AMERIKA

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83733
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10896 times
Been thanked: 16167 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by Fuddo » 23 Mar 2021, 17:37

HAVANA wrote: 23 Mar 2021, 12:26 Nije nas fuddo takav. On se u kafani pobije, ko coek.
Tako je.
Ovo su picke, ne smije nikom nista i onda ode u prodavnicu upuca deset deda, iskali bijes i frustracije.
Kofol lud, doslo mu.
Pa sto se ne pobije s nekim ko hoce da se pobije, al kurko, ode tamo dje zna da nece upamtit.
I sad ce ga vodat i jebavat po televizoru deset godina, jos ce na kraju osjetljive hamse pisat peticije da ga ne umlatimo sikirom.
Nema tu sta, odmah ga na onu elektricnu pipu, da ga bezveze ne hranimo.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by insomnia » 23 Mar 2021, 17:38

Ahmo prevrno. Nacito se miroljubive poezije
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83733
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10896 times
Been thanked: 16167 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by Fuddo » 23 Mar 2021, 17:41

insomnia wrote: 23 Mar 2021, 17:38 Ahmo prevrno. Nacito se miroljubive poezije
Ma ovo je studentski gradic, ima zajeban college, garant se skolovalo za dzaba, sve mu dalo, i onda je skonto da mu je najbolje jebat mater sam sebi.
Evo i neki nas momcic na listi ubijenih, Neven Stanisic.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6785
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2636 times
Been thanked: 1209 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 23 Mar 2021, 17:50

MarlboroGold wrote: 23 Mar 2021, 12:47
spacebound wrote: 23 Mar 2021, 12:18 Mene asocira na ono Veljacino, a sto nam je Marlboro prenio "bijeli muskarci na pozicijama moci" :D. Mada nit je smijesno, nit ima veze s temom, samo ovo navodjenje rase me podsjetilo.
Zna li se sta je okidac? Sta bi?
Kad stavljas vijest treba se nesto i napisat, a ne da mi sad moramo po googlu rovit :cudi
Eto vidiš kako lijepo rezonuješ, a ja volim sve ljude koji ispravno rezonuju. Ostale manje više :kafa

A sad esej o ovome i tim pokušajima, pa ću povezati i sa feminizmom jer nema znatnih razlika i sve je po sličnom i isprobanom šablonu.

Pa prvo o modernom feminizmu kad je u pitanju Amerika. On je odavno postao samom sebi svrha. Borba je davno završena i sad se samo traže i izmišljaju razlozi da isti opstane. Moderni feminizam trenutno nije ništa drugo pokušaj jednog broja ljudi da se dokopaju moći, a u tom procesu će svim drugim ljudima, a u ovom slučaju ženama, prodavati maglu o super karijerama, životu na visokoj nozi itd. a realnost je ta da će 90% žena završiti na istom mjestu gdje je 90% muškaraca na svijetu. U istom mulju kao robovi kapitalista, a pored toga će umirati i kod kuće oko djece itd. Što bi jedan rekao zato bi se ipak trebali vratiti onom tradicionalnom marksizmu bar da se to sačuva u ovoj domeni i da se zaustavi ovo ideološko srljanje i autoviktimiziranje.

To je ono ukratko sročen problem kojeg ja imam sa feminizmom koji postoji tamo i koji je anomalija kao takav, a koji se polako preslikava i na Evropu - primjer Jelene Veljače. Nemam nikakav problem sa drugim oblicima feminizma, a feminizama ima više. Nikad nije bio samo jedan.

Sad s druge strane imamo problem rasizma u Americi. Ovo nije ni prva ni posljednja situacija gdje se koristi "white" na ovakav način. Kad bi koristio "black" u slučaju crnca svijet bi poludio. I rasizam sve više igra na sličnu kartu kao i feminizam, a to je borba i galama nekoliko njih da se dočepaju pozicija moći uz autoviktimizaciju, dok će ostale samo koristiti kao sredstvo da to dostignu. Većina neće ništa sa time dobiti osim što će jedan dio postati radikalan i praviti probleme policiji i drugim ljudima, a što je već bilo viđeno nebrojeno puta.

Da li postoji mizoginija? Naravno da postoji. Pa samo u BiH feminizam nije završio posao. Nije ni blizu završetka. Dakle govorimo o onom koji nije samo svrha sebi.
Da li postoji rasizam? Naravno da postoji i uvijek će ga biti. Treba se boriti protiv istog, ali treba biti skeptičan po pitanju metoda koje se koriste. Ono gore nije dobra metoda.

Problem je što se u Americi preskaču institucije i djeluje vaninstitucionalno na sve sfere društva i gdje se ljudi nekad po defaultu osude za jedno ili drugo ili nešto treće prije nego što slučaj uopšte završi na sudu. Izgube poslove, budu "canceled" kako se to sad moderno kaže, dobiju prijetnje, ostanu bez žene i djece i budu na marginama društva... i onda se ispostavi da je to laž ili se ne može dokazati. Presumpcija nevinosti uopšte ne postoji u ovakvom ludilu, a što je apsurd. Kriv si tek ako sud odluči da si kriv i nikako drugačije. Tačka. Aus. Ende. Sve ostalo je van svake pameti.

Politike identiteta u Americi sve više koriste staljinističke mehanizme djelujući vanistitucionalno i na korporativnom nivou i to je trenutno najveći problem Amerike pored Trumpovih radikalnih desničara. Zato i jesu bure baruta i pred građanskim ratom.

Eh eto... sorry na dugom postu :kafa
Ma sta si ti po zanimanju da si ovako dobro informisan ? hajde reci :oo
👌🌚

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83733
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10896 times
Been thanked: 16167 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by Fuddo » 23 Mar 2021, 17:54

insomnia wrote: 23 Mar 2021, 17:38 Ahmo prevrno. Nacito se miroljubive poezije
Ma ne vjerume, nema ovaj veze sa tim.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42117
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13759 times
Been thanked: 12310 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by Masamune » 23 Mar 2021, 17:57

koteljubi_kadnisamtu wrote: 23 Mar 2021, 17:50
MarlboroGold wrote: 23 Mar 2021, 12:47
Eto vidiš kako lijepo rezonuješ, a ja volim sve ljude koji ispravno rezonuju. Ostale manje više :kafa

A sad esej o ovome i tim pokušajima, pa ću povezati i sa feminizmom jer nema znatnih razlika i sve je po sličnom i isprobanom šablonu.

Pa prvo o modernom feminizmu kad je u pitanju Amerika. On je odavno postao samom sebi svrha. Borba je davno završena i sad se samo traže i izmišljaju razlozi da isti opstane. Moderni feminizam trenutno nije ništa drugo pokušaj jednog broja ljudi da se dokopaju moći, a u tom procesu će svim drugim ljudima, a u ovom slučaju ženama, prodavati maglu o super karijerama, životu na visokoj nozi itd. a realnost je ta da će 90% žena završiti na istom mjestu gdje je 90% muškaraca na svijetu. U istom mulju kao robovi kapitalista, a pored toga će umirati i kod kuće oko djece itd. Što bi jedan rekao zato bi se ipak trebali vratiti onom tradicionalnom marksizmu bar da se to sačuva u ovoj domeni i da se zaustavi ovo ideološko srljanje i autoviktimiziranje.

To je ono ukratko sročen problem kojeg ja imam sa feminizmom koji postoji tamo i koji je anomalija kao takav, a koji se polako preslikava i na Evropu - primjer Jelene Veljače. Nemam nikakav problem sa drugim oblicima feminizma, a feminizama ima više. Nikad nije bio samo jedan.

Sad s druge strane imamo problem rasizma u Americi. Ovo nije ni prva ni posljednja situacija gdje se koristi "white" na ovakav način. Kad bi koristio "black" u slučaju crnca svijet bi poludio. I rasizam sve više igra na sličnu kartu kao i feminizam, a to je borba i galama nekoliko njih da se dočepaju pozicija moći uz autoviktimizaciju, dok će ostale samo koristiti kao sredstvo da to dostignu. Većina neće ništa sa time dobiti osim što će jedan dio postati radikalan i praviti probleme policiji i drugim ljudima, a što je već bilo viđeno nebrojeno puta.

Da li postoji mizoginija? Naravno da postoji. Pa samo u BiH feminizam nije završio posao. Nije ni blizu završetka. Dakle govorimo o onom koji nije samo svrha sebi.
Da li postoji rasizam? Naravno da postoji i uvijek će ga biti. Treba se boriti protiv istog, ali treba biti skeptičan po pitanju metoda koje se koriste. Ono gore nije dobra metoda.

Problem je što se u Americi preskaču institucije i djeluje vaninstitucionalno na sve sfere društva i gdje se ljudi nekad po defaultu osude za jedno ili drugo ili nešto treće prije nego što slučaj uopšte završi na sudu. Izgube poslove, budu "canceled" kako se to sad moderno kaže, dobiju prijetnje, ostanu bez žene i djece i budu na marginama društva... i onda se ispostavi da je to laž ili se ne može dokazati. Presumpcija nevinosti uopšte ne postoji u ovakvom ludilu, a što je apsurd. Kriv si tek ako sud odluči da si kriv i nikako drugačije. Tačka. Aus. Ende. Sve ostalo je van svake pameti.

Politike identiteta u Americi sve više koriste staljinističke mehanizme djelujući vanistitucionalno i na korporativnom nivou i to je trenutno najveći problem Amerike pored Trumpovih radikalnih desničara. Zato i jesu bure baruta i pred građanskim ratom.

Eh eto... sorry na dugom postu :kafa
Ma sta si ti po zanimanju da si ovako dobro informisan ? hajde reci :oo
Ekonomista, a imam vanredno i za informatiku :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83733
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10896 times
Been thanked: 16167 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by Fuddo » 23 Mar 2021, 18:02

Nije gladno, nije zedno, najelo se svega, ne zna sta ce od sebe. To, crnci, feminizam, identiteti, to je izgovor za opsti bilmezluk.
Svak bi para, aviona, kamiona, al da kako ne radi, da mu s nebesa neko stvori.
Sam pendrecit, i slat u gulag.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6785
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2636 times
Been thanked: 1209 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 23 Mar 2021, 18:13

MarlboroGold wrote: 23 Mar 2021, 17:57
koteljubi_kadnisamtu wrote: 23 Mar 2021, 17:50

Ma sta si ti po zanimanju da si ovako dobro informisan ? hajde reci :oo
Ekonomista, a imam vanredno i za informatiku :oo
Pa ti prevazilazis svaka ocekivanja :pusa
👌🌚

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by insomnia » 23 Mar 2021, 19:01

E jesu se jutros svi raskokodakali o bijelom muskarcu teroristi. Kad karina. Ahmo tuzne okice. Sirijac
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by insomnia » 23 Mar 2021, 19:07

Poput ove tuke. Kamaline necake.
Zamisljam da je neko Trumpov napiso nesto slicno
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11326 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by spacebound » 23 Mar 2021, 19:24

"bijeli muskarac" :ha

Je l' to treba da bude uvreda :ooo

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13412
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4197 times
Been thanked: 4974 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by pizarro » 23 Mar 2021, 20:09

ponosan sam na svoju bijelu kozu i svoje plavo-zelene oci.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42117
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13759 times
Been thanked: 12310 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by Masamune » 24 Mar 2021, 08:21

Meena Harris...

"Harris tweeted in error that the Boulder, Colorado mass shooting suspect was white — because he was taken into custody alive. Harris later deleted the tweet stating that the error was based on the assumption that since the suspect was taken alive it must have been carried out by a white man.
Some have suggested that Harris's apology was worse than her original post."


Kakav idiot.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by MunDzi » 24 Mar 2021, 08:25

Bas je tuka.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by insomnia » 24 Mar 2021, 08:41

Kurko. Nema brat certifikata
Image
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by insomnia » 24 Mar 2021, 08:53

Doduse kad Enrique moze biti vodja pokreta bijelih supremacista
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11326 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by spacebound » 24 Mar 2021, 08:55

Sve to treba ogradit i nek se handre tam medjusobno. Dokle je Trump s onim zidom dos'o :ooo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by insomnia » 24 Mar 2021, 08:59

Trump pravi svoju drustvenu mrezu 😁😁
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by gospođa Brams » 24 Mar 2021, 09:01

Ova antibjelacka propaganda poprima sve vece razmjere
Neki dan mi je neka Amerikanka na Redditu objasnjavala da mi bijelci nemamo svoju kulturu 😂
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11326 times
Status: Offline

Re: 2 masovna ubistva u 7 dana u USA

Post by spacebound » 24 Mar 2021, 09:02

Al Veljaca s bijelim muskarcima na pozicijama moci je neprevazidjena, stalno se smijem kad se sjetim, pa evo i sad :888

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests