Republikanci/Donald Trump

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15189
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 974 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by Tokmak » 03 Jun 2017, 09:15

ovo je takva glupost,da se ja mogu samo nasmijati na sve ovo... :valja
radi se o tome da je globalno zatopljenje mit,izmisljotina,a sad u medije u plasiraju i vijest da se SAD povlaci iz tog nekakvog Pariskog sporazuma i da je Trump zbog toga los decko...
dakle,nije vise da lazu jednostruko,nego su poceli sa dvostrukim muljanje u jednoj vijesti... :bua
zato mislim da zivimo u jako izazovno doba i da samo oni najpromucurniji,da ne kazem najinteligentniji mogu shvatiti i doprijeti do prave istine,a koju definitivno nece cuti na CNN -u ili Reutersu recimo...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by storm » 03 Jun 2017, 09:23

zloćko tokmak wrote: zato mislim da zivimo u jako izazovno doba i da samo oni najpromucurniji,da ne kazem najinteligentniji mogu shvatiti i doprijeti do prave istine,a koju definitivno nece cuti na CNN -u ili Reutersu recimo...

...a to ste?
Trump, Orban, LePen, ti, laganini, Bujanec, Markicka i hrpa ostalih....necu reci šta :oo

Rekao sam nije ni obama nista ucinio, jer usa vladaju korporacije...trump samo direktno to pokazuje...
A ti se malo educiraj.
Šta misliš zasto je coca cola vlasnik svog leda na Grenlandu?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by Krokodil Behko » 03 Jun 2017, 10:36

zloćko tokmak wrote: radi se o tome da je globalno zatopljenje mit,izmisljotina,a sad u medije u plasiraju i vijest da se SAD povlaci iz tog nekakvog Pariskog sporazuma i da je Trump zbog toga los decko...
Nije teško pobiti te tvrdnje. Dovoljno je otvoriti google i pronaći sajt BILO KOJEG univerziteta u svijetu i pročitati prvu rečenicu.

http://www.harvard.edu/tackling-climate-change


A šta je tvoje referenca?

Jel ovo kao Trump, koji je zloupotrijebio istraživanje sa MIT-a, pa rekoa kako do kraja stoljeća, čak i uz implementaciju sporazuma, temeperatura biva spuštena samo za 0.2 stepeni, a da pri tome nije objasnio da je i to veliki pomak, plus što je to procjena gledana iz ugla današnje tehnologije, s mogućnošću ubrzavanja tempa već od 2030. godine?

Posebna je priča to, da on kobiva štiti radnike zaposlene oko uglja i da bi ta radna mjesta bila prebačenA u Kinu, a istina je da već u ovom trenutku, duplo više Amerikanaca radi oko solarne energije, nego ko uglja. Fajnali, šta će Kini nova radna mjesta oko uglja, kad su u prošloj godini imali više investicija u zelenu energiju, nego oko uglja?

Bilo je jednostavno, budimo iskreni?
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by Zagorka » 03 Jun 2017, 13:43

Trebala bi postojati nekakva pravila, u toj politici. A ne da se dozvoli nekom sedamdesetogodosnjaku da se naprasno odluci baviti politikom, jer mu je dosadno.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15189
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 974 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by Tokmak » 03 Jun 2017, 20:24

storm wrote:
zloćko tokmak wrote: zato mislim da zivimo u jako izazovno doba i da samo oni najpromucurniji,da ne kazem najinteligentniji mogu shvatiti i doprijeti do prave istine,a koju definitivno nece cuti na CNN -u ili Reutersu recimo...

...a to ste?
Trump, Orban, LePen, ti, laganini, Bujanec, Markicka i hrpa ostalih....necu reci šta :oo

Rekao sam nije ni obama nista ucinio, jer usa vladaju korporacije...trump samo direktno to pokazuje...
A ti se malo educiraj.
Šta misliš zasto je coca cola vlasnik svog leda na Grenlandu?
ne znam zašto je Coca cola vlasnik čitavog leda na Grenlandu,to mi je prvi glas o tome... :cudi
ali po njihovoj teoriji o globalno zatopljenju moraju se požuriti jer će se navodno čitav led istopiti do 2100. godine... :hihi

i ne vidim razlog zbog čega sve povezuješ sa politikom,odnosom konzervativci-liberali...
ja sam samo htio da se upotrijebi zdrav razum i mislim da nam slijedi mini ledeno doba koje odavno najavljuje Vladimir Paar ,kao i profesor Zadro,rodom iz Grabovice,a živi u Mostaru...urednik fb stranice Vremenska prognoza za HR i BiH...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by SPINERKA » 03 Jun 2017, 20:36

:hm
Ako ovako nastave -- mog grada nece biti za 30 godina :valjano, nece ni mene :cudi

tak :kafa
Image

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37885
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by Pasaga » 03 Jun 2017, 20:38

SPINERKA wrote::hm
Ako ovako nastave -- mog grada nece biti za 30 godina :valjano, nece ni mene :cudi

tak :kafa
:(
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15189
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 974 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by Tokmak » 03 Jun 2017, 20:41

Krokodil Behko wrote:
zloćko tokmak wrote: radi se o tome da je globalno zatopljenje mit,izmisljotina,a sad u medije u plasiraju i vijest da se SAD povlaci iz tog nekakvog Pariskog sporazuma i da je Trump zbog toga los decko...
Nije teško pobiti te tvrdnje. Dovoljno je otvoriti google i pronaći sajt BILO KOJEG univerziteta u svijetu i pročitati prvu rečenicu.

http://www.harvard.edu/tackling-climate-change


A šta je tvoje referenca?

Jel ovo kao Trump, koji je zloupotrijebio istraživanje sa MIT-a, pa rekoa kako do kraja stoljeća, čak i uz implementaciju sporazuma, temeperatura biva spuštena samo za 0.2 stepeni, a da pri tome nije objasnio da je i to veliki pomak, plus što je to procjena gledana iz ugla današnje tehnologije, s mogućnošću ubrzavanja tempa već od 2030. godine?

Posebna je priča to, da on kobiva štiti radnike zaposlene oko uglja i da bi ta radna mjesta bila prebačenA u Kinu, a istina je da već u ovom trenutku, duplo više Amerikanaca radi oko solarne energije, nego ko uglja. Fajnali, šta će Kini nova radna mjesta oko uglja, kad su u prošloj godini imali više investicija u zelenu energiju, nego oko uglja?

Bilo je jednostavno, budimo iskreni?
Behko,ti sad banaliziraš...mogu i ja staviti linkove sa milijun sajtova koji pobijaju teoriju hglobalnog zatopljenja... :cudi
ja sam laik po tom pitanju,ali znam da je ovo bila najhladnija zima,barem u većem dijelu europskog kontinenta,to i sam znaš...
a primjeti recimo na HTV-u ,kad Vakula prognozira kako na kraju svakog mjeseca ne propusti reći kako je taj mjesec bio jedan od najtoplijih ili najtopliji otkad se mjeri temperatura...
a kad se desi extremna hladnoća kao ovogodišnji prvi mjesec,onda je rekao da je bilo malo ispod višegodišnjeg prosjeka po temperaturi...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by storm » 03 Jun 2017, 20:43

zloćko tokmak wrote:
storm wrote:
zloćko tokmak wrote: zato mislim da zivimo u jako izazovno doba i da samo oni najpromucurniji,da ne kazem najinteligentniji mogu shvatiti i doprijeti do prave istine,a koju definitivno nece cuti na CNN -u ili Reutersu recimo...

...a to ste?
Trump, Orban, LePen, ti, laganini, Bujanec, Markicka i hrpa ostalih....necu reci šta :oo

Rekao sam nije ni obama nista ucinio, jer usa vladaju korporacije...trump samo direktno to pokazuje...
A ti se malo educiraj.
Šta misliš zasto je coca cola vlasnik svog leda na Grenlandu?
ne znam zašto je Coca cola vlasnik čitavog leda na Grenlandu,to mi je prvi glas o tome... :cudi
ali po njihovoj teoriji o globalno zatopljenju moraju se požuriti jer će se navodno čitav led istopiti do 2100. godine... :hihi

i ne vidim razlog zbog čega sve povezuješ sa politikom,odnosom konzervativci-liberali...
ja sam samo htio da se upotrijebi zdrav razum i mislim da nam slijedi mini ledeno doba koje odavno najavljuje Vladimir Paar ,kao i profesor Zadro,rodom iz Grabovice,a živi u Mostaru...urednik fb stranice Vremenska prognoza za HR i BiH...
Znas li ti sustinu Kyoto protokola i sad pariskog sporazuma?
Jasno da planeta ulazi i izlazi iz ciklusa ledenih i toplijih doba....
Ali negirati zagađivanja je obicno korporacijsko sranje od spike. Malo ti ukljuci razum...
Taj Paar je vec toliko puta osramocen, da je presmijesan...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by Hannibal » 03 Jun 2017, 21:04

a sta ce koli led na grenlandu stormuu??
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Nema nade za planetu: Trump se povukao iz Pariškog spora

Post by Mutevelija » 03 Jun 2017, 21:17

A što su morali uzimati od Rusije bez garancije Aljasku, nek se sad topi ko ih hebe.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Donald Trump

Post by Krokodil Behko » 12 Jun 2017, 19:57

I ta se sapunica završila. Melanija se uselila

Image
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Donald Trump

Post by Nice try » 13 Jun 2017, 08:36

Drama, naravno, nismo mirno spavali dok se njihova porodica nije konačno spojila.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Donald Trump

Post by Krokodil Behko » 13 Jun 2017, 19:52

TIMSKA ODLUKA: Šampioni NBA lige, Golden State Warriorsi odbili prijem kod Donalda Trumpa!


Image

Košarkaši Golden Statea, šampioni NBA lige, jednoglasno su odlučili da ne idu na prijem u Bijelu kuću, prenose svjetski mediji.

Tradicionalno, košarkaški prvaci dolaze kod predsjednika SAD-a, simbolično mu predaju dres, neobavezno razgovaraju...

"Ratnici" su prije dvije godine bili na prijemu kod Baracka Obame, što su uradili i košarkaši Clevelanda 2016. godine.

Kod Donalda Trumpa, međutim, neće dolaziti...

Prije nekoliko mjeseci, šampioni NFL-a, igrači New England Patriotsa su, takođe, odbili susret sa aktuelnim predsjednikom SAD-a.

(SB/Vijesti.me)
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Donald Trump

Post by Čupava » 13 Jun 2017, 23:16

.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Donald Trump

Post by storm » 07 Jul 2017, 05:31

Prejako :valja

Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Donald Trump

Post by Nice try » 07 Jul 2017, 08:50

Baš ga je iskulirala,mada,čini mi se nenamjerno.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Donald Trump

Post by SPINERKA » 07 Jul 2017, 16:02

Baš ga je iskulirala,mada,čini mi se nenamjerno.
Objavili su na CNN da je namjerno.

No ,svejedno , nije mi drago i osudujem je kako je to javno uradila- . Bolje je uradio franc , predsjednik :D. stisnivsi mu ruku .

Ipak ,meni vise govori o njoj i njenom 'karakteru'
On je takav kakav je - zasluzio je i gore - no , nije njegova krivica sto se nasao na mjesu gdje mu ne pripada.

da dodam , da je Melanija bistrija - nije trebala pruziti ruku.
Image

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Donald Trump

Post by Nice try » 07 Jul 2017, 16:13

SPINERKA wrote: 07 Jul 2017, 16:02
Baš ga je iskulirala,mada,čini mi se nenamjerno.
Objavili su na CNN da je namjerno.

No ,svejedno , nije mi drago i osudujem je kako je to javno uradila- . Bolje je uradio franc , predsjednik :D. stisnivsi mu ruku .

Ipak ,meni vise govori o njoj i njenom 'karakteru'
On je takav kakav je - zasluzio je i gore - no , nije njegova krivica sto se nasao na mjesu gdje mu ne pripada.

da dodam , da je Melanija bistrija - nije trebala pruziti ruku.
Kako znaju?
Šta je god istina,krajnje nekulturno,kao da mu je lupila šamar,a Melanija nije ništa kriva.Uradila je najbolje što je mogla.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

RATNA ZONA U HAMBURGU Ispaljen prvi metak, vojni oklopnjaci na ulicama

Post by storm » 08 Jul 2017, 06:23

Image
Grad se praktički pretvorio u ratnu zonu. Tome svjedoče i fotografije vojnih oklopnih vozila na ulicama Hamburga koje kruže društvenim mrežama. Jedan od policajaca je u jednom trenutku morao ispaliti metak upozorenja u zrak kako bi primirio prosvjednike.



Tijek događaja

21:05 Dramatičnu situaciju u Hamburgu dobro opisuje i snimka koju je Index dobio od jednog čitatelja, a prikazuje goruće zapaljene automobile na ulicama tog grada.

21:00 Tko su zapravo ljudi koji su danas uzrokovali prosvjede?

20:15 U Hamburgu je ispaljen prvi metak. Skupina nasilnih prosvjednika je okružila jednog policajca, koji je morao pucati u zrak da ih upozori da se ne približavaju više, nakon čega je uspio pobjeći u obližnju trgovinu, javlja Spiegel.

18:30 Situacija u Hamburgu se ne smiruje. Po nekim procjenama, na ulicama je oko sto tisuća prosvjednika. Većinom su mirni, međutim, neki od njih provociraju policiju. Smiruju prosvjednike suzavcem i vodenim topovima. Policijske snage su potpomognute pojačanjima iz Berlina, Münchena i Frankfurta.

17:15 Iako se na ulicama Hamburga odvijaju dramatične scene, ovakvi prosvjedi u Njemačkoj su uobičajeni. Opširnije...

17:00 Počeo je sastanak Putina i Trumpa u Hamburgu. Opširnije...


16:15 Spiegel Online prenio je vijest o oklopnim vozilima Bundeswehra na ulicama Hamburga prema Altoni. Radi se o Fuchs transporterima. Javljaju kako im je u Centru za medije rečeno da se oklopna vozila samo premještaju iz jedne vojarne u drugu. Glasnogovornica je naglasila kako se ne radi kriznoj situaciji. Spiegel javlja kako se vozila Bundeswehra prevoze jer, iako je policija zadužena za sigurnost G20 summita, vojska služi kao dodatna podrška. Sam grad Hamburg, navode, poslao je 40 zahtjeva za pomoć.


Melania Trump u opkoljenom hotelu

14:00 Prosvjednici su i danas postavljali barikade i palili automobile, a oko podneva je grupa njih opkolila hotel američke prve dame Melanie Trump. Predsjednikova supruga zbog toga nije napuštala hotel.

"Od policije nismo dobili sigurnosnu propusnicu kako bismo napustili hotel", rekla je njena glasnogovornica.

Ranije su prosvjednici sjedili duž rute kojom je trebao proći američki predsjednik, ali policija ih je rastjerala.



Hamburška policija zatražila je pomoć kolega iz drugih dijelova Njemačke kako bi obuzdala nasilje koje prati summit G20, zbog kojeg i američka prva dama nije mogla napustiti svoju rezidenciju. Policija je potvrdila da je hitno zatražila pojačanja zbog mnogih "nedjela" diljem Hamburga. U današnjim neredima ozlijeđeno je više od 150 policajaca, javlja njemačka policija.

Za tisuće krajnjih ljevičara koji su uzrokovali krš i lom na ulicama Hamburga, njemačka kancelarka nije mogla izabrati bolju lokaciju za summit, piše Reuters.

Napadnuta policijska postaja

12:00 Prosvjednici su jutros napali policijsku postaju u četvrti Altona, zapalili policijska patrolna vozila i bacali zapaljiva sredstva u blizini željezničke stanice, nakon čega je policija uputila upozorenje građanima da izbjegavaju to područje i drže se podalje od prosvjednika.


Više vozila je zapaljeno i na bulevaru Elbchaussee. Iznad zapadnog dijela grada diže se gusti crni dim. Stotine prosvjednika u raznim dijelovima grada pokušali su probiti policijske kordone kako bi poremetili početak summita. Policija je pozivala prosvjednike da se mirno raziđu, ali sukobi su ipak izbili, osobito na dokovima Elbe i kod prometnog čvora Berliner Tor.



Prosvjednici žele pošto-poto prekinuti summit jer smatraju da vođe G20 zemalja nisu uspjeli riješiti pitanje svjetskog mira, klimatskih promjena ni sve veće nejednakosti u svijetu. Glavna meta prosvjednika je američki predsjednik Donald Trump. On je u Hamburg došao tražiti trgovinska pravila koja bi išla u korist Amerike, a prosvjednici, iako s njim dijele nesklonost globalizaciji, zahtijevaju veća prava za siromašne, bez obzira na to gdje žive.

Više od 1.000 ljudi u bijelom i ljubičastom skandiralo je na dokovima: "Gubite se, gubite se". Policajci su koristi palice, tvrdi jedan očevidac, a kod Berliner Tora je na policiju navalilo oko 200 prosvjednika.

"Naš je cilj probiti se u plavu i na kraju u crvenu zonu", kazao je Christian Blank iz protuglobalizacijskog pokreta Attack.

Image

Na prosvjedu i njujorški gradonačelnik

10:00 Skupina "Block G20 - Obojite Crvenu zonu" je ranije objavila da će sve učiniti kako bi poremetili održavanje summita. Prosvjedima će se pridružiti i gradonačelnik New Yorka Bill De Blasio, gorljivi kritičar predsjednika Donalda Trumpa, objavio je na Twitteru gradonačelnikov glasnogovornik. Prema najavama glasnogovornika Erica Phillipsa, De Blasio će posjetiti ne samo Hamburg, već i Berlin.

"Gradonačelnik New Yorka odlazi na G20 prosvjedovati protiv kapitalizma dok obrazovanje, infrastruktura i sve ostalo truli pod njegovom 'naprednom' upravom", uzvratio je na Twitteru Trumpov sin, Donald Trump Jr.

Prosvjedu se danas pridružilo oko 12.000 ljudi, dok bi u subotu taj broj mogao narasti na 100.000, predviđaju strani mediji.

Image

Image

Summit počeo usprkos prosvjedima

9:00 U međuvremenu je počeo sastanak G20. Njemačka kancelarka Angela Merkel primila je šefove država i vlada 20 najrazvijenijih zemalja. Na prvom sastanku razgovarat će o borbi protiv terorizma, piše njemački Bild.

Nad gradom kruže helikopteri, a njemački mediji javljaju da je dosad ozlijeđeno više od stotinu policajaca.

Također, prosvjednici su probušili gume na automobilu kanadske delegacije i porazbijali prozore na policijskoj postaji, kao i na zgradi mongolskog konzulata. Svjetlosnom raketom pogođen je jedan od policijskih helikoptera.

Image

Image

Image


Gusto naseljen, urbani okoliš omogućuje im da se lako rasprše i sakriju, a grad je pun simbola bogatstva koje oni preziru: od 800 milijuna dolara vrijedne koncertne dvorane Elbphilharmonie do brodogradilišta u kojima se grade luksuzne jahte.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: Mister No, spacebound and 25 guests