SVJETSKI TERORIZAM

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by MorningStar » 02 Dec 2020, 23:48

Naseef Mushroom wrote: 02 Dec 2020, 23:44
MorningStar wrote: 02 Dec 2020, 23:24

Kako je onda onaj masakr na novom zelandu ocijenjen kao teroristicki cin iako ga je krscanin pocinio ?
Jesi li vidio premijerku Novog Zelanda? Zato što su na Novom Zelandu još insani i zovu stvari pravim imenom a ne kao licemjerni Evropljani i njihova propaganda.
Znas li ko je soveren novog zelanda ?

Zar nije i u norveskoj kad je onaj pobio one na otoku bilo okarakterisano kao teroristicki cin ?

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Naseef Mushroom » 02 Dec 2020, 23:52

MorningStar wrote: 02 Dec 2020, 23:48
Naseef Mushroom wrote: 02 Dec 2020, 23:44
Jesi li vidio premijerku Novog Zelanda? Zato što su na Novom Zelandu još insani i zovu stvari pravim imenom a ne kao licemjerni Evropljani i njihova propaganda.
Znas li ko je soveren novog zelanda ?

Zar nije i u norveskoj kad je onaj pobio one na otoku bilo okarakterisano kao teroristicki cin ?
Ma znam ali drugi kontinent pa se bave drugim stvarima a ne time kako će im teroristi preuzeti kršćansku Evropu.

A što se tiče Breivika u Norveškoj. To je se moralo tako okaraktierisati jer je čin bio toliko ekstreman da bi licemjernost bila očigledna. Uostalom mogao je se okarakterisati kao terorizam jer norveški nacionalizam nije tako poznat pa jedan čin neće ukaljati komplet naciju.
Sa druge strane kraj sve napetosti i predrasuda prema islamu od 11.9.2001 svaki teroristicki čin koji se svali na muslimane, ma koliko mali bio, je kap po kap koja bi mogla preliti čašu
Last edited by Naseef Mushroom on 02 Dec 2020, 23:57, edited 1 time in total.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by MorningStar » 02 Dec 2020, 23:54

Naseef Mushroom wrote: 02 Dec 2020, 23:52
MorningStar wrote: 02 Dec 2020, 23:48

Znas li ko je soveren novog zelanda ?

Zar nije i u norveskoj kad je onaj pobio one na otoku bilo okarakterisano kao teroristicki cin ?
Ma znam ali drugi kontinent pa se bave drugim stvarima a ne time kako će im teroristi preuzeti kršćansku Evropu
Evropa da misli da ce je neki teroristi preuzeti mislis da bi ijedan migrant usao u istu bez da ga mitraljez saceka na granici ili topovnjaca na moru ?

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Naseef Mushroom » 03 Dec 2020, 00:18

MorningStar wrote: 02 Dec 2020, 23:54
Naseef Mushroom wrote: 02 Dec 2020, 23:52
Ma znam ali drugi kontinent pa se bave drugim stvarima a ne time kako će im teroristi preuzeti kršćansku Evropu
Evropa da misli da ce je neki teroristi preuzeti mislis da bi ijedan migrant usao u istu bez da ga mitraljez saceka na granici ili topovnjaca na moru ?
Pa to je isti razlog zašto su za vrijeme sukoba ARBiH i HVO preko hrvatske pustili arapske vojnike gdje je bilo očigledno da će se okomiti na BH Hrvate.
To je isti razlog zašto za vrijeme "islamskog terorizma" u Evropi vehabije imaju sjedište u Beču kao da je u pitanju Gornja Maoča a ne glavni grad jedne velike države u EU.
To je kako Amerikanci kažu "You must see the Bigger Picture".

Šta bi ti radio kada bi imao nove komšije crnce koje ne voliš a vidiš da ostale komšije nemaju ništa protiv njih i crnci se polahko šire po komšiluku?
Pozvat ćeš par nasilnih crnaca kriminalaca da prave probleme po komšiluku pa bi vidio kako bi ti svaki komšija prilazio i govorio da si bio u pravu da crnci ne pripadaju ovdje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by MorningStar » 03 Dec 2020, 00:20

Naseef Mushroom wrote: 03 Dec 2020, 00:18
MorningStar wrote: 02 Dec 2020, 23:54

Evropa da misli da ce je neki teroristi preuzeti mislis da bi ijedan migrant usao u istu bez da ga mitraljez saceka na granici ili topovnjaca na moru ?
Pa to je isti razlog zašto su za vrijeme sukoba ARBiH i HVO preko hrvatske pustili arapske vojnike gdje je bilo očigledno da će se okomiti na BH Hrvate.
To je isti razlog zašto za vrijeme "islamskog terorizma" u Evropi vehabije imaju sjedište u Beču kao da je u pitanju Gornja Maoča a ne glavni grad jedne velike države u EU.
To je kako Amerikanci kažu "You must see the Bigger Picture".

Šta bi ti radio kada bi imao nove komšije crnce koje ne voliš a vidiš da ostale komšije nemaju ništa protiv njih i crnci se polahko šire po komšiluku?
Pozvat ćeš par nasilnih crnaca kriminalaca da prave probleme po komšiluku pa bi vidio kako bi ti svaki komšija prilazio i govorio da si bio u pravu da crnci ne pripadaju ovdje.
Al cek tvoja forumulacija ide ovako: Pustili ih u Evropu, pa sad pustaju jos ili traze vehabije kako bi prikazali iste kao teroriste ili sta vec - kako bi ih mogli istjerati. Mislim ne razumijem to je oksimoron - pustiti pa onda traziti da izbacis ??

Drugo , vidim da apsolutno ne smatras da u islamskom svijetu trenutno postoji problem sa radikalizmom nego upucujes na to da je to zapravo zavjera zapada - iskreno sa tim se ne slazem, a jos da dodam da upravo takva letargicnost prema "problematicnim" u vlastitoj vjeri/vjerskoj skupini dovodi do stigmatizacije i generalizacije.

Vidis primjer toga je ismijavanje kad neka budala pogazi ljude kamionom, onda upravo oni koji bi trebali da najstroze osude takve i traze uzroke odakle su takve ideologije zazivile - ismijavaju to sa "jes'ul mu nasli pasos u djepu"....

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Taare » 03 Dec 2020, 00:36

Ti teroristi su dobra stvar kako bi se domicilno stanovništvo držalo na uzdama.
Jbg, treba malo čitat.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Taare » 03 Dec 2020, 00:37

I da, neš ne vidim da raja osuđuje teroristički napad u iranu :)
Svi mi se morete obratit

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by MorningStar » 03 Dec 2020, 00:39

Fufe wrote: 03 Dec 2020, 00:36 Ti teroristi su dobra stvar kako bi se domicilno stanovništvo držalo na uzdama.
Jbg, treba malo čitat.
Nisam ovo shvatio ?

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by MorningStar » 03 Dec 2020, 00:40

Fufe wrote: 03 Dec 2020, 00:37 I da, neš ne vidim da raja osuđuje teroristički napad u iranu :)
Mislim da je malo drugacije kad kamionom uzmes pa kroz narod onako, ili kad uzmes pusku i redom ubijas po cesti, ili zakoljes slucajnog prolaznika na cesti, ili pobijes neke tamo satiricare - a malo drugacije kad ciljano ubijes naucnika koji radi za vladu na razvoju nuklearnog programa :123

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15452
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 672 times
Been thanked: 2161 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Laser » 03 Dec 2020, 00:42

Eee, druga je priča kad Izrael vrši državni terorizam.

To mora bit OK.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by MorningStar » 03 Dec 2020, 00:47

Laser wrote: 03 Dec 2020, 00:42 Eee, druga je priča kad Izrael vrši državni terorizam.

To mora bit OK.
Zaista ti je ista formulacija nasumicnog ubijanja civila i osoba usko vezanih za drzavnu upravu koje rade na najvaznijim projektima vlade ?

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15452
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 672 times
Been thanked: 2161 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Laser » 03 Dec 2020, 00:50

U oba slučaja ubiju ljude bez suđenja, onako kako se nekome ćefne.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by MorningStar » 03 Dec 2020, 00:52

Laser wrote: 03 Dec 2020, 00:50 U oba slučaja ubiju ljude bez suđenja, onako kako se nekome ćefne.
Ok tvoje shvacanje , ja se nebi slozio da ciljane subverzivne akcije tajnih agencija koje za metu imaju neke vazne individue u neprijateljskim drzavama/vladama se mogu staviti u istu ravan kao covjek koji je krenuo u granap ili zena koja je izasla da proseta... ali opet to je moje shvatanje..

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Taare » 03 Dec 2020, 00:56

MorningStar wrote: 03 Dec 2020, 00:39
Fufe wrote: 03 Dec 2020, 00:36 Ti teroristi su dobra stvar kako bi se domicilno stanovništvo držalo na uzdama.
Jbg, treba malo čitat.
Nisam ovo shvatio ?
Pa recimo da je njemački bnd unaprijed znao za svaki napad koji se desio u njemačkoj, ali ga nisu spriječili.
Čak su u neke grupe terorista ubacivali svoje ljude.
Recimo kada su onim bombašima dati pokvareni upaljači.
Ili kada su u centrali bnd-a uništeni dokumenti o nacistima i još mnogo drugih primjera.
Smišljeno širenje straha od terorizma kako bi se proturili zakoni na koje ljudi u normalnim okolnostima nikad ne bi pristali, a sve opet za sigurnost tih ljudi.

Msm, njima su poznati uzroci terorizma, kao i načini da se zaustavi.
Ali, eto, ne radi se na zaustavljanju.
Interes je na prvom mjestu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15452
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 672 times
Been thanked: 2161 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Laser » 03 Dec 2020, 00:56

Samo nadležni sud može osuditi na smrt, nakon iznošenja dokaza. Sve drugo je pogubljenje PREMA NEČIJOJ ŽELJI, a ne zbog krivice.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by MorningStar » 03 Dec 2020, 00:59

Fufe wrote: 03 Dec 2020, 00:56
MorningStar wrote: 03 Dec 2020, 00:39

Nisam ovo shvatio ?
Pa recimo da je njemački bnd unaprijed znao za svaki napad koji se desio u njemačkoj, ali ga nisu spriječili.
Čak su u neke grupe terorista ubacivali svoje ljude.
Recimo kada su onim bombašima dati pokvareni upaljači.
Ili kada su u centrali bnd-a uništeni dokumenti o nacistima i još mnogo drugih primjera.
Smišljeno širenje straha od terorizma kako bi se proturili zakoni na koje ljudi u normalnim okolnostima nikad ne bi pristali, a sve opet za sigurnost tih ljudi.

Msm, njima su poznati uzroci terorizma, kao i načini da se zaustavi.
Ali, eto, ne radi se na zaustavljanju.
Interes je na prvom mjestu.
Pa ne znam to mi nekako zvuci prilicno neprovjereno - da svako zna sta se unistava u centralama pretpostavljam obavjestajnih sluzbi, ili akcijama istih - upravo zato to necu ni komentarisati.

A koji je interes ? Mislim tvoje misljenje u ne zaustavljanju toga .. ?

I na kraju evo vidimo da je Francuska zaista krenula u suzbijanje radikalizma kroz identifikovanje radikalizovanih imama,zabranu stranih uticaja kroz vjerske institucije itd. Sto je uzrokovalo val bijesa u islamskom svijetu ?? Dakle evo pokusaj zaustavljanja koji rezultira time... Austrija jednako uvodi jednako mjere itd.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Naseef Mushroom » 03 Dec 2020, 01:00

MorningStar wrote: 03 Dec 2020, 00:20
Naseef Mushroom wrote: 03 Dec 2020, 00:18
Pa to je isti razlog zašto su za vrijeme sukoba ARBiH i HVO preko hrvatske pustili arapske vojnike gdje je bilo očigledno da će se okomiti na BH Hrvate.
To je isti razlog zašto za vrijeme "islamskog terorizma" u Evropi vehabije imaju sjedište u Beču kao da je u pitanju Gornja Maoča a ne glavni grad jedne velike države u EU.
To je kako Amerikanci kažu "You must see the Bigger Picture".

Šta bi ti radio kada bi imao nove komšije crnce koje ne voliš a vidiš da ostale komšije nemaju ništa protiv njih i crnci se polahko šire po komšiluku?
Pozvat ćeš par nasilnih crnaca kriminalaca da prave probleme po komšiluku pa bi vidio kako bi ti svaki komšija prilazio i govorio da si bio u pravu da crnci ne pripadaju ovdje.
Al cek tvoja forumulacija ide ovako: Pustili ih u Evropu, pa sad pustaju jos ili traze vehabije kako bi prikazali iste kao teroriste ili sta vec - kako bi ih mogli istjerati. Mislim ne razumijem to je oksimoron - pustiti pa onda traziti da izbacis ??

Drugo , vidim da apsolutno ne smatras da u islamskom svijetu trenutno postoji problem sa radikalizmom nego upucujes na to da je to zapravo zavjera zapada - iskreno sa tim se ne slazem, a jos da dodam da upravo takva letargicnost prema "problematicnim" u vlastitoj vjeri/vjerskoj skupini dovodi do stigmatizacije i generalizacije.

Vidis primjer toga je ismijavanje kad neka budala pogazi ljude kamionom, onda upravo oni koji bi trebali da najstroze osude takve i traze uzroke odakle su takve ideologije zazivile - ismijavaju to sa "jes'ul mu nasli pasos u djepu"....
Ja sam pod "strah od muslimana terorista koji preuzimaju Evropu" mislio na vrijeme davno prije migranata. To što su "puštani u Evropu" sam mislio kako su se muslimani naselili zadnjih 60 godina kroz posao, azil, brakove, studiranja koje nema veze sa temom o ilegalnim migrantima zadnjih nekoliko godina što su preplavili Evropu.
Skoro pa niko iz država sa većinski muslimanskim stanovništvom koji žive u Evropi se nije odrekao svoje tradicije, običaja i religije, čak su i Bošnjaci kroz pad komunizma, SFRJ i rat se sve više okrenuli svojim običajima.

Mnoge države u Evropi nisu bili neki fanovi muslimana ali im nisu ni smetali i to je išlo sve dok turski i arapski migranti (ne mislim ove migrante danas) nisu počeli jačati što se tiče nataliteta, jeftine radne snage, stranih džemata, mafije, otvaranje stranih restorana, muzike itd.
E sad zahvaljujući "islamskom terorizmu" označena je komplet religija i 10-20 država čiji ljudi danas žive i rade u Evropi, pa kada u Beču u leglu vehabija bude neki belaj onda su nahebali svi čije ime zvuči arapski.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Taare » 03 Dec 2020, 01:02

MorningStar wrote: 03 Dec 2020, 00:52
Laser wrote: 03 Dec 2020, 00:50 U oba slučaja ubiju ljude bez suđenja, onako kako se nekome ćefne.
Ok tvoje shvacanje , ja se nebi slozio da ciljane subverzivne akcije tajnih agencija koje za metu imaju neke vazne individue u neprijateljskim drzavama/vladama se mogu staviti u istu ravan kao covjek koji je krenuo u granap ili zena koja je izasla da proseta... ali opet to je moje shvatanje..
Nema se tu šta slagati ili ne.
Pitao si znamo li definiciju terorizma.
Moram ti vratiti pitanje.
Jer ako je znaš, onda znaš da se u iranu desio teroristički napad.
Jedina razlika je u tome što iza napada na koje ti ciljaš stoje neke grupe budala, koje su na kraju kontrolisane iz velikih centara moći, a iza terorističkog napada u iranu stoji država.
Isti je slučaj sa terorističkim napadom na generala sulejmanija koji se desio prilikom njegove zvanične posjete iraku.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by Taare » 03 Dec 2020, 01:05

MorningStar wrote: 03 Dec 2020, 00:59 Pa ne znam to mi nekako zvuci prilicno neprovjereno - da svako zna sta se unistava u centralama pretpostavljam obavjestajnih sluzbi, ili akcijama istih - upravo zato to necu ni komentarisati.
Sve dostupno na netu.
Zato sam u nekom od prethodnih postova izrazio žaljenje što se narod bavi nekim trivijalnim stvarima, a ne onima koje direktno utiču na njihove živote.
Svi mi se morete obratit

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SVJETSKI TERORIZAM

Post by MorningStar » 03 Dec 2020, 01:07

Fufe wrote: 03 Dec 2020, 01:02
MorningStar wrote: 03 Dec 2020, 00:52

Ok tvoje shvacanje , ja se nebi slozio da ciljane subverzivne akcije tajnih agencija koje za metu imaju neke vazne individue u neprijateljskim drzavama/vladama se mogu staviti u istu ravan kao covjek koji je krenuo u granap ili zena koja je izasla da proseta... ali opet to je moje shvatanje..
Nema se tu šta slagati ili ne.
Pitao si znamo li definiciju terorizma.
Moram ti vratiti pitanje.
Jer ako je znaš, onda znaš da se u iranu desio teroristički napad.
Jedina razlika je u tome što iza napada na koje ti ciljaš stoje neke grupe budala, koje su na kraju kontrolisane iz velikih centara moći, a iza terorističkog napada u iranu stoji država.
Isti je slučaj sa terorističkim napadom na generala sulejmanija koji se desio prilikom njegove zvanične posjete iraku.
Terrorism is, in the broadest sense, the use of intentional violence for political or religious purposes.It is used in this regard primarily to refer to violence during peacetime or in the context of war against non-combatants (mostly civilians and neutral military personnel).
Individuals and groups choose terrorism as a tactic because it can:

Act as a form of asymmetric warfare in order to directly force a government to agree to demands
Intimidate a group of people into capitulating to the demands in order to avoid future injury
Get attention and thus political support for a cause
Directly inspire more people to the cause (such as revolutionary acts) – propaganda of the deed
Indirectly inspire more people to the cause by provoking a hostile response or over-reaction from enemies to the cause
Ne znam ali meni ekvivalent teroristickom napadu u evropi koji cilja civilno stavnovnistvu ne moze biti napad na nekog generala - mozda bi ekvivalent bio da neka ta skupina napadne kasarnu,vojnu bazu,stab ili nekog generala opet i slicno.

Opet necu ulaziti u dalju raspravu jer vidim jedan meni opstepoznat stav da je ustvari ISIS i to zavjera zapada.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests