SVJETSKI TERORIZAM

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

SVJETSKI TERORIZAM

Post by Nole » 16 Nov 2015, 11:59

Neke stvari mi nikada nece biti jasne u životu...čemu terorizam???
Razumem ljude jer su kivni zato što ih besomučno bombarduju svetske sile iz vlastitog interesa, uvek je u pitanju neka energetika za kojom su gladne velike sile i redovno uvek strada običan narod.
Teroriste ću podržati kada sruše predsednički avion, jer u tom avionu je krivac za njihove patnje i žrtve, nikako nije u nekom putničkom u kojem mogu biti čak njihovi prijatelji jer teroristi nemaju spisak putnika na tom letu. Njima je bitno da avion bude u vlasništvu države protiv koje se bore....ALI I ONI UBIJAJU DECU I NEDUŽAN NAROD, po čemu se razlikuju od svetskih moćnika koji čine zločin po celom svetu??? Ni po čemu...isti su zločinci kao i moćnici koje ne dotiču žrtve ni njihovih bombardovanja ni žrtve terorizma...uvek nedužni stradaju!!!!
O glupodsti da klinci između 20 i 30 godina stave eksploziv na sebe i izvrse samoubistvo kako bi pobili još ljudi oko sebe, redovno nedužnih ne vredi ni pisati.. Razmišljaju li oni o ičemu??? Koliko treba biti glup da te nekakav sveštenik navede zaluđivanjem da izvršiš samoubistvo za rad interesa, opet, nekih vođa???
Najgluplja fora je : Čeka te u raju 88 devica!?!?!? Bože moj koja je to glupost...čuj 88 devica...da moram biti terorista pre bih tražio 88 kurvi no 88 devica...Šta da radiš sa 88 devica Dok sa svakom prođeš prvo sexualno (za njih ) iskustvo, pa se one napale i??? Najebo si burazeru, za tri meseca si polumrtav na krevetu....ovako 88 kurvi, em znaju znanje em će se snaći same ako nisi sposoban toliki broj žena održavati, a j.... onog koji jeste...
Gospodo teroristi,. koliko li ste sad u Parizu ubili vaših vernika koji nisu krivi ni za šta, koji nisu savetnici ni Obame, ni Putina , ni Angele. Ni hrišćani koje ste pobili ne spadaju u navedenu grupu....A ni ateisti u koje sam spadam!!!

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Biba » 16 Nov 2015, 12:49

Terorizam...pa nema smisla, ali ljidi cine puno toha sto nema smisla...
Pisala ja vec o zivotinjskim nagonima i agresivnosti covjeka.
Vlastohleplje je belika boljka...
Mladici koji sebe raznesu su licnosti koje na krivom mjestu traze identifikaciju. Nemaju nikakav uzor pa se necim zele dokazati..
Imalo mozga tko ima zna da djevice u raju nemaju onomsto im vođe obecavaju...od sesa tamo nims nema....ma znaju oni to ..zelka za dokazivanjem kaao kod onoga Staljinovog sto je 300 dnevno ubijao..
Nemaju se cime dokazati pa hajd bilo cime...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Nole » 16 Nov 2015, 13:10

Biba wrote:Terorizam...pa nema smisla, ali ljidi cine puno toha sto nema smisla...
Pisala ja vec o zivotinjskim nagonima i agresivnosti covjeka.
Vlastohleplje je belika boljka...
Mladici koji sebe raznesu su licnosti koje na krivom mjestu traze identifikaciju. Nemaju nikakav uzor pa se necim zele dokazati..
Imalo mozga tko ima zna da djevice u raju nemaju onomsto im vođe obecavaju...od sesa tamo nims nema....ma znaju oni to ..zelka za dokazivanjem kaao kod onoga Staljinovog sto je 300 dnevno ubijao..
Nemaju se cime dokazati pa hajd bilo cime...
masa se nas nema čime dokazati i to nije razlog da drugi stradaju zbog nas, npr. Ako nekom dosadi život nek skoči u Dunav ili puca sebi u čelo, zašto da strada neko nedužno dete... ako je nekome pobijeno sve u bombardovanju, pa nek smisli kako krivce kazniti.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 16 Nov 2015, 13:31

ZMAJ wrote:
Biba wrote:Terorizam...pa nema smisla, ali ljidi cine puno toha sto nema smisla...
Pisala ja vec o zivotinjskim nagonima i agresivnosti covjeka.
Vlastohleplje je belika boljka...
Mladici koji sebe raznesu su licnosti koje na krivom mjestu traze identifikaciju. Nemaju nikakav uzor pa se necim zele dokazati..
Imalo mozga tko ima zna da djevice u raju nemaju onomsto im vođe obecavaju...od sesa tamo nims nema....ma znaju oni to ..zelka za dokazivanjem kaao kod onoga Staljinovog sto je 300 dnevno ubijao..
Nemaju se cime dokazati pa hajd bilo cime...
masa se nas nema čime dokazati i to nije razlog da drugi stradaju zbog nas, npr. Ako nekom dosadi život nek skoči u Dunav ili puca sebi u čelo, zašto da strada neko nedužno dete... ako je nekome pobijeno sve u bombardovanju, pa nek smisli kako krivce kazniti.
Pa najčešće je upravo to razlog terorizma... Nemoć, jad, bol...
Nemaš kod očite nepravde (prema tvom mišljenju), resursa, da se boriš i onda slijedi očajnički, kukavički čin.
Mislim da medju njima ima užasno zatucanih, neukih, ljudi bez perspektive (iz gore pomenutih razloga... Represija itd) ali i strahovito pametnih, koji u svemu vide i svoju korist.
Nema tu neke osrednje populacije, koja bi malo mućnila svojom glavom.
Možda eventualno prešutno odobravanje što se jasno vidi po nekim komentarima ovih dana.
Muslimani su skloni blago podržati i tražiti isprike i razloge za gnjusni čin, a ostali osuditi, generalizirati, zahtijevati osvetu i krv svih muslimana.
A obje strane tu potisnu onu ljudskost. A to je cilj obje grupe terorista. Nazivam teroristima i prodavače demokracije, da.
U apsolutnoj psihozi straha oni najbolje djeluju i ostvaruju naime.
Meni su dosta indikativni ti intervali krvoprolića... Uvijek je to pogodan trenutak kad se dogodi neka geopolitička situacija, nešto je na vagi... Ili ili... Pa se to presiječe, reagira, uvedu mjere, započnu akcije... A nafta šiklja, pune se bareli i prodaje oružje.
Nema tu spasa, nažalost.
Davno sam čuo, baš ovdje, da će nadolazećeg kaosa biti poštedjena jedino južna Amerika, konkretno Brazil... Isprva sam to primio kao neku teoriju.. A sve mi je izglednije.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Calla » 16 Nov 2015, 13:37

Svasta ce Se odraditi Samo da se docepaju teritorije za koju Se Bore velikani iz pozadine a ima toliko mladih Naivcina kojima zivot nista ne znaci osim da herojski za budale ginuu upravo Tako dok Se putin i Obama kose oko Territoriuma na bliskom istoku placeno podmiceni Gangsteri ce bacanjem bombi i sebe u zrak nagovjestavati velike strahove i oslabljivanje Europe sad Cekam da Bombe razruse i Frankfurt Berlin München bagra idiotska sve je to u jednom obracunjavanju Spojeno Pa Tko koga nadmasi u povrjedivanju !!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 16 Nov 2015, 13:45

A religijski predznak je samo zgodan alat u svemu tome... Niti se pale korporacije i zapadne vlade na kršćanstvo, niti ovi teroristi imaju veze s islamom u pravom smislu.
A nameće se sve kao sukob civilizacija i kultura.
Ovo je sukob dva zla, nauštrb onog dobrog s obje strane. Svi gubimo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Mohr » 16 Nov 2015, 14:01

Sv(j)etski terorizam je u rukama onih koji upravljaju ogromnim resursima i koji kontrolišu veličanstvene tehnološke izume koji(ma) bi mogli olakšati život većini ljudi, a oni ih koriste za (bajonetima potpomognuto, dakako) uvođenje "demokratije & ljudskih prava".

Terorizam, drugarice & drugovi, nisu pojedinačni i nasumični očajnički potezi nesretnika, teror(izam) je sistematska, kontinuirana i ciljana akcija, teror(izam) je ono što Izrael radi Palestini, što Turska radi Kurdima, teror(izam) je bio ono što je radio Fuhrer (sjećamo se žrtava naci-faši terora).

Mislim da smo pobrkali uzroke i posljedice, da smo reakciju na teror prozvali terorizmom. Ako i jesmo, tj. ako se i složimo da je reakcija (po uđasu i tragici) jednaka akciji, ipak ne treba gubiti iz vida što je uzrok a što posljedica, što akcija a što reakcija. Teror je dakle ono što provode (određeni) režimi, što je svakodnevno prisutno. Francuska, dakle, u vidu posljednjih dvaju napada (Charlie Hebdo i ovog sad u Parizu) trpi posljedice u vidu (osvetničke) reakcije na teror koji njena vlada vrši kojekuda po svijetu.

Drug @storm kaže kukavički. Jeste, ali mnogo manje kukavno negoli kad vojske najrazvijenijih zemalja ubijaju goloruk narod i djecu.

Ako je netko zainteresovan, neka samo malo (jer bi mu se već na prvoj stranici život smučio!) istraži historijat francuskog (i ne samo francuskog) kolonijalizma, i bit će mu jasno o kakvoj monstruoznoj raboti je riječ.


Ja ću, sa svoje strane, citirati samo par rečenica... Nekad docnije...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 16 Nov 2015, 14:07

Mohr wrote:Sv(j)etski terorizam je u rukama onih koji upravljaju ogromnim resursima i koji kontrolišu veličanstvene tehnološke izume koji(ma) bi mogli olakšati život većini ljudi, a oni ih koriste za (bajonetima potpomognuto, dakako) uvođenje "demokratije & ljudskih prava".

Terorizam, drugarice & drugovi, nisu pojedinačni i nasumični očajnički potezi nesretnika, teror(izam) je sistematska, kontinuirana i ciljana akcija, teror(izam) je ono što Izrael radi Palestini, što Turska radi Kurdima, teror(izam) je bio ono što je radio Fuhrer (sjećamo se žrtava naci-faši terora).

Mislim da smo pobrkali uzroke i posljedice, da smo reakciju na teror prozvali terorizmom. Ako i jesmo, tj. ako se i složimo da je reakcija (po uđasu i tragici) jednaka akciji, ipak ne treba gubiti iz vida što je uzrok a što posljedica, što akcija a što reakcija. Teror je dakle ono što provode (određeni) režimi, što je svakodnevno prisutno. Francuska, dakle, u vidu posljednjih dvaju napada (Charlie Hebdo i ovog sad u Parizu) trpi posljedice u vidu (osvetničke) reakcije na teror koji njena vlada vrši kojekuda po svijetu.

Drug @storm kaže kukavički. Jeste, ali mnogo manje kukavno negoli kad vojske najrazvijenijih zemalja ubijaju goloruk narod i djecu.

Ako je netko zainteresovan, neka samo malo (jer bi mu se već na prvoj stranici život smučio!) istraži historijat francuskog (i ne samo francuskog) kolonijalizma, i bit će mu jasno o kakvoj monstruoznoj raboti je riječ.


Ja ću, sa svoje strane, citirati samo par rečenica... Nekad docnije...
Ako si me pomno pročitao, dosta sam izjednačio i dao zajednički naziv i jednoj i drugoj grupi .....teroristi!!

I tu nema spora. A svaki je terorizam u osnovi kukavan čin, atak na objekt, subjekt koji se ne može braniti.

I da ...akcija- reakcija, a mnogi vide samo jedan čin. Ovaj ili onaj....prema potrebi.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Calla » 16 Nov 2015, 14:12

Reakcija ubijanjem Blago li Se svjetu Ako samo Tako znamo vracati jedni drugimaa ?!!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by ina » 16 Nov 2015, 14:16

Razumem ljude jer su kivni zato što ih besomučno bombarduju svetske sile iz vlastitog interesa, uvek je u pitanju neka energetika za kojom su gladne velike sile i redovno uvek strada običan narod.
Teroriste ću podržati kada sruše predsednički avion, jer u tom avionu je krivac za njihove patnje i žrtve, nikako nije u nekom putničkom u kojem mogu biti čak njihovi prijatelji jer teroristi nemaju spisak putnika na tom letu.


U trenutku ljutnje, zalosti i bijesa i sama sam isto nekad pomislila.
Poslije sjedem i razmislim dublje. Niko nema ili ne bi trebao imati pravo izigravati silu.
Ko sam ja da oduzmem neciji zivot? Te velike i potentne smo mi birali i mozda bismo trebali poceti birati i razmisljati drugacije da bi se nesto radikalno promijenilo. Ipak to ne znamo jer dopustimo da nam religija, neznanje, nada i pusta obecanja ututkaju kojesta u glavu. I tako u krug. Usput se nadje ko sve to podmuklo razabere i vrti u svom pravcu kako hoce.
Nisu teroristi dvije tri obicne budale. Znaju sta rade bas kao i oni protiv kojih se bore.
A ko se tu iskoristi i sami vidimo.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Nole » 16 Nov 2015, 14:48

storm wrote:
ZMAJ wrote:
Biba wrote:Terorizam...pa nema smisla, ali ljidi cine puno toha sto nema smisla...
Pisala ja vec o zivotinjskim nagonima i agresivnosti covjeka.
Vlastohleplje je belika boljka...
Mladici koji sebe raznesu su licnosti koje na krivom mjestu traze identifikaciju. Nemaju nikakav uzor pa se necim zele dokazati..
Imalo mozga tko ima zna da djevice u raju nemaju onomsto im vođe obecavaju...od sesa tamo nims nema....ma znaju oni to ..zelka za dokazivanjem kaao kod onoga Staljinovog sto je 300 dnevno ubijao..
Nemaju se cime dokazati pa hajd bilo cime...
masa se nas nema čime dokazati i to nije razlog da drugi stradaju zbog nas, npr. Ako nekom dosadi život nek skoči u Dunav ili puca sebi u čelo, zašto da strada neko nedužno dete... ako je nekome pobijeno sve u bombardovanju, pa nek smisli kako krivce kazniti.
Pa najčešće je upravo to razlog terorizma... Nemoć, jad, bol...
Nemaš kod očite nepravde (prema tvom mišljenju), resursa, da se boriš i onda slijedi očajnički, kukavički čin.
Mislim da medju njima ima užasno zatucanih, neukih, ljudi bez perspektive (iz gore pomenutih razloga... Represija itd) ali i strahovito pametnih, koji u svemu vide i svoju korist.
Nema tu neke osrednje populacije, koja bi malo mućnila svojom glavom.
Možda eventualno prešutno odobravanje što se jasno vidi po nekim komentarima ovih dana.
Muslimani su skloni blago podržati i tražiti isprike i razloge za gnjusni čin, a ostali osuditi, generalizirati, zahtijevati osvetu i krv svih muslimana.
A obje strane tu potisnu onu ljudskost. A to je cilj obje grupe terorista. Nazivam teroristima i prodavače demokracije, da.
U apsolutnoj psihozi straha oni najbolje djeluju i ostvaruju naime.
Meni su dosta indikativni ti intervali krvoprolića... Uvijek je to pogodan trenutak kad se dogodi neka geopolitička situacija, nešto je na vagi... Ili ili... Pa se to presiječe, reagira, uvedu mjere, započnu akcije... A nafta šiklja, pune se bareli i prodaje oružje.
Nema tu spasa, nažalost.
Davno sam čuo, baš ovdje, da će nadolazećeg kaosa biti poštedjena jedino južna Amerika, konkretno Brazil... Isprva sam to primio kao neku teoriju.. A sve mi je izglednije.
mislim da i Kina i Indija neće imati veze sa terorizmom i takođe mislim da si odlično opisao temu terorizma...

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Nole » 16 Nov 2015, 14:55

inasab wrote:
Razumem ljude jer su kivni zato što ih besomučno bombarduju svetske sile iz vlastitog interesa, uvek je u pitanju neka energetika za kojom su gladne velike sile i redovno uvek strada običan narod.
Teroriste ću podržati kada sruše predsednički avion, jer u tom avionu je krivac za njihove patnje i žrtve, nikako nije u nekom putničkom u kojem mogu biti čak njihovi prijatelji jer teroristi nemaju spisak putnika na tom letu.


U trenutku ljutnje, zalosti i bijesa i sama sam isto nekad pomislila.
Poslije sjedem i razmislim dublje. Niko nema ili ne bi trebao imati pravo izigravati silu.
Ko sam ja da oduzmem neciji zivot? Te velike i potentne smo mi birali i mozda bismo trebali poceti birati i razmisljati drugacije da bi se nesto radikalno promijenilo. Ipak to ne znamo jer dopustimo da nam religija, neznanje, nada i pusta obecanja ututkaju kojesta u glavu. I tako u krug. Usput se nadje ko sve to podmuklo razabere i vrti u svom pravcu kako hoce.
Nisu teroristi dvije tri obicne budale. Znaju sta rade bas kao i oni protiv kojih se bore.
A ko se tu iskoristi i sami vidimo.
e baš si odlično opisala sve, bravoooo, u trenutku besa ali postoji i sutra dan kada se razmisli o svemu...upravo su majke, jedna iz Srebrenice, druga iz Bratunca sve u direktnom prenosu na tv PRVA, opisale svoj bol ali nisu optužile ceo narod već zlikovce koji su zločin počinili... i meni u dnevnoj sobi pored tv ekrana i svim gledaocima u studiju su suze išle na oči kada smo slušali njihove priče...
terorizam je promašaj i milion posto sam ubeđen da je i organizovan od velikih...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120367
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Krokodil Behko » 16 Nov 2015, 18:45

ZMAJ wrote:
mislim da i Kina i Indija neće imati veze sa terorizmom i takođe mislim da si odlično opisao temu terorizma...
Alo bre Radeta, zaboravio si svevišnju rusku demokratiju :rozi
Ono kao pod firmom borbe protiv terorizma, pa ona stara mantra, ha?

I zbog takvih:
Bilo bi mi godra da ti "svetski" teroristi dođu i naprave bazu kod nas.
Što je sigurno sigurno je :ok

Sve je bolje od ruske paščadije, pitajte Poljake i ist. Nijemce
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Biba » 16 Nov 2015, 22:49

Terorizam postoji od ranije nego sto u nasim udžbenicima piše. Pronađene su maaovne grobnice ljudi koji su imali vise znanja, obrađivalinsu zemlju...napalimsu ih oni sasavi ali sposobni da teroriziraju...

Evo Francuska kaze da je u ratu..suraďuhu s Belgijom..
Terorizam se modernizirao...i samoubojice i vrlo organiziran je...napadaju naravno tamo gdje nema obrane a obavjestajne sluzbe su nemocne...imaju mogucnost kreativnih nacina komunikacije novim tehnologijama...moze ih se 50 puta uloviti ali koban je 51. neulov...i oni to koriste...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Nole » 17 Nov 2015, 08:51

Krokodil Behko wrote:
ZMAJ wrote:
mislim da i Kina i Indija neće imati veze sa terorizmom i takođe mislim da si odlično opisao temu terorizma...
Alo bre Radeta, zaboravio si svevišnju rusku demokratiju :rozi
Ono kao pod firmom borbe protiv terorizma, pa ona stara mantra, ha?

I zbog takvih:
Bilo bi mi godra da ti "svetski" teroristi dođu i naprave bazu kod nas.
Što je sigurno sigurno je :ok

Sve je bolje od ruske paščadije, pitajte Poljake i ist. Nijemce
ako si pročitao moj uvodni tekst mogao si videti da sam naveo i Putina i Obamu i Angelu...u tu grupu treba dodati i Jevreje koji takođe vladaju svetom....Svi su oni isti, neke zemlje se napadaju zbog nafte , Irak , Libija... neke zbog gasovoda, Sirija...svukud postoji energetski interes određene grupe ljudi...

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Nole » 17 Nov 2015, 09:28

Izvinjavam se zbog ćitrilice al Gadafi je bio u pravu.

Да ли се остварује мрачно Гадафијево пророчанство?!
Објављено 15. новембар 2015. 15:25:36
Да ли се остварује мрачно Гадафијево пророчанство?!


– Слушајте ме сад, ви људи из НАТО! Бомбардујете зид који стоји на путу мигрантима из Африке ка Европи, и терористима Ал Каиде. Тај зид је Либија. Ви сте га разбили. Ви сте идиоти, и горећете у паклу због хиљада миграната из Африке, и због подршке Ал-Каиди. То ће бити тако. Ја никада не лажем. Не лажем ни сада – написао је Гадафи у отвореном писму које је објавио руски дневник „Завтра“ у мају 2011. неколико месеци пре него што је убијен.

Од почетка године 500.000 избеглица је стигло у Европи, а мигрантска криза је постала приоритет број један за земље ЕУ, што је потврдио и председник Европске комисије Жан-Клод Јункер у свом годишњем обраћању Европском парламенту о стању у Европској унији.

– Европа данас представља светионик наде, и уточиште стабилности у очима жена и мушкараца Блиског Истока и у Африке. То је нешто на шта треба да будемо поносни, а не нешто чега треба да се плашимо – рекао је Јункер.

Избегличка криза резултат западне политике

– Јасно је голим оком да је избегличка криза резултат америчко-европске политике – каже Борис Долгов, виши истраживач Института за оријенталне студије Руске академије наука. – Уништавање Ирака, уништење Либије и покушај рушења Башара Асада у Сирији рукама исламских радикала – то је политика ЕУ и САД, а стотине хиљада избеглица су резултат те политике – рекао је он за руску агенцију Тасс.

Стручњаци сматрају да је Европа изгубила углед најстабилнијег места на свету, углавном због тога што су водеће европске земље и САД рушиле лабаве режиме, управо у оним земљама чији људи сада освајају железничке станице у ЕУ.

– То је веома озбиљан и вишеструки проблем – каже професорка Ирина Звјагелскаја са Одељења за оријенталне студије на Државном институту за међународне односе МГИМО у Москви.

– Грађански рат у Сирији и тензије у Ираку и Либији стално подстичу проток миграната, али то није једини разлог. Слажем се са онима који виде актуелне догађаје као тренд још једне масовне сеобе народа, који напуштају слабије државе са неефикасним економијама. Постоје системски проблеми које узрокују да људи напусте своје домове и да се отисну на пут. И либерално европско законодавство омогућава многима од њих не само да остану у Европи, већ и да тамо живе од социјалне помоћи, без тражења запослења – каже Звјагелскаја.

– Ови људи су исцрпљени, љути и понижени. Не знају ништа о европским вредностима, начину живота и традицији, мултикултуралности и толеранцији. Они никада неће пристати да се придржавају европских закона – пише у свом блогу руски писац, драматург и редитељ Јевгениј Гришковец. – Они никада неће осећати захвалност према онима у чије земље су успели да уђу после толико проблема, јер су те исте државе прве покренуле крвопролиће у њиховим домовинама.

– Ангела Меркел обећава модерно немачко друштво и Европу припремљену за проблеме … То је лаж и глупост! Сигуран сам да многи од оних у Француској, Италији и Немачкој, који глуме саосећање и збуњено одмахују главама када виде на вестима да се још миграната утопило или умрло од гушења или умора на путу, искрено у себи говоре нешто попут овога: „Тако им и треба, то ће и другима бити лекција“ – пише Гришковец.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 18 Nov 2015, 20:04

Ken majstore :aplauzz

i ako ne razumijete previše engleski, jako su jednostavne rečenice izrečene :ok
pogledati

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Mohr » 18 Nov 2015, 20:11

Pogled'o ;) :ok

Kod Rudanice :obrve na official site-u.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Biba » 18 Nov 2015, 20:19

Sinoc slusam malo o tom terorizmu...
Bit ce vjerojatno jos izbjeglica..i terorizma...Stradat mogu i izbjeglice...teroristi nisu neka cvrsta organizacija i samim tim im je teze stati na kraj..
Franxuzi imaju odlicne obavjestajne sluzbe ali ....teroristi su uvijek u prednosti..
Problem se nece rijesiti prihvacanjem izbjeglica niti lovom terorista vec rjesavanjem problema tamo gdje je poceo...a to se zna...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Mohr » 18 Nov 2015, 20:24

Kaj se zna... Gdje je počelo i kak' da se taj problem riješi :roll

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests