naslov kontam opet Nato i saveznici nekog napali :cudi
kontam nest ako npr hr vojnik u sastavu Nato snaga hara po afganistanu
a uzmemo u obzir da je obucen da ubije i za to je jako dobro placen to bi znacilo da je on placeni ubojica
glupo bi bilo rec kako brani svoju zemlju ili nest takvo,jok cisti placenik,i takvih je evropi bgm puno
to vam je cisti svetski terorizam,kad dodjes nekom na prag ubit ga a nicim ti se nije zamjerio.
i stvarno je malo licimjerno onda cvilit kad i na svom pragu vidis malo krvi,jer nisi nista bolji od tih ljudi.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 18 Aug 2017, 21:09

Ne razlikujem ih....samo konstatiram i pratim rasplet.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 18 Aug 2017, 21:16

harlekin wrote: 18 Aug 2017, 21:04 ja vidio naslov kontam opet Nato i saveznici nekog napali :cudi
kontam nest ako npr hr vojnik u sastavu Nato snaga hara po afganistanu
a uzmemo u obzir da je obucen da ubije i za to je jako dobro placen to bi znacilo da je on placeni ubojica
glupo bi bilo rec kako brani svoju zemlju ili nest takvo,jok cisti placenik,i takvih je evropi bgm puno
to vam je cisti svetski terorizam,kad dodjes nekom na prag ubit ga a nicim ti se nije zamjerio.
i stvarno je malo licimjerno onda cvilit kad i na svom pragu vidis malo krvi,jer nisi nista bolji od tih ljudi.
A da se ti malo raspitas koliko Afganistanaca podržava NATO u Afganistanu?
. . . . . . . . .

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by harlekin » 18 Aug 2017, 21:21

Socrates wrote: 18 Aug 2017, 21:16
harlekin wrote: 18 Aug 2017, 21:04 ja vidio naslov kontam opet Nato i saveznici nekog napali :cudi
kontam nest ako npr hr vojnik u sastavu Nato snaga hara po afganistanu
a uzmemo u obzir da je obucen da ubije i za to je jako dobro placen to bi znacilo da je on placeni ubojica
glupo bi bilo rec kako brani svoju zemlju ili nest takvo,jok cisti placenik,i takvih je evropi bgm puno
to vam je cisti svetski terorizam,kad dodjes nekom na prag ubit ga a nicim ti se nije zamjerio.
i stvarno je malo licimjerno onda cvilit kad i na svom pragu vidis malo krvi,jer nisi nista bolji od tih ljudi.
A da se ti malo raspitas koliko Afganistanaca podržava NATO u Afganistanu?
a da se ti uhvatis za usi malo vrtis u krug i vices brrrmmmm :obrve
ak ne znas sta sam rekao daj suti bar,u biti i ako zna opet suti,gnjavez si bgt.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 18 Aug 2017, 21:23

Pa vidim da lupetas bezveze, pa da ti skrenem pažnju kako da tumačis situaciju. :tjesi
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 18 Aug 2017, 21:29

Inače, samo ekstremno bolestan čovjek može mrtve ljude u Barseloni dovesti u vezu sa Afganistanom. :lud

Ovi majmuni sto bezveze ubijaju ljude nikakve veze nemaju ni sa Afganistanom ni sa bilo cim drugim. :lud
. . . . . . . . .

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by harlekin » 18 Aug 2017, 21:34

Socrates wrote: 18 Aug 2017, 21:29 Inače, samo ekstremno bolestan čovjek može mrtve ljude u Barseloni dovesti u vezu sa Afganistanom. :lud

Ovi majmuni sto bezveze ubijaju ljude nikakve veze nemaju ni sa Afganistanom ni sa bilo cim drugim. :lud
jes lud ja :hm
normalno je napadat u ubijat gdje god stignes i jakooo je cudno ako se pojavi neka budala pa i teb dodje roknut nekog kuci.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 18 Aug 2017, 21:36

Šta sam htio reći....nemaju ti kreteni nikakve veze sa ni jednom zemljom, njenim problemima, islamom, nekom borbom lafo osvetničkom ili pravednom...
to je zadatak, da se omoguće neke stvari.....timing napada je uvijek sukladan....nekad solo, nekad u nizu...prema potrebi.
Samo čekam rasplet te poteze velikih igrača.
Što se NATO tiče...prilično nebitan u ovoj igri danas...jedno od oruđa. A daleko da je jedan od loših ili netko od dobrih.
Opravdavanje bilo kojeg od aktera je gadljivo, kao i zauzimanje strane.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by harlekin » 18 Aug 2017, 21:38

ma jbm ti ja fino seb rekao necem se tobom natezat i pametovat i opet ja :ubihse
ti si sve ono sto ja ne zelim nikad bit u zivotu ja sam sve ono sto ti ne zelis bit
smijesno bi bilo da mi imamo neko zajednicko misljenje o necem,pogotovo zato sto ti i nemas misljenje
nego ti kazu sta ces mislit.
ev odo ja vikat brrrmmmm :jupi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 18 Aug 2017, 21:40

Tako i treba, nazad u pećinu gdje i pripadaš. I mislim da su baš tebi kazali Šta da misliš.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 18 Aug 2017, 21:47

storm wrote: 18 Aug 2017, 21:36 Šta sam htio reći....nemaju ti kreteni nikakve veze sa ni jednom zemljom, njenim problemima, islamom, nekom borbom lafo osvetničkom ili pravednom...
to je zadatak, da se omoguće neke stvari.....timing napada je uvijek sukladan....nekad solo, nekad u nizu...prema potrebi.
Samo čekam rasplet te poteze velikih igrača.
Što se NATO tiče...prilično nebitan u ovoj igri danas...jedno od oruđa. A daleko da je jedan od loših ili netko od dobrih.
Opravdavanje bilo kojeg od aktera je gadljivo, kao i zauzimanje strane.
Ma ovaj bi se komedijas radovao i pametovao da ISILovci i u Bosnu dođu da pobiju civile. :lud

Pogubljen totalno.
. . . . . . . . .

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by harlekin » 18 Aug 2017, 22:02

"NATO-OVI tajni dokumenti procurili su u javnost i potvrdili ono o čemu se već neko vrijeme spekulira - njihove su snage u Afganistanu ubile više stotina nedužnih civila. Više od 90.000 dokumenata američke vojske pokazuje da je u nesretnim slučajevima tijekom šestogodišnjeg rata u Afganistanu poginulo više stotina civila, objavili su New York Times, Guardian i Der Spiegel"

"TRIPOLI - Od početka NATO bombardovanja 19. marta, u Libiji je ubijeno 718 civila, saopštila je danas vlada te zemlje"

"NATO opet promašio, u napadu zrakoplova ubio 12-ero djece
Zračna potpora koja je doletjela upomoć marincima napadnutim tijekom ophodnje u Nawzadu nije razbila talibane, već iza sebe ostavila trupla civila"

vidis to su samo brojke i to je normalna stvar,jedes cips na miru dok negdje lete djelovi djece i neki siromaha
nista tebe tu ne brine nist ti nije pogresno,boli tebe djon ti si evropski covjek i tvoje je da grakces i galamis samo kad na tlu te evrope se takve stvari desavaju,a tamo negdje ma ko ga jbe to je ionako stoka ta djeca ne zasluzuju zivjet,jel tako debilcino poremecena?

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 18 Aug 2017, 22:10

"Više stotina civila" Jel' ti to stvarno ozbiljno?

Pa rat je, jebote, civili ginu, kao u svakom ratu. Niti pravdam, a neću ni da preuveličavam.

A sad izvuci tajne podatke Talibana pa izracunaj koliko su desetina, ako ne i stotina hiljada nedužnih civila oni pobili i prije i tokom rata, genijalac :lud

Pa onda izvadi i koliko je civila Gaddafi pobio. :lud
. . . . . . . . .

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by harlekin » 18 Aug 2017, 22:17

Socrates wrote: 18 Aug 2017, 22:10 "Više stotina civila" Jel' ti to stvarno ozbiljno?

Pa rat je, jebote, civili ginu, kao u svakom ratu. Niti pravdam, a neću ni da preuveličavam.

A sad izvuci tajne podatke Talibana pa izracunaj koliko su desetina hiljada nedužnih civila oni pobili i prije i tokom rata, genijalac :lud

Pa onda izvadi i koliko je civila Gaddafi pobio. :lud
pa bas to i govorim bgt,NORMALNO je da ginu neduzni tamo negdje,ali nije da tu kod nas ginu?
a ak izvlacis tajne dokumente,tko je doveo talibane na vlast?tko je doveo Sadama na vlast?tko je doveo Gadafija na vlast?Tko je financirao i naoruzao ISIL? sve politika zapada.
i nist ja ne volim te bolesnike sta gaze i raznose nevine ljude,samo sto su meni svi neduzni ljudi isti,a tebi su jedni neduzni a drugi spadaju pod "normalno" za ubijanje.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 18 Aug 2017, 22:21

Preplitak si ti da ti ja objašnjavam svjetsku politiku.

Ljudi će da ginu negdje tamo sve dok društveno ne napreduju.

I to je sva poenta priče. Dok imaju Talibane i majmune da budalesu, neće napredovati ni pod razno.
. . . . . . . . .

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by harlekin » 18 Aug 2017, 22:29

Socrates wrote: 18 Aug 2017, 22:21 Preplitak si ti da ti ja objašnjavam svjetsku politiku.

Ljudi će da ginu negdje tamo sve dok društveno ne napreduju.

I to je sva poenta priče. Dok imaju Talibane i majmune da budalesu, neće napredovati ni pod razno.
ja priznajem da sam plitak za te stvari
a ljudi ce da ginu tamo gdje ispalis bezbroj raketa i granata a ne drustveno napreduju
a moja poenta price je da je svaki neduzan zivot isti,djeteta u nekom irackom selu ili djeteta u Londonu
i da ste vi svi licimjeri jer dizete vecu buku zbog onog jednog u londonu nego stotinu onih u tom irackom selu.
a ja se iskreno nadam da dok god evropa bude prolijevala tudju krv da ce i njena teci,inace nebi bilo fer.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 18 Aug 2017, 22:42

Hajde sad nazad kravama, jer ovi majmuni ne ubijaju samo zapadne Evropljane i Sjevernoamerikance nego koga stignu sirom svijeta :tjesi

Pa kad stignu i do tebe, ti im halali.

I nisu oni nikakva oštećena strana iz Afganistana, niti ih boli neka stvar za Afganistan.

Da ih je bolila ona stvar za Afganistan, sami bi sklanjali Talibane.
. . . . . . . . .

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Čupava » 18 Aug 2017, 23:41

Nice try wrote: 18 Aug 2017, 16:55 Novi bilans, 14 mrtvih i stotinjak povrijeđenih.
Među stradalima najmlađa djevojčica od 3 godine.. :ccc

Užas ..
.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: Masamune and 13 guests