SVJETSKI TERORIZAM

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: 19 mrtvih i deseci ranjenih na koncertu u Manchesteru

Post by Chloe » 23 May 2017, 14:38

Ispovijest Bosanca čija je porodica bila u Areni Manchester

http://ba.n1info.com/a155406/Vijesti/Vi ... ester.html
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: 19 mrtvih i deseci ranjenih na koncertu u Manchesteru

Post by Bla » 23 May 2017, 16:07

Dok se slušala dobra muzika ovakve stvari se nisu dešavale. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 19 mrtvih i deseci ranjenih na koncertu u Manchesteru

Post by SPINERKA » 23 May 2017, 16:34

:(
Arijana je takodje mlada djevojka , strasan talenat , nadam se da je ova tragedija nece zaustaviti.

Vjerujem da je i samoubica - istih godina ---
Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: 19 mrtvih i deseci ranjenih na koncertu u Manchesteru

Post by STrendzer » 23 May 2017, 21:42

Oslo e ovo sve u p matere svoe !

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 19 mrtvih i deseci ranjenih na koncertu u Manchesteru

Post by SPINERKA » 24 May 2017, 01:23

Image

Dubai
Image

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: 19 mrtvih i deseci ranjenih na koncertu u Manchesteru

Post by srculence7 » 24 May 2017, 01:31

Prosto da zazireš od nekih masovnih okupljanja, ne znaš kakva muka može da te snađe :misli
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 19 mrtvih i deseci ranjenih na koncertu u Manchesteru

Post by SPINERKA » 24 May 2017, 02:07

Koja tragedija - Georgina Callander was excited to meet her idol in 2015, jedna od nastradalih.
:(

Image
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 07 Jun 2017, 06:11

FUCK YOU...I'M MILLWALL :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Lavlje_srce » 10 Jun 2017, 11:25

Mass ludilo u kom (naravno) nikad ne umiru reziseri istog nego neka anonimna Georgina, Aisha, James ili Abdullah. Aferim svijete na svijesti i savjesti. Gadis mi se.

Image

http://www.independent.co.uk/voices/raf ... 57471.html

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 18 Jun 2017, 21:37

U Maliju napad.....pucnjava u turističkom odmaralištu.
Sumnja se na terorizam
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 20 Jun 2017, 21:54

Bruxelles večeras..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Lavlje_srce » 21 Jun 2017, 00:18

storm wrote: 20 Jun 2017, 21:54 Bruxelles večeras..
Jest' vala ti muslimani bas nedaju mira, fakat nas sve treba pobiti. :oo

Nego pusti to i objasni nam sta cemo s drzavnim terorizmom kad budes imao vremena. Jer drzavni terorizam je u Londonu pobio vise nego duplo ljudi nego sto je to poslo za nozevima i autima teroristima. Oni sto umiru u Siriji, pa ko ih sisa - hoce tako, jel'da? Kao i onaj milioncek sto zavrsi pod zemljom u Iraku. Koliko ih bijase u Libiji? Koji je score u Siriji? Ali koga je za njih briga - oni i tako nisu ljudi, nego oni koje svakako treba pobiti. :oo

Evo sto se tice Londona: Such questions have been lent new urgency in the wake of the Grenfell Tower disaster. The Daily Express, with spectacular perversity, suggested that EU energy-saving regulations were to blame for the installation of the cladding to the outside of the building. In fact, regulations on building materials and fire safety are a matter for national governments. (The chancellor, Philip Hammond, suggested last weekend that the flammable cladding used might be illegal in the UK, as it is in other countries such as the US and Germany.) But what is known, as George Monbiot points out, is that in 2014 the government rejected the idea of obliging construction companies to install sprinkler systems in new buildings – as part of its commitment, it explained, to a “one in, two out rule for regulation”. It is surely just a coincidence that, according to Property Week magazine, the Conservative party received more than £1m in donations from property and construction companies in the year to the 2015 election.

https://www.theguardian.com/politics/20 ... fell-tower

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 21 Jun 2017, 00:23

Kriviti iskljucivo Zapad za rat u Siriji je malo pretjerano. Hajde, postoje interesi, i ti interesi podrzavaju ovu ili onu stranu u Siriji.

Ali, na kraju krajeva, komsija je trebao ubiti komsiju, I to je sva prica.

Naravno, prije malo jaceg mijesanja Zapada sve je bilo med i mlijeko i u Siriji i u Iraku i u Libiji.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 21 Jun 2017, 00:25

Kad vec spominjes milioncek u Iraku, toliko ih je pobio i Saddam, a bio je "mir", I Zapad nije bio umijesan.
. . . . . . . . .

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Lavlje_srce » 21 Jun 2017, 00:27

Socrates wrote: 21 Jun 2017, 00:23 Kriviti iskljucivo Zapad za rat u Siriji je malo pretjerano. Hajde, postoje interesi, i ti interesi podrzavaju ovu ili onu stranu u Siriji.

Ali, na kraju krajeva, komsija je trebao ubiti komsiju, I to je sva prica.

Naravno, prije malo jaceg mijesanja Zapada sve je bilo med i mlijeko i u Siriji i u Iraku i u Libiji.
Nigdje nije med i mlijeko, a sva ta tri rata su by-proxy.
Socrates wrote: 21 Jun 2017, 00:25 Kad vec spominjes milioncek u Iraku, toliko ih je pobio i Saddam, a bio je "mir", I Zapad nije bio umijesan.
Malo si se zeznuo. Isti je bio zapadnjacki poslusnik i psihopat koji je na taj nacin i dobio vlast, a kad im je odbio poslusnost stigao je The Punishment.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 21 Jun 2017, 00:35

Ma mozes ti pricati o proxy ratovima koliko hoces, ali je cinjenica da su komsije ubijale komsije.

Imas americku intervenciju u Iraku, I to je jedan sugav rat, ali je Saddam pobio toliko ljudi I to iskljucivo drugacijih, I to u miru, da nesto imam problema da zalim sto su ga uklonili. Da su ga ostavili na vlasti, pobio bi jos million za deceniju.

I da, bio je zapadni igrac, ali poslije vise nije bio. Sta sad, treba da ti objasnjavam kako svjetska politika radi?

Uostalom, Bush je brzo zavrsio svoju glupost, I mogli su da urede drzavu po svom. Medjutim, htjeli su gradjanski rat. E pa jebiga.

Sad zajasio drugi majmun, al' jebiga.

Ni Zapad ne ide tamo gdje nema ljudi koji ga zovu, tj. snaga koje hoce da sruse diktatore I drugacije.

Niti Putin ide tamo gdje nema zednih krvi.

Kazes da gine puno muslimana. Slazem se. Ali, na Bliskom Istoku u ogromnoj vecini muslimani ginu od drugih muslimana. Ono, otprilike, 98%.
Last edited by Socrates on 21 Jun 2017, 00:55, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Lavlje_srce » 21 Jun 2017, 00:39

Jeste, krvolocni pa to ti je. :oo

Ne shvatas ili neces da shvatis, a ja se necu ubjedjivati. Mainstream media daje sliku koja njima odgovara, istina je nesto drugo. Popricaj s nekim Iracaninom ili Libijcem (Sirijaca se malo iscupalo :oo ), objasnice ti sve u 5 minuta.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Socrates » 21 Jun 2017, 00:42

Nisam ni rekao da su krvolocni.

Nego, nazalost, lideri su ih ostavili u mraku i prolaze kroz proces kroz koji je Evropa prosla od pada Rimskog Carstva do kraja Drugog Svjetskog Rata.

To je sve. A ono, da su im lideri malo pametniji, pa da uce na evropskim greskama. Al' nece. Pate od klasicnog prokletstva resursa.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by storm » 21 Jun 2017, 05:16

Lavlje_srce wrote: 21 Jun 2017, 00:18
storm wrote: 20 Jun 2017, 21:54 Bruxelles večeras..
Jest' vala ti muslimani bas nedaju mira, fakat nas sve treba pobiti. :oo

Nego pusti to i objasni nam sta cemo s drzavnim terorizmom kad budes imao vremena. Jer drzavni terorizam je u Londonu pobio vise nego duplo ljudi nego sto je to poslo za nozevima i autima teroristima. Oni sto umiru u Siriji, pa ko ih sisa - hoce tako, jel'da? Kao i onaj milioncek sto zavrsi pod zemljom u Iraku. Koliko ih bijase u Libiji? Koji je score u Siriji? Ali koga je za njih briga - oni i tako nisu ljudi, nego oni koje svakako treba pobiti. :oo

Evo sto se tice Londona: Such questions have been lent new urgency in the wake of the Grenfell Tower disaster. The Daily Express, with spectacular perversity, suggested that EU energy-saving regulations were to blame for the installation of the cladding to the outside of the building. In fact, regulations on building materials and fire safety are a matter for national governments. (The chancellor, Philip Hammond, suggested last weekend that the flammable cladding used might be illegal in the UK, as it is in other countries such as the US and Germany.) But what is known, as George Monbiot points out, is that in 2014 the government rejected the idea of obliging construction companies to install sprinkler systems in new buildings – as part of its commitment, it explained, to a “one in, two out rule for regulation”. It is surely just a coincidence that, according to Property Week magazine, the Conservative party received more than £1m in donations from property and construction companies in the year to the 2015 election.

https://www.theguardian.com/politics/20 ... fell-tower
Ma jok muslimane, ja sam cist ok s njima...a tim kozojebima samo tupi metak u glavu :ok
Ne vjerujem, da se identificiras s njima :jok

Interesantno, ako mozda nisi primjetila...oni su prilicno veci neprijatelji muslimanima, nego nama ostalima...izbjeglice bježe, bjezale su, bjezati ce...sa svojih domova upravo od njih. To znam iz prve ruke.
Glede drzavnog terorizma sam bio jasan na prikladnoj temi...uzasno i tuzno..
I ne sumnjam, da su korupcijom ti gradjevinari premrezili sve.

Ps
Bezveze na mene prosipas žuč...ne padati na to :)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: SVETSKI TERORIZAM

Post by Lavlje_srce » 21 Jun 2017, 10:14

storm wrote: 21 Jun 2017, 05:16 Ma jok muslimane, ja sam cist ok s njima...a tim kozojebima samo tupi metak u glavu :ok
Ne vjerujem, da se identificiras s njima :jok

Kako bezobrazan komentar na moj sarkazam...ne mogu vjerovati. Ne mogu. Ne vrijedi govoriti da - kada bih se ja pitala - nikada covjek ne bi ubio covjeka, ratovi ne bi postajali a ljudi bi npr. proucavali ponasanje antilopa prije ataka lava. Jer bi se ljudi ponasali kao ljudi a ne zivotinje. I to bi ti trebalo biti poznato. Ono sto je moja prva i osnovna vjera je vjera u snagu ucenja i znanja. To mi i religija nalaze.

Ali tako funkcionira Islamofobija - dehumanizira, demonizira i defaultno postavlja bilo koga ko pripada toj vjeri u poziciju sumnjive osobe. Automatski. Upravo tako si se postavio prema meni sto nalazim de-gu-tan-tnim.


Pogledaj ovu zenu. A onda je pazljivo poslusaj. Vrijedi i za Socratesa.



A onda poslusaj ovu:



A onda 'predji' na ovu:



Sta ih dijeli a sta spaja (osim toga sto na dvije vidis da su muslimanke a na trecoj ne vidis)?

Reci cu ti ja jer sumnjam da ces izvuci ispravan zakljucak - sve ih boli Islamofobija. Upravo kako je Jevreje boljela Davidova zvijezda na nadlaktici.
Interesantno, ako mozda nisi primjetila...oni su prilicno veci neprijatelji muslimanima, nego nama ostalima...izbjeglice bježe, bjezale su, bjezati ce...sa svojih domova upravo od njih. To znam iz prve ruke.

Da, bice da mas-izbjeglistvo nema bas nikakve veze sa zapadnjackom implementacijom demokratije bombama tezine izmedju 20 i 50 kg odokativno? Pa jope' - jedno 1.289 puta. Znam, muslmani su zlo ovog svijeta, sve se svodi na to.
Glede drzavnog terorizma sam bio jasan na prikladnoj temi...uzasno i tuzno..
I ne sumnjam, da su korupcijom ti gradjevinari premrezili sve.

Nije to 'uzasno i tuzno' jer se ne radi o tsunamiju - nego o zlocinu. Zlocinu za koji su odgovorni ljudi koji imaju ime i prezime. Ovaj (valjda malumni) sto je izazvao ekploziju u Briselu u praznoj stanici je automatski eliminiran. Niko vise i ne pita nista u vezi s tim. Ko ce uraditi egzekuciju onih koji ubiju 79-oro (trenutni broj) djece, zena i muskaraca vatrom? Niko naravno. U jeku je sezona lova na muslimane. Ajmoooooo.
Ps
Bezveze na mene prosipas žuč...ne padati na to :)

Da, ti mozes prosipati zuc jer je to tvoje vjerom utvrdjeno pravo. Ja sam tu da se pravdam i branim jer sam muslimanka.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests